11 tydzień ciąży to czas, w którym zaczynasz przygotowywać się do babymoon! To niesamowity sposób na uczczenie ciąży, a także zapewni Ci energię na bardzo długi czas. Poza tym potrzebujesz również czasu, aby odwrócić uwagę od napięcia i stresu, których możesz obecnie doświadczać. Najczęściej stres i strach znikną, gdy dowiesz się, co tak naprawdę dzieje się w twoim ciele. Jeśli tego właśnie szukasz, oto pełne zrozumienie tego, co dzieje się z tobą i dzieckiem w tym momencie.

jedenaście tygodni ciąży

11 tygodni ciąży to ile miesięcy?

11 tydzień ciąży to drugi miesiąc ciąży. Dokładnie, jesteś w drugim miesiącu i drugim tygodniu ciąży. Za kilka tygodni zaczyna się drugi trymestr i będzie to kolejne zupełnie inne doświadczenie.

Dziecko w 11. tygodniu ciąży:

Dziecko w 11. tygodniu ciąży jest wielkości limonki. Płód ma około 1,6 cala długości i około 0,25 uncji. Brzuch w 11. tygodniu ciąży będzie nieco większy i może zacząć się lekko wykazywać. Jednak nadal trudno powiedzieć. Jeśli jesteś w 11. tygodniu ciąży z bliźniakami, twój guz może być łatwy do zauważenia i ma dobry rozmiar.

Objawy w 11 tygodniu ciąży:

Postęp w 11 tygodniu ciąży może być całkowitym bałaganem. Z twoim ciałem dzieje się tak wiele, że możesz po prostu czuć się sfrustrowany i zirytowany. Jednak najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest zrozumienie, co ogólnie dzieje się z twoim ciałem i dlaczego.

A. Nudności:

Jeszcze nie pora na odejście mdłości. Możemy jednak zapewnić, że za kilka tygodni nudności całkowicie opuszczą Cię.

B. Zmęczenie:

Kolejnym powracającym problemem jest zmęczenie. Prawie cały czas czujesz się wyczerpany. W drugim trymestrze to z pewnością spadnie.

C. Wahania nastroju:

Hormony działają szaleńczo i mogą sygnalizować w tobie szeroki zakres wahań nastroju. Trzymanie się z dala od stresujących sytuacji i częste odwracanie umysłu to jedyny najlepszy sposób, aby to rozwiązać.

D. Skurcze nóg:

Jeśli masz niski poziom magnezu i potasu, możesz doświadczyć skurczów nóg w 11-tygodniowej ciąży. Sprawdź swoją dietę i pij dużo wody, aby rozluźnić napięte mięśnie wokół ud i nóg.

E. Wzdęcia i odbijanie:

Jedynym sposobem na kontrolowanie wzdęć i odbijania się jest powrót do diety i sprawdzenie, czy objadasz się smażonymi potrawami i fasolą, zamiast jeść ich mniej.

F. Rzeźba żywności:

Po prostu mają tendencję do stawania się coraz wyższy każdego dnia. Możesz mieć nagłą potrzebę jedzenia rzeczy, które również mogą być niezdrowe. Zażywaj pokarmy włókniste, będą cię sycić przez bardzo długi czas.

G. Oddawanie moczu:

Częste oddawanie moczu jest powszechne. Gdy twoja macica staje się duża, aby utrzymać rosnące dziecko, wywiera nacisk na twój brzuch, co powoduje, że bardzo często chcesz sikać.

Zmiany w ciele po 11 tygodniach:

Oto kilka zmian w ciele w tym okresie.

1. Sprzęt do apetytu:

Zauważysz, że Twój apetyt nieco się poprawi i możesz chcieć dużo jeść, aby nakarmić dziecko odpowiednimi składnikami odżywczymi.

2. Poranna choroba:

Zauważysz, jak intensywność porannych mdłości spada z każdym dniem.

3. Rosnące piersi:

Twoje piersi powiększają się z dnia na dzień. To bardzo naturalne. Doświadczysz również, że piersi, a zwłaszcza sutki, stają się wrażliwe bardziej niż kiedykolwiek.

4. Dziecko Guz:

Guz w 11 tygodniu ciąży nie będzie zbyt duży, jednak z pewnością jest to niewielki postęp w stosunku do ostatniego tygodnia. Choć może być trudno powiedzieć, może to być widok.

Rozwój płodowy i fizyczny dziecka w 11. tygodniu ciąży:

Wzrost dziecka w 11. tygodniu ciąży również jest ogromny. Tak jak zmienia się matka i jej ciało, tak i dziecko zmienia się, aby stać się o krok bliżej do bycia prawdziwym małym człowiekiem!

 1. Rysy twarzy dziecka powoli zaczynają się rozwijać. Oznacza to, że uszy powoli zbliżają się do rozmiaru twarzy.
 2.  Oczy są szeroko rozstawione, a powieki zamknięte i zrośnięte z oczami.
 3. Zęby zaczynają się rozwijać od małych pączków.
 4. Narządy płciowe dziecka również zaczynają się rozwijać. Jednak może być za wcześnie, aby zrozumieć, czy to chłopiec, czy dziewczynka.

Dieta w 11 tygodniu ciąży: co jeść, a czego nie jeść

Jak zawsze mówimy, najważniejsza jest dieta. Twoja dieta i to, co jesz, zapewnia zdrowy rozwój dziecka. Dlatego należy tutaj zachować ostrożność, co jeść, a czego nie jeść.

 • Włącz do swojej diety dużo produktów mlecznych. Obejmuje to gotowane i pasteryzowane mleko, ser i jogurt w codziennej diecie.
 • Orzechy i nasiona są dobrym źródłem energii. Szczególnie przydatne są migdały i nasiona sezamu. Chrupanie orzechów pomoże poczuć energię.
 • Zielone warzywa liściaste są bogatym źródłem składników odżywczych. Dużo włączaj szpinak do swojej diety i miski sałatkowej.
 • Śniadanie wzbogacone wapniem to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Zboża i biały chleb to doskonałe źródło wapnia.

Czego nie powinieneś jeść:

 • Odsuń się od alkoholu i tytoniu. Oba mają negatywny wpływ na dziecko i rozwój dziecka.
 • Ogranicz spożycie kofeiny. Jedna filiżanka kawy każdego dnia nie zaszkodzi.
 • Nie objadaj się tłustymi i tłustymi potrawami. Mogą zwiększać ryzyko wzdęć i zgagi.

Ćwiczenia do wykonania w 11 tygodniu ciąży:

Ćwiczenia to absolutna konieczność w tym okresie.

1. Szybki marsz:

Jeśli nie możesz lub nie chcesz wykonywać żadnej ciężkiej pracy, wystarczy energiczny spacer codziennie przez 15 minut. Upewnij się, że to robisz, aby pozostać aktywnym.

2. Pływanie:

Porozmawiaj z ekspertem, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju pływania możesz spróbować. To wzmocni twój rdzeń i zapewni ci zdrowie przez długi czas.

3. Kegel:

Kolejnym doskonałym i użytecznym ćwiczeniem do wypróbowania jest Kegel. Utrzymują mocny i podtrzymujący pęcherz, macicę i mięśnie jelit. Kiedy wzmocnisz te mięśnie, będziesz w stanie zrelaksować się i kontrolować mięśnie porodowe i porodowe.

4. Przysiady:

Przysiady pomagają wzmocnić mięśnie ud, a to również pomoże w porodzie.

Bóle i problemy zdrowotne w 11 tygodniu ciąży:

Istnieje kilka problemów, z którymi możesz się zmierzyć.

1. Upławy:

w tym okresie zauważysz, że twoje ciało wydziela wyraźne wydzieliny z pochwy. Jest bezwonny i najczęściej bezbarwny lub w kolorze białym. To jeden z problemów zdrowotnych, z którymi trzeba się zmierzyć w tym tygodniu.

2. Wzrost piersi:

Czasami możesz odczuwać ból w piersi. Dzieje się tak z powodu rosnącej piersi i gruczołów mlecznych, które rosną w ramach przygotowań do karmienia piersią.

3. Skurcze:

Bolesne skurcze brzucha mogą teraz powracać. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie rozszerzają się, aby pomieścić rosnące dziecko. Skurcze w 11 tygodniu ciąży są normalne. Jeśli jednak stanie się to zbyt trudne do zniesienia, możesz porozmawiać z lekarzem.

USG w 11 tygodniu ciąży:

Będziesz teraz mógł zobaczyć, jak dziecko porusza się w płynie w twoim brzuchu. Dziecko ma teraz nieprzejrzystą skórę. To powoli zniknie. W ramach rozwoju dziecka w 11. tygodniu ciąży zobaczysz, że palce u rąk i nóg dziecka nie są pokryte płetwami. Łożyska paznokci i mieszki włosowe zaczynają się rozwijać i nabierać kształtu. To badanie USG w tym tygodniu nazywa się Badaniem przezierności karkowej i obejmuje badanie krwi.

Co robić, a czego nie robić w 11 tygodniu ciąży:

Niektóre rzeczy są surowe w tym okresie.

 • Unikaj stresujących ćwiczeń aerobowych.
 • Unikaj tytoniu i alkoholu.
 • Nie oddawaj się zbytnio jedzeniu na raz. Przyjmuj mniejsze posiłki w częstych odstępach czasu.

Co powinieneś zrobić?

 • Zaangażuj się w jakiekolwiek ćwiczenia. Upewnij się, że nie czujesz się zestresowany. Jest to konieczne, aby czuć się naładowanym energią i podtrzymać cię.
 • Pić dużo wody. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest niezwykle ważne.
 • Spożywaj dużo owoców, zielonych warzyw i pokarmów bogatych w błonnik. To jedzenie pomoże również złagodzić ruchy jelit.

Środki ostrożności i opieka w 11 tygodniu ciąży:

 1.  Zawieraj około 80 mg wapnia dziennie.
 2.  Włącz do codziennej diety owoce cytrusowe, pomarańcze, truskawki.
 3. Pomidory i brokuły sprawią, że Twoja dieta będzie bogata w witaminę C, co jest ważne dla opieki nad ciążą. Witamina C jest niezbędna dla zdrowego wzrostu kości dziecka.

Lista kontrolna niezbędna w jedenastym tygodniu ciąży:

 • Zacznij czytać poradniki dotyczące ciąży i rozmawiaj z innymi matkami, aby lepiej zrozumieć. Pamiętaj, że każdy ma inne doświadczenia i nie powinieneś wariować.
 • Zacznij planować baby shower.
 • Zaplanuj babymoon.

W ramach 11-tygodniowej opieki nad ciążą pamiętaj, aby zachować zdrowie i być bardzo aktywnym przez cały dzień. Rób mniejsze rzeczy i skieruj swoją uwagę na produktywność. W ten sposób zobaczysz siebie bardziej energicznego i szczęśliwego psychicznie. Spokój psychiczny i zdrowie są równie ważne jak zdrowie fizyczne. Niech to będzie Twoje motto w tym tygodniu.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy możesz pokazać 11 tygodni ciąży??

Odp.: Jeśli jesteś w 11 tygodniu ciąży z bliźniakami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że guz jest widoczny. W przeciwnym razie może być trudno stwierdzić, czy rozwój dziecka przebiega naturalnie i postępuje każdego dnia. To jeszcze nie pora, żeby się pojawiło wybrzuszenie.

Q2. Seks podczas 11 tygodni ciąży Bezpieczny czy nie?

Odp.: Całkowicie bezpieczny! Musisz tylko upewnić się, jaka pozy Ci odpowiada. Nie wywieraj zbyt dużego nacisku na brzuch. Możesz porozmawiać ze swoim partnerem i zrozumieć, co działa dla was obojga. Seks może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany i zrelaksowany.

Q3. Jakie są szanse na poronienie w 11 tygodniu ciąży?

Odp.: Szanse na poronienie są bardzo mniejsze. Jeśli planujesz podróż, po prostu upewnij się, że zażywasz wszystkie leki i przestrzegasz diety na czas.

Q4. Czy skurcze w 11. tygodniu ciąży są normalne??

Odp.: Skurcze są absolutnie w tym okresie. Skurcze pojawiają się, gdy macica rozszerza się, wywierając nacisk na mięśnie brzucha. Jeśli skurcze stają się zbyt silne, musisz skonsultować się z lekarzem.

P5. Kiedy należy skonsultować się z lekarzem po jedenastu tygodniach ciąży??

Odp.: Odwiedź swojego lekarza, jeśli odczuwasz dyskomfort. Może to być coś w rodzaju bardzo silnych skurczów lub plam krwi. Poza tym zaplanuj regularne konsultacje z lekarzem, aby zrozumieć postępy Twojego dziecka.

P6. Czy podróżowanie jest bezpieczne w jedenastym tygodniu ciąży??

Odp.: Tak, podróżowanie w tym okresie jest bezpieczne. Musisz tylko uważać na to, dokąd podróżujesz. Możesz omijać nierówne drogi.