39. tydzień ciąży Czas minął! Patrząc wstecz, przebyłeś długą i niezapomnianą drogę do tego tygodnia. Chociaż jesteś podekscytowany, dziecko jest również bardzo chętne do wyjścia i to dobry znak. Dziecko jest już całkiem dorosłe i ma opuszczoną głowę. Czas przygotować się do karmienia!

39 tydzień ciąży

39 tygodni ciąży to ile miesięcy?

Jesteś w swoim dziewiątym miesiącu. Masz tylko tydzień lub dwa na wyjście dziecka. Czy to nie jest jednocześnie ekscytujące i niespokojne??

Rozmiar dziecka w ciąży 39 tygodni:

Twoje dziecko jest teraz wielkości przeciętnego arbuza. Będzie ważył około 3-3.6 kg i 48-53 cm długości.

O czym myśleć w tym tygodniu:

Poświęć trochę czasu i zapewnij sobie najlepszą opiekę i spróbuj cieszyć się ostatnimi chwilami ciąży. To była niezła jazda, a teraz oboje jesteście gotowi. Poświęć trochę czasu swojemu partnerowi, a on powinien odpowiednio o ciebie zadbać, ponieważ woda lada chwila pęknie. Dziecko urodzi się w ciągu tygodnia i po raz pierwszy będziesz mogła zobaczyć swoje piękne dziecko przed oczami. Chwila będzie warta uchwycenia lub nagrania. Od kilku tygodni powinnaś stosować odpowiednią dietę, ponieważ teraz pomoże.

39. tydzień ciąży Objawy i objawy:

Niektóre z nich doświadczysz na tym etapie. Oto jak je pokonać.

1. Nudności:

Jest to jeden z najczęstszych objawów, z jakimi boryka się kobieta w ciąży w tym czasie. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania tym złym odczuciom w żołądku jest spożywanie małych posiłków na raz. Pomagają i okazały się jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyeliminowanie tego rodzaju problemów jelitowych. Zamiast jeść duży posiłek, a potem kolejny po 5 lub 6 godzinach, lepiej jeść mały co dwie godziny.

2. Wyciek wody:

To jedna z tych rzeczy, które wiele kobiet widzi w filmach i myślą, że tak się z nimi stanie. Według badań mniej niż 18% kobiet ma do czynienia z taką przerwą wodną, ​​a nawet jeśli to zrobisz, nie będzie nagłego przypływu płynów. Nie panikuj w tym czasie i staraj się jak najszybciej dotrzeć do sanitariuszy.

3. Skurcze:

Jeśli doświadczasz skurczów Hicksa, powinieneś zacząć je śledzić. To chyba jedyny sposób na ich pokonanie.

4. Krople dla dzieci:

Nie da się tego przezwyciężyć, ponieważ spadek dziecka jest dość powszechny. Dziecko przesunie się na dolną część brzuszka i naturalnie odczujesz w tej części zwiększony nacisk i wagę.

5. Skurcze brzucha:

Te bóle brzucha lub dolnej części pleców są dość powszechne i jeśli nie zostaną odpowiednio zaopiekowane, również mogą się nasilać. Zobacz lekarza lub skonsultuj się z lekarzami. Jeśli nie leki, to mogą istnieć inne sposoby, którymi pokierują Cię eksperci.

6. Wczesne znaki porodowe:

Wymioty, niestrawność itp. skłonią Cię do częstego biegania do łazienki. Utrzymanie przepisanej diety może ci w tym pomóc.

7. Dokręcenie macicy:

W okresie 39 tygodni macica zacieśni się i pojawią się pewne ruchy miednicy, które pozwolą ci być bardziej elastycznym i zrelaksowanym.

39 tygodni rozwoju dziecka w ciąży:

Jeśli zastanawiasz się nad ułożeniem dziecka, Twoje dziecko jest teraz całkowicie zwrócone w dół, w kierunku miednicy.

1. Vernix Caseosa:

To jest substancja, którą dziecko będzie zrzucać. Od tak dawna chroni skórę dziecka. Miesza się to z płynem owodniowym i zamienia się w mleczną i blado wyglądającą substancję.

2. Skóra:

Skóra dziecka będzie bardzo cienka i wilgotna. Dlatego w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecko musi być nawadniane. W tym momencie zewnętrzna warstwa skóry zniknie automatycznie, a miejsce zajmie zupełnie nowa i zdrowa skóra, która uformuje się pod spodem.

3. Włosy:

W tym momencie włosy powinny być generalnie cienkie i również będą widoczne. Jest to jeden z najważniejszych punktów dotyczących rozwoju płodu i należy o nim pamiętać. Włosy na głowie dziecka mają duże znaczenie.

4. Kości czaszki:

Nawet w tej chwili kości czaszki mogą nie być całkowicie zrośnięte i nie ma się czym martwić. To całkiem normalne i wiele dzieci ma tego rodzaju problem. To faktycznie pozwoli dziecku wygodnie przejść przez kanał rodny w czasie porodu. Wiele osób zastanawia się, dlaczego główka dziecka przybiera kształt stożka zaraz po urodzeniu. Cóż, to jest powód.

5. Długość i waga:

Dziecko powinno mieć około 50 cm długości, co jest maksymalnym limitem w ogólnych przypadkach. Waga dziecka na ogół nie przekracza 3 kg. Zostaną one zorientowane, kiedy dziecko się urodzi, ponieważ zostaną dokładnie zmierzone.

Inne szczegóły:

W tym momencie paznokcie dziecka zazwyczaj wychodzą poza jego opuszki, ale nadal będą bardzo małe. Po prostu czekasz cierpliwie na swoje urocze małe potomstwo.

Brzuch i dziecko w 39. tygodniu ciąży:

Twoje ciało w 39 tygodniu będzie bardzo trudne w obsłudze. Będziesz czuć się coraz bardziej niekomfortowo, a Twoja macica będzie ważyła więcej niż kiedykolwiek. Twoja miednica, jeśli zauważysz, stanie się bardziej obolała z czasem, a dziecko będzie rosło w środku. Nawet skurcze Braxtona Hicksa mają tendencję do zwiększania siły i częstotliwości.

Zajęcia z 39. tygodnia:

Niestety ze względu na dziecko będzie wiele ograniczeń. Twoje ruchy będą ograniczone, ponieważ jesteś prawie w kręgu porodowym. Ograniczone chodzenie, unikanie stresu psychicznego, zerowy nacisk na miednicę i okolice brzucha itp. to tylko niektóre z nich. W tym momencie zostaną przeprowadzone badania jamy brzusznej, aby śledzić ruchy dziecka.

39 tygodni ciąży

Dieta i ćwiczenia:

Dieta 39 tygodni ciąży:

W tym momencie będziesz mieć jedzenie, które wywoła poród. Jednocześnie będziesz musiał również dobrze zjeść. Oto kilka produktów, które pomogą.

 • Olej rycynowy: Według większości kobiet te rzeczy wydają się działać i zdecydowanie możesz je wypróbować. Wpływa na jelita i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu jelit. Pomaga również w problemach, których doświadcza Twoja macica.
 • Coś pikantnego: W tym momencie pikantne potrawy mogą być naprawdę pomocne. Ten rodzaj żywności jest naprawdę dobry, jeśli chodzi o utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia, jak ocet, bakłażan itp..

Ćwiczenie w 39. tygodniu ciąży:

W tym momencie konieczne jest odpowiednie ćwiczenie. Przysiady to dobry sposób na stymulację porodu. Przysiady pomagają w porodzie, a tym samym zmniejszają stres związany z porodem. Jeśli prawidłowo wykonujesz przysiady, otworzy to obszary miednicy i pozwoli dziecku zejść znacznie lepiej niż zwykle. Nie musisz dotykać kettlebell ani hantli i nie musisz wykonywać żadnych ćwiczeń, które zapewnią ucisk na brzuch. Po prostu zrób kilka przysiadów i to wszystko, czego potrzebujesz.

Współżycie w tym tygodniu:

Pojawiają się liście ciążowe i jest to znak, że powoli zaczynasz rodzić i nawet nie będziesz wiedziała, kiedy woda odejdzie. Musisz zadbać o ciało. Seks pomoże w tym czasie w porodzie. Należy pamiętać o tym, aby stosunek seksualny w żaden sposób nie zaszkodził dziecku. Unikaj orgazmów i nie martw się, że boli głowa dziecka, bo tak się nie stanie.

Jakie są zagrożenia??

W tym okresie nie ma wielu zagrożeń. Oto jednak kilka, przez które prawdopodobnie przejdziesz.

 • Skurcze Braxtona-Hicksa stają się intensywne i częste. To jedyny ból w ciąży. Nie martw się o to. Musisz tylko wiedzieć, jak będą wyglądały Twoje prawdziwe skurcze.
 • Twoja wydzielina będzie miała trochę krwi. Dzieje się tak z powodu pęknięcia naczyń krwionośnych w szyjce macicy.
 • Przerywanie wody jest główną oznaką porodu. Twój worek owodniowy pęka i woda się wylewa. W takim razie musisz spieszyć się do szpitala.

Nie inaczej będzie w 39 tygodniu ciąży z bliźniakami. Twoja macica będzie cięższa, a miednica odczuje dużo bólu. Dla większości pełny termin już minął.

Listy kontrolne dla 39. tygodnia ciąży:

 • Zmierz swoje skurcze, aby zrozumieć, że faktycznie wykonujesz fałszywy poród. W tym momencie jest to powszechna rzecz.
 • Pomyśl o imionach dla dzieci, a jeśli nie masz nic na myśli, możesz zacząć szukać niektórych.
 • Możesz porozmawiać z innymi matkami, aby zrozumieć bóle porodowe i ciążowe.

Wskazówki dotyczące przezwyciężania stresu podczas 39. tygodnia ciąży:

Stres jest w tym czasie dość powszechny i ​​na pewno się z nim spotkasz. Można powiedzieć, że stres w tym czasie wcale nie jest zły. Ponieważ witasz nowe i szybkie zmiany w swoim życiu, mogą one prowadzić do pewnych skutków ubocznych, a jednym z nich jest nadmierny stres. Zbyt duży stres może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo i może to być również szkodliwe dla Ciebie. Jeśli odczuwasz problemy ze stresem psychicznym, nadszedł czas, abyś zaczął poważnie traktować swoje otoczenie i zadzwonić do specjalisty, który pomoże ci sobie z tym poradzić. Poza tym twoja rodzina jest zawsze z tobą, aby wspierać cię psychicznie, chociaż większość stresu fizycznego musi być zarządzana przez ciebie.

 • Ból pleców jest częstym objawem stresu podczas ciąży. Zmiany hormonalne również mogą wywołać nadmierny stres. Unikaj negatywnych wspomnień z życia i pomyśl o pozytywnych rzeczach. To zawsze pomaga.
 • Rutynowa wycieczka to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem. Ponieważ twoje nogi są nienaruszone, powinieneś wziąć udział w rodzinnych sesjach wycieczkowych, a nawet zaprosić przyjaciół. Pozbądź się atmosfery ciąży, ponieważ wiele przechodziłaś przez ostatnie miesiące.
 • Pomocna wydaje się również odpowiednia rutyna ćwiczeń. Możesz sprawdzić niektóre procedury medytacyjne. Te zawsze wydają się działać w czasie ciąży.

Testy medyczne i skanowanie w 39 tygodniu ciąży:

Wymagane są regularne lub alternatywne kontrole. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, zawsze jest twój lekarz.

Jeśli chodzi o zabiegi medyczne, to właśnie w tym czasie zostanie podjęta decyzja o metodzie kontroli urodzeń. Zostaną również określone objawy i zapewnione zostaną również leki.

Badania obejmą sprawdzenie prawidłowej masy ciała i ciśnienia krwi ciężarnej samicy, w tym momencie również zostanie określone serce. To dość kluczowy moment i należy zadbać o to, aby wszelkie badania lekarskie i testy były przeprowadzane prawidłowo.

Przeziębienie i grypa to jedne z najczęstszych chorób w czasie ciąży (39 tygodni). W tym celu można użyć Robitussin. Jeśli masz przeziębienie i kaszel w nocy, dobrym lekarstwem jest środek tłumiący. W przypadku normalnego kaszlu Vicks wystarczy zwykły syrop na kaszel. W przypadku, gdy temperatura ciała przekracza 100°F, należy skorzystać z Tylenolu, który poradzi sobie również z silnym bólem i bólami.

Wszystkie te leki okazały się pomocne i z pewnością pomagają w rozwiązaniu problemów, z którymi możesz się zmierzyć podczas 39. tygodnia ciąży.

Wskazówki i środki ostrożności:

Oto kilka wskazówek lub rzeczy do zrobienia, które pomogą Ci w 39-tygodniowej fazie ciąży.

Pobyt nawodniony:

 • Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu w tym czasie pomaga w wyeliminowaniu niektórych poważnych objawów. To prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie formy w tym czasie.

Właściwe dawkowanie leków:

 • Nawet jeśli przepisano Ci leki zmniejszające stres fizyczny i psychiczny, weź odpowiednią dawkę. Unikaj przyjmowania nadmiaru, gdy ból się nasila lub mogą mieć skutki uboczne.

Właściwy sen:

 • W tym momencie wymagany jest odpowiedni sen. Im więcej odpoczywasz, tym dziecko też. Dlatego w trosce o dziecko należy w tym okresie należycie odpoczywać.

Pożegnaj się ze strachem:

 • To rzadka rzecz, ponieważ większość matek jest szczęśliwa i podekscytowana dotarciem do tego etapu. Dlatego jest to środek ostrożności. Strach jest elementem, który zabije podekscytowanie i wierz lub nie, może to być dla ciebie złe. Więc pożegnaj się ze strachem tak szybko, jak to możliwe.

Twoje dziecko prawdopodobnie wyjdzie lada chwila. Staraj się zachować spokój i nie zwiększaj swojego niepokoju. W 39. tygodniu ciąży brak oznak porodu może czasami być niepokojący. Jednak mając lekarza i osoby, którym ufasz, nie musisz się martwić. Powieś tam. Zrobiłeś to!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy teraz można bezpiecznie podróżować??

Odp.: Zupełnie nie! Odłóż wszystkie plany podróży do czasu porodu. Ważne jest, aby odpocząć i pozostać w domu, aby nie przewidywać nieoczekiwanego porodu w odległym miejscu.

Q2. Jaka jest pozycja spania dla kobiet w ciąży 39 tygodni??

Odp.: Tak jak powiedzieliśmy, twoje ciało będzie coraz bardziej niewygodne i możesz mieć dni bez snu. Najlepiej staraj się przystosować do spania po lewej stronie ciała. Zapewni to dobre ukrwienie organizmu, a także prawidłowe zaopatrzenie dziecka w składniki odżywcze.

Q3. Kiedy należy skonsultować się z lekarzem??

Odp.: Pospiesz się do lekarza, gdy zaczniesz odczuwać intensywne i nieustające bóle. Uważaj również na przerwy na wodę.