Nie wiesz, który tonik jest najlepszy dla Twojej skóry? Na rynku dostępne są różne rodzaje tonerów, ale który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry? Wiedza o tym, jaki masz typ skóry, tj. Normalną, tłustą, wrażliwą, inaczej mieszaną, jest pierwszym krokiem. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do lokalnego sklepu kosmetycznego i sprawdzić.

Jak wybrać tonik do rodzaju skóry?

Wybór najlepszego tonera w zależności od rodzaju skóry jest trudny, ponieważ istnieje wiele rodzajów tonerów dostępnych na rynku, a przy braku fachowej wiedzy dość trudno jest wybrać ten właściwy. Pierwszym krokiem jest docenienie rodzaju skóry, od tłustej do suchej, od normalnej do wrażliwej, inaczej mieszanej.

Jak wybrać najlepszy toner do rodzaju skóry:

Z tego artykułu dowiesz się, jak dobrać tonik do rodzaju skóry i jakie są jego zalety.

1. Skóra wrażliwa:

Tonik na bazie alkoholu może uszkadzać wrażliwe odcienie skóry, dlatego nigdy nie używaj toników na bazie alkoholu w przypadku skóry wrażliwej. Najwyższej klasy ekstrakty z oczaru wirginijskiego tonik dla osób o wrażliwej skórze. Ten środek do usuwania jest ponadto lepszym składnikiem oraz zmierzonymi właściwościami antybakteryjnymi.

2. Dla skóry suchej:

Sucha skóra wcześniej czuje się napięta i napięta po umyciu. Zaopatrz się w nawilżający lub nawilżający tonik do skóry. Sprawdź, czy nie ma w nim alkoholu. Zdobądź je, odżywiając olejki i dodatkowo nawilżające.

3. Dla skóry tłustej:

Skóra tłusta to prawie cały problematyczny odcień skóry. W wyniku wydzielania oleju twoja twarz brudzi się i dodatkowo wydziela pryszcze, które powodują brzydki wygląd. Opt tonery, w których stosowano kwasy AHA Heart i kwas salcylowy są najlepiej oceniane w przypadku tłustej skóry.

4. Dla skóry normalnej plus mieszanej:

Aby rozpocząć normalny i mieszany odcień skóry w stosunku do wyboru odpowiedniego tonera, możesz wybrać toner w zależności od warunków pogodowych. Kobiety o normalnej karnacji mogą stosować odświeżające toniki, podczas gdy kobiety o mieszanej karnacji mogą stosować nawilżające.

Korzyści z tonera do skóry:

Dlaczego powinniśmy używać tych tonerów do skóry? postępuj zgodnie z poniższymi korzyściami, aby uzyskać rozwiązanie na swoje pytanie.

 • Tradycyjne toniki zawierają olejki, ekstrakty i środki nawilżające, które koją i wygładzają skórę.
 • Odświeżacze ściskają skórę, a ponadto zawierają składniki takie jak zielona herbata i kofeina.
 • Tonik do skóry oferuje zróżnicowane korzyści dla skóry. Toner odnosi się do różnych środków upiększających podobnych do tradycyjnych toników, odświeżaczy i środków ściągających.
 • Środki ściągające zawierają alkohol, dzięki czemu ściskają pory skóry, eliminując nadmiar sebum.

Wskazówki dotyczące wyboru tonera do rodzaju skóry:

 • Na przykład, jeśli masz cerę mieszaną, możesz wypróbować tonik nawilżający na suche, chłodne miesiące oraz tonik o niskiej zawartości alkoholu na miesiące letnie, gdy potrzebujesz dodatkowej kontroli sebum.
 • Staraj się unikać tonerów na bazie alkoholu, ponieważ mogą być zbyt okrutne dla Twojej skóry.
 • Aby każdego ranka oferować stymulujący smakołyk dla Twojej skóry, na zawsze pozostaw tonik w lodówce, aby miał chłodny efekt.
 • Jeśli masz matową skórę, wybierz tonery, które zawierają kofeinę. Kofeina to dobry składnik, który pomoże obudzić skórę.
 • Gdy tylko wybierzesz tonik do skóry, nie wybieraj takiego, który ma dużo pierwiastków, perfum lub innych ostrych składników, na przykład kwasu salicylowego, jeśli masz wrażliwą skórę.
 • Jeśli twoja skóra ma skłonność do trądziku, wybierz te toniki, które zawierają kwas salicylowy jako pierwiastek. Stwierdzono, że kwas salicylowy jest pomocny w zapobieganiu wypryskom trądziku.
 • Większość ludzi używa tkanek razem z tonikami do skóry. Mimo że można je wykorzystać, opcjonalnie można użyć wacików i piłek.
 • Waciki plus płatki działają najlepiej na toner w porównaniu do używania chusteczek higienicznych.