22-tygodniowe kobiety w ciąży często zadają pytania typu: „Jak się masz dzisiaj, wszystko dobrze?” lub coś w stylu: „Jak się miewa dziecko w twoim brzuchu?” Często przytacza się odpowiedzi na wszystkie takie pytania: „Jestem dobry” i „Tak, teraz wyraźnie czuję ruchy dziecka”. Ale w głębi duszy wszyscy wiemy, że chcesz dokładnie wiedzieć, co Twoje dziecko będzie w tym tygodniu. Lub jeśli jesteś w 22 tygodniu ciąży, czego się spodziewać.

Cóż, cóż, kontroluj swoje podekscytowanie, ponieważ ta informacja może cię bardziej zaskoczyć, a także sprawi, że będziesz bardziej ostrożny w odniesieniu do kilku faktów i rzeczy, które możesz zrobić, a których powinieneś unikać. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie ci służył jak kawałek wiedzy, ponieważ zaktualizujemy ci również plan diety, którego należy przestrzegać, wraz z kilkoma wskazówkami i środkami ostrożności, o które powinieneś zadbać! Czy jesteś gotowy, aby wiedzieć o rozwoju dziecka w tym tygodniu? Dowiedz się więcej na zdjęciach w 22 tygodniu ciąży.

Musisz znać punkty na 22 tygodnie ciąży

Spis treści:

 1. Miesiące & Trymestr wskazujący na 22. tydzień ciąży
 2. Zmiany fizyczne i psychologiczne u 22-tygodniowej kobiety w ciąży (objawy)
 3. 22 tydzień ciąży rozmiar dziecka & Waga
 4. Dziecko & Brzuch wygląda jak w 22. tygodniu ciąży
 5. Pozycjonowanie dziecka w 22. tygodniu ciąży
 6. Dieta i ćwiczenia na 22 tydzień
 7. Testy medyczne & Skanuj podczas 22. tygodnia ciąży
 8. Wskazówki do 22 tygodnia ciąży
 9. Środki ostrożności w 22. tygodniu ciąży
 10. Z jakimi zagrożeniami należy się zmierzyć podczas 22. tygodnia ciąży?
 11. Listy kontrolne w 22. tygodniu ciąży

Miesiące & Trymestr wskazujący na 22. tydzień ciąży:

22 tygodnie ciąży ile miesięcy? Wielu myśli w ten sposób. 22 tydzień ciąży odnosi się do faktu, że przebyłaś połowę podróży ciążowej. Ta podróż sugeruje również, że weszłaś w piąty miesiąc ciąży, podczas gdy w przypadku trymestru będzie to ostatni miesiąc drugiego trymestru. Miej przed sobą szczęśliwą ciążę.

Zobacz więcej: Ruch dziecka w 20. tygodniu ciąży

Zmiany fizyczne i psychologiczne u kobiety w ciąży w 22 tygodniu (objawy):

22-tygodniowa opieka ciążowa obejmuje wiele środków ostrożności i rzeczy, o których należy pamiętać. W tym okresie można zauważyć liczne zmiany, które mogą odpowiadać zarówno za zmiany fizyczne, jak i psychiczne.

 • W dwudziestym drugim tygodniu ciąży również pojawią się objawy widoczne na rozstępach. Może być różowa lub fioletowa i będzie widoczna na twoim guzie, wraz z piersiami i obszarami ud. W końcu zamienią się w srebro, ze względu na zmiany hormonalne obserwowane przez organizm. Można jednak znaleźć odprężenie, jeśli delikatnie wmasujesz go olejkami lub kremami.
 • 22. tydzień ciąży, czego można się spodziewać, obejmuje również inne objawy obrzęku stóp i dłoni, grubsze lub bardziej błyszczące włosy, zwiększoną częstotliwość owłosienia ciała itp..
 • Opuchnięte dłonie i stopy można zauważyć przy zaciskaniu pierścieni lub butów. Może to być spowodowane gromadzeniem się w organizmie większej ilości płynu, zwanego obrzękiem. Można jednak również zauważyć nagły, silny obrzęk twarzy, dłoni i stóp, ból w żebrach, ból głowy z problemami ze wzrokiem lub silne wymioty; sugeruje się natychmiastową konsultację z lekarzem, aby uniknąć komplikacji.
 • Co więcej, co dzieje się w 22. tygodniu ciąży? Co więcej, kobieta w 22. tygodniu ciąży może również być świadkiem zmian, takich jak skóra, w tym ciemnienie sutków i otoczek, zmiany skórne i przyspieszenie wzrostu paznokci.
 • W niektórych przypadkach kobiety mogą również zgłaszać wyraźne żyły na piersiach, co jest całkowicie normalne.
 • Z drugiej strony, zmiany na skórze mogą odzwierciedlać „specjalny blask”, czyniąc ją bardziej miękką i gładszą.
 • W wyjątkowych przypadkach kobiety mogą mieć problemy związane z trądzikiem, które można rozwiązać za pomocą dostępnych na rynku produktów przeciwtrądzikowych.

Inne objawy:

 • Oprócz tego inne objawy, które kobieta w dwudziestym drugim tygodniu ciąży mogą być świadkami, to problemy z połykaniem, ponieważ dziecko zaczyna pobierać energię na swoje potrzeby, upławy i tkliwość w pobliżu piersi, niezdarność i chrapanie.
 • Jeśli chodzi o uwalnianie dopochwowe, nie ma konkretnego leku ani leczenia, aby je powstrzymać. Zamiast tego dzieje się to z jakiegoś powodu i wskazuje, że twoje ciało przygotowuje się do dalszych zmian, aby poradzić sobie z ciążą. Sugeruje się jednak, aby obszar był czysty i suchy, aby uniknąć infekcji.
 • Również skurcze nóg, zgaga, zaparcia, wystający pępek i zawroty głowy to inne opcjonalne objawy zgłaszane przez kilka kobiet w 22 tygodniu ciąży. Jest to również normalne i jest wynikiem zmian hormonalnych lub gdy twoje ciało nadal jest w stanie zaadoptować tę ciążę. Zaleca się jednak zgłaszanie każdego najmniejszego problemu lub problemu, z którym się borykasz, aby mieć pewność co do bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i dziecka.
 • Co więcej, zauważysz zmianę w pępku w 22 tygodniu ciąży. Będzie bardziej w kierunku zewnętrznej strony. Będzie bardziej przypominał formę na lewą stronę! Nie bój się; jest to wynik zmiany rozmiaru brzucha. Zniknie wkrótce po porodzie.
 • Ponadto niektóre kobiety zgłaszały zwiększony popęd seksualny podczas tej fazy. Może to być spowodowane zwiększonym libido wraz ze zmieniającymi się hormonami organizmu w tym tygodniu ciąży. To nie tylko to; jest wiele innych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć.

22 tydzień ciąży rozmiar dziecka & Waga:

W tym tygodniu zostanie wykonane USG w 22 tygodniu ciąży. Rozmiar 22-tygodniowego dziecka będzie miał długość około 11 cali (27,8 cm) od czubka głowy do pięty i będzie przedstawiał się jak miniatura nowo narodzonego dziecka.

Wręcz przeciwnie, waga dziecka w 22 tygodniu ciąży będzie wynosić około 15,17 uncji, co odpowiada 430 gramom. To półkilogramowe dziecko będzie trochę podobne do wielkości kokosa!! Do tego czasu powieki dziecka rozwinęły się, ale pozostaną zamknięte do 28 tygodnia. Jego kulawizny rozwiną się i zaczną funkcjonować, a matka będzie mogła odczuć jego kopniaki, elastyczne ruchy i splatanie dłoni jako objawy 22-tygodniowej ciąży. Matka może również być świadkiem ruchów dziecka w 22 tygodniu ciąży podczas odpoczynku, jedzenia, a nawet snu! Wszystko za sprawą rozwijającego się płodu, który przygotowuje ciało Twojego dziecka.

Dziecko & Brzuch wygląda jak w 22. tygodniu ciąży:

Będziesz chciał wiedzieć, co dzieje się w 22. tygodniu ciąży, ponieważ przejechałaś już połowę tej podróży. W piątym miesiącu ciąży usta, powieki i brwi staną się bardziej wyraziste. Zaskakujące jest to, że do tego miesiąca formacja oczu jest zakończona, ale kolor oka, zwany także tęczówkami, nadal nie jest pigmentowany, co oznacza, że ​​kolor oka nie jest potwierdzony.

Badania wykazały, że Twoje dziecko będzie miało tylko 1% tkanki tłuszczowej i będzie stopniowo zwiększało się z czasem, aby wytworzyć i utrzymać ciepło ciała. Z medycznego punktu widzenia tłuszcz obecny w ciele dziecka jest określany jako brązowy tłuszcz, który można błyskawicznie przekształcić w energię.

Zobacz więcej: 21. tydzień ciąży

Pozycjonowanie dziecka w 22. tygodniu ciąży:

Dzięki tej pozycji dziecka w 22. tygodniu ciąży chwyt, słuch i wizje Twojego dziecka będą coraz silniejsze. Poniżej znajduje się lista rozwoju dziecka w 22. tygodniu ciąży, którego będzie świadkiem Twoje dziecko:

1. Funkcje krwi:

Mniej więcej w tym czasie wątroba dziecka zaczyna w pełni współpracować z nim, produkując mocz przefiltrowany przez wątrobę. Ale główną atrakcją tygodnia są czerwone krwinki Twojego dziecka. Przez te wszystkie tygodnie odżywiał się twoją porcją krwi, a do 22 tygodnia dziecko może wytworzyć czerwoną krwinkę. Te czerwone krwinki muszą zostać rozłożone przez enzymy, które w cudowny sposób rozpoczną produkcję w organizmie Twojego dziecka. Następnie pojawia się pytanie o komórki energetyczne rozłożone z czerwonych krwinek. Twoje dziecko może teraz produkować bilirubinę.

2. Powiadomienie o wyczuciu:

W 22. tygodniu Ty jako matka przekroczyłaś już granicę środka, podobnie jak Twoje dziecko. Twoje dziecko jest teraz w połowie uformowane i funkcjonuje jak lśniący nowy grosz. Jego ostra siatka nerwów wewnątrz jego ciała zbudowała się i rozrosła. Złącza nerwowe, mielina, zaczęły wysyłać szybkie impulsy do mózgu i dlatego jego zmysły stopniowo się rozwijają. Można zauważyć ziewanie i rysy twarzy, takie jak uśmiech. Z drugiej ważnej wiadomości, jego uścisk staje się silniejszy wraz z poprawą wzroku i staje się ostrożny, aby twój głos się oswajał.

3. Ruchy:

Dzięki ruchowi dziecka w 22 tygodniu ciąży można szybko określić płeć dziecka, o czym lekarze nie powinni wspominać. Ale to, co można wychwycić w USG, to to, że Twoje dziecko powoli budzi się do życia. USG w 22. tygodniu ciąży może uchwycić obrazy jej toczenia się w zmieniających się pozycjach, a nawet spania w innej ulubionej pozycji. Można zauważyć pewne ruchy, takie jak dotykanie twarzy lub ssanie kciuka, uśmiechanie się lub marszczenie brwi itp.

4. Wzrost dziecka:

W 22. tygodniu ciąży dziecko uformowało się w osobnika przypominającego miniaturową formę matki lub ojca. Twarz jest teraz wyraźna, a zawiązki zębów i dziąsła wzmacniają się. Bicie serca dziecka jest teraz wyraźnie słyszalne i waży teraz dobry 1 funt. Jego palce i paznokcie są uformowane, podobnie jak jego oczy; jednak tęczówka nie jest jeszcze rozwinięta.

5. Organy:

Na tym etapie dziecko wyewoluuje we wszystkich narządach wewnętrznych i już one zaczną działać. Rozpocznie się funkcjonowanie wątroby i nerek; odpady zostaną przefiltrowane przez nerki, a wątroba zacznie wytwarzać czerwone krwinki. Płuca zaczną pobierać tlen i wydychać dwutlenek węgla. Serce również zacznie funkcjonować; bicie serca można usłyszeć stetoskopem na brzuchu matki. Na tym etapie rozwija się układ nerwowy, ponieważ w organizmie dochodzi do połączenia masy nerwów. Zostanie również wygenerowana funkcja mózgu.

6. Kości:

To czas, w którym kości zaczęły się rozwijać i nabierać mocniejszej struktury. Dziecko zyskuje teraz zdolność poruszania swoimi organami, a nie ruchy we wczesnym stadium, ale ruchy teraz będą inne i zauważalne. Gdy dziecko ma już rozwinięte kości i stawy, jego kości ogonowe zaczynają się degradować. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać dla swojego stanu i dziecka na tym etapie, jest utrzymanie spożycia wapnia. Spożywanie produktów mlecznych i pokarmów bogatych w wapń jest ważne, ponieważ dziecko potrzebuje więcej wapnia do rozwoju kości.

Dieta i ćwiczenia na 22. tydzień:

Dieta:

Dieta w 22 tygodniu ciąży wymaga dobrego i pożywnego spożycia. Dzieje się tak, ponieważ Twoje dziecko jest teraz w stanie potrzebować dobrego jedzenia, ponieważ musi zawierać energię z Twojego ciała. W tym okresie kobiety w większości czują się odwodnione, dlatego sugeruje się, aby postrzegać wodę jako swojego najlepszego towarzysza. Nie tylko zapewni odpowiednie nawodnienie organizmu, ale także odżywi dziecko!! Drugi priorytet jest przypisany do białek; upewnij się, że masz dietę bogatą w białko, aby zapewnić zdrowy i płynny rozwój płodu w 22 tygodniu ciąży.

Co jeść w 22 tygodniu ciąży? W przypadku matek niewegetarianek zapotrzebowanie na białko można pokryć spożywaniem mięsa i produktów mięsnych, podczas gdy w przypadku ciężarnych matek wegetarianek, zaangażowanie roślin strączkowych, tofu, produktów sojowych i innych tego typu produktów spożywczych spełni zadanie. Jednak, aby być bezpiecznym, możesz również poprosić swojego lekarza o przepisanie odżywki białkowej dobrej jakości.

Kobiety również borykają się z problemem zaparć w czasie ciąży. Dlatego upewnij się, że umieściłeś w swoim planie diety pełną sałatkę. Sałatki mogą być owocami, warzywami lub kombinacją obu. Uzupełni Twój organizm w niezbędną ilość błonnika, który rozwiąże problemy z zaparciami. Nie zapomnij dodać pomidorów, marchewki i buraków na tym półmisku z bananem, arbuzami i jabłkami.

Sugeruje się również włączenie zielonych warzyw liściastych do diety 22-tygodniowej ciąży, ponieważ wspomaga ona dostarczanie żelaza. Poza tym możesz też ubić te owoce ze szklanką mleka, aby zrobić smoothie na zmianę!!

Ćwiczenie:

Ogólnie rzecz biorąc, rozciągnięcia miednicy okazały się najlepsze w przypadku regularnych porodów. To ćwiczenie rozluźnia obszar miednicy i można je wykonać za pomocą piłki, krzesła, a nawet poduszki!! Możesz także ćwiczyć jogę, aby zrelaksować swoje ciało. Ma również na celu uspokojenie układu nerwowego i zwiększenie źródła energii ukrytego w twoim ciele. Co więcej, chodzenie jest uważane za najlepsze ćwiczenie w 22. tygodniu ciąży.

Dlatego zaleca się regularne 30-minutowe spacery, aby być sprawnym i mieć pewność dobrego zdrowia. Ta sesja chodzenia zapewni również zdrowy wzrost płodu i potwierdzi zwykłe przenoszenie płynów z ciała matki do ciała płodu!!

Dodatkowo kobieta w ciąży może również ćwiczyć warstwy wzmacniające ścięgna podkolanowe, pośladki i mięśnie czworogłowe, a także poprawiać równowagę. Oprócz warstw, ćwiczenia leżące na boku i na zewnątrz ud są również korzystne dla przyszłych mam!! A to skutkuje mocnym rdzeniem i wewnętrzną stroną ud. Ćwiczenia deski, uginanie się i podnoszenie oraz wiosłowanie jednym ramieniem to tylko niektóre z innych czynności, które można wykonywać podczas ciąży.

Co więcej, codzienna rutyna ćwiczeń w ciąży w 22 tygodniu powinna również obejmować 25 przysiadów, 25 wykroków na stole, 25 pompek, wraz z 25 wyprostami nóg w pozycji leżącej, 12 bocznych tricepsów na stronę, 12 wykroków z kołysaniem na nogę i ukośne unoszenie nóg na stronę każdy!! Ćwiczenia te należy wykonywać tylko pod okiem eksperta. Możesz również dołączyć do zajęć jogi lub siłowni w pobliżu, aby spełnić to kryterium.

Zobacz więcej: 29 tygodni rozwoju płodu

Testy medyczne & Skanuj podczas 22. tygodnia ciąży:

Dwadzieścia dwa tygodnie opieki w ciąży obejmuje również pewne rutynowe kontrole i testy. Większość kobiet będzie miała zaplanowane USG w tym miesiącu. Poza tym zostanie Ci również przepisane badanie moczu, badanie krwi i test tolerancji glukozy. Lekarze mogą również zasugerować inne testy oparte na stanie zdrowia matki, wraz z jej historią medyczną. Jednak waga i ciśnienie krwi muszą być sprawdzane za każdym razem, aby monitorować stan zdrowia przyszłej mamy wraz z dzieckiem. W przypadku niskiego ciśnienia krwi matce można doradzić substytuty, takie jak woda kokosowa lub mieszanka cukru i soli, aby utrzymać ciśnienie krwi. Możesz również polecić potrójny test przesiewowy lub potrójny test markerowy, badanie krwi wraz z infekcjami przenoszonymi drogą płciową lub chorobami przenoszonymi drogą płciową, aby chronić zdrowie nienarodzonego dziecka.

Jakie są wskazówki & środki ostrożności, jakie należy podjąć w 22. tygodniu ciąży?

Przede wszystkim gratulacje, udanego zakończenia podróży w pół ciąży!! Ale pamiętaj, że wyścig trwa!! Dlatego pamiętaj o kilku istotnych wskazówkach i środkach ostrożności około 22 tygodnia ciąży, czego się spodziewać, które są niezbędne dla Ciebie, a także dla zdrowego wzrostu i rozwoju dziecka.

Wskazówki do 22 tygodnia ciąży:

1. Bądź zawsze zrelaksowany i szczęśliwy i unikaj stresu za cokolwiek; to przyspieszy wzrost dziecka!!

2. Stosuj odpowiednio zbilansowaną dietę, aby wzbogacić organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Ale unikaj przejadania się; zamiast tego możesz skupić się na małych posiłkach.

3. Miej oko na ruchy dziecka, ponieważ niezbędna jest ocena rozwoju płodu. Jeśli przez dłuższy czas nic nie czujesz, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

4. Spróbuj uciąć sobie drzemki, zamiast spać długo w ciągu dnia. Odświeży Cię i uchroni Cię przed stresem.

Środki ostrożności w 22. tygodniu ciąży:

5. Staraj się przeprowadzać rutynowe kontrole, bez długich przerw pomiędzy nimi. Te badania kontrolne powiadomią Cię o prawidłowych i prawidłowych informacjach o rozwoju dziecka.

6. Unikaj stosowania diety w czasie ciąży, ponieważ w tym okresie każda kobieta przybiera na wadze w 22. tygodniu ciąży. Możesz jednak zmniejszyć swoją wagę, jeśli masz nadwagę po porodzie.

7. Unikaj spożywania jakichkolwiek niechcianych lub pigułek lub leków. W razie potrzeby możesz skonsultować się z lekarzem przed jego użyciem, aby być po bezpieczniejszej stronie.

8. Zacznij dzień od łagodnych ćwiczeń. I nie zapomnij zaangażować około. Trzydzieści minut chodzenia w swojej rutynie!! Ten spacer zapewni sprawność Twojemu ciału!!

9. Staraj się spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia!! Może być w postaci wody kokosowej, soków owocowych, zup, koktajli, mleka itp. Możesz też spróbować domowej roboty lemoniady, kompozycja soli i cukru zrównoważy zawartość elektrolitów w twoim organizmie i będzie zbawienna do 22 tygodni również płód w ciąży!!

Dodatkowo konieczne jest zachowanie tej samej miłości i uczucia ze swoim partnerem. Wahania nastroju są naturalne i zwiększają się w czasie ciąży u kobiet. Ale odłóż na bok wszystkie narzekania i ponownie ciesz się miłością! Niezbędne jest również informowanie partnera o każdej możliwej zmianie, jaką zauważysz w swoim ciele, niezależnie od stresu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. To dzielenie się i troska zaowocuje również promowaniem wytwarzania szczęśliwych hormonów w ciele, łagodzeniem stresu i stanów lękowych.

Z jakimi zagrożeniami należy się zmierzyć podczas 22. tygodnia ciąży??

Niezbędna jest świadomość tak skomplikowanych warunków normalnego porodu; te zagrożenia mogą zaszkodzić Tobie lub Twojemu dziecku podczas 22. tygodnia ciąży! Poza badaniami ogólnymi kobieta w ciąży powinna być świadoma poronień i ich możliwości. Poronienia odnoszą się do utraty ciąży w ciągu pierwszych 20 tygodni. Można to zauważyć w postaci plamienia lub krwawienia z pochwy. Sugeruje się, aby w przypadku, gdy zauważysz, że to się dzieje, natychmiast udaj się do lekarza.

Spożycie kofeiny jest nadal wątpliwym faktem. Niektóre badania faworyzują spożywanie kofeiny, podczas gdy inne donoszą o niefortunnych zdarzeniach związanych z konsumpcją produktów zawierających kofeinę. Ogranicz więc stosowanie produktów zawierających kofeinę w swojej diecie. Kobiety mogą również zauważyć regularne skurcze przed 37. tygodniem ciąży, spowodowane przedwczesnym lub przedwczesnym bólem porodowym. Dziecko urodzone przed tym tygodniem jest często uznawane za wcześniaka.

Niewielka liczba kobiet w ciąży jest również podatna na stan przedrzucawkowy, który jest skorelowany z wysokim poziomem ciśnienia krwi w organizmie. Dodatkowo zawartość białka w wątrobie, nerkach lub moczu również może sprzyjać temu schorzeniu.

Listy kontrolne w 22. tygodniu ciąży:

Twoja lista kontrolna 22-tygodniowej kobiety w ciąży powinna być świadoma następujących kryteriów:

 1. Pij dużo wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu. Dodatkowo zwracaj baczną uwagę na kolor moczu, ponieważ poinformuje Cię on o potrzebie zawartości wody w organizmie.
 2. Nie bądź leniwy i zacznij dzień od wygodnych i lekkich ćwiczeń. Możesz także zacząć od chodzenia i rozciągania. To ćwiczenie zapobiegnie napinaniu mięśni i odpręży umysł i ciało.
 3. Jedz zdrową żywność i przeżuwaj przez cały dzień. Unikaj przejadania się i zwiększ liczbę małych posiłków dziennie, w tym spożywanie zdrowych przekąsek.
 4. Unikaj spania przez długie godziny, zamiast tego preferuj drzemki w ciągu dnia.
 5. Zachowaj wspomnienia z ciąży dzięki opisom i zdjęciom. Może kiedyś będą bajką na dobranoc dla twojego dziecka.
 6. Zacznij planować przyjęcie z okazji baby shower i wybierz kilka atrakcyjnych imion dla swojego dziecka !! To planowanie pozwoli zachować Twoje zdjęcia w 22 tygodniu ciąży w bardzo kreatywny sposób.
 7. Zaplanuj podróż przed ciążą przed porodem. Ta podróż nie tylko odświeży Twój nastrój, ale także pokryje dystans między Tobą a Twoim partnerem, który powstał z powodu Twoich wahań nastroju.

Wreszcie, ciesz się ciążą w pełni! Ten okres to niezapomniane przeżycie na całe życie, które rozweseli Cię, gdy zobaczysz, jak Twoje dziecko się śmieje!!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jaka powinna być rzeczywista wielkość guzka w 22. tygodniu ciąży??

Odp.: Twój guzek niemowlęcy będzie zwiększał swój rozmiar każdego dnia, aż do terminu porodu. Ten wzrost ma być dobrymi objawami 22 tygodnia ciąży, ponieważ może być wykorzystany do przewidywania wzrostu dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, w tym okresie ciąży guzek niemowlęcy będzie o około 20 do 24 cm dłuższy, mierzony od kości miednicy do szczytu macicy.

Q2. Czy istnieje jakaś konkretna stawka, według której można obliczyć ruchy dziecka w 22. tygodniu ciąży??

Odp.: Nie, nie ma takiej kalkulacji, aby ocenić ruch dziecka. To całkowicie zależy od wzrostu płodu. Jednak te ruchy będą się nasilać w miarę upływu czasu. Nie jest specyficzne dla 22 tygodnia ciąży, czego się spodziewać, ale dieta również odgrywa kluczową rolę w rozwoju płodu.

Q3. Czy jest coś, o co muszę zadbać w 22. tygodniu ciąży??

Odp.: Nie, nie ma nic konkretnego, co należy zrobić w tym okresie. Ale musisz prawidłowo monitorować dietę, aby utrzymać zdrowe zdrowie dziecka. Nie zapomnij też regularnie odwiedzać swojego lekarza! Rozgrzej swoje ciało dzięki łagodnym ćwiczeniom i chodzeniu. I zaaplikuj organizmowi odpowiednią ilość płynów.

Dwadzieścia dwa tygodnie ciąży są pośrednim kamieniem milowym podczas ciąży i będą przypominać Ci o podróży, którą przebyłeś z miłością i uczuciem. Musisz być przygotowany na resztę trasy. W tym okresie może być wiele wzlotów i upadków, ale pamiętaj o małym życiu, które przenika do ciebie. W końcu uśmiechu Twojego dziecka nie można porównać z żadnymi bólami ciążowymi w 22. tygodniu ciąży. Po prostu skup się na zdrowej diecie, prawidłowym śnie, rutynowych kontrolach i testach, ćwicz jogę lub ćwiczenia i jesteś o krok bliżej, aby trzymać dziecko w ramionach.