Nawet po trzecim myciu w tym tygodniu twoje włosy nadal są lepkie i potargane? Często pracowite poranki pochłaniają większość naszego cennego czasu „ja”, a pomiędzy poprawkami makijażu i dopasowywaniem ubioru często zaniedbujemy włosy. Nawet po szybkim, 5-minutowym szamponie, twoje włosy nadal są ciężkie i nieumyte, a to przede wszystkim dlatego, że nie poświęcasz wystarczająco dużo czasu na prawidłowe umycie włosów.

Jak umyć włosy?

Jednak jest całkiem możliwe, że nawet 5-minutowy szampon może dać najlepsze rezultaty, tylko jeśli wybierzesz idealną metodę. Szamponowanie włosów wymaga wielu strategii, czegoś, o czym możesz jeszcze nie wiedzieć. Dlatego niezwykle ważne jest, abyś śledził ten artykuł, w którym ujawniamy właściwy sposób mycia włosów bez konieczności radzenia sobie z bałaganem lepkich włosów przez cały tydzień.

Pracuj z odpowiednimi składnikami:

Pracuj z odpowiednimi składnikami

Zanim wybierzesz się na szampon do włosów, upewnij się, że pracujesz z odpowiednim rodzajem materiałów. Często zdarza się, że Twój szampon po prostu nie jest kompatybilny z Twoim typem włosów, co jest jednym z powodów, dla których Twoje włosy nigdy nie wyglądają tak, jak powinny.

Przy wyborze szamponu należy pamiętać o dwóch rzeczach: rodzaju włosów i rodzaju skóry głowy. Często tłusta skóra głowy sprowadza idealnie odświeżone włosy, a często matowe, wiotkie włosy mogą sprawić, że będziesz wyglądać na wilgotną, nawet jeśli masz oczyszczoną skórę głowy. Są też różne szampony do cienkich, przerzedzonych włosów i gęstych, grubych włosów. Wybór spersonalizowanych szamponów nie tylko pomoże Ci oczyścić głowę, ale także pomoże Ci przetrwać świeżo umyte włosy.

Kroki, które należy wykonać:

1. Zanim wejdziesz pod prysznic, upewnij się, że masz odpowiedni składnik do pracy. Zawsze dołączaj odżywkę razem z szamponem, aby pasemka były łatwe w układaniu i miękkie.

2. Jeśli masz problemy z suchymi włosami lub suchą skórą głowy, które łatwo łuszczą się i mają skłonność do łupieżu, lepiej dokładnie masuj włosy na gorąco letnim olejkiem, który odżywi i nawilży kosmyki, jednocześnie poprawiając krążenie.

Szampon do włosów

3. Pod prysznicem zacznij od całkowitego zmoczenia włosów. Byłoby to łatwiejsze, gdybyś odwrócił głowę do góry nogami, co pozwoliłoby wodzie spływać przez gęste włosy, jednocześnie dokładnie nawilżając skórę głowy i cebulki.

4. Szampon wlej do dłoni i spłukując dłonią, rozprowadź równomiernie w dłoni, zanim sięgniesz i rozprowadź równomiernie na całej głowie. Zwykle przy pierwszej próbie celuj w skórę głowy, a nie we włosy. Mokre włosy będą ułatwiać spienianie i spienianie szamponu przed użyciem dodatkowej porcji szamponu, aby oczyścić długość włosów po karku.

5. Po zakończeniu masuj głowę przez pięć sekund opuszkami palców, zanim ponownie odwrócisz głowę do góry nogami i zmyjesz pianę. Tym razem użyj niewielkiej ilości ciepłej wody, która usunie nagromadzony brud i produkt, jednocześnie otwierając pory skóry głowy, opróżniając ewentualne kieszenie olejowe pod spodem.

6. Upewnij się, że włosy są pozbawione szamponu, zanim użyjesz drugiej pomocy do końcowego oczyszczenia. Jeśli liczy się czas, przejdź do odżywki i po nałożeniu jej na włosy i tylko włosy odczekaj dwie minuty.

7. Tym razem użyj zimnej wody, aby oczyścić włosy, jednocześnie zamykając pory, aby brud i zanieczyszczenia nie dostały się do środka. Po zakończeniu owiń włosy ręcznikiem i pozwól mu się namoczyć.

8. Natychmiastowe spłukanie włosów może pozbawić je wilgoci i wysuszyć je. Pozostaw ręcznik na dobre 15 minut, kontynuując resztę poranka.

9. Rozwiń ręcznik i wysusz włosy przed stylizacją.