Zawsze zastanawiamy się, co wymyślimy. Zaczęło się od nowszych mieszalnych kolorów włosów, takich jak fiolet lub niebieski, a następnie przerodziło się w nowy styl ubioru, w którym możesz teraz nosić niedbale pomieszane włosy i nazwać to wyglądem łóżka. Teraz możemy wreszcie połączyć hipisowskie stroje z idealnie prostym kucykiem i to staje się czynnikiem klasowym, może nowym stylem. To tutaj wymyśliliśmy nowsze style dla naszych paznokci, a ten właśnie tutaj nazywa się paznokciami ombre.

Co to jest?

Jak zrobić paznokcie Ombre

Kiedy używamy terminu ombre, zwykle mamy na myśli rodzaj lub wzór mieszania kolorów, aby przejście kolorów nie było dokładnie zaznaczone. Ombre oznacza płynne przejście od jednego odcienia do drugiego poprzez miękką linię, która łączy się z dwoma kolorami, tworząc piękny wzór. Jest to rodzaj zdobienia paznokci, w którym możesz mieszać dwa kolory lub po prostu użyć ombre dla jednego.

Wymagane materiały:

ombre paznokcie2

Do tego wyglądu potrzebujesz gąbki lub wacika jako kopii zapasowej. Gąbki są chętniej preferowane ze względu na ich nieskazitelne wykończenie na paznokciach. Miej pod ręką końcówkę Q i trochę zmywacza do bawełny i paznokci. Na podstawie Twojej decyzji trzymaj w pobliżu co najmniej dwie butelki z lakierem do paznokci.

Procedura rozpoczyna się:

Jak zrobić paznokcie ombre

  • Paznokcie ombre, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na nagi, wymagałyby dużo wstępnej pielęgnacji, dlatego zacznij od namoczenia paznokci w misce z ciepłą wodą z ewentualnym środkiem do czyszczenia rąk lub mydlinami unoszącymi się wokół. Twoje paznokcie muszą być czyste, aby kolor dobrze się przyklejał.
  • Wcześniej, jeśli używałeś płynu do zmiękczania rąk lub kremu nawilżającego, upewnij się, że całkowicie wytarłeś go z paznokci, aby kolory dobrze się trzymały. Po umyciu, spiłuj lub obetnij paznokcie proporcjonalnie, aby uzyskać równy wygląd. Nie jest to jednak obowiązkowy punkt, jeśli twoje paznokcie są już zrobione i dobrze opiłowane. Dobrze wysusz ręce.
  • Następnym krokiem jest nałożenie miękkiej warstwy paznokcia lub bazy, która powinna być przezroczysta, jeśli wybierasz więcej niż dwa kolory. Możesz nawet użyć jednego z prostym połyskiem lub tego o cielistym wyglądzie. Pozostaw lakier bazowy do wyschnięcia i upewnij się, że nie ma żadnych wybrzuszeń na lakierze bazowym. Gdy baza jest gotowa, zacznij od nałożenia podstawowej warstwy koloru. Jeśli używasz tylko jednego koloru, nie musisz nakładać żadnej innej warstwy podstawowej. Podczas gdy warstwa wierzchnia wysycha, na grubym arkuszu plastiku lub papieru wlej dwie lub trzy krople pożądanego koloru, w którym chcesz uzyskać efekt ombre. Tutaj użyj pędzelka do paznokci do kropli. Możesz tutaj również użyć więcej niż jednego koloru. Z wykałaczką lub agrafką wymieszaj w kolorze, a następnie użyj gąbki.
  • Zanurz gąbkę w kropli do paznokci, a następnie zacznij wcierać gąbką końcówki paznokci. Zauważysz, że ombre zaczyna nabierać kształtu. Twoja konsystencja gąbki powinna być łatwo przewiewna, aby uniknąć zbyt dużego koloru podczas efektu ombre na linii przejściowej, dlatego często zaleca się użycie rogu gąbki do stworzenia linii przejściowej.
  • Przejście, jeśli zostanie powtórzone, będzie przebiegać zgodnie z tą samą procedurą. Teraz pozwól części ombre wyschnąć, a następnie uszczelnij wygląd delikatną, przezroczystą warstwą wierzchnią.

Alternatywny:

ombre paznokcie4

Możesz nawet dodać kolory paznokci na pasku papieru, a następnie przykleić je do topu, aby uzyskać efekt ombre, który jest znacznie łatwiejszą i szybszą wersją w porównaniu do gąbek. Perspektywy mogą się jednak nieco różnić.