Teraz, gdy Twoje dziecko skończyło 1 rok, gratulujemy bycia rodzicem przez cały rok. Chociaż może to być dość szczególne doświadczenie, a także nauka, jeszcze nie skończyłeś. W rzeczywistości masz tendencję do uczenia się do końca swojego rodzicielstwa. I to jest coś, co nigdy się nie kończy. Mówi się, że nauka w życiu nigdy się nie kończy i codziennie uczymy się czegoś nowego, a rodzicielstwo nie różni się. Chociaż możesz być szczęśliwy, że udało ci się przekroczyć ten kluczowy rok bez większych komplikacji, jeszcze nie skończyłeś. Jest wiele rzeczy, o których musisz pamiętać, ponieważ Twoje jednoroczne dziecko potrzebuje teraz więcej uwagi niż kiedykolwiek. Oto kilka rzeczy, które należy szczegółowo rozważyć.

Dziecko w wieku 1 roku

1. Karmienie Go/Jej:

Karmienie dziecka może być świetną zabawą. Ale nie będzie tak zabawnie, jeśli będziesz musiała wpychać jedzenie do buzi dziecka. Nie zawsze jest właściwe karmienie ich przez cały czas. Ponieważ jako dorośli jesteśmy przyzwyczajeni do trzech posiłków dziennie, zamierzamy trzymać je również zgodnie z harmonogramem. Ale nadal nie osiągnęli naszego etapu czasu. Więc pozwól dziecku pominąć posiłek. Jest całkowicie w porządku. Ale upewnij się, że dajesz im jedzenie, gdy są głodne. Nie oznacza to, że będziesz służył wtedy, gdy tego zażądają. Skomplikowane prawo?

Cóż, najpierw postaraj się wynieść jedzenie o regularnych porach posiłków, aby wiedzieli, że jest to pora jedzenia. Wierzcie lub nie, ale z czasem to wyczują. Będą wiedzieć, kiedy nadejdzie ich pora karmienia. Zresztą musisz też zadbać o to, by oprócz trzech posiłków potrzebowali także kilku przekąsek w ciągu dnia. To jest dieta dla rocznego dziecka. Bądź więc czujny i śledź, co jest karmione, a co nie.

2. Waga Twojego dziecka:

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest waga. Tylko w ten sposób możesz sprawdzić, jak zdrowe jest Twoje jednoroczne dziecko. Teraz, jeśli zauważysz, że ma nadwagę, spróbuj wymyślić niektóre czynności dla rocznego dziecka i zrób to z nimi, utrzymuj je w ruchu i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi diety. Ale jeśli zauważysz, że Twoje dziecko ma niedowagę, czeka Cię mały atak paniki. Nie przegap ani jednej rzeczy, którą lekarz dziecka powie Ci na temat wagi. Ogólnie rzecz biorąc, twój roczny dziecko powinien ważyć zdrowe 22 funty, jeśli to ona, a zdrowe 23 to on. Więc utrzymuj wagę w ryzach i obserwuj wizyty u lekarza.

3. Czas trwania snu:

Martwisz się, czy Twoje dziecko wystarczająco śpi? Musisz zrozumieć, że twoje jednoroczne dziecko będzie trochę marudne, jeśli nie dostanie wymaganej ilości snu. Chociaż w dużej mierze różni się w zależności od dziecka, zazwyczaj dziecko śpi prawie 14 godzin na dobę z 24 godzin. 14 godzin zwykle dzieli się na dwie drzemki w ciągu dnia i jedną w nocy, która zwykle jest dłuższa. Jeśli on / ona ma rok, nie masz się czym martwić, ponieważ musiałeś rozgryźć rutynę. Ale jeśli nie, teraz jest czas.

Twoje jednoroczne dziecko 2

4. Rozwój Twojego dziecka:

Spożycie pokarmu dla 1-letniego dziecka jest bardzo ważne dla aspektu wzrostu i rozwoju, które są bezpośrednio ze sobą powiązane. Aby spełnić wymagania, musisz zadbać o aspekt „diety dla rocznego dziecka”. Rozwój Twojego dziecka jest w tym roku wysoki i to, na co możesz czekać przez całe życie, może być tym, czego będziesz chciał. Jego/jej pierwsze słowa. Nie zniżaj się, jeśli nie ściągają „taty” lub „mamy”. Bądź dumny z tego, co zrobiło Twoje dziecko i z tego, że się rozwija.

Uwielbiają odkrywać. Więc pozbądź się wszystkich rzeczy, które później mogą sprawić, że będziesz żałować. Spraw, aby dziecko mogło się przewracać, upadać i wspinać po szafkach, a także upewnij się, że masz wystarczająco dużo zajęć dla 1-letniego dziecka, ponieważ może pokazać Ci, do czego jest zdolne, a Ty będziesz w stanie to zrobić. dowiedzieć się, jak wygląda proces rozwoju. Zadbaj również o szczepienia swojego dziecka, które powinny pomóc Ci chronić go przed większością chorób.

5. Jedzenie  & Zabawki:

Upewnienie się, że Twoje dziecko otrzymuje regularną pożywną dietę dla rocznego dziecka, jest Twoim najwyższym priorytetem.

Zaopatrz się także w zabawki dla 1-letniego chłopca, ponieważ potrzebuje ich teraz bardziej niż kiedykolwiek, aby rozwinąć wiele swoich umiejętności motorycznych.

6. Kamienie milowe Twojego dziecka:

Jeśli zastanawiasz się, jakie kamienie milowe ustanowiłoby Twoje dziecko w tym roku, czeka Cię nie lada gratka. Twoje jednoroczne dziecko może po prostu klaskać w Twoje ręce. Bądź dumnym rodzicem i klaskaj również za swoje dziecko. W końcu to było jego pierwsze klaśnięcie. A na najważniejszy kamień milowy w historii, przygotuj swoją poręczną kamerę i uważaj na jego pierwsze kilka kroków. Zobaczysz również, jak rozwijają poczucie humoru i śmieją się z tego, co uważają za zabawne. Więc śmiało zrób z siebie głupca. A kiedy skończysz, możesz nawet zauważyć, że cię naśladują. Więc trzymaj się, aby obejrzeć to wszystko i cieszyć się i uchwycić pierwszy rzut oka.

Jeśli w tym okresie nie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby pozostać przy swoim rocznym dziecku, to tracisz najlepszy rok swojego rodzicielstwa w historii. Pierwsze słowa i kilka pierwszych kroków to coś, czego jako rodzic nie chcesz przegapić. Dlatego upewnij się, że jesteś tam, aby kibicować i klaskać i uronić kilka szczęśliwych łez ze współmałżonkiem.