Usunięcie tatuażu jest bardzo bolesnym procesem i wymaga czasu i energii, aby skutecznie zakończyć. Nawet wtedy nie jest to wcale łatwe, ponieważ po wykonaniu tatuażu jest on osadzony w skórze, co ma być trwałe. Skóra nie przyjmie łatwo faktu, że chcesz usunąć tatuaż, jeśli nie jest to zgodne z Twoimi standardami. Proces jest bardzo bolesny i może pozostawić blizny, których nie da się łatwo uniknąć.

usuwanie tatuażu

Istnieje kilka metod, które mogą dać pożądane rezultaty, ale po raz kolejny nie jest to łatwe i w niektórych przypadkach należy je ćwiczyć codziennie. Istnieją zarówno metody medyczne, jak i domowe, które mogą pomóc w usunięciu tatuażu, ale niektóre metody są w pełni skuteczne, a niektóre są metodą prób i błędów.

Jak usunąć tatuaż:

Poniżej szczegółowo wymieniono 13 najlepszych metod usuwania tatuażu w celu pozbycia się tatuażu.

1. Usuwanie lasera:

Usuwanie lasera

Usuwanie laserowe zostało przyjęte w ostatnich latach jako najlepszy proces usuwania tatuaży, ale sądzono, że proces się zakończył. W ciągu jednego dnia w większości przypadków jest bardzo bolesny. Jest to nawet bardziej bolesne niż wykonanie samego tatuażu i w większości przypadków pozostawia na skórze niewielkie blizny, których w większości przypadków nie da się uniknąć. Dlatego zawsze musisz najpierw zrobić sobie tatuaż po odrobinie kontemplacji, a następnie od dobrego tatuatora, aby uniknąć jego usuwania w przyszłości. Jest to najlepszy zabieg usuwania tatuażu laserowego.

2. Krem do usuwania tatuażu:

Krem do usuwania

Krem do depilacji jest opłacalny i dlatego pozwala na użycie go w dużej ilości, aby pozbyć się tatuażu. Jeśli zmieszasz razem krem ​​do demakijażu z domowym środkiem zaradczym i zastosujesz go trzy razy dziennie, zobaczysz, że duża część tatuażu zniknie w ciągu kilku miesięcy. Chociaż proces ten trwa długo, tatuaż pod koniec dnia zniknie.

3. Medyczna metoda usuwania tatuażu:

Metody medyczne

Metody medyczne mogą obejmować przerzedzanie skóry, które usuwa warstwę skóry, w której znajduje się tatuaż, ta metoda jest dość droga i równie bolesna jak proces usuwania lasera, więc bądź ostrożny.

4. Dermabrazja:

Dermabrazja

Poprzez tarcie ścierne, najwyższa warstwa skóry jest usuwana, co czyni ten kolejny popularny proces usuwania tatuaży, ale po raz kolejny jest kosztowny i bolesny. Ten proces dermabrazji do usuwania tatuaży jest bardzo kosztowny, ale również bardziej wart tego. To najlepsza technologia usuwania tatuaży.

5. Wycięcie:

Wycinanie tatuaży

Wycięcie jest najbardziej śmiercionośną metodą usuwania tatuażu, w której skóra wokół tatuażu jest odcinana, a następnie zszywana po usunięciu tatuażu. Jest to bardzo bolesny proces i wymaga ogromnej odwagi i umiejętności wytrzymania bólu.

6. Przeszczep skóry w celu usunięcia tatuaży:

Metody usuwania tatuaży - grafitowanie skóry

Przeszczep skóry to proces, w którym usuwa się skórę, w której znajduje się tatuaż, a następnie usuwa się skórę z innej przezroczystej części ciała, a następnie umieszcza się ją na usuniętym obszarze. Jest to bardzo kosztowny proces i musi być wykonany przez profesjonalnego lekarza.

7. Zakrycie tatuażu:

Zakrycie tatuażu

Jeśli kochasz tatuaże, ale masz tatuaż, który nie spełnia twoich standardów, masz możliwość wykonania zatuszowania, w którym wykwalifikowany tatuator przerobi nowy tatuaż na stary zgodnie z twoimi specyfikacjami.

Strona główna zadośćuczynienie za usuwanie tatuaży w domu:

Oto najlepsze metody usuwania tatuaży przy użyciu domowych środków, które są bardzo bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych.

8. Aloes i morela:

Domowy środek na usuwanie tatuażu

Zrób mieszankę aloesu, moreli i witaminy w równej ilości i nałóż ją na tatuaż. Pozostaw na około dziesięć minut, a następnie zmyj zimną wodą. Rób to trzy razy dziennie, aż zobaczysz, że tatuaż znika. Kontynuuj, aż tatuaż zniknie. Na skórze pozostaną resztki, ale w większości tatuaż zniknie z twojej skóry.

9. Sól:

Metody usuwania tatuaży sól

Ten domowy środek do usuwania tatuażu obejmuje proces okresowego wcierania soli lub, co więcej, codziennego wcierania soli w tatuaż. To zabija komórki na skórze i sprawia, że ​​skóra łatwo się złuszcza, usuwając tatuaż w miarę upływu czasu. Sól służy do tworzenia tarcia na skórze, dzięki czemu warstwa tatuażu zostaje zeskrobana. Po tym procesie skóra może się zagoić po kilku tygodniach.

10. Cuda soku z cytryny:

Sok cytrynowy

Sok z cytryny jest zawsze uważany za jeden z najlepszych produktów rozjaśniających skórę, który działa cuda na blizny. Tatuaż na skórze to nic innego jak wieczna blizna, która wraz z wiekiem i elastycznością skóry zanika. Jeśli jednak chcesz usunąć tatuaż w łatwy, ekonomiczny sposób bez angażowania się w rozległe lasery, możesz po prostu skorzystać z zalet tego wzbogaconego w witaminę C owocu i łatwo załatwić sprawę. W misce wyciśnij świeże cytryny, a nawet limonkę i usuń nasiona. Teraz włóż bawełnę do soku i zacznij wcierać ją w tatuaż, aby rozpocząć proces złuszczania. W miarę upływu dni zdawałbyś sobie sprawę, że sztuka tatuażu powoli zanika. To jeden z najlepszych sposobów usuwania tatuaży w domu.

11. Orzechy nerkowca do usuwania tatuaży:

Olej z orzechów nerkowca

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z prostego faktu, że kosz z prezentami wypełniony orzechami nerkowca może rzeczywiście pomóc w pozbyciu się niechcianego tuszu do tatuażu. Jeśli przestrzegane jest dokładnie i zdecydowanie, codzienny efekt orzecha nerkowca z pewnością rozjaśni atrament. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć tatuaże za pomocą nasion nerkowca, zacznij od wybicia szpilki otworu w wierzchołku nasiona nerkowca i opróżnij sok z tego orzecha do wytatuowanego obszaru. Gdy sok pokryje cały obszar tatuażu, po prostu pozwól sokowi wyschnąć.

12. Salabrazja:

Usunięcie tatuażu Salabrasion

Mimo że sól została wcześniej wspomniana jako wybitna metoda usuwania tatuaży, większość z nich obejmuje bolesne środki, w których ma miejsce dokładne szorowanie i złuszczanie, które mogą, ale nie muszą, uszkodzić warstwę skóry na tym obszarze. Salabrazja to jedna z popularnych metod usuwania tatuaży, którą można praktykować w zaciszu własnego domu przy użyciu wyłącznie soli, wody i folii bandażowej. Jednak może to być trochę szorstkie dla skóry, ponieważ używamy urządzenia ściernego do pocierania obszaru, aż stanie się surowy, zaraz po nałożeniu słonej wody na obszar. Skóra w tej chwili będzie w stanie zapalnym, więc szybko użyj antybiotyku i zabandażuj obszar i trzymaj tak przez następne 2 do 3 dni. Ponowne zastosowanie procesu jest konieczne, ponieważ rodzaje skóry i zdolność zatrzymywania sztuki tatuażu różnią się w zależności od skóry.

13. Miód:

Miód i sól

Słyszeliśmy już wystarczająco dużo o tym, jak sól pomaga usunąć tatuaż i tym razem dodaliśmy do soli towarzysza, słodki i słodki miód. Podobnie jak miód cytrynowy i limonkowy również jest dobrym peelingiem i może rozjaśnić i rozjaśnić skórę, usuwając blizny lub plamy i na pewno będzie skuteczny na twoich tatuażach. Nadal zastanawiasz się, jak usunąć tatuaż w domu za pomocą zwykłego miodu? Zacznij od przygotowania domowej mieszanki, do której dodaje się sól i cukier, a nie drobnoziarniste, a następnie do mieszanki dodaje się miód i wklejone liście mięty. Często pomocne może być wcieranie alkoholu w celu rozjaśnienia roztworu, a teraz namocz bawełnę w mieszance i rozpocznij proces złuszczania. Usuwanie tatuażu w najprostszy możliwy sposób.

Raz zrobione tatuaże mogą być prawie trwałą pamięcią, dopóki nie zostaną podjęte szeroko zakrojone środki w celu naprawienia tatuażu. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na pokrycie tatuażu jest wybranie opcji korekty, w której naszkicujesz kolejny atrament na poprzednim. Kolejną najlepszą opcją jest usuwanie laserem, ale wiele osób boi się lub powstrzymuje się od wybrania jednego z nich.

Innym sposobem na usunięcie tatuażu jest podporządkowanie się domowej zawartości i skorzystanie z najlepszych opcji z kuchni, aby zniszczyć atrament we właściwy sposób.