Nie bądź zazdrosna o dziewczynę z sąsiedztwa, bo jej włosy są miękkie i sprężyste, a mężczyźni gagają na jej warkoczach. Właściwie, jeśli chcesz na dobre pozbyć się nadmiaru oleju lub tłustego wyglądu swoich długich włosów, jesteśmy po to, aby Ci pomóc, więc zacznijmy nad tym pracować.?

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się

Był czas, kiedy nie mieliśmy pojęcia, jakie magiczne mikstury mogą wydobywać nasze kuchnie i nie mówimy tylko o jedzeniu. Od dawna nasze babcie zawsze chwaliły się naturalnymi domowymi środkami, które zdziałały cuda dla naszych włosów i skóry. W dzisiejszych czasach kosmetyki indukowane chemicznie są normą, która sprawia, że ​​włosy i skóra wyglądają dobrze, ale nie bez długotrwałych katastrof, z którymi trzeba sobie radzić.

Przy przetłuszczających się włosach ludzie cierpią na brudną skórę głowy i infekcje, brudne kosmyki włosów i osadzające się w nich cząsteczki kurzu. Nagromadzenie sprawia, że ​​skóra głowy śmierdzi i swędzi. Po raz kolejny nie prosilibyśmy Cię o stosowanie produktów indukowanych chemicznie, ponieważ wiemy, jak to działa. W rzeczywistości przyjrzyjmy się, co mogą zaoferować kuchnie, a oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, których możesz użyć. Więc proszę czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym.

Proste domowe piękno tłustych włosów:

Przetłuszczająca się twarz włosów wygląda na bardzo matową, dlatego każdy chce mieć długie i zdrowe włosy. Aby utrzymać tak piękne włosy, musisz przestrzegać kilku wskazówek kosmetycznych. W tym artykule znajdziesz najlepsze i proste domowe porady dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

1. Zdobądź naturalną odżywkę:

Zdobądź naturalną odżywkę

Zajrzyj do Internetu, a znajdziesz mnóstwo przepisów, które pomogą Ci wykorzystać składniki z Twojej kuchni do stworzenia naturalnej odżywki do włosów. Odpowiednia odżywka zdziałałaby magię na przetłuszczające się pasemka, dlatego Twoim celem powinno być stworzenie odżywki bezolejowej. Używaj odżywki oszczędnie i upewnij się, że korzenie lub skóra głowy pozostają nietknięte. Tylko końcówki włosów powinny być wypielęgnowane, to wszystko. Dlatego zainwestuj w jajka, które wypielęgnują i ożywią Twoje włosy.

2. Wybierz odpowiedni szampon:

Wybierz odpowiedni szampon

Włosy muszą być utrzymywane w czystości, zwłaszcza te przetłuszczające się, które przyciągają brudem i kurzem. Włosy trzeba myć codziennie, ale szamponami ziołowymi lub łagodnymi. Nie bądź zbyt entuzjastyczny, aby codziennie myć włosy, ponieważ może to spowodować trwałe zniszczenie gruczołów łojowych i spowodować, że włosy staną się bardziej przetłuszczające się, ponieważ gruczoły produkują więcej sebum. To nie doprowadziłoby Cię do rozwiązania, dlatego myj raz na dwa dni i to wystarczy.

3. Szczotkuj te stresy:

Szczotkuj te stresy

Regularne czesanie i szczotkowanie, przynajmniej dwa razy dziennie, wystarczy, aby zapanować nad przetłuszczającymi się włosami. Dzięki temu naturalne olejki wytwarzane przez gruczoły równomiernie rozprowadzają swoje bogactwo na skórze głowy. Kiedy skóra głowy jest codziennie pielęgnowana, produkowałaby mniej sebum, co oznacza, że ​​na dłuższą metę nie musiałabyś płakać z powodu długich, przetłuszczających się, owłosionych włosów.

4. Letnia woda:

Letnia Woda do Włosów

Myjąc włosy wodą, upewnij się, że nie jest gorąca ani zimna, tylko letnia. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy mają tłuste lub przetłuszczające się włosy, ponieważ gorąca woda pogorszyłaby sytuację. Eksperci twierdzą, że gorąca woda aktywuje gruczoły do ​​produkcji większej ilości oleju. Nie chcesz wyglądać na nieprzyjemnego i zaniedbanego po prysznicu, prawda? To jedna z najlepszych porad dotyczących pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

5. Ćwicz ze związanymi włosami:

Ćwicz ze związanymi włosami

Podczas treningu włosy powinny być związane w kok lub w kucyk. Pocenie sprawia, że ​​włosy stają się brudne i tłuste. Odnosi się to również do tych, którzy pracują przez dłuższy czas na gorącym słońcu lub w wilgotnych warunkach. Dlatego trzymaj włosy związane i bezpieczne od elementów wokół.

6. Nigdy więcej gorącego powietrza do stylizacji:

Nigdy więcej gorącego powietrza do stylizacji

Obiecaj sobie, że będziesz miły dla swoich tłustych loków, nie używaj już gorącego powietrza do stylizacji długich loków. W przypadku stosowania gorącego powietrza powstaje więcej oleju. Więc trzymaj te żelazka z dala od spłaszczania i bądź dobry dla swoich włosów. Nawet jeśli musisz użyć żelazka raz na zawsze, upewnij się, że robisz to w najniższej temperaturze.

7. Zrób mycie włosów w domu:

Zrób mycie włosów w domu

Najlepszym sposobem radzenia sobie z przetłuszczającymi się włosami jest upewnienie się, że lekarstwo na nie jest domowej roboty. To jedna z idealnych i doskonałych porad pielęgnacyjnych dla włosów przetłuszczających się.

  • Przydałaby się filiżanka letniej wody z sodą oczyszczoną, do której wyciska się sok i miesza z całej cytryny.
  • Wmasuj go w skórę głowy i używaj tylko opuszków palców.
  • Poczekaj pół godziny i czy to było z letnią wodą?.
  • W razie potrzeby użyj milowego szamponu z ziół, aby zakończyć rutynę.

8. Magia octu:

Magia octu

Masz dość gromadzenia się i przetłuszczania włosów? użyj octu, aby się z tym uporać, mówią eksperci. Najlepiej byłoby użyć białego octu lub cydru jabłkowego, ponieważ nie miałyby w nich sztucznych elementów. Upewnij się, że kubek białego octu jest rozcieńczony dwiema szklankami wody i powinien być używany do mycia i pielęgnacji włosów.

9. Szampon z limonki i ogórka:

Szampon z limonką i ogórkiem

Użyj limonki z ogórkiem jako pasty i nałóż ją na włosy. Pozostaw na skórze głowy przez dziesięć minut, a na koniec usuń ciepłą wodą. Utrzymałoby to równowagę pH skóry głowy, nie aktywowałoby gruczołów łojowych, a także uchroniłoby włosy przed przetłuszczaniem. Podczas masażu lub peelingu bądź delikatny i obserwuj, jak koi skórę głowy.

10. Mąka:

mąka ze skrobi kukurydzianej do włosów przetłuszczających się

Bez recepty produkty do włosów przetłuszczających się mogą być drogie, dlatego zaoszczędź wszystkie te pieniądze, aby kupić ci miły prezent. W tej chwili najlepiej wykorzystać umiejętności majsterkowania, więc weź filiżankę suchej mąki ze skrobi kukurydzianej i rozprowadź ją na korzeniach, tak jak olejek do włosów na skórze głowy. Wystarczy wklepywać przez kilka minut, odczekać, aż nadmiar olejku wsiąknie, a następnie zmyć łagodnym szamponem. Proste, prawda?!!

11. Henna:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się - Henna

Henna to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia przetłuszczających się włosów. Jest to również jedna z najczęstszych wskazówek dotyczących włosów przetłuszczających się. Pielęgnuje włosy i nie ma na nie szkodliwego wpływu chemicznego. Jest to produkt odżywczy, który zwiększa miękkość i połysk włosów.

  • Aby uzyskać idealną pastę z henny, zaparzyć filiżankę likieru herbacianego, a następnie pozostawić do ostygnięcia.
  • Następnie nałóż moc henny na herbatę i pozostaw powyższą mieszankę w nocy.
  • A następnie rano nałóż mieszankę i pozostaw na 2 godziny, a następnie dokładnie umyj włosy łagodnym szamponem.
  • Dzięki temu włosy będą mniej przetłuszczające się.

12. Stosowanie sody oczyszczonej:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się – stosowanie sody oczyszczonej

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się obejmują stosowanie sody oczyszczonej, powszechnego składnika kuchennego. Działa cuda, ponieważ zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy i włosów. Może być przydatny na wiele sposobów, ponieważ zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy. Oryginalny produkt sam może być używany jako suchy szampon. Można również wymieszać 2 łyżki proszku do pieczenia i wymieszać z wodą w odpowiedniej ilości, aby uzyskać gęstą pastę. Następnie nałóż pastę na włosy i pozostaw na około 20 minut, a następnie zmyj zimną wodą. Możesz później nałożyć szampon, aby uzyskać bardziej pożądane rezultaty. Proszek do pieczenia może być również używany do regularnego czyszczenia włosów poprzez zmieszanie go z szamponem.

13. Używanie piwa:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się – przy użyciu piwa

Eksperci na swojej liście do leczenia włosów przetłuszczających się obejmują również traktowanie ich piwem. Prawie wszystkie napoje mają świetne działanie wysuszające i pomagają zmniejszyć zawartość oleju we włosach. Zawiera kilka odżywczych składników odżywczych i witamin, które nawilżają włosy. Można go stosować bezpośrednio po umyciu włosów szamponem lub dobrze wymieszać z innymi paczkami do włosów. Aby idealnie wykorzystać piwo, należy otworzyć piwo i trzymać je przez 30 minut. Po umyciu włosów szamponem umyj mokre włosy piwem i zmyj pod bieżącą wodą. Możesz również przygotować maskę, mieszając 100 ml piwa i 1 żółtko jajka, dokładnie wmasowując mieszankę między włosy i skórę głowy. Pozostaw na włosach przez 30 minut, powyższą mieszankę dobrze zmyj zimną wodą.

14. Korzystanie z pakietu białek jaj:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się – przy użyciu zestawu białek jaj

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się wskazują również, że paczka białek jaja może być pomocna w kontrolowaniu olejków wydzielanych przez mieszki włosowe. Wzbogaca włosy od wewnątrz, ponieważ jest bogaty w tłuszcze i białka. Biała część jaja zawiera pewne bakterie i enzymy, które pomagają zmniejszyć przetłuszczanie się skóry głowy i włosów. Do przygotowania paczki weź dwa jajka i wyjmij białą część jajka oddzielając od niej żółtko. Białka przechowuj w misce, a następnie nałóż na wilgotne włosy od nasady aż po same końce i dokładnie masuj przez 5 minut, nałóż maskę na około 30 minut, zmyj łagodnym szamponem, a następnie spłucz cytryną we włosach dla najlepszych rezultatów.

15. Stosowanie skórek pomarańczy:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się – stosowanie peelingów pomarańczowych

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów przetłuszczających się również wymieniają skórki pomarańczy jako skuteczny składnik do kontrolowania nadmiernej produkcji sebum. Zmiel kilka skórek pomarańczy, a następnie dobrze rozgnieć z 2 łyżeczkami miodu, a następnie nałóż powyższą mieszankę na skórę głowy i włosy, pozostaw do wyschnięcia i ustabilizuje się przez 20-30 minut, a następnie zmyj i postępuj zgodnie ze zwykłym harmonogramem szamponu. Ta pasta i możesz również użyć proszku ze skórki pomarańczy, rozdrabniając suche skórki i pielęgnując przetłuszczające się włosy.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów olejowanych przydadzą się w utrzymaniu zdrowych włosów. Uważaj i bądź szczęśliwy z tymi pięknymi długimi warkoczami.