Tak! Jednak 35 tydzień ciąży! Już prawie jesteś! Teraz Twojemu dziecku pozostało bardzo niewiele dni w łonie matki. A teraz jest prawie gotowy do życia na zewnątrz w prawdziwym świecie. Prawdopodobnie w 35. tygodniu ważą około 5,5 funta i będą miały około 46,2 cm (18 cali) długości.

Będą dużo ćwiczyć z ruchami ssania. I jest gotowy do przyssania się do pierwszego karmienia po porodzie. Zaczniesz przesuwać się dalej w dół miednicy przygotowany na dzień D.

Dziecko w miarę upływu dni wymaga stałego monitorowania, dlatego cały dziewięciomiesięczny proces ciąży jest podzielony na format tygodniowy, w którym z medycznego punktu widzenia 40 tygodni stanowi cały proces ciąży. Dlatego w 35. tygodniu już wiesz, że zbliżasz się do ostatniego dnia.

35 tygodni ciąży

Spis treści:

 1. Miesiące i trymestr wskazujący na 35 tygodni ciąży
 2. Fakty, które należy wiedzieć o ruchach dziecka
 3. Objawy ciąży w 35 tygodniu
 4. Zmiany fizyczne i psychologiczne
 5. 35 tygodni ciąży rozmiar i waga dziecka
 6. Dziecko & Brzuch wygląda jak w 35 tygodniu ciąży
 7. Pozycjonowanie dziecka w 35. tygodniu ciąży
 8. Tygodniowa dieta i ćwiczenia
 9. Przyrost masy ciała w 35 tygodniu ciąży
 10. Seks w tym tygodniu
 11. Wskazówki i środki ostrożności dotyczące tygodnia ciąży w 35 tygodniu
 12. Zmiany u kobiety w ciąży
 13. Testy medyczne i skanowanie w ciągu 35 tygodni ciąży
 14. Jakie środki ostrożności należy podjąć w ciągu 35 tygodni ciąży??
 15. Trzydzieści pięć tygodni możliwe problemy z ciążą
 16. Pierwsza ciąża po 35 roku życia
 17. Listy kontrolne W 35 tygodniu ciąży
 18. 35 tygodni bólu i dyskomfortu w ciąży

Miesiące i trymestr wskazujący na 35 tygodni ciąży płód:

W ostatnim etapie, czyli w trzecim trymestrze ciąży. Oczekuje się, że Twoje dziecko będzie się dużo ruszać, a ruchy będą dla Ciebie coraz bardziej widoczne. Wraz z przejściem z 7. miesiąca do 8. miesiąca Twoje dziecko będzie miało 14 cali długości i waży około 1 kg. I będzie reagować na bodźce, w tym dźwięk, ból i światło. Co oznacza, że ​​jeśli zaśpiewasz kołysankę, Twoje dziecko Cię usłyszy. Twoja dieta zadziałałaby, gdyby Twoje dziecko przez cały ten czas było zdrowe. Zbilansowana dieta zawsze działa, czyli tego, czego potrzebujesz odpowiedniej ilości kwasu foliowego, białka i choliny, aby zapewnić Twojemu dziecku składniki odżywcze i bogate w witaminy. Kontynuuj obserwację przez następne pięć tygodni.

Zobacz więcej: 32. tydzień ciąży rozwoju płodu

Fakty, które należy wiedzieć o ruchach dziecka:

 • Twoje dziecko mogło się już zaręczyć i do tej pory mogło przemieścić się w dół miednicy. Zadyszka, którą byś odczuwał, teraz zelżeje. Zjawisko to nazywa się „rozjaśnieniem”.
 • Twoje dziecko będzie ważyć w tym tygodniu około 5 funtów i będzie miało około 18 cali długości.
 •  Dziecko wygląda teraz prawie podobnie do noworodka, ponieważ rozwinęło już wszystkie części swojego ciała. Chociaż do czasu, gdy je urodzisz, przybiorą na wadze.
 • Twoje dziecko przybiera na wadze prawie pół funta tygodniowo.

Objawy ciąży w 35 tygodniu:

Rozpoznawanie płci:

Nie musisz już czekać, aż nagromadzą się imiona dla dzieci. W przypadku kobiet w ciąży w wieku 35 tygodni możesz wykonać badanie USG i wiedzieć, czy przyjmujesz chłopca, czy córeczkę. Dorastający do tego tygodnia płód w twoim łonie nieuchronnie rozwinie i dojrzeje swoje narządy płciowe. Mimo że proces rozpoczął się dawno temu, pod koniec tego tygodnia ich udoskonali.

W przypadku chłopca rozwój moszny Twojego płodu rozwinął się w pełni. A teraz jądra są już prawie na miejscu, po prostu zsuwają się i czekają, aż opadną.

W przypadku dziewczynki jej genitalia wkrótce dojrzeją, a zewnętrzne wargi sromowe urosną. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że przechowuje już siedem miliardów prymitywnych jaj. Po jej narodzinach liczba spadłaby do dwóch.

Odruch:

Cóż, jak mimowolnie ziewasz, gdy jesteś śpiący i jak mrugasz, gdy promienie słoneczne padają bezpośrednio na twoje oczy. Cóż, nikt cię tego nie nauczył i to samo dotyczy twojego małego dziecka. Około 35 tygodnia ciąży zauważysz, że serduszko Twojego dziecka wykazuje specyficzny, wspólny odruch. Pierwszym początkiem jest czkawka, która jest powolna i stopniowa, wyczuwalna przez matkę. Po raz kolejny żaden z nich nie ma problemu. Następnym odruchem jest ziewanie, a następnie spanie, czyli wtedy, gdy masz szczęście, możesz go złapać śpiącego w ulubionej pozycji.

Zdobądź Flapy:

Początkowo, gdy dziecko zaczęło rosnąć, była to tylko struktura szkieletowa. Z czasem dorósł coraz bardziej i teraz pod koniec tego tygodnia będzie miał pucołowate policzki i zwiotczałe ramiona. Powoli, jak vernix caseosa, miękka, seropodobna substancja pokrywająca jego ciało zaczyna topić warstwy tłuszczu znajdujące się pod spodem, dzięki czemu Twoje dziecko pod koniec tego tygodnia będzie zdrowe i zwiotczałe. Z czasem przybiera na wadze i teraz waży nieco ponad 5 funtów.

Odpowiedź:

Przez cały ten czas dziecko słuchało Twojej rozmowy, słuchało ulubionego dżemu i oceniało otaczający Cię świat. Więc teraz, pod koniec 35. tygodnia, zdajesz sobie sprawę, że Twoje dziecko zapoznało się z tymi specyficznymi głosami i zaczęło na nie reagować. Możesz użyć swojego głosu, aby wywołać jej ruchy w USG. Rozwija się też jej wrażliwość na światło. Dlatego jeśli oświetlisz jej twarz ponad brzuchem, sprawi to, że będzie się wiercić lub odwracać wzrok. Może odpowiedzieć ci subtelnym kopnięciem lub uderzeniem.

Prawdopodobna miara:

Dziecko zostanie zmierzone zaraz po przybyciu. Zawsze wymagany jest właściwy pomiar dziecka, ponieważ od tego zależy jego życie. W wieku 35 tygodni dziecko waży około 2,4 kg i mierzy około 46 cm (od stóp do głów). To jest podstawowy pomiar dziecka, a jeśli jest więcej, pojawią się pewne problemy z procedurą porodu.

Płyny owodniowe:

W porównaniu z pozostałymi tygodniami będzie mniej płynów owodniowych i będzie więcej porcji dziecka w macicy. Co oznacza, że ​​powoli zbliżasz się do ostatniego tygodnia, a kilka dni później będziesz rodzić.

Wraz z dzieckiem zmiany ulegają także matce. Rama 40-tygodniowa podzielona jest na trzy trymestry. Przy czym w pierwszym trymestrze początek procesu naznaczony jest dyskomfortem. Co powoli słabnie w drugim trymestrze. W trzecim trymestrze ponownie dziecko i matka ponownie stają w obliczu problemów.

Niestrawność:

Gdy dziecko rośnie coraz bardziej, możesz sobie wyobrazić, jak dziecko popycha i kopie rzeczy, aby zrobić dla niego miejsce. Podczas takiego procesu dziecko wypycha zawartość żołądka, która osłania muskularny worek brzuszny. Zmniejszając się obszar worka, wpływa to również na funkcje, ponieważ worek na brzuch odczuwa teraz brak miejsca do przetwarzania żywności. To może być rosnącą przyczyną twojej ciężkiej niestrawności.

Częste przerwy w łazience:

Potrzeba przerwy na toaletę wzrasta, ponieważ dziecko wywiera teraz znacznie większy nacisk na podbrzusze, gdzie znajduje się pęcherz moczowy. W typowy dzień, nie będąc w ciąży, kobieta może wpuścić mocz, aż się napełni, a następnie uwolni. Wraz z oddawaniem moczu przez dziecko i nadciśnieniem, które wytwarza, matka traci zdolność zatrzymywania moczu, a tym samym powracają częste przerwy na toaletę w pierwszym trymestrze.

Maska ciąży:

Do tej pory zauważyłabyś, że maska ​​na ciążę staje się coraz bardziej widoczna. Z czasem dziecko dorośnie, a wraz z nim inne problemy. Trądziki z twoich nastoletnich lat znowu prześladują cię wraz z plamami i piegami, które rosną z każdym dniem. Jednak nie denerwuj się tym, ponieważ twoje dni ciąży dobiegają końca, tak samo jak twoje łatki i przebarwienia.

Przygotowanie do pracy:

Mniej więcej w tym czasie poród Braxtona Hicka wystartował ze stałą prędkością ze wzrostem interwałów. To są pozorowane skurcze, które ćwiczy twoje ciało i w ramach tego mimowolnego pokazu musisz dostosować się do dyskomfortu i na własne oczy przekonać się, jak to będzie wyglądać. To tylko pobudka dla twojego ciała, aby dalej przygotowywało się do nadchodzącej akcji.

Zmiany fizyczne i psychologiczne w 35. tygodniu ciąży:

 • Najczęstsze zmiany zachodzące w okresie ciąży są trudne do ukrycia przed światem zewnętrznym. Płód rośnie powoli, podobnie jak brzuch matki. Ten wzrost jest brany pod uwagę od czwartego miesiąca ciąży u większości kobiet, a potem twój brzuch rośnie. Wzrost płodu w jamie brzusznej powoduje również fizyczne zmiany we wnętrzu ciała.
 • Ten wzrost powoduje, że narządy ciała matki dostosowują się do małej przestrzeni. To dostosowanie prowadzi do zmniejszenia apetytu, a tym samym zwiększa potrzebę oddawania moczu, zmniejsza pojemność płuc i powoduje również ból w dolnej części pleców, ponieważ zwiększa się obciążenie pleców dziecka. Krew matki również karmi dziecko.
 • Chociaż często uważa się, że zmiany hormonalne zachodzące w organizmie są przyczyną wielu zmian emocjonalnych, istnieje pewien istotny powód, dla którego ciężarne matki przechodzą przez tę traumatyczną fazę i mogą czuć się nieco pod wpływem pogody podczas i po ciąży.
 • Radzenie sobie ze zmianami emocjonalnymi podczas ciąży obejmuje takie stany, jak możliwość depresji poporodowej jest czymś, z czym położnik jest zaznajomiony.
 • Inne zmiany emocjonalne w czasie ciąży to uczucie dyskomfortu w związku z urodzeniem dziecka, niepokój związany z opieką nad noworodkiem, a od czasu do czasu mogą pojawić się nawet negatywne emocje związane z dzieckiem, takie jak to, jak zamierzasz je wychowywać, w przypadku jesteś samotną matką lub jak sobie poradzisz ze swoim ciałem po porodzie i innymi tego typu problemami, a ponadto brak snu ma tendencję do odbijania się na nowo narodzonej matce i ojcu. Te zmiany emocjonalne są również powszechne i należy je omówić z położnikiem.

Zobacz więcej: Waga dziecka w ciąży w 33 tygodniu

Rozmiar i waga dziecka w 35. tygodniu ciąży:

W 35. tygodniu Twoje dziecko wygląda prawie jak małe noworodek – a teraz już tylko kilka tygodni możesz poznać swojego malucha! Twojemu dziecku pozostało bardzo niewiele tygodni w macicy, a teraz jest prawie gotowe do życia poza macicą! W tym tygodniu prawdopodobnie będą ważyły ​​około 5,5 funta (5 funtów) i będą miały około 46,2 cm (18 cali) długości.

Dziecko & Brzuch wygląda jak w 35 tygodniu ciąży:

Po 35 tygodniu ciąży dziecko jest wielkości ananasa. Mierzy około 18 cali od głowy do pięty. Teraz nie będzie już dużo dłużej, ale nadal będzie przybierał na wadze. Twój płód waży teraz około 5 funtów i prawdopodobnie przybierze funt lub więcej tłuszczu dziecka przed porodem.

Pozycjonowanie dziecka w 35. tygodniu ciąży:

Pozycja dziecka odnosi się do umiejscowienia dziecka w macicy. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest zwrócone w prawo lub w lewo w macicy, czy jest przodem do głowy, czy stopami do przodu. Twoje dziecko unosi się w twoim brzuchu i często zmienia pozycję we wczesnej i środkowej fazie ciąży. Rodzaje pozycji dziecka w 35 tygodniu ciąży to:

 • Pozycja głową do przodu nazywana jest pozycją wierzchołkową.
 • Pozycja stopy na pierwszym miejscu jest znana jako pozycja zamka.
 • Pozycja leżąca na boku nazywana jest widokiem poprzecznym.

Dieta tygodniowa i ćwiczenia:

Co zjeść ?

W tym okresie ciąży wymagana jest odpowiednia dieta. W końcu to, co zjesz dziecku, zostanie mu zapewnione. Niemowlę jest delikatne i będzie przechodzić określone zmiany, gdy jest wtulone w Twój brzuszek. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy w tym czasie jest dieta, która pozwoli Ci nadążyć za nadchodzącymi zmianami. Jedzenie to duża część, więc porozmawiajmy o tym trochę. Zdrowe odżywianie jest tutaj sztuczką.

Pokarmy bogate i tłuste:

Jeśli cierpisz na niestrawność, infekcję żołądka itp., przestań jeść przekąski z czekoladą, a także przestań jeść bogate i tłuste potrawy. Niektóre pikantne potrawy nie pomagają, więc poza niektórymi przyprawami, unikaj reszty, bo możesz zachorować na niestrawność, kwasowość, zgagę itp., a to nie będzie miłe, szczególnie podczas tej diety w 35. tygodniu ciąży.

Kalafior:

Wymagane jest prawidłowe spożycie witaminy K w 35. okresie. Jeśli chcesz zachować zdrowie, weź zielone warzywa liściaste zawierające witaminę K, a jednym z nich jest kalafior. Istnieją inne pokarmy bogate w witaminę K, takie jak brokuły, kapusta, fasolka szparagowa itp..

Ziarno soi:

To kolejna niesamowita rzecz, która zapewni Ci zdrowie. Ziarna soi zawierają odpowiednie proporcje witaminy K, a to będzie dla Ciebie pomocne. Jeśli nie chcesz cierpieć na niestrawność i nadal masz trochę zdrowych rzeczy, to weź. Oni są:

Ćwicz w 35 tygodniu ciąży:

Rosnąca waga jest jednym z problemów, które irytują te kobiety, zwłaszcza te, które prowadzą zdrowy tryb życia. Będą musieli sobie z tym poradzić teraz. Ale nadal możesz zachować dobrą kondycję i sprawność, jedząc zdrową żywność i robiąc rano spacery o niskiej intensywności. Chodzenie zawsze pomaga w utrzymaniu zdrowia ciała i aktywności umysłu.

Przyrost masy ciała w 35 tygodniu ciąży:

Przybieranie na wadze może być prawdziwym problemem dla kobiety w ciąży. Poza tym, nadwaga dziecka, większość kobiet wydaje się przybierać na wadze podczas ciąży, a nadmierne ilości zdrowej żywności można uznać za odpowiedzialne za to. Jeśli masz poważne problemy z posiłkami, spróbuj ograniczyć oszukańcze posiłki, ponieważ czasami masz też niezdrowe rodzaje rzeczy, ponieważ nikt nie może jeść zdrowej żywności przez wiele tygodni.

Jeśli masz problemy z ułożeniem swojej diety, skonsultuj się z ekspertem. Czasami takie problemy z nadmiernym przyrostem masy ciała mogą pojawić się z powodu mniejszej ilości ćwiczeń. Nawet gdy jesteś w ciąży, powinnaś starać się jak najdłużej zachować formę. Będziesz musiał nosić tylko swoje zbędne kilogramy i nikt inny tego nie zrobi. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia pomaga również zachować formę i ograniczać spożywanie pokarmów. Jedzenie małych posiłków w krótszych odstępach czasu pomaga również w utrzymaniu prawidłowej wagi podczas ciąży

Delikatne piersi:

Jednym z najczęstszych objawów ciąży jest ból piersi. Jeśli masz do czynienia z tkliwymi piersiami i bólem piersi, to poza zasięgnięciem porady eksperta (lekarza) niewiele możesz zrobić.

Z drugiej strony, niektóre rzeczy nie dają takiej długotrwałej ulgi. Ale możesz ich spróbować.

Seks w tym tygodniu:

Z pewnością możesz w tym tygodniu oddać się niektórym czynnościom seksualnym. W tym tygodniu seks jest w porządku i dopóki nie sprawisz, że będzie on dość intensywny, z pewnością możesz uprawiać seks. Oddawanie się kochaniu nie zaszkodzi dziecku i zawsze jest miejsce na nowe sztuczki, które mogą rozjaśnić kobietę. Wszyscy mężczyźni powinni wziąć pod uwagę, że jest to wyjątkowa okazja, aby w tym czasie zadowolić kochającą żonę, ponieważ przez ostatnie tygodnie przeszli wiele. Wszystko powiedziane i zrobione, jesteś prawie na miejscu, więc bądź delikatny i ostrożny, ponieważ czasami brutalna aktywność seksualna może spowodować przedwczesny poród.

Wskazówki i środki ostrożności w 35 tygodniu ciąży:

 • Chciałbyś pozostać wyprostowany i utrzymać ciało w pozycji pochylonej do przodu, ale nie zginaj się tak bardzo, że spadniesz. Zmniejszy to silny nacisk, który pozwoli głowie dziecka na automatyczne i płynne przesuwanie się w dół szyjki macicy.
 • W tym czasie zostaniesz przebadany na obecność niektórych niebezpiecznych bakterii i jest to poważny środek ostrożności. Ta bakteria może zostać przeniesiona na dziecko i należy się jej pozbyć, przyjmując leki po zdiagnozowaniu jej na 35-tygodniowy przewodnik po ciąży.
 • Jeśli doświadczasz pewnych zmian, niektóre punkty nie sprawią, że poczujesz się samotny. Ponieważ wiele kobiet będzie się z nimi mierzyć, znajdują się tutaj również informacje dotyczące tego, jak je przezwyciężyć.

Zmiany w ciąży Lady:

W trzecim trymestrze czułabyś się podekscytowana i niecierpliwa, by w końcu spotkać się z dzieckiem. W międzyczasie twoje ciało przechodzi ogromne zmiany fizyczne. Tutaj wymieniliśmy niektóre z nich:

 1. Rozstępy na brzuchu, udach i piersiach.
 2. Sucha i swędząca skóra.
 3. Skurcze mięśni nóg, szczególnie w nocy.
 4. Spalanie ciepła.
 5. Duszność.
 6. Hemoroidy.

W trzecim trymestrze możesz mieć wątpliwości lub lęk przed porodem. Powinieneś porozmawiać ze swoim doradcą zdrowotnym o swoich obawach i planach pracy. Powinieneś także spróbować uczęszczać na zajęcia prenatalne i opracować plan porodu, a także dowiedzieć się o porodzie i porodzie, aby wiedzieć, że twoje opcje pomogą również złagodzić te uczucia.

Testy medyczne i skanowanie w ciągu 35 tygodni ciąży:

W tym tygodniu ciąży Twój lekarz prawdopodobnie przebada Cię na obecność paciorkowca grupy B, aby upewnić się, że Twoje dziecko w ogóle nie jest na nią narażone. W tym teście wymazują twoją odbytnicę i pochwę, a następnie zbadają wymazy pod kątem bakterii. Jeśli wyniki testu są pozytywne, przed porodem otrzymasz antybiotyki, aby upewnić się, że Twoje dziecko nie jest narażone na paciorkowce grupy B.

Jakie środki ostrożności należy podjąć w ciągu 35 tygodni ciąży??

Wiele matek w ciąży ma pytania związane z bólem pleców z powodu hormonów ciążowych. Ale powinniśmy wiedzieć, że to normalne, więc podczas dyskusji nad znalezieniem idealnego imienia, na które oboje się zgadzacie, możesz poprosić partnera o wiadomość. Upewnij się, że zawsze masz pod ręką podkładkę grzewczą lub podkładkę do lodu. Poniżej wymieniliśmy kilka nakazów i zakazów w czasie ciąży, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku zachować zdrowie i bezpieczeństwo:

 1. Jedz zdrową dietę w okresie ciąży, w tym owoce, warzywa, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste, orzechy, rośliny strączkowe i chude mięso.
 2. Pij wystarczającą ilość wody, aby utrzymać nawodnienie i wspierać dziecko w tobie.
 3. Regularnie zażywaj suplementy kwasu foliowego i żelaza. Przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu jakichkolwiek suplementów odżywczych skonsultuj się z lekarzem.
 4. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem lub zatrzymaniem jakiegokolwiek leku. Przyjmowanie jakichkolwiek leków/suplementów diety lub leków ziołowych bez recepty może być szkodliwe dla Ciebie i Twojego dziecka.
 5. Staraj się być aktywny i wykonywać regularne ćwiczenia, które pozwolą Ci zachować formę. Może również poprawić twoją zdolność radzenia sobie z bólem porodowym.
 6. Musisz zapewnić sobie zdrowy sen przez co najmniej 7 do 9 godzin każdej nocy. Powinieneś spróbować wyrobić sobie nawyk odpoczywania na lewym boku, ponieważ wiadomo, że pomaga to w przepływie krwi i zapobiega obrzękom.
 7. Przyszłe matki powinny unikać palenia tytoniu, picia alkoholu i zażywania nielegalnych narkotyków, ponieważ ma to wpływ na zdrowie dziecka.

Trzydzieści pięć tygodni możliwych problemów związanych z ciążą:

Kilka czynników może sprawić, że ciąża będzie bardzo ryzykowna, w tym pewne istniejące schorzenia, takie jak wiek matki, styl życia i problemy zdrowotne, które występują przed ciążą lub w jej trakcie. Niektóre fakty są wymienione poniżej:

Istniejące schorzenia, takie jak

 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Cukrzyca
 • Otyłość itp..
 • Wiek:
 • Młody wiek.

Nastolatki w ciąży mają duże prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z ciążą, takich jak wysokie ciśnienie krwi i niedokrwistość, która jest poważną chorobą spowodowaną brakiem zdrowych krwinek czerwonych we krwi, a nawet mogą być zmuszone do wczesnego porodu niż starsze kobiety.

Pierwsza ciąża po 35 roku życia.

Większość starszych matek po raz pierwszy ma zdrowe ciąże, ale badania pokazują, że starsze kobiety są bardziej narażone na określone problemy niż młodsze kobiety. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

 1. Wysokie ciśnienie krwi związane z ciążą, zwane nadciśnieniem ciążowym.
 2. Cukrzyca ciążowa zwana cukrzycą ciążową.
 3. Przedłużony poród, który może trwać ponad 20 godzin!
 4. Być może trzeba będzie wykonać cesarskie cięcie (chirurgiczne).
 5. Ciąża pozamaciczna to stan, w którym zarodek przyczepia się poza macicą, stan ten może zagrażać życiu zarówno matki, jak i dziecka.
 6. Mogą wystąpić komplikacje porodowe, takie jak nadmierne krwawienie.
 7. Zaburzenia genetyczne, takie jak zespół Downa u dziecka.

Czynniki stylu życia:

Używanie alkoholu– Przyjmowanie alkoholu w okresie ciąży może zwiększyć ryzyko dziecka i może skutkować zaburzeniami spektrum alkoholu u płodu.

Używanie tytoniu– Palenie w okresie ciąży naraża płód na ryzyko i może skutkować specyficznymi wadami wrodzonymi, przedwczesnym porodem i zespołem nagłej śmierci niemowląt.

Używanie narkotyków– Badania pokazują, że palenie marihuany lub zażywanie narkotyków w okresie ciąży może również szkodzić płodowi i wpływać na zdrowie niemowlęcia.

Listy kontrolne W 35 tygodniu ciąży:

Rzeczy do zrobienia w 35 tygodniu ciąży to:

 • Kup sobie książkę dla dzieci.
 • Przejrzyj listę kontrolną rejestru dziecka, aby zobaczyć, jakie przedmioty musisz jeszcze kupić przed urodzeniem dziecka.
 • Jeśli planowałaś spróbować karmienia piersią, postaraj się o numer polecanego doradcy laktacyjnego.

Zobacz więcej: 37. tydzień opieki w ciąży

Ból i dyskomfort w ciąży w 35 tygodniu:

Niektórzy ludzie mogą czuć się bardzo zmęczeni, głównie z powodu skurczów Braxtona-Hicksa, które trwają z większą częstotliwością, a twoje ciało i stawy są bardziej wyczerpane. Inne kobiety zgłaszają, że w 35. tygodniu odczuwają niewielki przypływ energii i mogą być zmotywowane do zajmowania się ostatnimi dniami przed datą urodzenia dziecka.

Więc teraz, gdy masz 35-tygodniowe dziecko w ciąży, które wygodnie mieszka w twoim łonie. I ma bardzo mniej czasu do spędzenia w twoim łonie, zanim stworzy swoją własną tożsamość na tym świecie. Istnieje wiele nakazów i zakazów, które wymieniliśmy w tym artykule, abyś mógł odpowiednio zadbać o siebie i swoje dziecko. Zadbaj najpierw o swoje zdrowie, a mamy nadzieję, że będziesz mieć zdrowe i wesołe dziecko!