Twój 40 tydzień ciąży dobiega końca. Oznacza to, że już tylko tygodnie dzielą Cię od trzymania dziecka i pieszczenia go. W 37 tygodniu ciąży czego się spodziewać? Cóż, wiele rzeczy. Twoje ciało dostosowałoby się teraz do nowej istoty w tobie. Prawdopodobnie przygotowuje cię i trochę stresuje w związku z porodem. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o swoim dziecku i jego opiece.

37 tydzień ciąży

37 tygodni ciąży Ile miesięcy?

W tym momencie jesteś w 9. miesiącu ciąży. To Twój ostatni lub trzeci trymestr, a na poród pozostało Ci tylko kilka tygodni.

Rozmiar i waga dziecka w 37 tygodniu ciąży:

Waga dziecka w 37 tygodniu ciąży w kilogramach wynosi około 29 kg i 48 cm długości. Po dokładnym zbadaniu, lekarz sprawdzi, czy szyjka macicy jest rozszerzona lub zatarta. W tym tygodniu lekarz będzie też szukał oznak porodu.

Jak teraz wygląda Twoje dziecko i brzuch??

Dziecko i brzuch w 37 tygodniu ciąża jest dość duża. Twoje dziecko przesunęłoby się w dół do miednicy, a tym samym brzuch wydawałby się większy. Z drugiej strony dziecko zacznie wykonywać pewnego rodzaju ruchy co drugi dzień.

Objawy w ciąży w 37 tygodniu:

Oto kilka rzeczy, których doświadczysz w tym momencie.

1. Bicie serca:

Gdyby ktoś powiedział ci pewnego dnia, że ​​będziesz dumną matką drogiego maleństwa, nie byłabyś pewna siebie, ale teraz, gdy dni zbliżają się do ostatnich tygodni, teraz wiesz lepiej. Wiesz, że dni i noce wkrótce zostaną wypełnione małym dzieckiem, ale na razie ten płód, ukryty w tobie, ma bijące serce. Niegdyś bluźnierczy, słaby łomot, którego lekarz użyłby dopplera, aby słuchać, teraz bije głośno i mocno. W 37. tygodniu serce dziecka wraz z tętnicami i żyłami będzie czyste i bijące. Teraz lekarz nie potrzebuje już specjalnej maszyny. Wystarczyłby prosty stetoskop na brzuch matki.

2. Poruszaj się:

Przez cały ten czas Twoje dziecko byłoby ciche lub może nie poruszało się zbytnio, ale teraz bardzo lubi się tam poruszać. Do tej pory zacząłbyś tego doświadczać dość często.

3. Podnieś to:

On / ona po prostu nie przestanie się ruszać, ale również zacznie cię kopać, wskazując, że chce się z ciebie wydostać. Wydaje się, że teraz potrzebuje więcej miejsca.

4. Odważne słowa:

Miałby teraz rozwinięte narządy zmysłów. Przez tygodnie i miesiące rozmawiałeś z ludźmi, włączałeś ulubioną muzykę i czytałeś na głos książkę. Wszystko to jest zapisane w jej umyśle i teraz na tym końcowym etapie opanowała umiejętność rozpoznawania i oswajania się z głosami i muzyką. Lekarze mówią później, że te same dźwięki i głosy pomogą ci ją uspokoić, ale na razie ciesz się poranną rozmową z dzieckiem. To jest 37-tygodniowy rozwój dziecka w ciąży.

5. Śpij maleńka:

Ma teraz silne zapotrzebowanie na sen i jeśli masz szczęście, USG złapie go śpiącego w ulubionej pozycji, na przykład zasłaniając oczy. Może nawet mieć określony czas na spanie.

6. Pielęgnacja skóry:

Poprzednie tygodnie od samego początku widziały go pokrytego białą woskową substancją z warstwą miękkich włosów. To wszystko jest ochrona, która pozwala, aby skóra dziecka była miękka i nie marszczyła się z powodu płynu owodniowego lub czegokolwiek innego. Ale teraz z czasem woskowata substancja zmywana odsłania jego miękką skórę. Włosy jego dziecka też się zrzucają. Podczas gdy dziecko szczęśliwie się tam bawi, oto, co się z tobą stanie.

7. Bezsenne noce:

Twoje dziecko ma teraz odpowiednią szansę na przeżycie poza tobą, więc nigdy nie wiesz, kiedy zrzuci bombę. Napięcie i zmartwienie będą miały integralną część, która będzie odgrywać rolę w budującym się w tobie strachu. Precyzja, z jaką marzyłeś o wykonaniu czynu, wydaje się teraz nieco zachwiana. Pragniesz tej perfekcji, a dążenie do niej kończy się kładzeniem się w nocy i przesypianiem najdziwniejszych chwil następnego dnia.

8.  Częste rzeczy do zrobienia:

Gdy dziecko dorosło do 7 funtów i więcej, jego waga zwiększa ciśnienie w pęcherzu. Kiedy Twój maluch odda mocz, jest on gromadzony w tym samym pęcherzu przez pępowinę, a potem jest Twój własny. Wszystkie te czynniki składają się na punkt, w którym tracisz zdolność do dłuższego utrzymywania moczu. Nadciśnienie na pęcherzu nie pozwala kontrolować ciśnienia moczu i co jakiś czas trzeba biec do łazienki.

9. Duszność:

Dziecko dorosło do tego stopnia, że ​​potrzebuje więcej miejsca, mimo że ściany macicy rozciągają się w pełni. W rezultacie Twój guzek niemowlęcy przesunął się z obszarów miednicy do dolnej części przepony. Z coraz mniejszą przestrzenią dziecko przesuwa teraz zawartość w twoim wnętrzu, a to daje płucom mniej miejsca na prawidłowe rozszerzenie. Dlatego czasami możesz odczuwać duszność.

10. Bóle pleców:

To będzie trudne. Głowa dziecka już przesunęła się w dół, a waga dziecka również wzrosła. Doprowadziło to do zwiększonego nacisku na dolną część żołądka, a to również prowadzi do skurczów. Tak nagła zmiana pomiaru i ruchu dziecka na ogół wywołuje bóle pleców. Jeśli masz do czynienia z tym objawem, zawsze są leki, które łagodzą te bóle. Możesz też porozmawiać ze swoim lekarzem.

11. Ekspansja i wrażliwość:

O tej porze tygodnia nastąpi rozszerzenie talii. Twoja pierś również powiększy się i jest to jeden z głównych objawów w tym czasie. Jeśli stracisz orientację w tygodniu (co na ogół nigdy się nie zdarza), będziesz w stanie zobaczyć te objawy i zidentyfikować ten etap trymestru. Piersi wypełnią się rzeczami, które dziecko będzie karmiło przez pierwsze kilka miesięcy. Piersi będą wydzielać podobną do płynu substancję zwaną siara. Jeśli uważasz, że mokre ślady na piersi są dla Ciebie krępujące, zawsze pod ręką są wkładki laktacyjne, które będą Cię pilnować. Jeszcze jedną rzeczą dotyczącą piersi w tym czasie jest to, że staną się niezwykle wrażliwe i mogą pojawić się bolesne odczucia, jeśli zostaną dotknięte. To całkiem normalne i zdarza się prawie każdemu i każdemu. Najgorsze w tym jest to, że niewiele można z tym zrobić. Po prostu będziesz musiał sobie z tym poradzić.

Pozycja dziecka w ciąży w 37 tygodniu:

W jakiej pozycji jest teraz Twoje dziecko? Cóż, ten okres nazywa się pełnym terminem, a teraz głowa dziecka będzie widoczna w miednicy. Kiedy dziecko wchodzi do miednicy, nazywa się to „zaangażowanym” i zauważysz, że guzek również przesunąłby się trochę w dół. Idealnie jest to wskazówka, że ​​dziecko jest gotowe do wyjścia.

Aktywność w 37. tygodniu ciąży:

Działania nie są ograniczone. Ponieważ jesteś prawie na ostatnim etapie trymestru, będziesz musiała odpocząć, zrobić sobie trochę wolnego czasu i spróbować czegoś nowego, aby utrzymać umysł zrelaksowany i uniknąć depresji. Stres i depresja mogą łatwo zepsuć Ci nastrój w tym czasie, dlatego będziesz musiał chodzić na poranne spacery z niskim tętnem. Jeśli chcesz pozostać w pełni sprawnym i mieć zdrowy stan psychiczny, przeczytaj tabelę diety opisującą żywność, którą powinieneś spożywać i zrobić z tego coś nowego i ekscytującego. Na przykład, jeśli jesteś zmęczony jedzeniem soków owocowych, umyj owoce i pokrój je zgodnie z własną wolą, aby uzyskać ładną, zdrową sałatkę owocową. Codzienny seks w tym czasie będzie w porządku, co zostanie omówione w dalszej części tego artykułu.

37 tygodni ciąży

Dieta i ćwiczenia w 37 tygodniu ciąży:

Białko to jeden z głównych niezbędnych elementów, których potrzebuje organizm kobiety w ciąży. Eksperci od żywienia wolą polecać swoim klientom pokarmy takie jak:

1. Jaja:

To jedno z głównych źródeł białka. Jeśli zależy Ci na dostarczaniu dobrych porcji białka do swojego organizmu, to spożywanie białka z jajek z pewnością pomaga. Jest to jedna z najlepszych żywności, która zapewnia zdrowie i zapewnia odpowiednią ilość białka, jakiej potrzebuje Twój organizm w 37. tygodniu ciąży. W tym tygodniu należy spożyć odpowiednią ilość jaj.

2. Chude mięso:

Tutaj mamy kolejną dobrą karmę, która dostarcza organizmowi odpowiednich źródeł witamin wraz z bogatymi proporcjami białka. Oprócz chudego mięsa istnieje kilka innych produktów spożywczych, takich jak ryby (bez tłuszczu), drób itp..

Jeśli chodzi o warzywa, to są one również odpowiednim źródłem naturalnych składników, które sprawiają, że organizm jest zdrowy od podstaw.

3. Fasola:

Fasola jest dobrym źródłem białka w czasie ciąży. To są te naturalne pokarmy, bez których nie można być po prostu zdrowym.

4. Tofu:

To kolejny świetny i smaczny sposób na zachowanie zdrowia podczas ciąży. Białko pozwala organizmowi walczyć z wieloma infekcjami bakteryjnymi w czasie ciąży.

5. Masło Orzechowe:

Orzech ziemny pochodzi z dobroci natury i jest prawdopodobnie jednym z najlepszych źródeł białka. Zapewniają organizmowi naturalną siłę, która jest długotrwała i wymagana przez organizm.

W tym czasie kobiety unikają mleka i produktów mlecznych z obawy przed rozstrojami żołądka. Zbyt dużo zdrowego i ciężkiego mleka może sprawić, że żołądek będzie ciężki, a ci, którzy nie tolerują nabiału, będą cierpieć z powodu nudności i innych problemów fizycznych. Mleko jest również dobrym źródłem białka

Ćwiczenie:

Ćwiczenia to jedna z tych rzeczy, które pozwolą kobietom w ciąży zachować sprawność i zdrowie. Kobiety powinny wypróbować kilka podstawowych ćwiczeń, które pomogą w poruszaniu się i pozycjonowaniu dziecka. Oto kilka przykładów.

1. Przysiady z poduszką:

Jest kilka najlepszych rzeczy, które pomogą szyjce macicy i wzmocnią nogi, które były potrzebne w czasie porodu. Aby uzyskać dobry poród, przysiady należy ćwiczyć wcześniej. To jedne z najlepszych rzeczy dla kobiet w ciąży.

2. Opierając się na piłce lekarskiej:

Skoro dotarłeś do trymestru, powinieneś robić proste i łatwe rzeczy. Dziecko będzie lepiej ustawione, jeśli zastosuje się rutynę pochylania się. Pomoże to również w niektórych problemach z dolnym grzbietem i zmniejszy bóle brzucha.

3. Chodzenie:

Niektóre z najprostszych ćwiczeń przynoszą naprawdę dobre korzyści. Jednym z nich jest chodzenie. Odbycie kilku porannych spacerów pomoże w wyzdrowieniu z obrzęku, a także zmniejszy problemy z wypróżnianiem, a także rozwiąże zgagę.

Seks w 37. tygodniu ciąży:

W tej chwili istnieje ryzyko porodu przedwczesnego. Mimo to można powiedzieć, że seks jest całkowicie bezpieczny i jest częścią ciąży, a raczej nieodzowną częścią. Ludzie często wydają się niepokoić faktem, że seks może być szkodliwy w tym kluczowym okresie ciąży. Nie! Nie będzie. Często pary są zaniepokojone tym, jak będą się czuły w tym momencie. Kobieta może to wytrzymać i nie będzie z tym problemu. Bezpieczny seks jest zawsze dobry.

Z drugiej strony są lekarze, którzy ze względów bezpieczeństwa zalecają swoim pacjentkom i klientom unikanie współżycia seksualnego w czasie ciąży. Skurcze porodowe są takie same jak skurcze orgazmu i może to nie być dobre dla ciężarnej matki. Jeśli chcesz pozostać po bezpiecznej stronie, unikaj seksu w tym trymestrze ciąży.

Wskazówki, jak przezwyciężyć stres w 37. tygodniu ciąży:

Stres to coś, co przytrafia się każdemu w czasie ciąży i istnieje kilka naprawdę łatwych sposobów na przetrwanie. Oto kilka porad ekspertów dotyczących przechodzenia i pokonywania stresu podczas ciąży.

Odpoczynek i koncentracja na dziecku: Właściwy odpoczynek zabije czas i pozwoli Ci skupić się na dziecku. Okres porodu determinuje wszystko i będziesz musiał się do tego przygotować, myśląc o wprowadzeniu i dorastaniu dziecka na tym świecie.

Dobrze się odżywiać:

Wierz lub nie, ale zdrowe odżywianie pomaga zmniejszyć stres podczas ciąży. Jeśli zjesz odpowiednią żywność (w tym kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały itp.), prawdopodobieństwo wystąpienia depresji będzie mniejsze i zostało to udowodnione.

Przygotowanie do porodu:

Przygotowanie do porodu nie zawsze oznacza fizyczne przyjmowanie preparatów. Przed urodzeniem zawsze wymagane jest przygotowanie mentalne i siła woli, a kobiety radzą sobie lepiej niż jakikolwiek mężczyzna może sobie nawet wymarzyć.

Terapie:

Czasami terapie mają szeroki wpływ na zdrowie psychiczne, a to pomaga zmniejszyć wszelkiego rodzaju objawy stresu i depresji. Jeśli cierpisz na nadmierny stres, jednym z najlepszych sposobów na jego zmniejszenie jest skontaktowanie się z dobrym terapeutą, który pomoże Ci w Twojej sytuacji.

Joga:

Joga to świetny sposób na ucieczkę od nadmiernego stresu, z którym często borykają się kobiety w ciąży. Ciąża może mieć pewne wady od strony psychicznej, a joga pomaga w usuwaniu ich wszystkich.

Leczenie i regularne kontrole:

Należy korzystać z regularnych urządzeń kontrolnych, ponieważ są to rzeczy, które będą Cię informować o ruchu dziecka w tobie. Leki odgrywają ogromną rolę w 37 tygodniu ciąży. Będziesz cierpieć na niektóre ogólnie spowodowane schorzenia, na które dostępne są leki.

Na ból:

Jeśli odczuwasz ból, to zażywanie Tylenolu będzie dla Ciebie korzystne, ponieważ jest to jeden z najlepszych środków przeciwbólowych zalecanych przez lekarzy kobietom w ciąży. Naproksen jest również całkiem dobrym środkiem przeciwbólowym w tym trymestrze.

Na zaparcia:

Jeśli cierpisz na zaparcia i inne problemy z wypróżnianiem, to Mleko Magnezji, Colace itp. jest jedną z najlepszych rzeczy na rynku.

Jakie są wskazówki i środki ostrożności, które należy podjąć podczas 37. tygodnia ciąży??

  •  Czas spakować rzeczy do szpitala i przygotować się do porodu.
  • Aby zachować zdrowie, unikaj wszelkiego rodzaju tłustych potraw.
  • Pozostań nawodniony. Pamiętaj, aby codziennie pić zalecaną szklankę wody, nawet jeśli czujesz się wzdęty.
  • Teraz naprawdę pomocny będzie masaż krocza. Masaż krocza pomoże rozciągnąć krocze, czyli obszar skóry między pochwą a odbytnicą. Pomoże to zminimalizować pieczenie, które poczujesz, gdy główka dziecka podczas porodu.

Jakie są zagrożenia w 37. tygodniu ciąży??

Możesz doświadczyć niektórych z nich.

  • Wydarzy się jakiś krwawy pokaz. Możesz zaobserwować różową lub brązową wydzielinę śluzu. W 37. tygodniu ciąży wydzielina jest normalna, a to oznacza, że ​​naczynia w szyjce macicy pękają, ponieważ rozszerzają się, przygotowując cię do porodu. Nie jesteś daleko!
  • Powinieneś codziennie doświadczać jakiejś aktywności płodowej. To musi. W przeciwnym razie musisz skonsultować się z lekarzem.
  • Zgaga lub niestrawność będą teraz częste.

37. tydzień ciąży z bliźniakami oznacza, że ​​poród należy rozważyć do 37. tygodnia. Ten okres jest uważany za pełny termin dla bliźniąt. Najczęściej rozważany jest 38. tydzień lub do końca 37. tygodnia..

Listy kontrolne dla 37. tygodnia:

  • Obserwuj swoją opiekę nad dzieckiem niżej. Pomoże to wyeliminować pewną presję.
  • Nadszedł czas, aby spakować się do szpitala i zachować wszystkie niezbędne rzeczy na miejscu, abyś mógł po prostu złapać i spieszyć się do szpitala, gdy nadejdzie czas.
  • Rozpocznij zakupy dla dzieci. Możesz zaopatrzyć swoją lodówkę we wszystkie rzeczy, których Twoje dziecko może potrzebować i Ty też potrzebujesz.

Z pewnością może to być teraz trochę przytłaczające, ale najlepszym sposobem na zachowanie spokoju jest poznanie i zrozumienie tego, co dzieje się z twoim ciałem. Kiedy już się o tym dowiesz, poznasz oznaki porodu w 37 tygodniu ciąży i inne rzeczy, aby utrzymać niski poziom stresu. W 37. tygodniu ciąży skurcze również są normalne. Więc musisz je po prostu zaakceptować i pozostać tak pozytywnym, jak to tylko możliwe. Jesteś tu!

Często zadawane pytania

1. Czy podróżowanie w 37 tygodniu ciąży jest bezpieczne??

Nie zalecamy tego. Możesz mieć poród w dowolnym momencie i na pewno nie jest wskazane, aby wyruszać w żadną podróż.

2. Jaka jest pozycja spania dla kobiet w ciąży w 37 tygodniu??

Przede wszystkim trudno byłoby nawet spać, nie mówiąc już o odpowiedniej pozycji. Ale zawsze staraj się spać na lewym boku, ponieważ zapewni to dziecku i Twojemu ciału maksymalne ukrwienie i składniki odżywcze.

3. Kiedy skonsultować się z lekarzem w 37. tygodniu ciąży??

Skonsultuj się lub spiesz do lekarza, jeśli odejdzie Ci woda lub jeśli wystąpią bardzo złe skurcze. Zazwyczaj zostaniesz o tym poinformowany. Z drugiej strony, jeśli zdarzy się to jeszcze przed ostrzeżeniem, najlepiej spieszyć się do szpitala.