Czasami naprawdę nie dokonujesz dobrego wyboru, jeśli chodzi o zdobycie atramentu. Nieudana relacja, zła sztuka tatuażu i zły wybór sprawią, że będziesz w ramionach z tatuażem. OK, teraz w końcu zdecydowałeś, że nie chcesz tego trwałego tatuażu na zawsze. Niezależnie od powodu, albo chcesz usunąć wytatuowane imię byłego kochanka, albo się znudziłeś. A więc jeśli zastanawiasz się, jak się ich pozbyć, oto kilka sposobów, które odpowiedzą na pytanie „czy można usunąć permanentny tatuaż?”

Sposoby łatwego usuwania trwałego tatuażu

Jak usunąć trwały tatuaż:

Złą rzeczą w tatuażu jest to, że będzie to prawdziwy ból, jeśli chodzi o usunięcie. Dziś z dnia na dzień opracowuje się wiele nowych procedur, ale wszystkie z nich będą albo zbyt bolesne, albo zbyt drogie, ponieważ zabierają mnóstwo czasu. Ale jeśli naprawdę musisz to zrobić, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak usunąć stały tatuaż. Poniżej znajduje się post dotyczący usuwania trwałego tatuażu z ciała.

1. Laser do usuwania stałego tatuażu:

Laser do usuwania trwałego tatuażu

 • Jest to wysoce zalecany i prawdopodobnie popularny sposób na usunięcie trwałego tatuażu.
 • Chociaż jest to jeden z najskuteczniejszych procesów usuwania trwałego tatuażu, będzie zbyt bolesny i ciężki dla kieszeni.
 • W nim potężne lasery są używane do rozbijania tuszu tatuażu na bardzo małe fragmenty.
 • Następnie te fragmenty są samoczynnie rozpuszczane przez układ odpornościowy skóry.
 • Tusz tatuażu osadza się w każdej warstwie skóry. Laser wnika w warstwy skóry, aby rozbić pigmenty, które następnie zostaną usunięte przez organizm.
 • Lasery NDYAG Q-switched są najpotężniejsze i najskuteczniejsze, a do całkowitego usunięcia tatuażu potrzebujesz 3-10 sesji.

Korzyść:

Dermatolodzy sugerują, że ta technika laserowa jest najbezpieczniejsza i najlepsza do usuwania tego rodzaju tatuaży. Są też bardzo mniejsze szanse na blizny.

Niedogodności:

 • Ta metoda jest w 90% zależna od tekstury pigmentu.
 • Jeśli tusz używany podczas tatuowania jest w kolorze czarnym to bardzo łatwo go usunąć.
 • Ale jeśli tatuaż jest zabarwiony na zielono, czerwono itp., to jego usunięcie staje się mało trudne.
 • Po usunięciu w kilku przypadkach pozostaje cień ducha tatuażu, a kolor skóry w tym konkretnym obszarze rozjaśnia się.
 • Ten zabieg może być bolesny, dlatego stosuje się krem ​​znieczulający.
 • Po każdej sesji przez 3-4 dni może pojawić się również lekkie zaczerwienienie i obrzęk.

Do kogo się zwrócić:

Zawsze preferuj renomowanego dermatologa. Pamiętaj, że skorzystanie z usług specjalisty do usunięcia trwałego tatuażu jest uważane za zabieg kosmetyczny i prawdopodobnie nie będzie objęte ubezpieczeniem medycznym.

Wydatek:

Jest trochę drogi w zależności od obszaru objętego tatuażem. Może to kosztować od 50000 do 100,000 rupii. Ponieważ laser kosztuje więcej, usuwanie jest droższe niż wykonanie trwałego tatuażu.

2. Zatuszować:

Czy wiesz, jak usunąć permanentny tatuaż za pomocą zakrycia? Jeśli nie możesz zdecydować się na kosztowną metodę usuwania lasera, możesz użyć makijażu, aby ukryć nieudolny tatuaż. Możesz również zmienić swój tatuaż zamiast całkowicie go usunąć. Artysta tatuażu może wykonać nowy tatuaż, aby zakryć stary. Dopóki nie zdecydujesz się na depilację laserową, możesz zamaskować ją korektorem.

Korzyść:

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, tak jak w przypadku wizyty u lekarza. Jest to jeden ze sposobów, w jaki możesz się łatwo dostosować, jeśli zastanawiałeś się, jak usunąć permanentny tatuaż ze skóry, ponieważ nie są to zwykłe korektory, ale stworzone specjalnie do tuszowania tatuażu. Często bardzo łatwo jest usunąć w domu.

Niekorzyść:

Ta metoda działa tylko wtedy, gdy jesteś znudzony starszym tatuażem lub chcesz wymazać imię swojego kochanka.

 • Zrób to przez renomowanego artystę.
 • Jego koszt zależy od pokrycia od Rs 2000.
 • Strach przed bliznami.

3. Rysowanie skóry w celu usunięcia stałego tatuażu:

Czy można usunąć trwały tatuaż? tak, możesz usunąć za pomocą rysowania skóry. Rysowanie skóry lub chirurgia plastyczna to proces, w którym tatuaż jest usuwany chirurgicznie poprzez wycięcie obszaru pokrytego tatuażem. Z tatuażu można się pozbyć, ale na zawsze pozostanie trwała blizna. Ogólnie rzecz biorąc, usunięcie tatuażu tego typu zabiegiem będzie traktowane jako zabieg znieczulający lub kosmetyczny i nie jest objęte ubezpieczeniem medycznym. Rysowanie skóry będzie problemem w przypadku dużych tatuaży i niektórych innych, które nie zostały wykonane przez profesjonalistę.

Wydatki na opracowanie skórki:

Koszt przeszczepu skóry może wahać się od kilkuset dolarów do tysięcy dolarów w zależności od kilku czynników, takich jak rozmiar tatuażu, rodzaj zastosowanego znieczulenia i rodzaj użytego przeszczepu skóry.

Procedura trwałego usuwania tatuażu:

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć trwały tatuaż za pomocą chirurgii plastycznej lub szkicowania skóry, zostanie to zrobione osobno dla małych tatuaży i dużych tatuaży.

 • W przypadku małego tatuażu chirurg odcina obszar tatuażu, łącząc ze sobą krawędzie skóry i zamyka je szwami.
 • Usunięcie większego tatuażu będzie wymagało nieco więcej pracy niż rysowanie skóry, ponieważ chirurg odetnie tatuaż i przeszczepi obszar na skórze ud lub pach.

4. Technika pulsacyjnego intensywnego światła (IPL):

Czasami IPL może błędnie odnosić się do leczenia laserowego, ale tak nie jest. IPL to metoda transmisji światła, ale w krótkich seriach o dużej intensywności. Szanse na poparzenie skóry są większe!

5. Dermabrazja:

 • To jak stopniowe szlifowanie tatuażu ze skóry. Tarcie ścierne usuwa to i może pozostawić po sobie niechciane blizny.
 • Nie idź z kremami dostępnymi z metką wymazywania trwałych tatuaży, ponieważ ich tusz jest głęboko penetrowany i żaden krem ​​Ci nie pomoże.
 • W tej metodzie Twoja skóra zostanie spryskana roztworem znieczulającym i zeszlifowana, aby odsłonić nieskazitelne warstwy skóry pod tatuażem. Spowoduje to wypłukanie tuszu z tatuażu ze skóry.
 • Podczas tej metody otrzymasz znieczulenie miejscowe, ponieważ krwawienie pojawia się zwykle i jest bolesne.
 • Po tej procedurze usuwania tatuażu będziesz bolała od kilku dni do ponad tygodnia.
 • W związku z tym otrzymasz maść do leczenia dotkniętego obszaru i pamiętaj, że

  Dermabrazja może nie usunąć całkowicie tatuażu.

 • Jeśli masz skłonność do blizn lub hipopigmentacji, nie poddawaj się tej procedurze usuwania tatuażu.

6. Naturalne zabiegi w celu usunięcia trwałego tatuażu:

Obecnie coraz więcej osób uwielbia korzystać z zabiegów domowych, które są dla nich tak naturalne, jak to tylko możliwe. W związku z tym ten przewodnik określi niektóre z naturalnych sposobów usuwania trwałego tatuażu, jak wymienione poniżej:

 • Rozważ użycie mieszanki Aloe Vera, Paederia Tomentosa i Witaminy E.
 • Używanie soku z cytryny do rozjaśniania tatuaży.
 • Miód do normalnego blaknięcia tatuażu.

Poprowadzimy Cię po bardziej domowych, naturalnych sposobach na pozbycie się tatuaży.

Używając cytryny:

 • Pokrój cytrynę na dwie połówki i wyciśnij sok. Do niego dodaj 100g soli i dokładnie wymieszaj, aby się rozpuścił.
 • Wetrzyj roztwór w wytatuowany obszar czystą wacikiem, a następnie kilkakrotnie pocieraj przez 30 minut.
 • Spłucz obszar ciepłą wodą i powtarzaj często, aż uzyskasz pożądane rezultaty.

Nie powoduje to żadnych skutków ubocznych dla skóry, jednak być może będziesz musiał to robić przez jakiś czas, aż zobaczysz wyniki.

Używając Aloe Vera:

Spróbuj czegoś z aloesem? Oto jak to zrobić.

 • Weź świeży sok z Aloe Vera ze świeżych liści lub możesz również ten, który jest dostępny w handlu.
 • Weź 1 łyżkę. zawartości kapsułek Paderiatomentosa i witaminy E i umieścić je w soku z aloesu. Dobrze wymieszaj, aż uzyskasz gęstą pastę.
 • Nakładaj delikatnie na obszar tatuażu okrężnymi ruchami przez 10 minut. Zmyć obszar ciepłą wodą.

Powtarzaj tę metodę codziennie, aż tatuaż całkowicie zniknie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się robić po prysznicu, gdy Twoja skóra ma wystarczająco dużo wilgoci z otwartymi porami.

Ta metoda nie ma skutków ubocznych i można ją bezpiecznie wypróbować.

Sposób Salabrazji:

Czy próbowałeś tego z Salabrasion??

 1. Ogolić strefę, w której znajduje się tatuaż. Pozbycie się włosów ze strefy nieco ułatwi zabieg salabrazji.
 2. Wysterylizuj strefę tuszu, myjąc ją antybakteryjnym środkiem czyszczącym. Rozważ udanie się do swojego specjalisty po operatora antybakteryjnej emulsji do piany, aby użyć tej procedury w celu uzyskania niezrównanej sterylizacji.
 3. Zanurz bandaż w wodzie, w tym momencie wyciśnij go, aby pozostał lepki i nie kapał. Rób to dalej i przetrzyj niewielką kupkę soli kuchennej, aby zasolić zatrzymaną wodę. Przestań toczyć chusteczkę w soli, gdy sól przestanie się rozpuszczać.
 4. Pocieraj tatuaż entuzjastycznie przez 30 do 40 minut lub do momentu, gdy Twoja skóra stanie się ciemnoczerwona.
 5. Pozostawić leczoną strefę do wyschnięcia, a następnie nałożyć na nią warstwę kremu przeciwinfekcyjnego. Przykryj strefę sterylnym pokosem.
 6. Sprawdź opatrunek i obszar poddany zabiegowi po trzech dniach.

W przypadku, gdy postępuje w kierunku stawania się bardziej czerwony, może być skażony. Natychmiast skonsultuj się ze swoim specjalistą, jeśli nie przypuszczasz, że taka sytuacja ma miejsce.

Główną wadą tej techniki jest ilość i charakter udręki, którą będziesz musiał przejść. Zaszkodzi Twojej skórze i po zakończeniu procesu musisz zadbać o swoją skórę.

Za pomocą Remedium na sól:

Jeśli to cię przestraszyło, oto kolejna metoda trwałego usuwania tatuażu za pomocą soli.

Ale przed zabiegiem główną wadą tej metody jest ból, który zostanie zadany Twojej skórze. Będzie ścierać skórę na tyle, aby dotrzeć do atramentu w skórze właściwej. Będzie to bardzo bolesne i może doprowadzić do infekcji, jednak technika ta działa bardzo dobrze i jest skuteczna. Jeśli masz na to ochotę, oto jak to zrobić.

 • Wyszoruj dotknięty obszar solą.
 • Użyj mokasynów lub użyj rąk i pocieraj je.
 • Po zakończeniu zmyć zimną wodą.

Chociaż jest bardzo skuteczny, może potencjalnie prowadzić do trwałej blizny na skórze.

Używając miodu:

Oto kolejna mniej bolesna metoda usuwania trwałego tatuażu za pomocą miodu. Miód to jeden z najlepszych naturalnych składników do trwałego usuwania tatuaży.

 1. Wymieszaj żel Aloe Vera, sól, jogurt bez cukru i miód.
 2. Wymieszaj wszystkie składniki, aż utworzy kremową pastę.
 3. Przed nałożeniem kremu dokładnie wyczyść obszar pokryty tatuażem. Teraz nałóż krem, aż całkowicie wchłonie się przez skórę, aby mógł usunąć tusz do tatuażu.

Nie ma żadnych skutków ubocznych i jest dość dobrym sposobem na usunięcie tatuażu ze skóry.

Top 5 kremów do trwałego usuwania tatuażu w Indiach:

Jeśli te domowe środki zaradcze nie robią na Tobie wrażenia, oto kilka kremów do trwałego usuwania tatuaży, które możesz wypróbować.

1. Zwykłe działanie w trzech krokach:

Ten pierwszy produkt składa się z trzech kroków. Pierwsza to przygotowanie. Pierwsza tubka to krem, który przygotowuje skórę do procesu usuwania. Drugi to aktywacja. Krem aktywuje się wraz z tuszem i rozpoczyna proces usuwania. Trzecim i ostatnim krokiem jest eliminacja! I gotowe!

Jest tani i bezpieczny. Jednak efektywna praca zajmuje trochę czasu.

2. Inked Up krem ​​do usuwania tatuażu:

Produkt został naukowo przetestowany i gwarantuje skuteczne działanie przy regularnym stosowaniu. Obiecuje, że będzie w 100% bezpieczny i naturalny, a proces usuwania będzie wygodny i bezbolesny. Recenzenci pozytywnie ocenili produkt i uznali go za satysfakcjonujący. Jednak produkt jest w małej tubie i dlatego może bardzo szybko się przemóc. Wypróbuj ten trwały krem ​​do usuwania tatuaży, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

3. Balsam rozbijający:

Produkt zawiera wszystkie niezbędne dobrodziejstwa, które pomogą Ci pozbyć się trwałego tatuażu na skórze. Jest dostarczany w czystym, łatwo dostępnym pudełku z narzędziami, wszystko, czego będziesz potrzebować, aby pozbyć się tatuażu. Daje dobre efekty i jest bezbolesny. Wygładza i odmładza skórę, będąc jednocześnie wodoodpornym i lekkim. Jest jednak wyceniany drożej, ale nadal jest wart twoich pieniędzy.

4. Zestaw do domowego peelingu skóry TCA:

Innym skutecznym kremem do usuwania tatuaży jest zestaw TCA Home Skin Peel Kit. Znany jest również z usuwania rozstępów, trądziku, zmarszczek itp. Produkt zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby pozbyć się tatuażu. Jest dostosowany do każdego rodzaju skóry i znacznie poprawia Twoją skórę. Jednak podczas stosowania produktu na niektórych typach skóry może wystąpić uczucie pieczenia.

5. Wyłącz tatuaż:

Chociaż ten produkt wymaga czasu na działanie, to jednak przy regularnym stosowaniu generuje znaczące pozytywne rezultaty. Zastosowane składniki są naturalne i bezpieczne. Chroni skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Jest łatwy w użyciu i jest najtańszą opcją długoterminową. Jednak kremu jest za dużo i bardzo mało przy tym wszystkim.

Chociaż tatuaż może być twoim największym pijackim błędem lub celowym, to jednak miło jest mieć go przez jakiś czas. Dla tych z nich, którzy się nudzą, łatwo jest ich już nigdy nie zobaczyć na swojej skórze. Mając do dyspozycji wiele domowych środków i kremów, zacznij je wypróbowywać. Dla niektórych może być konieczne powtórzenie procesu, podczas gdy dla innych zobaczysz natychmiastowe wyniki. W każdym razie, jeśli jesteś zdeterminowany, aby je zdjąć, po prostu je zdejmij!