Skórki stanowią warstwę ochronną paznokci. Podczas wykonywania manicure lub pedicure ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować skórki. Dzieje się tak, ponieważ niewłaściwe ich leczenie może prowadzić do poważnych infekcji bakteryjnych. Ale nie jest niemożliwe, aby prawidłowo wykonać skórki w domu, nawet bez profesjonalnej pomocy.

Jak leczyć skórki 9 prostych kroków

Jak leczyć skórki:

Zadbaj o swoje skórki we właściwy sposób, wykonując 9 prostych kroków.

1. Moczenie:

Traktuj skórki 1

Zanurz ręce w ciepłej wodzie Łukasza. Upewnij się, że woda nie jest gorąca. Tak jak zimna woda nie nadaje się do namaczania skórek, tak wrząca woda również nie wchodzi w grę. Wymagane jest moczenie skórek w ciepłej wodzie przez co najmniej 10 minut. Upewnij się, że skórki są odpowiednio zanurzone w wodzie.

2. Pchanie:

leczyć skórki 3

Weź popychacz do skórek i delikatnie odepchnij skórki. Odsuń skórki prawidłowo. Nie przesadź. Jeśli odczuwasz jakikolwiek ból lub odpychasz je, może to oznaczać, że Twoje skórki potrzebują czegoś więcej niż tylko nasączenia. Spróbuj użyć olejku do skórek, aby po namoczeniu wcierać skórki na palcach i trzymać olejek na paznokciach przez co najmniej 10 minut.

Nie tnij skórek. Lekarze i dermatolodzy twierdzą, że nie ma sensu usuwać skórek ani ich odcinać. Te faktycznie chronią i wzmacniają wzrost paznokci. Wycięcie ich doprowadzi do powstania luk u nasady paznokci. Takie luki mogą prowadzić do infekcji paznokci, białych paznokci, prążków lub infekcji czerwonych skórek. Dlatego najlepiej odsuwać skórki, zamiast je odcinać.

3. Po pielęgnacji skórek:

Pielęgnuj skórki 4

Po prawidłowym odsunięciu skórek nałóż na skórki miksturę wykonaną z następujących składników.

Za pomocą pośredniego ciepła rozpuść trochę kremu do skórek lub wazeliny. Wlej do niego:

a) 4 krople olejku lawendowego

b) 4 krople oliwy z oliwek

c) Jakiś krem ​​antyseptyczny do wyboru:

Gdy ta mieszanina stopi się na pośrednim ogniu, wymieszaj ją drewnianą szpatułką. Przechowuj tę mieszaninę w ciemnej butelce w lodówce. Używaj go każdej nocy, nakładając trochę na dłonie, aby ogrzać tę mieszankę. Następnie wmasuj to w skórki. Służy to jako krem ​​pielęgnacyjny po i na noc do skórek. Nie używaj tej mieszanki dłużej niż 1 tydzień. Przerób go, używając tych samych składników.

4. Zapobieganie suchym skórkom:

Pielęgnuj skórki 5

Jeśli twoje skórki mają zwyczaj wysychania i odpryskiwania lub rozdwajania, powinieneś użyć kremu do masowania skórek, jak wspomniano powyżej. Następnie kładąc się do łóżka należy nosić rękawiczki. Możesz z łatwością chronić skórki przed wysychaniem lub odpryskiwaniem podczas zimy, wykonując ten proces.

5. Utrzymywanie skórek w czystości i czystości:

Piękne paznokcie

Ważne jest, aby Twoje skórki były schludne i czyste. Regularne stosowanie balsamu do rąk lub nawet zwykłego balsamu do ciała może znacznie pomóc w ochronie skórek i utrzymaniu ich w dobrym stanie. Pomyśl o skórze naskórka jak o swojej skórze. Rośnie, wysycha i umiera. Kolejny nowy naskórek zajmuje miejsce starego. Jeśli zadbasz o czystość i schludność skórek, usuwając martwy naskórek przy każdym manikiurze lub pedicure, Twoje nowe skórki będą rosły lepiej. Nie ma to nic wspólnego ze wzrostem paznokcia. Wzrost paznokcia nie utrudnia usuwania martwych skórek. Ważne jest jednak, aby skórki były miękkie i zawsze nawilżone. Dzieje się tak, ponieważ pomaga lepiej rosnąć nowym skórkom i zapewnia lepszą ochronę paznokci. To najlepsza kuracja dla skórek.

6. Stosowanie olejku z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo dobre właściwości antyseptyczne. Jest szeroko stosowany w tworzeniu i leczeniu infekcji skórnych. Możesz użyć kilku kropli olejku z drzewa herbacianego do skórek, jeśli masz do czynienia z jakąkolwiek infekcją skórek. Lekko zielonkawe lub żółtawe lub bolesne skórki to znak, że możesz cierpieć na infekcję skórek. Wypróbuj kilka kropli olejku do skórek przed pójściem spać, a także po kąpieli. Zapobiegnie to dalszej infekcji, a także zabije wzrost bakterii w naskórkach.

7. Skórki mogą zostać uszkodzone przez promienie słoneczne:

Olejek do skórek

Jeśli nie nosisz żadnej ochronnej osłony paznokci, istnieje ryzyko, że Twoje skórki mogą zostać uszkodzone przez promienie słoneczne UVA lub UVB. Ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna prawie dla wszystkich części ciała. Chociaż promienie słoneczne nie mają dużego wpływu na skórki, nadal najlepiej jest zachować środki ostrożności. Nałóż na paznokcie dobrej jakości bazę lub wzmacniacz do paznokci.

8. Zawieś paznokcie:

powiesić paznokcie

Pewnie myślisz, że to nie ma nic wspólnego ze skórkami. Ale faktem jest, że wiszące paznokcie mają duże szanse na zarażenie się z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli masz do czynienia z bolesnymi, zwisającymi gwoździami, najlepiej jest je odpowiednio usunąć za pomocą zmywacza do zawieszania się paznokci. Są one łatwo dostępne w sklepach z artykułami do paznokci i kosmetyków. Należy dbać o czystość boków paznokci i zapobiegać wszelkim infekcjom. Bardzo ostrożnie usuwaj wiszące gwoździe. Nadużywanie ich może faktycznie przeciąć skórę i spowodować krwawienie. Staraj się nie przesadzać. Usuń wiszące gwoździe delikatnie naciskając, tylko w razie potrzeby.

9. Leczenie już dotkniętych skórek:

Leczenie pękniętych, bolesnych i złamanych skórek może wydawać się trudne. Ale w rzeczywistości nie jest to takie wzruszające. Dzięki kilkudniowej regularnej pielęgnacji możesz uzyskać nieskazitelne skórki. Potrzebny będzie normalny bandaż i trochę maści Neosporin. Nałóż maść obficie na skórki. Drugą ręką dobrze wmasuj go w paznokcie. Teraz to zabandażuj. Prześpij się z tym bandażem przez noc. Najlepiej robić to w nocy. Następnego ranka otwórz bandaż i wróć do normalnych czynności. Postępuj zgodnie z tym procesem przez kilka dni, aż twoje skórki powrócą do normy lub przynajmniej lepiej. Ten wspaniały zabieg na skórki

Pamiętaj o tych 9 prostych rzeczach, aby uzyskać piękne skórki.