Chusty powstały w czasach starożytnej kultury egipskiej, rzymskiej, chińskiej i francuskiej. Wcześniej szale uważano za coś, co można nosić zimą. Czasy się zmieniły i szalik nabrał zupełnie nowego wyglądu. W dzisiejszych czasach szaliki są powszechnym noszeniem szyi. Kolorowa chusta na szyję może dodać sukience urody i rozjaśnić ją. Chusty mogą być dowolnej długości – długie lub krótkie. Niezależnie od tego, czy nosisz szalik dla ciepła, czy stylu, odpowiedni modny sposób, w jaki go nosisz, zmienia cały twój wygląd.

Najnowsza kolekcja apaszek dla panów i pań:

Znajdźmy tutaj z wymienionymi projektami szalików na szyję dla kobiet i mężczyzn.

1. Jedwabny szalik:

Jedwabny szalik

Jedwabny szalik jest natychmiast ulubieńcem studentów. Możesz po prostu dodać trochę koloru swojemu gładkiemu podkoszulkowi, zawiązując jedwabny szalik na szyi. W tym celu złóż jedwabny szalik w trójkąt i załóż go na ramiona. Po prostu zawiąż prosty węzeł na środku – voila, wszyscy jesteście gotowi na studia. Jedwabne szale mogą również towarzyszyć garniturom biznesowym. Są noszone blisko szyi wewnątrz koszuli, zakrywając szyję. Wygląda elegancko.

2. Szalik na szyję w stylu poncho:

Szalik w stylu ponczo

Możesz również owinąć szalik wokół szyi w stylu poncho. Aby zrobić styl poncho, zwiąż oba końce, aby utworzyć okrąg. Załóż go na ramię i przekręć przednią część. Jest inny modny wygląd na studia i pasuje do dżinsów i topów. Jest to dobry sposób na zawiązanie damskiego szalika na szyję dla kobiet, które są mocno zbudowane, ponieważ zakrywa ich nieporęczność.

3. Francuski szalik Twist:

Francuski szalik Twist

To wyjątkowy styl wiązania damskiej chusty na szyję. Daj swojemu szalikowi francuski akcent. Sposób wiązania tego szalika jest również bardzo prosty – złóż szalik wzdłuż i załóż go na ramiona. Luźną końcówkę należy naciągnąć na siebie, a następnie pod pętelkę szalika. Drugi kawałek powinien najpierw przejść pod, a następnie nad tą samą pętlą.

4. Letni szalik z dzianiny metalowej:

Letni szalik z metalowej dzianiny

To naprawdę modny szalik na szyję na wieczory lub imprezy z przyjaciółmi. Szalik wykonany jest z cienkiego jedwabnego materiału, dzięki czemu jest bardzo łatwy w zarządzaniu. Po prostu obróć szalik wokół szyi i pozwól, aby luźne końce zwisały z przodu. Szykownie prezentuje się na jeansach i krótkich topach. Szale w kolorze metalicznym ogólnie wyglądają lepiej niż zwykłe.

5. Wokół szyi szalik:

Okrągły szalik

To jeden z najlepszych sposobów na zawiązanie małego szalika na szyję. Złóż szalik na pół, aż stanie się cienką linią. Zawiń go wokół szyi i zawiąż mały węzeł. Wygląda naprawdę elegancko na szortach i jest wspaniałym dodatkiem dla studentek, które kochają krótkie sukienki. Ma szykowny wygląd i pasuje do krótkich sukienek na wieczorne wyjścia i dyskoteki.

6. Chustka na szyję:

Chustka na szyję

Chustka jest typowym męskim szalikiem na szyję i tradycyjnym dodatkiem kowbojów. W dzisiejszych czasach nawet kobiety zdobią ten wygląd. Jest łatwy do wiązania i może być również noszony na co dzień lub do kostiumów. Złóż szalik w trójkąt i połącz przeciwne końce. Weź dwa przeciwległe końce na najdłuższym boku trójkąta, umieszczając najdłuższy bok na szyi. Końcówka powinna być skierowana w dół. Zawiąż przeciwległe końce w węzeł z tyłu szyi.

7. Szaliki na garnitury damskie:

Szaliki damskie do garnituru

To wspaniały dodatek do formalnego garnituru. W dzisiejszych czasach szal stał się niezbędnym elementem ubioru niektórych strojów biurowych. Szalik jest prosty noszony na szyi i ma uroczą kokardkę. Kokardkę można umieścić pośrodku lub po bokach. Dlaczego więc nie zmienić swojego typowego sposobu noszenia garnituru i wypróbować chustę na szyję do garnituru?.

8. Szalik z siatki:

Szalik z siateczki

Nakrycia głowy są zwykle noszone zimą, ponieważ materiał jest wełniany. Ale w dzisiejszych czasach wzór czapki jest również modny wśród zwykłych szalików do codziennego noszenia. Ten szalik z siateczki jest udrapowany w kaptur. Chusta pod szyją dodaje sprężystości i jest bardzo elegancka. Ten styl może być zaadoptowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

9. Chudy szalik:

Chudy szalik

To jeden z najsłodszych i najbardziej kreatywnych sposobów noszenia chudego szalika na szyję. W ten sposób zawiązujesz chustę na szyi – Po założeniu chusty z tyłu szyi zacznij ją przekręcać, aż zostanie skręcona na całej długości. Następnie ponownie owiń go wokół szyi i zawiąż węzeł. Zawiązuj węzły wokół oryginalnego, aż poczujesz, że to wystarczy. Niech luźne końce zwisają swobodnie.

Szaliki są na ogół kochane przez wszystkich. Chusty nosi się przy każdej pogodzie, tylko materiał, z którego wykonana jest chusta, zależy od pogody. Szale fajnie prezentują się na luźnych sylwetkach. Szale są również częścią oficjalnego stroju niektórych zawodów, takich jak stewardesa, recepcjonistki, oficerowie wojska itp. Istnieje wiele różnych rodzajów szalików, które występują w wielu kształtach, wzorach i kolorach. Zastosowany materiał również się różni. Istnieje wiele wskazówek i wskazówek dotyczących stylu wiązania.