Szalik to element garderoby, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Ponieważ szaliki wełniane są używane tylko zimą, co roku pojawia się wiele fasonów i wzorów. Gładkie, prążkowane, wzorzyste, z przewodami, skręcane, z daszkiem – istnieje wiele stylów, z których możesz wybierać. Tutaj dowiemy się, jak zacząć robić na drutach szalik. Przygotuj się więc na wybór niesamowitych wzorów dzianinowego szalika.

Jak zrobić na drutach szalik:

Pierwszym krokiem we wzorach dziania szalików jest nałożenie szwów.

Rzucanie pierwszej pętli:

Rzucanie pierwszej pętli

Pierwsze nabieranie oczka – rząd podkładowy ma oczka nabierane. W celu nabrania najpierw zrób supeł – zapętl nitkę i nałóż ją na jeden z drutów i zaciągnij nitkę, aby była ciasna.

Jak odlewać inne ściegi za pomocą jednej igły:

Jak odlewać inne ściegi za pomocą jednej igły?

Aby wykonać narzut na pozostałą ilość oczek, weź robótkę z węzła poślizgowego i uformuj pętelkę. Tylko upewnij się, że nie bierzesz przędzy z ogona. Po uformowaniu pętelki przełóż ją na drut i naciągnij nitkę.

Jak rzucać ściegi za pomocą dwóch igieł:

Jak odlewać ściegi za pomocą dwóch igieł

Do nabierania można również przytrzymywać jedną igłę z oczkami w lewej ręce, a drugą w prawej ręce. Następnie przełóż nitkę roboczą z kłębka przez lewy palec wskazujący. Możesz użyć pozostałych palców, aby złapać działającą przędzę w lewej dłoni. Włóż igłę w prawą rękę w górę przez górną pętlę lewej igły. Nałożyć nitkę na prawy drut i przeciągnąć pętelkę z przodu i nałożyć ją na lewy drut. Usuń prawą igłę i zaciągnij nitkę. powtarzaj ten krok, aż narzucisz wymaganą liczbę ściegów.

Jak robić na drutach:

W przypadku ściegu na drutach igła z nabranym oczkiem powinna znajdować się w lewej ręce. Teraz owiń nitkę z kłębka i. mi. przerabiając włóczkę, wokół lewego palca wskazującego i przytrzymaj ją z tyłu igły lewej ręki. Umieścić czubek igły w prawej ręce od przodu do tyłu w pierwszym nabieraniu, lekko otwierając oczko. Wziąć nitkę roboczą na prawym drucie i przeciągnąć otwarte oczko. Oczko nabierane na drucie po lewej stronie należy zdjąć i przytrzymać środkowy palec w pobliżu drugiego nabierania, aby się nie zsunął. Nowo utworzony oczko prawe znajduje się na prawej drucie. Kontynuuj, aż wszystkie ściegi na lewej igle zostaną opróżnione. Teraz przełóż igłę ze ściegami z prawej ręki do lewej.

Jak bełkotać:

Jak mruczeć

Kolejny rodzaj ściegu to Purl Stitch. Różni się od ściegu dzianego. W ściegu Purl przędza robocza znajduje się z przodu zamiast z tyłu twojego projektu. Igłę należy wprowadzać od tyłu do przodu zamiast od przodu do tyłu. Ponownie igła z nabranymi oczkami znajduje się w lewej ręce. Pracującą włóczkę należy owinąć wokół palca wskazującego i trzymać z przodu. Wbić igłę w prawą rękę od tyłu do przodu w pierwszy narzut i nieco ją otworzyć. Przełożyć nitkę roboczą przez drut od przodu do tyłu i przeciągnąć nitkę roboczą przez nabieranie. Zdjąć oczko nabierane z lewego drutu i oczywiście upewnić się, że drugie oczko się nie zsunie. Ścieg na prawej igle jest nowo uformowanym ściegiem ściegowym.

Najlepsze wzory szalików z dzianiny:

Teraz, gdy znasz już podstawowe ściegi dzianinowe i ściegi lewe, oto kilka rodzajów szalików z dzianiny, które możesz wypróbować na drutach.

1. Szalik w paski:

Szalik w paski

Są to proste wzory na drutach na szalikach i idealne na pierwszy raz dla początkujących. Przędza odpowiednia do tego rodzaju dzianinowego szalika to przędza 10-warstwowa. Można wybrać dwie kolorowe włóczki. Wzór jest tak prosty, że możesz robić na drutach podczas podróży, a nawet oglądania telewizji

2. Superszybki koronkowy szalik:

Superszybki koronkowy szalik:

Podstawowy wzór koronki, który jest używany do tego rodzaju szalika, jest bardzo łatwy i szybki do wykonania. Ten superszybki koronkowy szal jest prosty w dzianinie, ale bardzo elegancki w noszeniu. Możesz użyć własnego wyboru kolorów, aby stworzyć piękną mieszankę. Więc śmiało wypróbuj ten piękny wzór.

3. Szalik z kroplą rosy:

Szalik z kroplami rosy

Szalik Dewdrop to gruby szalik z dzianiny. Najlepiej wygląda na dzianinie w neutralnych kolorach. Jest to szybki wzór dziania, który jest bardzo łatwy dla początkującego. Ten szalik jest bardzo stylowy i zapewni Ci ciepło w mroźne zimy.

4. Szalik z klejnotami w pawie:

Szalik z klejnotami w pawie

Szalik Peacock Jewel jest bardzo lekkim i delikatnie wyglądającym szalikiem. Ten prosty dzianinowy szalik jest przeznaczony dla średniozaawansowanych tkaczy. Użyta przędza jest błyszcząca, cienka w kolorze pawia.

5. Fioletowy szalik nieskończoności:

Fioletowy szalik Nieskończoność

Ten duży szal z dzianiny jest absolutnie niesamowity. Użyj dwukolorowego szalika, szczególnie cieniowanego, aby wzór wyglądał na kruchy. Dzianinowy wzór ma otwarty splot. Ściegi dziewiarskie na szaliki to 360, ale wzór jest bardzo prosty. Ten wzór może być drapowany jako kaptur, a także jest krótszym szalikiem.

6. Długi szalik męski:

Długi szalik męski

Ten męski szalik ma około 7 cali szerokości i 68 cali długości. Jest to urocza ciepła chusta i również świetnie wygląda. Lepszy efekt daje 10-warstwowa przędza. Kolory można wybrać według własnego uznania, ale kolor sosnowy pasuje do wszystkich strojów.

7. Szalik z koronki Magic:

Magic Lace Knitting Szalik

To jedyny w swoim rodzaju szalik. Wzór jest losowy i jest zabawny i ekscytujący. Wzór sprawia, że ​​szalik jest lekki i przewiewny, a także nadaje się do noszenia na lato. Chciałbyś robić ten rodzaj raz za razem. Użyta przędza jest z bardzo cienkiego materiału, aby szalik był cienki.

8. Dzianinowy szalik zapinany na guziki:

Dzianinowy szalik zapinany na guziki

To wspaniały szalik do noszenia na dżinsach. Jest to gruby, dzianinowy szalik o trójkątnym kształcie i wysadzany guzikami w rozmiarze king-size. Frędzle na końcach nadają kowbojski wygląd. Wzór dziania jest bardzo prosty i łatwy do wykonania. Ten jest idealnym wzorem dla początkujących, aby położyć ręce.

9. Szalik na przyjęcie:

Szalik na przyjęcie

Ten wzór jest tak łatwy i prosty, że jego wykonanie zajmuje zaledwie godzinę. Więc jeśli musisz wyjść na imprezę i nie masz chusty, nie denerwuj się, weź druty do robienia na drutach i zrób je dla siebie. Wszystko, co musisz wiedzieć, to dzianina i ścieg lewy.

Dziane szaliki zawsze będą modne. W Internecie dostępnych jest wiele dzianinowych wzorów, które są łatwe do naśladowania, a także szybkie do wykonania. Istnieje wiele rodzajów włóczek i fasonów. Gdy już poznasz podstawy, reszta jest prosta.