17. tydzień ciąży to kolejny etap, z którym kobieta będzie musiała się zmierzyć. Doświadczenie jest nowe, a ciało ma tendencję do pokazywania wszystkich nowych zmian. Twoje ciało radzi sobie z faktem, że jesteś w ciąży i pomaga Ci się odpowiednio dostosować. Twoje poranne mdłości zniknęłyby i zacząłbyś widzieć siebie trochę bardziej aktywny. Na dobry początek dnia możesz polegać na medytacji i jodze.

17 tydzień ciąży

Spis treści:

 • Czego oczekiwać & Pomyśl o || Oznaki i objawy || Rozwój płodu ||
 • Działania || Dieta i ćwiczenia || Rozmiar Twojego dziecka i brzucha ||
 • Pozycja dziecka || USG || Jak pokonać stres ||
 • Badania medyczne i skanowanie || Wskazówki i środki ostrożności || Lista kontrolna ||

Czego oczekiwać & Pomyśl o 17. tygodniu ciąży?

Dziecko w 17 tygodniu ciąży oznacza, że ​​jesteś w trzecim miesiącu ciąży, około 3 tygodnia ciąży. To jest twój drugi trymestr.

Zauważysz, jak twoje ciało w końcu się uspokoiło, pozwalając ci żyć zdrowszym trybem życia, który w innym przypadku był bardzo trudny z powodu zmęczenia i choroby. 17 tydzień ciąży to dobry moment, aby zacząć planować przestrzeń życiową dziecka lub zacząć kupować ubranka dla dziecka, jeśli jeszcze ich nie kupiłaś, ponieważ teraz z pomocą w pełni rozwiniętych narządów płciowych Twojego dziecka możesz faktycznie określić Płeć Twojego dziecka po raz pierwszy pozwalająca na planowanie przyszłości, które nie wiąże się z kaprysami.

Dziecko w 17. tygodniu ciąży: oznaki i objawy:

Oto niektóre objawy, których możesz doświadczyć w 17 tygodniu ciąży. Zachodzi szereg zmian w ciele, wraz ze zmianami w fizycznym kształcie dziecka. Oto kilka zmian w Twoim ciele, o których musisz wiedzieć.

1. Zwiększenie talii:

W miarę jak dziecko będzie rosło w tym tygodniu, Twoja talia jeszcze się poszerzy. Mały guzek, który masz wcześniej, powiększy się dalej, co stanie się znaczące, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak szybko rośnie Twoje dziecko. Linia talii będzie rosła, aby zapewnić wsparcie dla wzrostu dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, z powodu wzrostu kości będzie odczuwane nieprzyjemne uczucie, a więc dziecko zacznie kopać, gdy jego noga zacznie się dłużej rozciągać.

W tym momencie ramię dziecka powiększy się, co będzie proporcjonalne do wielkości jego ciała. W takich momentach Twoja sukienka może już na Ciebie nie pasować, więc musisz zainwestować w nową sukienkę ciążową, co będzie dobrym pomysłem. Zainwestowanie w to pomoże Ci zaspokoić wszystkie Twoje podstawowe potrzeby na najbliższe kilka miesięcy, ale powinieneś stosować zdrową dietę, która zapobiegnie przybieraniu na wadze.

2. Zwiększenie rozmiaru piersi:

Nastąpi dalszy wzrost rozmiaru Twojej piersi ze względu na to, że Twoje dziecko też rośnie. Im większe i zdrowe dziecko, tym więcej potrzebuje pożywienia; dlatego Twoje piersi będą rosły tak długo, jak długo Twoje dziecko będzie w Twoim łonie. Powiększenie piersi może powodować pękanie wokół brodawek, co może boleć, ale proste nawilżenie rozwiąże ten problem.

Aby upewnić się, że wszystko działa dobrze i zniwelować rozstępy, które powstały w czasie narodzin dziecka, musisz nosić wygodny biustonosz, dopasowany do rozmiaru biustu, który pozwoli Ci dobrze oddychać. Aby uzyskać lepsze efekty, musisz wybrać się na masaż z oliwą z oliwek lub witaminą E. Domyślnie; Twoja żyła piersiowa pokaże, że wszystko jest w porządku, dzięki czemu Twoja ciąża będzie oczywista, co pozwoli Ci uwolnić się od stresu. Objawy powstałe podczas porodu ustąpią naturalnie, a jedynym sposobem na pokonanie bólu będzie zastosowanie okładów z lodu i woreczków chłodzących. Ból zostanie wyleczony przez picie większej ilości wody. Najlepszym pomysłem jest noszenie luźnego biustonosza, który pomaga rozluźnić tkanki piersi, dając więcej miejsca do oddychania.

3. Bezsenność:

Na tym etapie łatwo się zmęczysz i będziesz mieć problemy z zaśnięciem. O tej porze, w nocy, będziesz wyglądać dziwnie patrząc w sufit i martwiąc się o przyszłe problemy życiowe. Oprócz tego odczujesz ból i dyskomfort, w których możesz walczyć o uzyskanie odpowiedniej pozycji do spania. Jedynym najlepszym sposobem na pokonanie wszystkich tych problemów jest dbanie o swoje zdrowie i czerpanie pomysłów od innych, którzy już tego doświadczyli.

4. Zmęczenie:

Zawsze, gdy masz czas, staraj się być zrelaksowany i ograniczaj pracę. Praca i opieka nad innymi nie będą już Twoim przywilejem, dlatego pójście spać będzie najlepszą opcją, która zapewni Ci zdrowie przez kilka najbliższych miesięcy. Jeśli jesteś osobą pracującą, weź urlop macierzyński na około sześć miesięcy, co jest niezbędne.

5. Rozstępy:

W 17. tygodniu ciąży ściany macicy zaczną się rozciągać poza jego możliwości, a tym samym Twoje dziecko będzie rosło poza granicę tolerancji, ponieważ musi się dostosowywać, rosnąc z dnia na dzień. Jeśli twoje ciało nie jest zgodne z tą regulacją, rozwiną się rozstępy w podbrzuszu. Skutecznym sposobem na pokonanie wszystkich tych śladów będą kremy i olejki, które nawilżają skórę, nawet jeśli skóra może być wyciągnięta z wewnętrznych warstw. Używanie olejków bardzo Ci pomoże, a także możesz zastosować Aloe Vera lub Witaminę E, aby uzyskać te same korzyści.

Rozwój płodu dziecka w 17 tygodniu ciąży:

1. Rozmiar dziecka:

Rozmiar twojego płodu jeszcze się zwiększył w tym tygodniu; w tym tygodniu Twoje dziecko urosło o całe pół cala, pozostawiając jego rozmiar dokładnie 5 cali, co jest idealne dla jego rozwoju. W tym momencie wzrost dziecka nieco się zatrzyma, ustępując miejsca dalszemu rozwojowi narządów wewnętrznych dziecka. Ze względu na wzrost dziecka w tym tygodniu znacznie wzrośnie również rozmiar Twojego brzucha.

Jest kilka dalszych wydarzeń, przez które dziecko przechodzi w tym tygodniu, ale jest podobny do 16 tygodnia. Ogólnie rzecz biorąc, w tym tygodniu nie ma większych konsekwencji, dziecko po prostu dalej rośnie, a narządy wewnętrzne dalej się rozwijają. Niektóre z tych zmian to:

2. Płuca:

Na tym etapie dziecko może samodzielnie oddychać, a także wdychać i wydychać znajdujący się wokół niego płyn owodniowy. W 16 tygodniu ciąży płuca zakończą cały rozwój, który jest najważniejszą częścią ciała, która łączy się z sercem i mózgiem. Płuca są podstawowymi narządami, które rozwijają się w 16 tygodniu ciąży. Pod koniec tego tygodnia płuca rozszerzyły się bardziej niż wcześniej, a Twoje dziecko w końcu zrozumiało cały proces wdechu i wydechu.

3. Tłuszcz:

W tym tygodniu skóra Twojego dziecka zaczyna tworzyć pod nią tłuszcz, który jest jak izolacja, która sprawia, że ​​dziecko czuje się komfortowo i cieplej. Tłuszcz powstały na tym etapie będzie działał jako źródło pożywienia i siły, gdy będą rosnąć dłużej. Tłuszcz stanowi również ochronę dla kości dziecka, które w tym momencie wciąż są nieco miękkie. Tłuszcz zapewnia dziecku bezpieczeństwo i zdrowie. Jednak zbyt duża ilość tłuszczu jest również szkodliwa dla serca Twojego dziecka, które wciąż jest kruche. Uważaj więc na to, co jesz, ponieważ to, co jesz, ma ogromny wpływ na Twoje dziecko.

4. Czujniki wizualne:

Czujniki wzrokowe dziecka również poprawiły się w tym tygodniu, dzięki czemu dziecko jest niezwykle wrażliwe na światło. W 16 tygodniu nadal możesz zobaczyć dziecko zakrywające oczy, jeśli zostanie wprowadzone do jasnego światła za pomocą ultradźwięków. Ponieważ czujniki wzrokowe pozostają w fazie rozwoju, dziecko czuje się nieswojo ze światłem. Uważa się, że jest to ważny etap, ponieważ oczy dziecka zaczną się rozwijać do widzenia. Czujniki wizualne będą się dalej rozwijać aż do 8 miesiąca ciąży, kiedy to dziecko jest całkowicie rozwinięte i gotowe do przyjścia na świat za miesiąc.

5. Nos:

Rozwój nosa może być wyjątkowym procesem, przez który przechodzi Twoje dziecko w tym tygodniu. Nos jest ważnym organem sensorycznym Twojego ciała i pomaga Twojemu dziecku zacząć wyczuwać różne zapachy wokół niego. Zatoki w nosie otwierają się, dzięki czemu dziecko może teraz wdychać i wydychać przez nos, a także wdychać różne zapachy, które wcześniej były w ogóle niemożliwe dla Twojego maleństwa. Nawet najmniejsze zmiany w Twoim łonie są ważnymi krokami, aby Twoje dziecko mogło stawić czoła światu, gdy się urodzi.

6. Ruch:

Zwykle na tym etapie możesz wyczuć działania dziecka, ponieważ jest to etap, w którym dziecko zaczyna się poruszać w 16. do 20. tygodniu ciąży. Będziesz miał szczęście, wyczuwając ruchy Twojego dziecka, a to będzie spowodowane, gdy będzie próbowało naciskać na otaczającą je przestrzeń.

Aktywności w 17. tygodniu ciąży:

W tym tygodniu większość aktywności będzie ograniczona z powodu wybrzuszenia i może zaistnieć inna sytuacja, w której będziesz musiał spędzać większość czasu chodząc do toalety z powodu zwiększonego oddawania moczu. Możesz odczuwać większy głód z głodem i dlatego musisz spędzać większość czasu w kuchni na poszukiwaniu jedzenia. Na tym etapie wysoce zalecane są kontrole i testy. Staraj się angażować w ćwiczenia, które zapewniają dobry sen i zdrową dietę.

Dieta i ćwiczenia w 17 tygodniu ciąży:

Dieta:

1. Owoce i warzywa:

Spożywanie owoców sprawi, że będziesz zdrowy, ponieważ zawierają niezbędne składniki odżywcze, które zaprowadzą Cię na długą drogę w dniach macierzyństwa. Pij wystarczającą ilość wody, która zapewni nawodnienie i zapewni komfort wypróżniania. Powinieneś spożywać warzywa i owoce, takie jak banany, pomarańcze, jabłka, fasola i inne zielone warzywa.

2. Surowe artykuły spożywcze:

Przyjmowanie surowej żywności pomoże Ci zachować składniki odżywcze, które zostaną utracone podczas procesu gotowania. Przyjmowanie witamin pomoże ci ograniczyć wszystkie zachcianki na jedzenie, dzięki czemu możesz cieszyć się zdrowymi owocami i jedzeniem.

3. Woda:

Na tym etapie nie powinieneś przeoczyć nawodnienia, ponieważ masz w sobie inne życie, czy to bliźnięta, czy trojaczki. Woda jest niezbędnym płynem, który pomaga zapobiegać szkodom, zachowując zdrowie, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu przybieraniu na wadze.

4. Wapń:

Wapń to produkt kluczowy dla rozwoju Twojego dziecka. Bogate źródło wapnia zapewnia zdrowy rozwój zębów i kości. Wapń to rzeczywiście mega żywność przepisywana przez lekarzy od zarania dziejów. Wszystkie produkty mleczne, takie jak jogurt, ser i śmietana są bogate w wapń i bezpieczne do spożycia dwa razy w tygodniu, ale nie więcej.

5. Kurczak:

Chude mięso jest bardzo dobre do jedzenia w okresie ciąży, ponieważ nie tylko dostarcza białka, ale także pomaga zwiększyć metabolizm i tempo energii. Należy bezwzględnie unikać owoców morza i wieprzowiny, ponieważ mają one wpływ na zdrowie dziecka, ale jedzenie kurczaka będzie naprawdę zdrowe.

Ćwiczenia:

W tym czasie najlepszym ćwiczeniem do wykonania jest skupienie się na brzuchu i miednicy oraz uzyskanie lepszej postawy. Niektóre z ćwiczeń są wymienione poniżej w celach informacyjnych.

1. Rozbudowa brzucha:

Złóż nogi i oprzyj plecy o ścianę. Połóż dłonie na fałdach kolanowych i zacznij wdychać przez nos, zbliżając brzuch do ciała. Przytrzymaj cały czas i zrób wydech po 5 sekundach. Powtórz to pięć razy. Powtórz przez 5 rund.

2. Rozciąganie do spania:

Połóż się na plecach, kładąc ręce w kierunku sufitu po przeciwnej stronie, na której leżysz. Powtórz tę procedurę pięć razy, zmieniając tylko lokalizacje.

3. Pływanie:

Jak wspomniano, w 17. tygodniu ciąży szybki przyrost masy ciała może prowadzić do powstawania rozstępów. Możesz łatwo temu przeciwdziałać, wybierając pływanie jako sposób na odchudzanie i utrzymując równomierny przyrost masy ciała.

4. Chodzenie:

We wszystkich miesiącach ciąży chodzenie okaże się najbardziej niezawodnym ćwiczeniem do wyboru. Nie tylko sprawi, że będziesz elastyczny, ale także sprawi, że Twoje ciało będzie aktywne przez cały czas.

5. Regulacja żołądka:

Oddychaj nosem i wstrzymaj oddech na kilka sekund. Spróbuj wyregulować środek ciężkości, co ułatwi pracę przez kilka następnych miesięcy wraz ze wzrostem nierówności.

Jaki jest rozmiar Twojego dziecka i brzucha??

Rozmiar dziecka w 17 tygodniu ciąży to rozmiar Twojej dłoni. On / ona ważyłby 5 lub więcej uncji i miałby około 5 cali długości. Twoje dziecko będzie teraz ćwiczyć ssanie i połykanie. Nie byłoby już losowych uderzeń serca, a mózg reguluje pracę serca. Wiele odruchów przetrwania jest teraz wyuczonych, a dziecko jest znacznie bardziej rozwinięte niż kiedykolwiek. Twój brzuch będzie teraz duży, na tyle, by wszyscy to zauważyli.

Pozycja dziecka w 17 tygodniu ciąży:

Twoje dziecko będzie teraz miało wyprostowaną szyję i głowę. Jego palce rozwinęłyby się i prawdopodobnie szlifują ssanie i połykanie. Będzie miał regularne bicie serca, około 140-150, a Ty będziesz już czuła ruchy swojego dziecka.

17 tygodni ciąży jest podczas seksu:

Chociaż intymność może nie być teraz czymś na twoim talerzu, gdy dzieje się wszystko szalone, jednak rozmowa z partnerem może zdziałać dla ciebie cuda. Poza tym, odwracając umysł od stresu, który cię przygnębia, nic nie działa lepiej, prawda? Oczywiście martwisz się o swoje dziecko, ale nie ma takiej potrzeby, ponieważ worek cały czas je dobrze chroni.

USG w 17 tygodniu ciąży:

Do tej pory gumowata chrząstka Twojego dziecka zamienia się w kość. Twoje USG pokaże Ci, jak dziecko przybiera na wadze. Poruszy stawami, a nawet gruczoły potowe zaczną się rozwijać. To badanie ultrasonograficzne będzie niesamowitym przeżyciem, gdzie poprzednio widziane wędzidła są teraz w pełni rozwiniętymi częściami. Na tym etapie wykrywane są również wszelkie nieprawidłowości u dziecka.

Jak pokonać stres podczas ciąży:

 • W tym momencie musisz odprężyć się tak bardzo, jak tylko możesz, ponieważ rozwijające się dziecko będzie utrzymywało zmiany hormonów. Stres nie powinien wpływać na twoje wzorce snu.
 • Możesz uzyskać całe wsparcie, jakiego potrzebujesz na zajęciach prenatalnych, więc nie zapomnij sprawdzić tych w Twojej okolicy.
 • Joga to dobry sposób na odpuszczenie wszystkiego, zmartwienie i wzmocnienie umysłu. Spróbuj się odstresować.
 • Jeśli planujesz poród w domu, teraz jest dobry moment, aby zacząć. Porozmawiaj z kimś, kto może zorganizować dla Ciebie położną.

Testy medyczne i skanowanie w siedemnastym tygodniu ciąży:

Na tym etapie zostanie wykonane badanie krwi, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest wolne od ryzyka lub żadnych nieprawidłowości. Za pomocą testu przesiewowego poczwórnych markerów zostaną zidentyfikowane możliwości wystąpienia zespołu Downa i zostanie wykonana amniopunkcja w celu zbadania płynu owodniowego. Trymestr 2 to faza, w której następuje całkowita przemiana w Twoim ciele. Oto kilka leków, które powinieneś mieć przy sobie, a są to:

 1. Paracetamol na bóle i bóle
 2. Leki przeciwhistaminowe i loratadyna na problemy z alergią, ale staraj się unikać pseudoefedryny i leków zmniejszających przekrwienie, takich jak fenylefryna
 3.  Weź dekstrometorfan i gwajafenezynę na kaszel
 4.  Przyjmuj Metamucil i Colace na problemy związane z zaparciami
 5. Staraj się unikać środków przeczyszczających i oleju mineralnego.
 6. Stosuj leki zobojętniające i famotydynę na problemy z zgagą.

Wskazówki i środki ostrożności:

 • Będziesz miał śmieszne uczucia. Dzieje się tak, ponieważ Twoje dziecko zaczęło się szybko rozwijać. To normalne, jednak jeśli wydarzy się coś niezwykłego, poinformuj o tym swojego lekarza.
 • Krem przeciwsłoneczny jest Twoim przyjacielem, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Twój maluch bardzo tego potrzebuje.
 • Powinieneś spróbować skończyć kolację przed dwiema godzinami przed snem.
 • Powinieneś zrównoważyć swój środek ciężkości, ponieważ poślizg spowoduje upadek, który zrani dziecko.
 • Zdecydowanie zaleca się spanie przez co najmniej 10 godzin.

Lista kontrolna:

 1. Jeśli szukasz opiekuna do dziecka, czas zacząć przeprowadzać badania już teraz.
 2. Picie dużej ilości wody staje się koniecznością. Twoje jedzenie powinno zawierać dużą ilość błonnika, aby zapobiec hemoroidom
 3. Możesz także zacząć czytać książki o ciąży, aby zrozumieć i uzyskać jasność na temat wszystkiego, co się z tobą dzieje.

Bycie w ciąży z bliźniakami w 17 tygodniu ciąży oznacza, że ​​musisz pić i jeść bardzo zdrowo. Zapewnij swojemu organizmowi dostarczanie pokarmu składników odżywczych i pozostań nawodniony.

To czasami jest bliższe twojej rzeczywistej randce. To nie powinno cię przerażać. Zamiast tego bądź przygotowany na szereg rzeczy, których możesz doświadczyć. Zacznij robić zdjęcia swojego brzucha, aby śledzić postępy. Doświadczenie na pewno będzie tego warte.