32 tydzień ciąży czego się spodziewać? Cóż, dużo. Jeśli spojrzysz wstecz, Ty i Twoje dziecko zrobiliście bardzo duże postępy, o krok bliżej do porodu. Początkowe emocjonalne przeszkody stałyby się dla ciebie czymś normalnym. Nadszedł czas, abyś się trochę odprężył i poświęcił chwilę na zrozumienie swojego ciała.

32 tygodnie ciąży

W jakim miesiącu i trymestrze jesteś w 32. tygodniu ciąży??

Jesteś w siódmym miesiącu i ostatnim trymestrze ciąży. Oznacza to, że masz jeszcze trochę czasu na mentalne przygotowanie się na cały dzień.

32. tydzień ciąży: objawy & Rozwój

1. Ustaw w swojej pozycji:

Kiedy wszystko się zacznie, dziecko będzie unosić się w płynie owodniowym głową w górę i nogami w dół, ale w 32. tygodniu wyczuwa swoje dni urlopu, więc pewnego ranka możesz poczuć dużo dudnienia i przewracania się w brzuchu i zgadnij, jakie USG odkryje Twoje dziecko? Do tej pory Twoje dziecko odwróciło się do góry nogami i ustawiło się przy wejściu. Zwykłe kopnięcia i ciosy dadzą ci znać, że nie może już żyć w pudełku. Ale nie martw się, że nie czuje się niekomfortowo, ponieważ jego głowa lepiej pasuje do twojej macicy w kształcie gruszki.

2. Sprawy skórne:

Początkowe stadium płodu byłoby niczym, jak tylko kawałkiem skóry na szkieletowej strukturze, ale Bóg wie najlepiej jak stworzyć doskonałego człowieka, więc czeka te wszystkie miesiące, aby udoskonalić wewnętrzne sprawy. Teraz, gdy robi się to od 30 tygodnia, rozwijają się wewnętrzne warstwy tłuszczu. Teraz, w 32. tygodniu, niegdyś obwisła, pomarszczona skóra dziecka jest teraz wypełniana warstwami dziecięcego tłuszczu. Jego policzki są nadęte, podobnie jak jego jelito, gdy spożywa więcej jedzenia. Biała woskowa substancja zwana vernixcaseosa, która kiedyś pokrywała jego skórę, znikła, nadając płynowi owodniowemu jasny, mleczny kolor. Cofa się też lanugo lub miękkie niemowlęce włosy pokrywające jego ciało.

3. Wykrywanie płci:

Chociaż płeć można poznać znacznie wcześniej niż czekać do 32 tygodnia, do tej pory płcie prawie dojrzały i udoskonaliły się. U chłopca jego moszna musi się rozwinąć, zanim jego jądra zaczną opadać. Proces ten kończy się w tym miesiącu, kiedy jądra dziecka z powodzeniem opadły do ​​moszny poniżej. Dla dziewczynki jej wargi sromowe większe są teraz gotowe do zakrywania warg sromowych mniejszych. Jeśli nie wiesz nic lepszego, w jej malutkim jajniku jest już depozyt prymitywnych jaj liczących 7 miliardów. Liczba ta spada później do 2 miliardów.

4. Poprawki:

Podobnie jak w przypadku ostatnich poprawek, które wykonujesz w ostatniej chwili, paznokcie u nóg i palców dziecka wraz z mieszkami włosowymi, być może z odrobiną włosów, teraz doskonalą się, gdy przygotowuje się do wyjścia. Obejmuje to również układ nerwowy z nerwami wzrokowymi lub nerwami węchowymi i słuchowymi doskonalącymi się.

5. Pomiar:

W tym czasie dziecko waży około 107 kilogramów i mierzy 42 cm od stóp do głów. Przez pierwsze kilka miesięcy (do 32 roku życia) dziecko będzie miało całkiem spore szanse na przeżycie i rozwój.

6. Płuca:

Płuca będą jedną z najważniejszych części dziecka, choć do tego czasu nie będą w pełni rozwinięte. Trochę przed urodzeniem będzie rosło prawidłowo, a wtedy dziecko będzie wdychać płyn owodniowy, aby utrzymać płuca w odpowiednim stanie.

Pełne dziewięć miesięcy dzieli się na 40 tygodni, które są podzielone na trzy segmenty. Pierwszy trymestr jest trudny zarówno dla dziecka, jak i matki, ponieważ oboje walczą o wygodę. W drugim trymestrze nabierają łatwości, o którą walczyli i wreszcie w trzecim trymestrze ponownie rozpoczynają walkę o łatwość. Matka również przechodzi pewną liczbę zmian wraz z dzieckiem.

7. Skurcze:

Mniej więcej w tym czasie poczujesz delikatny skurcz pojawiający się i powtarzający się w czasie. W świecie medycznym nazywa się to skurczem Braxtona-Hicksa, który jest niczym innym jak przygotowaniem ciała lub jajnika do ostatniego dnia. To najlepszy czas, aby zapisać się na zajęcia z porodu, na których nauczysz się wygodnego sposobu na łatwy poród. Skurcze te nie są jednak bolesne, ale mogą powodować niewielki dyskomfort.

8. Rozlanie i ból:

Do tej pory możesz doświadczyć, że gruczoły i mięśnie Twojego ciała tracą swoje właściwości. Twoje obręcze biodrowe mogą się teraz rozszerzać, powodując niewielki ból. Może to dotyczyć również piersi, które również mogą się teraz rozszerzać, a ponieważ organizm produkuje coraz więcej żeńskich hormonów, może wystąpić lekki ból gruczołów sutkowych. Przy rozciąganiu jajników możliwy jest również lekki ból w okolicy brzucha, co jest całkowicie normalne.

9. Porady dotyczące odbioru:

Do tej pory powinieneś coraz bardziej uważać na nadchodzące problemy oraz wskazówki i triki, które mogą cię uderzyć. Dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzami i położnymi. Ścisły wykres sformułowany przez lekarza powinien być teraz mantrą twojego tygodnia.

10. Problemy dodatkowe:

Wszystkie problemy pomocnicze dotyczą wzrostu dziecka. Do tej pory Twoje dziecko mierzy prawie 19 cali i waży 4 funty, dlatego dziecko ciągle wypycha zawartość Twojego brzucha do góry. Powoduje to, że składniki żołądka wypychają się w górę, krępując pustą przestrzeń, co powoduje, że płuca mniej się rozszerzają. To powoduje duszność. Inne problemy to niestrawność, zgaga i częste oddawanie moczu. W tym momencie pojawią się również problemy cielesne.

11. Zmęczenie:

Jest to jeden z najważniejszych objawów w tym czasie, który jest dość powszechnie widoczny. Zmęczenie jest prawdopodobnie jednym z tych, przez które będziesz musiał przejść. Oprócz zmęczenia jest jeszcze jedna rzecz, którą będziesz musiał znosić, czyli nieprzespane noce. Jeśli chcesz żyć zdrowo z dzieckiem, spróbuj przespać się w ciągu dnia. Pozwoli ci to nie zasnąć w nocy, a odpoczynek usunie również zmęczenie. Dla wielu kobiet proces spania w ciągu dnia jest początkowo trudny. Ale później wszyscy przez to przechodzą i tak się do tego przyzwyczajają.

12. Dokuczliwe objawy:

Niektóre z powszechnie obserwowanych objawów podczas 32-tygodniowej fazy ciąży to zgaga, obrzęk kolan, nadkwasota itp. i inne podobne schorzenia, które mogą pogorszyć samopoczucie. Jeśli szukasz jakiegoś poważnego rozwiązania objawów, zmniejsz te problemy, gdy masz czas. Albo później będziesz musiał przez to przejść, a to będzie poważny problem. Zgagę i kwasowość można zmniejszyć, stosując odpowiednie leki, istnieją również techniki, ćwiczenia, leki itp., które zmniejszają efekt obrzęku kolan. Skonsultowanie się z lekarzem po otrzymaniu tych objawów byłoby właściwe.

32. tydzień ciąży Rozmiar i waga dziecka:

Twoje dziecko w 32. tygodniu ciąży waży 3,8 funta i 16,7 cala. Twoje dziecko będzie teraz wielkości squasha! Tak, trochę bardziej wyrosła z ostatniego tygodnia.

Brzuch i dziecko w 32. tygodniu ciąży:

Twój brzuch będzie mierzył około 30 do 34 centymetrów, zaczynając od szczytu macicy do kości miednicy. Zastanawiasz się w 32. tygodniu ciąży, w jakiej pozycji znajduje się dziecko? Cóż, najprawdopodobniej będzie w pozycji głową w dół. On lub ona będzie teraz czuła się jeszcze bardziej ciasno.

W 32. tygodniu ciąży z bliźniakami możesz naturalnie czuć się bardzo przytłoczona. Istnieją również szanse, że możesz być bliżej porodu, ponieważ przeciętna ciąża bliźniacza trwa 37 tygodni.

Aktywność w 32. tygodniu ciąży:

W ciągu tygodnia dużo się będzie działo, a większość z nich będzie dla Ciebie nowa. Twoje dziecko będzie rosło, tak samo jak Ty i tutaj pojawia się problem nadwagi. Ciało jest zawsze zaprojektowane tak, aby utrzymać odpowiednią wagę, a niektóre kobiety bardzo się martwią. Nie trzeba się tym martwić, dopóki nie zostanie utrzymana odpowiednia dieta. Dzięki odpowiedniej diecie organizm będzie mógł otrzymać odpowiednie pożywienie, które zapewni siłę organizmowi matki, a także utrzyma ją w tym czasie w formie.

Należy ćwiczyć wiele pozycji jogi i ćwiczeń nóg, takich jak przysiady, aby pozbyć się bólu w najważniejszych partiach kończyn. Pomogło to wielu ludziom i na pewno pomoże również Tobie. Płód będzie ćwiczył ruchy oddechowe i przygotowywał się do porodu. Z pewnością pojawią się takie uczucia jak depresja, wahania nastroju itp., a Ty chcesz odpowiednio zadbać o swoje emocje, spotykając się z odpowiednimi ludźmi, którzy szerzą pozytywy. Nie chcesz iść do następnego tygodnia ze smutkiem

twarz, ale z dużymi oczekiwaniami i podekscytowaniem.

Zobacz więcej: Objawy ciąży w 34 tygodniu

Dieta ciążowa i ćwiczenia:

W takich sytuacjach zawsze wymagana jest odpowiednia dieta. Jeśli nie chcesz wprowadzać zmian w harmonogramie diety, będą chwile, w których łatwo zachorujesz, a wtedy powrót do zdrowia będzie prawdziwym problemem. To prawdopodobnie ostatni trymestr i aby przez niego przejść, będziesz potrzebować poważnej opieki medycznej. W tym okresie wzrasta zapotrzebowanie na energię do wspomagania wzrostu dziecka.

1. Kalorie:

To ważna rzecz w tym tygodniu. Powinno być spełnione zapotrzebowanie kaloryczne. Ciężarna matka potrzebuje tylko około 200 kalorii w ostatnim trymestrze, a ten wymóg można łatwo spełnić. Są jednak eksperci, którzy zalecają spożywanie około 300 kalorii. Jedzenie odpowiednich warzyw, chleba, owoców itp. może pomóc w spełnieniu tego wymogu.

2. Pozostając nawodnionym:

Jeśli mieszkasz w krajach tropikalnych, zawsze wymagane jest odpowiednie nawodnienie, ponieważ proces pocenia się nie zatrzyma nawet w czasie ciąży, a wraz z rosnącym w tobie dodatkowym życiem zdecydowanie nie chcesz tracić soli z organizmu. Jest to dość poważna kwestia i należy pamiętać, że spożywanie odpowiednich pokarmów zapewni dziecku również właściwe rzeczy. Noś filtrowaną lub przegotowaną wodę, kiedy wychodzisz.

3. Nadmierne ciepło:

Jeśli masz problemy żołądkowe, takie jak niestrawność, a dzieje się tak z powodu upału, nie zaszkodzi ci kilka chłodzących przystawek z jedzeniem. Picie większej ilości wody w tym czasie sprawi, że twoje ciało będzie nawodnione i świeże, a odpowiednie ilości pokarmów, takich jak ananas, marchewka itp. oraz indyjskie dodatki, takie jak wegetariańskie curry, raita itp. będą pomocne w tym czasie. Wypij trochę wody kokosowej, aby zmniejszyć stres.

Ćwiczenia to zawsze ważna kwestia, gdy jesteś w ciąży, ponieważ fitness nie ma końca. Jeśli chcesz zachować formę, zawsze pomoże Ci zmniejszenie bólu w różnych częściach kończyn. Jeśli chcesz zmniejszyć ból podczas ciąży, spróbuj jogi, chodzenia itp. Nie uprawiaj joggingu w tym tygodniu trymestru. Ponieważ jesteś w fazie trymestru, unikaj wykonywania ćwiczeń, które będą poważnie obciążać brzuch.

4. Seks w tym tygodniu:

To nie jest tak, że seks będzie ostatnią rzeczą, o której myślisz w tym czasie. Chociaż, gdy wiele kobiet wchodzi w fazę trymestru, unikają aktywności seksualnej, współżycie jest całkowicie w porządku. Czasami może okazać się totalną zmianą gry, jeśli chodzi o wywoływanie porodu. Seks zmienia także umysł. Kiedy masz dość stresu, nadwagi dziecka, uszkodzeń ciała, będziesz gotów dokonać poważnych zmian w codziennej rutynie rekreacji, a seks może być jednym z nich. Z pewnością może oderwać się od stresu i pozwolić na zabawę z partnerem. Poza tym, kiedy słodka miłość spowodowała jakieś kłopoty? Czasami seks wydaje się jedyną opcją. Staraj się jednak nie uwzględniać współczynnika intensywności podczas uprawiania seksu.

Wskazówki, jak przezwyciężyć stres podczas 32. tygodnia ciąży:

Pokonywanie stresu jest jak wygrywanie bitwy w czasie ciąży, kiedy już wygrano wystarczająco dużo. Wiele kobiet ma różne powody stresującego okresu ciąży. Jeśli chcesz przezwyciężyć stres podczas ciąży, porozmawiaj o tym z jakimś profesjonalistą lub skonsultuj się z przyjaciółmi. Pozostając ze swoim partnerem, cały czas może być jedną z przyczyn stresu, gdy narastają wahania nastroju. Czasami nadmierny stres może prowadzić do zaburzeń snu, depresji, złego apetytu itp. i wielu innych rzeczy, które mogą sprawić, że będziesz naprawdę chory fizycznie i psychicznie. Musisz być silniejszy psychicznie, aby poradzić sobie ze wszystkimi problemami, które mogą cię naprawić. Jeśli chcesz łatwo zmniejszyć stres, skorzystaj z pomocy eksperta i porozmawiaj z tymi, którym zależy i naprawdę rozumieją.

Jakie są zagrożenia??

 • Doświadczysz więcej skurczów Braxtona Hicksa. Teraz stają się silniejsze i częstsze.
 • Zaobserwujesz ciemniejsze sutki i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.
 • Częstym objawem jest duszność.
 •  Nieszczelne piersi są teraz powszechne. Twoje piersi stają się większe i zaczęłyby produkować siarę, gęsty żółty płyn.
 • Wydzielina z pochwy również będzie teraz powszechna. Jest to sposób, w jaki twoje ciało przygotowuje się do porodu, utrzymując infekcję na dystans.

Leczenie i regularne kontrole:

Istnieje wiele schorzeń, z którymi należy się uporać w tym okresie ciąży. Najczęstsze są stany medyczne, takie jak nadmierny stres, kaszel, problemy z żołądkiem, skurcze nóg itp. Tutaj będziemy omawiać niektóre leki, które, miejmy nadzieję, pomogą Ci we wszystkich prawdopodobnych schorzeniach.

 1. Paracetamol jest jednym z najlepszych leków na nadmierne bóle fizyczne.
 2. Problemy z żołądkiem i jelitami, takie jak zaparcia, Dulcolax to całkiem dobry lek, który można łatwo zastosować.
 3. W przypadku infekcji drożdżakowej Gyne-Lotrimin może być uważany za najlepszy.
 4. Niektóre kobiety doświadczają przeziębienia, a Vicks Formula 44 jest jedną z najlepszych w tej kategorii. Dodatkowo, jeśli szukasz poważnych leków, skonsultuj się z lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek silnych tabletek na przeziębienie.
 5. Należy przeprowadzać regularne kontrole w celu śledzenia, ruchu i wzrostu dziecka.

32. tydzień ciąży Wskazówki i środki ostrożności:

Są pewne rzeczy, o których należy pamiętać. Większości problemów fizycznych w czasie ciąży nie można ustalić wcześniej.

 • Jeśli masz do czynienia z poważnymi problemami fizycznymi, powinieneś mieć wiedzę i umiejętność ich wcześniejszego zidentyfikowania. Na przykład za zmiany szyjki macicy wywołane skurczem odpowiedzialne mogą być błony.
 • Jeśli masz infekcję błon lub przedwczesne pęknięcie błon, opóźnienie porodu może być jednym z głównych skutków. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych i rzadkich wskazówek, których każdy może Ci udzielić w tym szczególnym okresie ciąży.
 • Aby zachować środki ostrożności, musisz unikać pewnych rzeczy. Są to treningi o wysokiej intensywności, palenie, alkohol, nadmiernie tłuste potrawy itp..

Listy kontrolne dla 32-tygodniowej opieki ciążowej:

 1. Czas zaplanować wizytę prenatalną w następnym tygodniu.
 2. Rozpocznij zakupy i zainstaluj fotelik dla dziecka w swoim samochodzie.
 3. Czas też zgłosić swoje ubezpieczenie.

Artykuł jest wglądem we wszystko, co dzieje się z Tobą i Twoim dzieckiem w 32. tygodniu ciąży. USG w 32. tygodniu ciąży staje się ekscytujące i możesz zobaczyć miniaturowego człowieka. Cóż, niepokój może czasami cię przygnębić, dlatego konieczne jest, aby teraz trochę się zrelaksować. Zdrowej podróży!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy podróżowanie w 32. tygodniu ciąży jest bezpieczne??

Tak to jest! W wieku 32 tygodni możesz podróżować. Musisz nosić tylko niezbędne rzeczy, których możesz potrzebować, aby zapewnić sobie bezpieczną podróż.

2. Jak spać w 32. tygodniu ciąży??

Często zdarza się, że w 32. tygodniu ciąży czujesz się niekomfortowo podczas snu. Dziecko i brzuch są duże i możesz mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Radzimy spać na lewym boku, aby zapewnić lepszy przepływ krwi i zapewnić dopływ składników odżywczych do łożyska.

3. Kiedy skonsultować się z lekarzem??

Powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że skurcze i ból stają się trudne do zniesienia. W tym celu zacznij się uczyć rozróżniania między prawdziwym skurczem a fałszywym.