Tatuaże, które kiedyś uważano za trwałe, można teraz całkowicie lub częściowo usunąć za pomocą różnych dostępnych zabiegów. Jednak wykonanie tatuażu jest łatwe, a jego usunięcie nie jest łatwe. Jest to nie tylko żmudne zadanie, ale również bardzo bolesny zabieg, który w większości przypadków pozostawia widoczne blizny i przebarwienia. Różne metody stosowane w usuwaniu tatuaży to wycięcie chirurgiczne, salabrazja, która polega na szorowaniu skóry solą w celu wypalenia jej warstw, dermabrazja, która polega na usunięciu górnych warstw skóry za pomocą kwasu oraz usuwanie laserowe, które jest bardziej standardową i skuteczną procedurą. co w większym stopniu redukuje blizny i przebarwienia, a w niektórych przypadkach całkowicie eliminuje tatuaż bez śladu.

Zabiegi laserowego usuwania tatuażu

Techniki laserowego usuwania tatuaży rozbijają atrament w tatuażu, aby całkowicie go wyeliminować. Chociaż jest to kosztowny proces naprawczy, powoduje minimalne skutki uboczne. Czarny jest zdecydowanie najłatwiejszy do usunięcia, a następnie ciemnoniebieski i czerwony. Kolorowe wzory tatuaży są znacznie trudniejsze w obróbce, a niektóre z nich wymagają użycia wybranych laserów w zależności od koloru pigmentu. Czas trwania terapii laserowej może zająć od dwóch do czterech siedzących do nawet 10 posiedzeń, w zależności od rozmiaru i koloru tatuażu.

Zabiegi laserowe do usuwania tatuaży:

Zabiegi laserowe są zdecydowanie preferowanym wyborem, ponieważ są bezpieczne i dostępne w prawie każdej części świata.

1. Pierwszy zabieg laserowego usuwania tatuażu:

Pierwszy zabieg laserowego usuwania tatuażu

Laserowe usuwanie tatuaży odbywa się zwykle w ciągu kilku posiedzeń i widać tutaj efekt po pierwszej sesji. Tatuaż znacznie się zmniejszył i wydaje się być na dobrej drodze do całkowitego wyzdrowienia.

2. Prawie całkowite usunięcie tatuażu laserowego:

Prawie całkowite usunięcie tatuażu laserowego

Czarne atramenty są zazwyczaj łatwiej i całkowicie usuwane, jak widać w tej procedurze laserowej. Blizna jest minimalna, prawie nie ma śladu tatuażu, który kiedyś był.

3. Laserowe usuwanie tatuażu pół rękawa:

Laserowe usuwanie tatuażu z pół rękawa

Półrękaw u męskiego klienta został całkowicie usunięty. Biorąc pod uwagę rozbudowany projekt tatuażu, leczenie laserowe zostało wykonane umiejętnie. Nie pozostawił żadnych blizn ani przebarwień, a dłoń wygląda jak nowa.

4. Kompletne usuwanie tatuażu za pomocą lasera:

Całkowite laserowe usuwanie tatuażu

„Tyle za tak mało” jest tym, o co chodzi w tym laserowym usuwaniu tatuaży. W przypadku małego projektu tatuażu, takiego jak ten, potrzeba było czterech posiedzeń, aby go całkowicie usunąć. Jest to dobrze wykonana praca, jednak bez żadnego śladu po tatuażu.

5. Laserowe usuwanie tatuażu w kolorze:

Laserowe usuwanie tatuaży

Farby kolorowe są zdecydowanie najtrudniejsze do usunięcia. W przeciwieństwie do czarnych atramentów mają tendencję do pozostawiania pewnej ilości przebarwień, jednak niektóre kolory są łatwiejsze do usunięcia niż inne. Po zniknięciu większości tatuażu widać tylko subtelną nutę przebarwienia.

6. Laserowe usuwanie tatuażu anioła:

Laserowe usuwanie tatuażu anioła

Widziany tutaj jest doskonałym przykładem metody laserowego usuwania tatuażu. Biorąc pod uwagę rozmiar i projekt tatuażu, nie mogło to być łatwe. Usunięcie tak rozległego tatuażu może trwać w większości przypadków do 10 posiedzeń. Usunięcie tego tatuażu jest ewidentnym sukcesem, z niewielkim śladem jego dawnego ja.

7. Laserowe usuwanie tatuażu różanego:

Laserowe usuwanie tatuażu różanego

Sam tatuaż z różą, będący jaśniejszym odcieniem czerni, został skutecznie usunięty bez widocznych blizn. To fajna praca, a skóra wygląda świeżo, bez oznak tatuażu, który kiedykolwiek istniał.

8. Częściowe usuwanie tatuażu za pomocą lasera:

Częściowe laserowe usuwanie tatuażu

Terapie częściowego laserowego usuwania tatuaży są najczęściej skuteczne, jak widać na tym zdjęciu. Wojownik został całkowicie wymazany, pozostawiając jedynie plemienny wzór. To prawie tak, jakby wojownik nigdy nie istniał.

9. Imię Laserowe usuwanie tatuażu:

Laserowe usuwanie tatuaży

Oto kolejny dobry przykład efektów usuwania lasera, który nie pozostawił śladu po tatuażu. Czerń i czerwień należą do najłatwiejszych do usunięcia, skóra pozostaje nieskażona i wolna od jakichkolwiek blizn.