Oficjalnie weszłaś w ostatnią fazę ciąży. Jesteś w ciąży bardziej niż kiedykolwiek. Twój wielki brzuch byłby teraz tak duży, że prawdopodobnie nie będziesz w stanie zobaczyć własnych stóp. Zauważysz, jak duży dyskomfort pojawia się w 31. tygodniu ciąży. Ten dyskomfort wynika z tego, że dziecko powiększa się w macicy, a kiedy to robi, wywiera duży nacisk na wszystkie twoje narządy wokół niego.

Oto ciekawa lektura na temat objawów 31-tygodniowej ciąży i wszystkiego, co jest z tym związane.

„Dziecko to coś, co nosisz w sobie przez dziewięć miesięcy, w ramionach przez trzy lata i w sercu do dnia śmierci”. –Maria Mason

Kto kiedyś nie spał ci nocami, teraz chrapie razem z tobą. Ten, który sprawiał, że czułeś, że twoje emocje są przepełnione, teraz dzieli się kęsem w twoje skromne jedzenie i oddycha przez ciebie. Płód teraz dorósł i silny w tobie huczy, dając ci znać, że jest gotowy na świat.

31 tydzień ciąży

Spis treści:

 • Miesiąc i trymestr || Objawy || Rozwój płodu || Pozycja dziecka ||
 • Działania || Dieta || Ćwiczenie || USG || Jak pokonać stres ||
 • Badania medyczne i skanowanie || Wskazówki i środki ostrożności || Lista kontrolna ||

Trzydzieści jeden tygodni ciąży: w jakim miesiącu i trymestrze jesteś??

Jesteś w siódmym miesiącu ciąży iw trzecim trymestrze ciąży. Waga dziecka w 31. tygodniu ciąży wynosi około 3,3 funta. Oznacza to, że rozmiar 31-tygodniowego dziecka to głowa cukinii. Ma również około 16 cali wysokości.

Objawy w 31. tygodniu ciąży:

Całe 40 tygodni wyjaśnionych wcześniej jest dalej podzielone na trzy etapy. Pierwszy trymestr to okres, w którym matka jeszcze nie przyzwyczaiła się do szybko zachodzących w jej ciele zmian. Następny trymestr określany jest jako złoty trymestr, w którym dziecko i matka wystarczająco dobrze się rozumieją. W trzecim trymestrze, w 31. tygodniu rozważanym w nim, ponownie pojawiają się problemy.

Oto, co dzieje się z tobą i twoim ciałem.

1. Ból pleców:

W tej chwili poczułbyś ostry ból w kręgosłupie w środku nocy. Budzisz się ze wstrząsem i godzinami leżysz, próbując pozbyć się bólu, ale dopóki leżysz na plecach, nigdy nie będzie. Dzieje się tak dlatego, że gdy dziecko rośnie w środku, przestrzeń, której potrzebuje, powoli się dla niego zamyka. W rezultacie, kiedy leżysz na plecach, on odpycha się, aby uzyskać więcej miejsca i ostatecznie odpycha kręgosłup do tyłu, aby pomieścić i zrobić dla niego miejsce. Unikaj tego, śpiąc na boku. Aby przezwyciężyć ten niepokój, spróbuj usiąść prosto, ponieważ ogranicza to ruchy dziecka. Jednak nie rób tego cały czas, ponieważ utrudnia to jego zabawę w twoim łonie.

2. Problemy dodatkowe:

Teraz powrócą zwykłe problemy z pierwszych tygodni ciąży. Częste oddawanie moczu powraca wraz z nieregularnymi ruchami jelit. Nigdy wcześniej nie budziłeś się o czwartej w nocy, aby pospieszyć do łazienki, ale teraz możesz. Poza tym, twój żałosny apetyt może ustąpić niestrawności lub zgadze, co jest spowodowane nadprodukcją hormonów żeńskich mieszających się z innymi hormonami ciała. Jednym ze sposobów przezwyciężenia tej sytuacji jest ograniczenie spożycia płynów, takich jak kawa, herbata i słodkie napoje.

3. Maska ciążowa:

Podczas gdy niektórzy mają blask w tej fazie, są tacy, dla których ten lśniący szal ciążowy może nie być bez skazy. W końcu doświadczają maski ciąży, która maskuje naszą twarz wraz z nieistotnymi częściami ciała. Trądzik na plecach, rozstępy to tylko efekt uboczny brązowych plam lub piegów na twojej twarzy. Za to również należy winić żeńskie hormony, które ustąpią po 40 tygodniach. Aloe Vera jest teraz twoim przyjacielem i potrzebujesz go, aby uzyskać korzystne doznania ze swoją skórą. Oczywiście nie rozwiązuje to twoich ocen, ale na pewno działa na drodze do jej zmniejszenia.

4. Duszność:

Zadyszka jest częstym problemem kobiet w ciąży. Wynika to głównie z rozwoju płodu, który wywiera nacisk na naczynia krwionośne i dopływ tlenu do mózgu, co prowadzi do trudności w oddychaniu. Rozszerzanie żeber zdarza się również podczas ciąży, a lekarze zalecają, aby nie nosić obcisłych ubrań, ponieważ mogą one uciskać żebra, prowadząc do duszności.

5. Niezdarność:

Wkrada się uczucie niezdarności spowodowane nadwagą i bólem spowodowanym silnymi skurczami. Kobiety czują się niezgrabnie, a badania pokazują, że jedna czwarta kobiet upada podczas ciąży. Dodanie do zmian hormonalnych wpływa na mięśnie miednicy, co jest głównym czynnikiem upadku. Obrzęk w nodze powoduje uczucie mrowienia z powodu nacisku wywieranego przez zatrzymanie płynów na nerwach.

Rozwój płodu w 31. tygodniu ciąży:

1. Zmiana w ruchach:

Do pewnego momentu dziecko nie ma sensu się odwzajemniać, ale wraz z upływem dni jego zmysł zaczyna rosnąć. Powoli i pewnie rozpoznaje otoczenie, w którym się znajduje. Rozpoznaje czynniki utrzymujące go przy życiu, a jego ciało opanowuje sztukę normalnych funkcji ludzkiego ciała. To wszystko spiętrza się do momentu, w którym może pracować samodzielnie. Teraz jego mięśnie stabilizują się i może nimi poruszać do woli. To wtedy zaczynają się ruchy. Na początkowym etapie dziecko przewraca się, ale w 31. tygodniu ruchy się zmieniają. Dziecko zaczyna teraz kopać i uderzać pięściami, aby matka wiedziała, że ​​czuje się ciasno w miejscu.

2. Aparat słuchowy:

Ucho dziecka pracuje teraz w pełnej formie, odbiera hałas i zmienia go na odczuwanie, gdy impulsy mózgowe zaczynają pracować z pełną prędkością. Ludzkie ucho może dekodować dźwięk tylko wtedy, gdy nie tylko elementy ucha współpracują ze sobą, ale także wtedy, gdy słyszany lub odbierany impuls może być odbierany i dekodowany przez mózg. W 31. tygodniu mózg już zaczął przybierać odpowiedni kształt i teraz może odbierać impulsy i nad nim pracować. Dlatego słyszalne wykrycie Twojego głosu i otoczenia przez Twoje dziecko może nie być dla Ciebie zaskoczeniem. Teraz może usłyszeć Twój głos, dowolną konkretną muzykę lub historie, które czytasz.

3. Podwój siebie:

Do tej pory Twoje dziecko waży dobre 3,5 funta, a wraz z zakończeniem gwałtownego wzrostu, mierzy teraz do 18 cali dawania lub brania. Połowa tej wagi należy do warstw tłuszczu, które teraz rosną pod skórą. Ramiona zaczynają teraz przybierać pucołowaty kształt wraz z jelitami i udami. Płyn owodniowy, w którym Twoje dziecko przez cały czas pływało, teraz zaczyna się zmniejszać, aby zapewnić więcej miejsca dla rosnącego dziecka.

4. Działania mimowolne:

W 31. tygodniu odruchy dziecka przyjęły szeroki zakres. Ultrasonografia nie tylko ujawnia teraz jego zdolność słyszenia głośno i wyraźnie, ale lekarze twierdzą, że jeśli błyskasz jasnym światłem w sam środek pępka, dziecko może zareagować na to odsunięciem głowy lub w kierunku światła. Do tej pory ci trzepoczący, mali podglądacze przyzwyczaili się już do wrażliwości światła. Druga akcja odruchowa polega teraz na ziewaniu, co można zauważyć, jeśli ma się szczęście, łapiąc jego chwilę na USG. Może nawet mieć swoją ulubioną pozycję do spania, która może być wolna w tym tygodniu. Te subtelne działania w tym tygodniu przygotują Twoje dziecko na świat zewnętrzny.

5. Oddychaj:

Z czasem płuca dziecka coraz bardziej się rozwijają. to nie stanie się w jeden dzień, ale zajęłoby to trochę czasu, ale bądź pewien, że pod koniec tego tygodnia będzie miał zdrowe płuco rozszerzające się i kurczące do czerwonych krwinek wytwarzanych przez nikogo innego jak on sam. Powolne dojrzewanie płuc pomaga również otworzyć się tchawicy lub tchawicy, dzięki czemu dziecko nie potrzebuje już pępowiny matki do pobierania tlenu i wydychania dwutlenku węgla.

6. Serce:

Dostarczanie pokarmu i tlenu od matki przez łożysko wykonuje pracę, aby serce płodu mogło funkcjonować. Po porodzie o pracę dbają płuca dziecka. W trzecim tygodniu rozwoju płodu serce zaczyna bić, a do 30 tygodnia dziecko jest już na dnie miednicy gotowe do przyjścia na świat.

Pozycja dziecka:

Pozycja dziecka w 31. tygodniu ciąży znajduje się gdzieś pośrodku gwałtownego wzrostu. Zacznie również gromadzić tłuszcz pod skórą. Dziecko jest teraz bardzo aktywne, co jest dobrym znakiem. Dziecko stoi pionowo z głową w dół i stopami do góry w kierunku klatki piersiowej.

Aktywności 31. tygodnia:

W ciągu 31 tygodnia nie jest możliwe wykonywanie wszystkich czynności takich jak w pierwszym i drugim trymestrze ze względu na wzrost płodu, który powoduje większe obciążenie mięśni i wpływa na środek ciężkości kobiety, co prowadzi do niezrównoważona postawa i wywieranie nacisku na rdzeń kręgowy.

Dieta i ćwiczenia w 31. tygodniu ciąży:

Dieta w 31. tygodniu ciąży:

 • Jeśli jesteś wegetarianinem, tofu i soja powinny pomóc Ci w utrzymaniu poziomu białka. Z drugiej strony, jeśli nie jesteś wegetarianinem, zwykła zawartość chudego mięsa powinna wystarczyć.
 • Dla zdrowego rozwoju komórek krwi u Twojego dziecka nie zapomnij o suplementach żelaza i kwasie foliowym w swojej diecie. Szpinak i banany powinny być Twoim gorącym wyborem.
 • Na scenie powinny być również obecne produkty mleczne. Nie możesz przyjmować suplementów wapnia jako substytutu naturalnych produktów dietetycznych.
 • Twoja zbilansowana dieta powinna zawierać również niezbędne warzywa. Kapusta, dynia, pomidory i fasola to nasze osobiste wybory.
 • Owoce mogą być doskonałym źródłem śniadania i dobrym sposobem na rozpoczęcie dnia i diety. Mogą również służyć jako zapas na przekąskę.

Ćwiczenie w 31. tygodniu ciąży:

 • Zalecana jest asana oddechowa; który pomaga w udrożnieniu dróg oddechowych i oczyszczeniu płuc.
 • Dla idealnego przysiadu ciążowego; stopy rozstawione pod kątem do poziomu barku, ręce uniesione równolegle do podłogi i powoli opadające do pozycji przysiadu z piętami na ziemi i kolanami nie powinny wystawać przed stopę i plecy wyprostowane. Oddychanie podczas wstawania i wydech podczas schodzenia do pozycji przysiadu.
 • Może wydawać się to dziwne, ale na tym etapie, gdy guzek niemowlęcy rośnie na tobie, spanie w zwykłej pozycji będzie trudne i bardziej przypomina ćwiczenie, które musisz opanować.
 • W 31. tygodniu ciąży spacery to najlepszy sposób ćwiczeń, który nie wymaga żadnego sprzętu
 • Aqua aerobik można zrobić, aby zmniejszyć nacisk na stopy.

Seks podczas ciąży w 31. tygodniu:

W ostatnim trymestrze nie zaleca się seksu ani współżycia. Kontrolowanie czynnika emocjonalnego jest kluczem do normalnego porodu i zmniejsza ryzyko wszelkiego rodzaju infekcji.

USG w 31. tygodniu ciąży:

W tym tygodniu, kiedy pójdziesz na USG, zauważysz, jak dziecko faktycznie wygląda, prawie gotowe do wyjścia. Idealnie pasuje do wszystkich właściwych organów. Będziesz mógł wyraźnie widzieć kończyny i śledzić ruch. Ruchy dziecka w 31. tygodniu ciąży często obejmują regularne kopanie.

Brzuch w 31. tygodniu ciąży to brzuch, który stale się powiększa. Skóra będzie się dalej rozciągać, a Ty również zauważysz powstawanie rozstępów. Pamiętaj, aby nosić tylko wygodne ubrania ciążowe i luźne spodnie.

Jak pokonać stres podczas ciąży:

 • Pielęgnuj swoją nową fazę, która wkrótce nadejdzie. Ciesz się z ludźmi wokół i spraw, aby środowisko było bardziej pozytywne.
 • Zmniejszenie nakładu pracy i godzin pracy.
 • Bądź szczery wobec swojego partnera. Rodzicielstwo jest właściwe dla was obojga. Nie stresuj się i nie przeciążaj, nie dzieląc się niczym.

Testy medyczne i skanowanie w 31. tygodniu ciąży:

Comiesięczna kontrola może również pomóc w wykryciu nieprawidłowości chromosomalnych we wczesnych stadiach, a także w ostatnim trymestrze za pomocą badania skanu i krwi, a wszelkie wady wrodzone mogą być zdiagnozowane na tym etapie za pomocą ultraskanowania lub badania tkanek za pomocą MRI

 •  Ból– Paracetamol. Nie delektuj się ibuprofenem i naproksenem.
 • Alergia– Leki przeciwhistaminowe i Loratadyna. Unikaj stosowania pseudoefedryny i leków zmniejszających przekrwienie, takich jak fenylefryna.
 •  Kaszel– Dekstrometorfan.
 •  Zaparcie- Metamucyl. Unikaj oleju mineralnego.
 •  Zgaga- Leki zobojętniające kwas.

Wskazówki i środki ostrożności podczas 31. tygodnia ciąży:

 1. Rozpieszczanie siebie może być dobrym pomysłem na tym etapie, ponieważ musisz poczuć się lepiej i poprawić swój nastrój.
 2. Wykonywanie robótek na drutach lub malowanie pomaga zmniejszyć poziom stresu
 3. Zważ swoje zdrowie i ryzyko, i zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie pozwól, aby inni nakładali na ciebie swoje decyzje i nie przeszkadzali.
 4. Idź na regularne kontrole, aby uniknąć stresu związanego ze zdrowiem dziecka. Jest to nie tylko konieczne, ale także przestaje rujnować twoje zdrowie, gdy martwisz się o całą sytuację. Bóle w 31. tygodniu ciąży są powszechne. Wiedz, kiedy porozmawiać z lekarzem.

Lista kontrolna:

 • Rozpocznij zakupy ubrań dla swojego dziecka i zdobądź dla niego kolorowe zabawki, aby ożywić swój pokój.
 • Kupuj ubrania ciążowe, w tym luźne spodnie i wygodne biustonosze.
 • Zrób listę rzeczy do wykonania w dniu pracy.

Relaks z jogą i pozytywnymi wibracjami będzie dobrym zbawicielem w tym tygodniu. Poradzisz sobie dobrze ze swoją ciążą, tak jak do tej pory. Czujcie się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Bóle w 31. tygodniu ciąży nie są powodem do zmartwień, tylko jeśli staną się intensywne, czy to Cię obchodzi.