Najczęściej używanym słowem polinezyjskim w języku angielskim jest tatuaż. Kiedy i jak zaczęto używać słowa „tatuaż” jest przedmiotem wielu dyskusji, ale nie ma wątpliwości, że jest to modyfikacja polinezyjskiego słowa „Tatua”. Tak więc tatuaże Samoa są w rzeczywistości oryginalnym rodzajem tatuaży. Ich projekty mają typowo plemienny wygląd i są zawsze czarne i niekolorowe. Jednak zawsze udaje im się wyglądać pięknie i skomplikowanie.

Samoańskie wzory tatuaży

Samoaskie tatuaże mają wiele muszli. Są to głównie skorupy żółwi, które reprezentują długowieczność, płodność, dobre samopoczucie i spokój. Innym razem przedstawia muszle, które symbolizują tarcze, ochronę i intymność. Używają również „krzyża markiza”, który symbolizuje delikatną równowagę między różnymi elementami natury. Istnieje kilka innych typowych symboli używanych przez tatuaże Samoa. Te tatuaże są na ogół szeroko rozpowszechnione i obejmują duże długości ciała.

Samoańskie Tatuaże Znaczenie i obrazy dla mężczyzn i kobiet:

Samoański tatuaż jest pięknym przykładem ogólnej sztuki ciała. Jeśli jesteś wojownikiem, wojownikiem z natury, powinieneś wybrać naturę Samoa. W tym artykule mamy listę kolekcji najlepszych wzorów tatuaży Samoa ze zdjęciami i znaczeniem dla Ciebie.

1. Samoański tatuaż z dekoltem:

Samoański tatuaż na dekolcie

Jaki męski wygląd ma ten samoański projekt. Wygląd przypomina nam starożytnych wojowników. Jest twarz, która przypomina święte słońce, które jest czczone, inne wzory zakrywające dekolt dają poczucie imperium. Zapaśnicy lub mężczyźni kochający wojnę i walki chcieliby namalować tak zaprojektowany Samoański Tatuaż, aby pokazać swoją męską siłę.

Korzenie kultury Samoa, sztuka Tatau wykracza poza jedyne zdobienia, ale także symbolizuje męskość i plemienne fakty. Pokazuje zasadniczy rytuał przejścia w plemieniu Samoa. W pewnym sensie daje też projekt biżuterii. Dekolt w łokciach jest tak niesamowicie wyrzeźbiony, że przypomina biżuterię. Kontur ma rozmyty odcień, który nadaje wytłoczony wzór przypominający wzór 3D.

2. Ukośne tatuaże na ciele:

Ukośne tatuaże na ciele

Wszyscy widzieliśmy wiele wzorów na całe ciało i plecy, jeśli chodzi o tatuaże w stylu samoańskim, a także wiele wzorów na klatkę piersiową i nogi, ale ten bardzo różni się od reszty. Można to ocenić jako jeden z najbardziej stylowych wzorów tatuaży plemiennych Samoa, a pozycjonowanie jest tutaj plusem.

Tutaj cały wzór jest wykonany na przedniej części korpusu i jest rozłożony po przekątnej od jednego rogu do drugiego. Jest to bogata konstrukcja, która pokrywa większą część ciała, ale także w taki sposób, że wygląda bardzo schludnie i czysto.

3. Samoańskie kwiatowe wzory tatuaży na ramieniu:

Kwiatowe wzory tatuaży

Kwiatowe wzory dają nam wiele opcji do wyboru, nawet jeśli mówimy o tatuażach plemiennych lub samoańskich. Nie jest konieczne, abyśmy nakładali róże na twoje ciało, ponieważ chcesz kwiatowy wzór. Jeśli przyjrzysz się bliżej temu samoańskiemu tatuażowi, znajdziesz hibiskusa z samoańskimi opracowaniami po obu stronach, aby pięknie zakryć górną część przedramienia. Typowe samoańskie wzory wyglądają bardzo elegancko i graficznie i są fajne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

4. Prosty samoański tatuaż na plecach:

Prosty-Samoański-Tatuaż

Jest to prosty i trzeźwy projekt wśród Samoa Tatuaże. Wzór wykonany w okrągłych granicach symbolizuje fale oceanu, górna runda koła składa się z wzoru zębów rekina. Podobnie wszystkie wzory w tatuażu polinezyjskim oznaczają coś, co jest częścią tradycyjnego przekonania.

Ten okrągły samoański tatuaż wygląda dobrze zarówno na mężczyznach, jak i kobietach, ze względu na swoją prostotę. Ciemny wzór tuszu podkreśla jego piękno. Ten wzór Samoa Tattoo można wykonać również na plecach. Nowoczesny tatuaż samoański zawiera ten wzór. Nowoczesne wzory Samoa obejmują kształty geometryczne, okrągłe wzory inne niż tradycyjne polinezyjskie kształty o ostrych krawędziach.

5. Pierzasty kobiecy samoański tatuaż:

Pierzasty kobiecy samoański tatuaż

Jaki piękny wzór. Każda dziewczyna pokochałaby ten projekt od pierwszego wejrzenia. A dlaczego tylko dziewczyny? Chłopcy chcieliby mieć oko na tak piękną dziewczynę z tatuażem bez pleców. Samoański tatuaż ma niesamowite połączenia ze znaczącymi wzorami, tworzącymi piórkowy wzór.

Ludzie na całym świecie, którzy są pod wpływem kultury Samoa, często dodają symbole związane z naturą, takie jak motyle, ptaki, żółwie, zęby rekina, pióra itp. ludzie nawet wycinają tatuaż za uchem, chociaż jest to dość bolesne. Ale ludzie przechodzą ból dla swojej pasji.

6. Samoański tatuaż kręgosłupa dla dziewczynek:

Samoański kręgosłup tatuaż dla dziewczynek

Jest to wzór, który biegnie wzdłuż całego kręgosłupa i tworzy jego strukturę za pomocą typowych symboli polinezyjskich. Zestawienie tych symboli dalej wyraża różne znaczenia. Ale patrząc przez laika wygląda jak piękny rysunek kręgosłupa.

7. Samoański tatuaż stóp dla kobiet:

Samoański tatuaż na stopy dla kobiet

Należą do nich wzory kwiatowe z innymi typowymi symbolami polinezyjskimi. Kwiaty sprawiają, że wygląda bardziej kobieco, dlatego te wzory tatuaży są wybierane tylko przez kobiety

8. Samoański tatuaż na przedramieniu:

Samoański tatuaż na przedramieniu

Ten tatuaż pasuje do twojego przedramienia jak wykwintna opaska. Wygląda jak ozdoba, którą nosiliby starzy egipscy faraonowie. Ma taki sam ogólny wygląd jak inne tatuaże Samoa, ale oznacza to, co symbolizują zawarte w nim symbole.

9. Projekt rękawa tatuażu Samoa w klatce piersiowej:

Samoański tatuaż na klatce piersiowej

Ponieważ wzory tatuaży Samoa w najlepszym wydaniu obejmują i rozciągają się na szerokie obszary, ten można łatwo wymienić wśród najlepszych wzorów tatuaży Samoa. Tutaj górna część klatki piersiowej jest pięknie tuszowana z bardzo schludnym wzorem, a także kamufluje mięśnie stonowanej klatki piersiowej.

Ten projekt jest szczególnie wersją motyla z wieloma plemiennymi wzorami, aby wyglądał zupełnie inaczej i innowacyjnie. Zacienione części i linie sprawiają, że całość wygląda tak technicznie i aż trudno uwierzyć, że jest to dzieło wyłącznie ludzkiej ręki.

10. Projekt tatuażu żółwia samoańskiego:

Projekt tatuażu żółwia samoańskiego

Żółw w kulturze Samoa jest ważnym zwierzęciem. Ogólnie symbolizuje długowieczność, dobre samopoczucie i spokój. Skorupy żółwi są powszechnie używane w tatuażach Samoa.

11. Samoański tatuaż z pełną nogą dla mężczyzn:

Samoański tatuaż na całej nodze dla mężczyzn

Ten rodzaj tatuażu rozciąga się na całej długości mięśni łydek. Zawiera wszystkie typowe polinezyjskie symbole oceanu, ryb i tak dalej. Wielką umiejętnością tatuaży Samoa jest doskonały sposób, w jaki różne symbole są łączone, aby łączyć się ze sobą i tworzyć piękny wzór!

12. Projekt tatuażu na plecach Samoa:

Samoa Tatuaże Na Plecach

Jest to rozbudowany rozdział, jeśli chcemy szczegółowo poznać projekty i znaczenia tatuaży Samoa, ale jest to również bardzo interesujący. Do tej pory widzieliśmy wiele tatuaży na plecach, ale te tatuaże Samoa wyglądają odważniej niż wiele innych. Są to tatuaże przypominające wojownika i przedstawiają wiele odwagi, którą zwykle można znaleźć w tatuażach plemiennych Samoa. Taki wygląd tatuaży sprawia, że ​​są świetnymi propozycjami dla mężczyzn, którzy kochają szerokie wzory, aby obnosić się z plecami.

13. Koło Samoa Tatuaże:

Okrągłe Tatuaże Samoa

Zawsze istnieje różnica między katolickimi wzorami tatuaży a resztą, ale myli się, jeśli myślisz, że krzyż jest używany tylko w tym pierwszym. W tym samoańskim tatuażu zobaczysz okrągły wzór i krzyż pośrodku, ale ten krzyż jest raczej symbolem krzyża plemiennego niż krzyżem katolickim. W tym małym tatuażu jest również wiele innych symboli i wzorów. Ten tatuaż jest bardzo schludny i czysty, dzięki czemu można go wykonać w dowolnym miejscu na ciele.

14. Tatuaż Samoa z piór:

Tatuaż Samoa z piórami

Kiedy mówimy o projektach tatuaży Samoa, nie mówimy tylko o projektach plemiennych i nadrukach wojowników. Istnieje wiele innych odmian samoańskich wzorów, takich jak ten. To jest tatuaż z piór z tymi samymi samoańskimi krzywiznami i nadrukami wewnątrz pióra.

Poziom umiejętności jest tutaj bardzo dobrze widoczny ze wszystkimi zawiłymi krzywymi i symbolami i jest to jeden z powodów, dla których tatuaże Samoa są znane na całym świecie. Wyglądają tak graficznie, a wymiary są tak doskonałe ze wszystkich stron.

15. Samoański plemienny tatuaż na ramię:

Samoaski plemienny tatuaż na ramię

Ten rodzaj obejmuje całą łopatkę i dużą część bicepsa. Zawiera normalne symbole z zawijasami i spiralami, które wypełniają luki. W tym zadaniu często pomagają symbole oceanu. Ocean w kulturze Samoa symbolizował śmierć dla świata poza nią, ponieważ Samoańczycy wierzyli, że ocean jest miejscem, do którego udaje się po śmierci.

16. Samoański tatuaż z pełnym ramieniem:

Samoański pełny tatuaż na ramieniu

Ten rodzaj tatuażu biegnie wzdłuż całego ramienia. To jest jak pełny tatuaż rękawa. Samoański Tatuaż wygląda jak część zbroi, którą możesz nosić. Posiada typowe symbole polinezyjskie i wygląda tak samo doskonale, jak wszystkie inne tatuaże z Samoa.

 

17. Samoański tatuaż Sun On Arm dla mężczyzn:

Samoański tatuaż słońce na ramieniu dla mężczyzn

Słońca są częścią wielu tatuaży Samoa. Są one zazwyczaj dołączane do innych typowych symboli w celu wyrażenia ważnych znaczeń. Słońce w kulturze Samoa oznacza bogactwo, jasność, wielkość i przywództwo. To jest bardziej ogólne znaczenie słońca. Ale można to zmienić za pomocą innych symboli i wzorów. Rodzaj używanych promieni lub wyrazu słońca itp. Są ważnymi wyznacznikami tego, co faktycznie symbolizuje tatuaż.

18. Projekt tatuażu twarzy Samoa:

Projekt tatuażu twarzy Samoa

Ten tatuaż obejmuje twoją twarz i szyję. Daje zniechęcający wygląd starożytnego wojownika. Zawiera symbole, takie jak grot włóczni, który pokazuje odwagę i umiejętności wojownika oraz „enata”, które są polinezyjskimi ludzkimi formami reprezentującymi boga i jego moc.

19. Tradycyjne wzory twarzy Tiki w samoańskim tatuażu:

Tradycyjne wzory twarzy Tiki w samoańskim tatuażu

Jest to jeden z oryginalnych projektów tatuażu Samoa, który pochodzi z tradycji polinezyjskiej. Wzór w tym tatuażu składa się z twarzy, która ma wzór nazwany pod wzorami Tiki, inne łączące go wzory oznaczają inaczej zgodnie z tradycją. Różne wzory wykonane z różnych części ciała mają określone nazwy.

Np. ilość kresek wykonanych w projekcie, forma umieszczona z tyłu, wszystko to różni się od charakteru osoby rozpoznawanej w społeczeństwie. Powiedzmy, że żółw, muszle, twarz człowieka, czaszka; zęby rekina, mysz, fale oceanu itp. są głównymi i często używanymi wzorami.

W ten sposób wzory tatuaży Samoa różnią się od wzorów tatuaży Tribal, co jest bardzo często popełnianym błędem, a także wiemy, że mogą istnieć setki odmian tych tatuaży, z których możemy wybrać te najlepsze.

Oto piękne wzory tatuaży Samoa, które podążają za kulturą polinezyjską. Mężczyźni i kobiety w dużej mierze wybierają Samoa Designs, ponieważ z daleka wygląda bardzo pięknie i jest przyjemny dla oka. Możesz udać się do eksperta od projektowania tatuaży, który zna historię kultury polinezyjskiej i wie o różnych wzorach zawartych w tradycji, ponieważ opisuje ona coś osobliwego na jej temat.

Osoby o twardej naturze, silne w znoszeniu bólu i trudów, podlegają takim wyborom. Są nawet dziewczyny, które decydują się na trudne projekty, gdy przechodzą trudny okres w życiu. Tatuaże odzwierciedlają myśli ludzkiego umysłu, więc wybierz odpowiedni tatuaż.