9. tydzień ciąży oznacza, że ​​Twoje dziecko jest teraz wielkości wiśni. Jest to prawdopodobnie okres, w którym możesz zobaczyć lekkie uciskanie w brzuchu, a ludzie wokół ciebie również zaczynają gratulować! Chociaż to wszystko może być przytłaczające, uważamy, że może to mieć wpływ na twoje jedzenie, ćwicz w tym momencie. Poza tym wiele komfortu pochodzi ze zrozumienia swojego ciała.

Oto artykuł, który pomoże Ci lepiej zrozumieć swój 9. tydzień ciąży. Omówiliśmy środki ostrożności, rzeczy do jedzenia i kilka sposobów na utrzymanie sprawności fizycznej i aktywności.

9 tydzień ciąży

Tydzień 9 ciąży to ile miesięcy?

9. tydzień ciąży oznacza, że ​​jesteś w drugim miesiącu ciąży. Dziecko jest teraz płodem, a Ty powoli zbliżasz się do trzeciego miesiąca. To Twój pierwszy trymestr.

Rozmiar i kształt dziecka w 9 tygodniu ciąży:

Twoje dziecko waży teraz mniej niż 15 gramów i ma 0,9 cala długości. Twoje dziecko jest wielkości ładnej wiśni i od teraz zaczyna szybciej rosnąć. Serce bije teraz z prędkością 170 uderzeń na minutę.

Objawy w ciąży w dziewięciu tygodniach:

Objawy ciąży stają się silniejsze i dotkliwe. Oto niektóre objawy 9-tygodniowej ciąży, na które musisz uważać.

1. Zmęczenie:

Prawdopodobnie już byś się do tego przyzwyczaił. Twoje ciało zacznie tęsknić za odpoczynkiem i możesz mieć ochotę codziennie dźwigać się z łóżka. Będziesz musiał się z tym pogodzić. Pamiętaj, aby zrobić coś, co zapewni ci trochę więcej energii. Zajmij się rzeczami, które lubisz, na przykład czytanie, ogrodnictwo itp.

2. Częste oddawanie moczu:

Twoje rosnące dziecko zacznie wywierać nacisk na macicę. To spowoduje wypchnięcie pęcherza i dlatego możesz mieć stałą potrzebę siusiania.

3. Zmiany w piersiach:

W tym momencie pojawia się również tkliwość piersi. Są teraz niezwykle wrażliwe z powodu zwiększonego przepływu krwi. Noś wygodny biustonosz, aby czuć się zrelaksowanym i swobodnym.

4. Zgaga:

Jedzenie tłustych i tłustych potraw może wywołać niestrawność. Aby uchronić się przed zgagą, trzymaj się z dala od tłustych i tłustych potraw. Żucie gumy bez cukru może przynieść ulgę.

5. Wzdęcia i gaz:

Przeładowanie się jedzeniem może prowadzić do wzdęć i tworzenia się gazów. Aby uchronić się od tych wszystkich wstydliwych momentów, gdy chcesz publicznie podać gaz, jedz mniejsze posiłki o różnych porach dnia.

6. Zaparcia:

Podobnie jak zmęczenie, zaparcia również pozostaną przez jakiś czas. Rano spróbuj ciepłej wody z odrobiną soku z cytryny. Picie dużej ilości wody i spożywanie pokarmów bogatych w błonnik może również ogromnie pomóc.

Zmiany w ciele w 9 tygodniu ciąży:

Wraz z dzieckiem twoje ciało odczuje pewne zmiany. Oto niektóre z najczęstszych.

1. Bóle głowy:

Bóle głowy są bardzo częste w 9. tygodniu. Hormonalne i inne zmiany w ciele wywołują bóle głowy nawet w najdziwniejszych porach dnia. Stres i brak snu również mogą być przyczyną bólu głowy. W dużym stopniu pomoże picie dużej ilości wody i rozmowa z lekarzem na ten temat.

2. Tkliwość piersi:

Ze względu na zwiększony przepływ krwi pierś staje się niezwykle wrażliwa i zaczyna być nadwrażliwa. Noszenie wygodnych biustonoszy będzie bardzo pomocne.

3. Dziecko Guz:

Chociaż nie jest to dokładny czas na brzuszek, 9 tydzień ciąży z matkami bliźniakami może rozwinąć się brzuszek.

4. Łożysko:

W tym tygodniu Twoje łożysko, które dostarcza dziecku wszystkie składniki odżywcze z jedzenia, które spożywasz, zaczyna się rozwijać. Łożysko przygotowuje się do nabrania kształtu i wykonywania swoich obowiązków.

Rozwój dziecka w 9 tygodniu ciąży: rozwój płodu i rozwój fizyczny

Twoje dziecko rozwinęło się w porównaniu ze wzrostem z zeszłego tygodnia. Oto, co dzieje się teraz z twoim dzieckiem.

 • Płód nazywa się teraz dzieckiem! Oznacza to, że Twoje dziecko ma około 18 mm i waży około 3 gramy. Ogon już by zniknął.
 • Cechy ludzkie zaczynają być teraz bardziej widoczne. Stawy rąk są teraz w pozycji umożliwiającej zgięcie.
 • Sutki i mieszki włosowe zaczynają się rozwijać.
 • Kubki smakowe zaczynają się rozwijać.
 • Na tym etapie zaczynają rozwijać się dziąsła mleczne.

9-tygodniowa dieta ciążowa: co jeść, a czego nie jeść:

Oto nasze sugestie dotyczące tego, co musisz teraz zjeść

 1. W tym okresie pokarm włóknisty jest absolutną koniecznością. Zapewnią ci uczucie sytości, a także ułatwią wypróżnianie. Będzie to wielka ulga dla wszystkich matek cierpiących na zaparcia.
 2. Napełnij swój talerz dużą ilością zielonych warzyw liściastych. Pomogą Ci wyeliminować odpady z organizmu, a także zapewnią dziecku wystarczającą ilość pokarmu.
 3. Dodaj więcej owoców do swojej diety. Napełnij miskę owoców owocami takimi jak kiwi, pomarańcza, jabłko i banan.
 4. Pić dużo wody. Dołącz świeże soki owocowe z mniejszą zawartością cukru i nawadniaj się dużą ilością niezbędnych płynów.

Czego nie jeść:

 • W tym okresie trzymaj się z dala od alkoholu, tytoniu i innych narkotyków.
 • Ogranicz spożycie kofeiny i innych napojów gazowanych.
 • Dobrze będzie mieć mniej cukru we wszystkim, co jesz. Są szanse, że przytyjesz z powodu spożycia cukru.

Ćwiczenia do wykonania przez 9 tygodni kobiet w ciąży:

W ramach 9-tygodniowej opieki nad ciążą radzimy wykonać kilka ćwiczeń, które zapewnią Ci zdrowie przez cały dzień.

1. Deski:

Deska to jedno ćwiczenie, na którym możesz polegać przez całą ciążę. Wzmacniają mięśnie brzucha i dolną część pleców.

2. Przysiady:

Pomaga utrzymać opór mięśni bioder, tułowia i dna miednicy. Przysiady to doskonałe ćwiczenie, które po wykonaniu korekcji może nawet wspomóc i ułatwić proces porodu.

3. Chodzenie:

Szybki marsz to kolejny doskonały sposób na utrzymanie aktywności. Ustawiaj tempo w zależności od komfortu. Jakiś poziom chodzenia jest absolutną koniecznością na jeden dzień.

Bóle i problemy zdrowotne w 9 tygodniu ciąży:

1. Skurcze:

Co jakiś czas pojawiają się skurcze. Nie ma się jednak czym martwić. To tylko wskazówka, że ​​dziecko zaczyna rosnąć.

2. Plamienie:

Dostrzeganie to coś, co może cię przerazić. Ostrzegamy, że plamienie krwi lub innej białej wydzieliny jest bardzo normalne. Powinieneś się martwić tylko wtedy, gdy uważasz, że to zbyt duże wyładowanie. W przeciwnym razie plamienie jest bardzo naturalne.

3. Bóle głowy:

Mogą to być częste w 9-tygodniowym okresie wzrostu dziecka w ciąży. Zmiana hormonów, stres, bezsenność mogą wywołać ból głowy lub, co gorsza, migrenę.

USG 9 tygodni ciąży:

Jeśli teraz przyjrzysz się swojemu USG, zobaczysz, że dziecko wygląda teraz jak mała fasolka! Będziesz także mógł usłyszeć bicie serca. Wygląd zewnętrzny dziecka rozwija się na tym etapie i dlatego jest za wcześnie, aby lekarz mógł potwierdzić płeć dziecka.

Co robić, a czego nie robić w 9 tygodniu ciąży:

 • Więc nie stresuj się myśleniem o pracy. Porozmawiaj z innymi matkami i zrozum procedurę. To cię trochę przygotuje.
 • Zaangażuj się każdego dnia. Rób rzeczy, które dodają Ci energii. Utrzymuj aktywność fizyczną, robiąc rzeczy, które lubisz. Czytaj książki lub słuchaj muzyki. Rób wszystko, co sprawi, że będziesz trochę bezstresowy. Jest to ważne dla dobrego zdrowia psychicznego.
 • Pić dużo wody. Zawsze miej przy sobie wodę podczas podróży. Utrzymuj się nawodniony.
 • Trądzik i wypryski zaczynają się teraz pojawiać. Porozmawiaj z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek konkretnego produktu na skórze.
 • Nie bądź zbyt swobodny z jedzeniem. Uważaj na to, co jesz. Cokolwiek jesz, przyczyniasz się do wzrostu dziecka w połowie. Dlatego musisz uważać na to, co jesz.
 • Nie oddawaj się alkoholowi i tytoniu. Konsekwencje są długoterminowe dla zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka.
 • Nie przejmuj się niczym. Staraj się zachować spokój z rzeczywistością i pracuj nad nią, abyś mógł ją zaakceptować.

Dodatkowe wskazówki podczas 9 tygodni ciąży:

 1. Śpij dobrze. Brak snu może zaszkodzić Twojemu ciału, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Śpij, kiedy masz na to ochotę. Zmień pozycje, aby sprawdzić, czy jesteś w stanie spać?.
 2. Walcz ze zgagą, jedząc mniejsze posiłki w odstępach czasu. Unikaj ostrych i tłustych potraw. Są główną przyczyną zgagi.
 3. Zacznij kupować wygodne ubrania.

Lista kontrolna w dziewiątym tygodniu ciąży:

 • Rozpocznij zakupy położnicze. Wkrótce może się okazać, że nie pasujesz do swojej starej pary dżinsów.
 • Zwiększ spożycie wapnia i żelaza. Twoje dziecko i będziesz tego bardziej potrzebować.
 • Poranne mdłości mogą sprawić, że będziesz naprawdę chory. W każdym razie nie pomijaj śniadania. Spróbuj zjeść mniejszą porcję.
 • Uważaj na swoją postawę i unikaj dużych szarpnięć ciała.

Jakie środki ostrożności i środki ostrożności można podjąć przez 9 tygodni ciąży?

 1. Pierwszą bardzo ważną troską jest napełnienie się dużą ilością płynów. Woda, soki i inne mogą być niezwykle pomocne.
 2. Zwalczaj zaparcia i wzdęcia, pijąc dużo wody, bogatych w wodę owoców i pokarmów włóknistych. Pomagają przy zaparciach i ułatwiają wypróżnianie.
 3. Wybierz bezpieczne ćwiczenie do wykonywania każdego dnia. Porozmawiaj z ekspertem, aby uzyskać lepsze wskazówki.

Brzuch w 9 tygodniu ciąży jest maleńki. Choć żołądek może być malutki, zmiany zachodzące w jego wnętrzu są istotne i duże. Twój maluch zbliża się do człowieka z każdym dniem i najczęściej znajduje to odzwierciedlenie w zmianach cielesnych, których doświadczasz. Nasz artykuł na temat informacji o 9 tygodniu ciąży zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, robić i być świadomym.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy możesz pokazać 9 tygodni ciąży??

Odp.: W tym momencie brzuch jest zbyt mały, aby inni mogli go poznać lub zobaczyć. Dziecko dopiero rośnie. Jednak w tym okresie następuje duży postęp w brzuchu iu dziecka.

Q2. Seks podczas 9 tygodni ciąży Bezpieczny czy nie?

Odp.: Uprawianie seksu w tym okresie jest całkowicie bezpieczne. Uważaj, aby nie wywierać dużego nacisku na żołądek. Ból piersi może również utrudniać seks. Porozmawiaj ze swoim partnerem i zrozum, co Ci teraz odpowiada.

Q3. Jakie są szanse na poronienie w 9 tygodniu ciąży?

Odp.: Szanse to 50-50. Wiele zależy od Twoich nawyków zdrowotnych i żywieniowych. Zbyt duże szarpnięcie ciała może również spowodować poronienie.

Q4. Czy skurcze w 9. tygodniu ciąży są normalne??

Odp.: Tak, są normalne. W rzeczywistości są to małe znaki, które mówią, że dziecko rośnie. Skurcze wskazują, że obszar miednicy rozszerza się, aby pomieścić rosnące dziecko.

P5. Kiedy należy skonsultować się z lekarzem w dziewięciotygodniowym ciąży??

Odp.: Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpi poważne i ciężkie plamienie. Nadmierne krwawienie lub plamienie nie jest dobre. Skurcze nie do zniesienia należy również zgłosić lekarzowi. Każdy dyskomfort, który sprawia, że ​​przechodzisz przez ciężką sytuację, powinien zostać zgłoszony lekarzowi.

P6. Podróżuj bezpiecznie lub nie w 9 tygodniu ciąży?

Odp.: Oni są bezpieczni. Jednak nadmierne szarpnięcia ciała są ryzykowne. Dlatego możesz chcieć omijać drogi, które są zbyt wyboiste.