M.F. Hussain lub Maqbool Fida Hussain był jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych malarzy indyjskich, który również otrzymał wielkie uznanie za swoją pracę na arenie międzynarodowej. Istnieje wiele obrazów MF Hussaina, z których Indie są dumne. Prawie wszystkie obrazy MF Hussaina opowiadały o pięknie indyjskich kobiet.

Karierę malarską rozpoczął w 1937 roku. Na początku ciężko mu było malować billboardy kina indyjskiego. Wkrótce talent tego wielkiego artysty zmienił się, gdy dostał szansę malowania pejzaży. Mimo, że miał wiele obrazów, które zostały docenione na całym świecie, większość jego kariery była również otoczona wieloma kontrowersjami. Bez względu na okoliczności, artysta ma na liście słynnych obrazów MF Hussaina kilka wspaniałych dzieł. Rzućmy okiem na kilka obrazów MF Hussaina wraz z opisami:

10 najlepszych obrazów MF Hussain:

Oto 10 najlepszych obrazów MF Hussaina, które są prawdziwym cudem dla całego świata:

1. M.F. Obraz Matki Teresy Hussain:

Obrazy MF Hussain

Artystę bardzo przyciągnęła wielka praca, jaką Matka Teresa wykonała dla kraju, dlatego nie poświęcił czasu na namalowanie obrazu poświęconego Matce. Obraz Matki Teresy autorstwa M.F. Hussain dość dokładnie opisuje aurę legendy. choć wielu nie było zadowolonych ze sposobu, w jaki artysta malował te cykle, wielu kochało jego prace.

Obraz stał się popularny dzięki barwnemu przedstawieniu legendy serią obrazów. Dzięki prostocie i subtelności w użyciu, te serie obrazów wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach. Piękno obrazu można ocenić po tym, że obraz został wystawiony na aukcji Christie’s o wartości ponad 1 crore.

2. M.F. Malowanie koni hussain:

mf-hussain malowanie koni

Obrazy artysty MF Hussaina dotyczyły nie tylko krajobrazu, ale także upodobania do dzikich zwierząt. MF Malowanie koni husajńskich było tego wyraźnym dowodem. Większość MF Obrazy Hussaina ukazują jego odwieczną miłość do koni, ponieważ według indyjskiej mitologii konie są uważane za równoznaczne z dynamiczną i potężną energią. Ten obraz artystów został sprzedany na aukcji Sotheby za ogromną cenę 1,3 crores.

Obraz cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na dobór użytych w nim kolorów. Obraz ten stał się popularny pod nazwą „Koń, który spojrzał w tył” miał typowy styl pociągnięć artysty, co sprawiło, że malowanie było bardziej wyjątkowe na rynku światowym.

3. M.F. Obraz Hussaina Madhuri Dixit:

mf-hussain Madhuri Dixit Malarstwo

Madhuri Dixit była jedną z tych nielicznych aktorek, które zaimponowały artyście swoim stylem i osobowością, że artysta postanowił ją przedstawić na swoim płótnie. Zrobił wiele zdjęć aktorki, które najlepiej ukazywały piękno aktorki. M.F. Obraz Hussaina Madhuri Dixita był również jednym z nielicznych, które otrzymały równą ilość krytyki i kontrowersji, ponieważ otrzymały uznanie.

Obraz ukazywał niezliczone nastroje aktorki, a finałowy obraz był dla publiczności nie mniej niż magią. Jest to jeden z obrazów, który zawsze będzie ceniony za wspaniałą pracę i styl malowania.

4. M.F. Obrazy bóstw hinduskich Hussaina:

mf-hussain obrazy bóstw hinduskich

Hussain był jednym z tych artystów, którzy słynęli z kontrowersji, które go otaczały. Spośród wielu obrazów, które wykonał, najwięcej M.F. Kontrowersyjnymi obrazami Hussaina były te przedstawiające bóstwa hinduskie. Wiele osób w ogóle oskarżyło malarza o przedstawianie bóstw hinduskich w sposób pozbawiony szacunku.

Kontrowersje potęgowały obrazy obrazów MF Hussaina. Obrazy przedstawiane przez artystę przyciągnęły wiele negatywnych spojrzeń ludzi, a artysta otrzymał wiele negatywnych reakcji na to samo.

5. Tancerze marionetek:

mf-hussain malarstwo tancerzy lalek

Na liście 10 najlepszych M.F. Obrazy Hussaina, jeden obraz jest również obrazem tancerzy lalkowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że artysta miał ogromną miłość do zabawek, dzięki czemu nigdy nie przegapił okazji, by na swoich obrazach oddać swoją wieczną miłość do nich..

Obraz zawierał wiele elementów, takich jak kobieta, koń, tancerka, wojownik itp., które sprawiły, że obraz był jedyny w swoim rodzaju na całym świecie. Pociągnięcia były typowym stylem artysty przy użyciu kilku genialnych kombinacji kolorów. Obraz otrzymał na aukcji Sotheby’s kwotę 1,5 crores.

6. Bitwa pod Gangą i Jamuną:

mf hussains Bitwa pod Gangą i Jamuna malarstwo

Dla wszystkich, którzy nie rozumieli znaczenia tego obrazu, obraz przedstawiał regularną wojnę między dobrem a złem. Nawet w naszym codziennym życiu nieustannie stajemy przed dylematem między dobrymi a złymi wyborami, M.F. Malarstwo Hussaina zawierało te same emocje.

Używał również różnych odmian kolorów, takich jak ciemne i jasne kolory, które czysto przedstawiają walkę między dobrymi a złymi rzeczami. Obraz był dość nowatorskim dziełem artysty i spotkał się z dużym uznaniem. Obraz został również sprzedany za 9 crores na aukcji Christie’s. Ten obraz jest jednym z najwspanialszych dzieł artysty, które w najlepszy możliwy sposób obrazuje talent artysty.

7. Hołd dla Hashmi:

mf hussain Hołd dla malarstwa Hashmi

Hussain był tym artystą, który nigdy nie bał się przedstawiać rzeczywistości w swoich pracach. Bez względu na to, ile krytyki i kontrowersji otrzymał, nigdy nie omieszkał przedstawić w swojej pracy aktualnej sytuacji. Tribute to Hashmi był jednym z wielkich dzieł artysty, w którym zaznaczył rzeczywiste wydarzenia społeczeństwa.

Obraz był postrzegany jako mówiąca prawdę o śmiertelnym ataku, który później spowodował śmierć artysty teatralnego Safdara Hashmi. Nawet ten obraz jest również zaliczany do kontrowersyjnych obrazów Hussaina, ale i tak zdobył duże uznanie publiczności. Obraz został sprzedany za kwotę 4,4 crores na aukcji w Kalkucie.

8. M.F. Obraz Hussaina Saraswatiego:

Mf Hussain Saraswati Malarstwo

Podobnie jak obrazy wykonane przez artystę na temat bóstw hinduskich, ten obraz Saraswati autorstwa MF Hussaina znalazł się na szczycie listy kontrowersji. Wielu twierdziło, że artysta celował w bóstwa hinduistyczne i nigdy nie zrobił nic na bóstwach muzułmańskich. To sprawiło, że artysta zyskał wielu hejterów, a także kilka poważnych kontrowersji, które pojawiły się w jego karierze i jego obrazach.

Wykorzystane w obrazie obrazy również spotkały się ze sprzeciwem wielu ze względu na sposób ich przedstawienia. Naga prezentacja Bogini Saraswati bardzo negatywnie przyciągnęła wielu wyznawców hinduizmu i zdecydowanie sprzeciwiała się twórczości artystki.

9. M.F. Obraz Hussaina Kryszny:

mf hussain Kryszna Malarstwo

Kolejnym obrazem, który sprawił, że artysta otoczył kontrowersje, był obraz Kriszny – hinduskiego boga. Malowidła MF Hussain Krishna ukazywały wiele budzących zastrzeżenia demonstracji hinduskiego boga. To ponownie spowodowało, że wyznawcy hinduizmu sprzeciwili się artyście wraz z ostrą krytyką.

Zastosowanie odmiennej kolorystyki i stylu malowania sprawiło również, że obraz wyglądał bardziej inaczej niż w rzeczywistości. Seria obrazów zawierała imitacje, które szkodziły i raniły emocje wyznawców hinduizmu. Aktualne informacje o obrazach MF Hussaina również wymieniają te obrazy jako kontrowersyjne kreacje artysty. Wiele osób uważało, że obrazy przedstawiają ich hinduskiego Boga w bardzo obraźliwy i obraźliwy sposób.

10. MF Hussain Bharat Mata Malarstwo:

mf hussain Bharat Mata Painting

Wreszcie, obrazy MF Hussaina Bharat Mata również zaliczane są do kontrowersyjnych kreacji. Obrazy przedstawiały indyjską mapę w postaci nagiej damy wraz z wieloma innymi promosami. Prezentacja obrazu nie została przez nikogo zaakceptowana i spotkała się z ogólnoświatową krytyką.

Artysta skupił się na ukazaniu trudów indyjskiej ojczyzny za pomocą ciemnych kolorów, takich jak czerwień i błękit. Ale to stworzenie tego samego w postaci nagiej kobiety przykuło całą uwagę i to również z niewłaściwych powodów.

Jest wielu M.F. Słynne obrazy Hussaina, które wyraźnie pokazują niesamowity talent, jaki miał artysta. Artystów było wielu, ale żaden nie może się równać ze stylem malarstwa MF Hussaina. Wraz ze wszystkimi najnowszymi obrazami MF Hussaina świat poznał nowy styl i aspekt jego malarstwa. Daj nam znać, który z jego obrazów jest Twoim ulubionym, komentując poniżej. Obrazy indyjskiego malarza MF Hussaina są niczym innym jak znakiem rozpoznawczym talentu, jaki mają Indie. Co myślisz o tym samym? Podziel się swoimi opiniami.