Wraz z osiągnięciem 36. tygodnia ciąży Twoje dziecko jest w pełni rozwinięte i wygląda dokładnie jak niemowlę o różowej skórze. Jego uszy są wyjątkowo ostre i może być w stanie rozpoznać Twój głos lub ulubioną piosenkę nawet po urodzeniu. Do tego czasu maluszek był naprawdę na haju i wydawało się, że dostanie się do buzi. Ale teraz, w 9. miesiącu, dziecko nagle upadnie, gdy będziesz przygotowywać się do porodu. Dowiedz się, co dzieje się w 36 tygodniu ciąży, jakie są objawy porodu, wzrost dziecka w 36 tygodniu ciąży i wiele więcej tutaj.

Początkującym graczom zdajemy sobie sprawę, jak bardzo realna jest ta transakcja, kiedy trzeba naprawdę przeżyć historie, które słyszałeś przez cały ten czas. Tuż po ogłoszeniu wszystkie historie zaczynają się piętrzyć, wszystkie przeszłe i poprzednie doświadczenia gromadzą się u twoich stóp i wciąż pod koniec dnia jesteś sam w swojej bitwie.

Ale kiedy na to spojrzysz, kilka miesięcy bólu i kłopotów sprawia, że ​​trafiasz na kolejną bratnią duszę swojego życia i gdy będziesz jęczeć o emocjach rozsianych po całym świecie lub nocach wypełnionych bezsennością, wkrótce zdasz sobie sprawę, jak cenna jest posiadanie, którego się trzymasz.

36 tygodni ciąży – objawy i rozwój płodu

Spis treści:

 1. Miesiące i trymestr wskazujące na 36. tydzień ciąży
 2. Zmiany fizyczne i psychiczne w 36. tygodniu ciąży
 3. 36 tygodni ciąży rozmiar i waga dziecka
 4. Dziecko i brzuszek wyglądają jak w 36 tygodniu ciąży
 5. Pozycjonowanie dziecka w 36 tygodniu ciąży
 6. Dieta ciążowa & Ćwiczenia w 36. tygodniu ciąży
 7. Badania lekarskie i USG w 36 tygodniu ciąży
 8. Wskazówki i środki ostrożności podczas 36 tygodnia ciąży
 9. Wskazówki, jak zmniejszyć stres
 10. Lista kontrolna w 36. tygodniu ciąży
 11. Leczenie i regularne kontrole
 12. Seks w 36. tygodniu ciąży
 13. 36 tygodni bóle i dyskomfort w ciąży

Miesiące i trymestr wskazujące na 36. tydzień ciąży:

Jeśli chodzi o pomoc medyczną i monitorowanie, dziewięciomiesięczny okres ciąży jest podzielony na 40-tygodniowy tygodniowy format. Więc kiedy wspominamy 36. tydzień, wiesz, że presja rośnie. 36. tydzień ciąży oznacza, że ​​jesteś w trzecim trymestrze i zaczynasz 9. miesiąc ciąży.

Zobacz więcej: 34. tydzień ciąży

Zmiany fizyczne i psychiczne w 36. tygodniu ciąży:

1. Błyskawica:

To największa fizyczna zmiana, jakiej doświadcza się w 36. tygodniu ciąży. Przez cały ten czas Twoje dziecko było na nogach i wisiało prosto w pierwotnej pozycji, mimo że nadal mogło się poruszać do woli. Przez cały ten czas był w górze ze stopami w kierunku szyjki macicy i głową w górę twojego brzucha. Wraz z początkiem tego tygodnia odczuwalne będzie zjawisko zwane „błyskawicą” lub „upuszczaniem”, a nawet „zaangażowaniem”. Wtedy dziecko zaczyna ustawiać się w skorygowanej pozycji, przygotowując się do porodu. Jakby pod wpływem odruchu z upływem tygodni odwracał się do góry nogami z głową w kierunku szyjki macicy i stopami do góry.

Ta pozycja nie jest niewygodna dla dziecka, ponieważ doskonale wykorzystuje Twój jajnik w kształcie gruszki. Ale dla matek może to być trochę trudne. Ciągłe uczucie, że Twoje dziecko prześlizguje się obok i upuszcza, sprawia, że ​​się wzdrygasz. To uporczywe uczucie może się spełnić pewnego dnia, ponieważ dziecko jest teraz zdolne do przetrwania poza tobą.

2. Nieszczelne piersi:

Jest to jeden z najczęstszych objawów, z jakimi borykają się wszystkie kobiety w ciąży. Zwykle dzieje się to w trzecim trymestrze, co oznacza, że ​​jesteś we właściwym miejscu, aby tego doświadczyć. Te składniki odżywcze z piersi są źródłem pożywienia dziecka w pierwszych godzinach po urodzeniu. Zdarza się to każdemu i jest bezpłatne. Załóżmy więc, że nie planujesz karmienia piersią, nadal będziesz mieć nieszczelne piersi. Podkładki laktacyjne są zawsze pod ręką, aby wyciągnąć Cię z tej kłopotliwej sytuacji.

3. Braxton Hicks:

Ludzie mylą je z prawdziwymi skurczami. Oni są różni. Teraz żyjesz w świecie połączonym z inteligentnymi urządzeniami. Użyj swojego smartfona i pobierz aplikację, która pozwoli Ci śledzić skurcze. Umożliwi to prowadzenie ewidencji. Braxton Hicks może być bolesny i przechodzić przez ten etap, ponieważ do porodu pozostał już prawie miesiąc, a do tej pory zgromadziłeś wystarczającą ilość siły woli. Możesz przynieść do szpitala rejestr skurczów Braxtona-Hicksa, a lekarze przedstawią Ci kilka rozwiązań.

Rozmiar i waga dziecka w 36 tygodniu ciąży:

Dziecko będzie rosło, dopóki nie wyjdzie, i teraz również rośnie. W rzeczywistości dziecko w 36 tygodniu ciąży waży około 2,7 kg i ma wzrost 46-48 cm. Jest to podstawowy pomiar, który jest taki sam dla wszystkich potomków. Dziecko będzie spadać z powodu rosnącej wagi i właśnie wtedy będziesz doświadczać rozjaśnienia, jak wyjaśniono powyżej.

Dziecko i brzuszek wyglądają jak w 36 tygodniu ciąży:

W 36 tygodniu ciąży dziecko jest w pełni rozwinięte i wygląda dokładnie jak niemowlę, ale w miniaturze. Jego skóra jest różowa, a uszy tak ostre, że potrafi rozpoznać głos ze świata zewnętrznego.

Z drugiej strony brzuch, który był tak wysoko przez cały czas, nagle przesuwa się i jest bardzo niski. Dzieje się tak z powodu błyskawicy, której 36. tydzień ciąży może doświadczyć w dowolnym momencie. Dolny brzuszek wskazuje, że dziecko przygotowuje się do wyjścia w świat zewnętrzny.

Zobacz więcej: 38. tydzień opieki w ciąży

Ułożenie dziecka w 36 tygodniu ciąży:

Dziecko w 36. tygodniu ciąży jest w pełni rozwiniętym dzieckiem i wystarczająco silnym, aby przetrwać w świecie zewnętrznym. Poniżej przedstawiono rozwój dziecka w 36. tygodniu ciąży.

1. Czułość na światło:

Dziecko na początku miało zamknięte oczy, ponieważ nie zostały jeszcze uformowane. Z czasem brwi dopracowują się, a następnie tworzą się powieki i rzęsy. Nawet po tym, jak dziecko trzepocze, gdy te podglądacze się otworzą, USG będzie przerażające, jakbyś wpatrywał się w pustą białą przestrzeń między okiem. Z czasem tęczówka rozwija się, a znacznie później poprzez pigmentację źrenice uzyskują właściwy kolor. Podczas gdy te ciągłe procesy zachodziły, twoje dziecko rozwinęło wzrok, a teraz, jeśli zapalisz lampkę na brzuchu, twoje dziecko zareaguje na to, patrząc w tę stronę lub odwracając się od niego..

2. Idealne wnętrze:

Pod koniec 36. tygodnia zauważysz, że Twoje dziecko rozwinęło się prawie do tego stopnia, że ​​może teraz przetrwać daleko poza ciałem matki. Jego skóra powoli traci białą, woskową substancję, podczas gdy inne miękkie włoski pokrywają jego ciało, a lanugo same się usuwają. Dziecko rozwija teraz uszy i może teraz rozpoznawać Twój głos i na niego reagować. Bicie serca udoskonaliło się, podobnie jak praca płuc. Teraz wątroba nie musi już filtrować czerwonych krwinek, jej szpik przejął pracę i radzi sobie dobrze. Jest teraz kompletna i gotowa.

3. Kanał rodny:

W 36. tygodniu ruchy dziecka w ciąży zmniejszają się, gdy dziecko wpada do kanału rodnego. Maluszek stanie się trochę pucołowaty, a jego skórę będzie chronił płyn, który będzie wylewał od przyszłego tygodnia i tak.

4. Droga do skurczów:

Będą pewne problemy ze skurczami, takie jak Braxton Hicks, które będą miały miejsce w łonie matki i poczujesz je. Jest to jeden z głównych problemów u dzieci, które mają problemy ze skurczami. Spowoduje to pewne bóle pleców, które mogą być poważne i możesz chcieć skonsultować się z lekarzem w tej konkretnej sprawie.

Zarówno dziecko, jak i matka muszą przejść przez zmiany, aby mogły się nawzajem doskonalić. Podczas gdy dziecko prawie wykonało cięcie do perfekcji, matka wciąż musi zadowolić się zmianami. Z trwającymi dniami wzdycha z ulgą, gdy zaczyna się trzeci trymestr. 40 tygodni zostało podzielone na trzy grupy – pierwszy, drugi i trzeci trymestr, a oto niektóre zmiany, które odczuje w tym tygodniu.

Dieta ciążowa & Ćwiczenia w 36. tygodniu ciąży:

W Twojej diecie nie ma tak ogromnych zmian. Być może będziesz musiał zmniejszyć proporcje jedzenia, które spożywasz na raz. To niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz musiał jeść mniej. Będziesz rekompensować tę zredukowaną żywność, jedząc małe posiłki w małych odstępach czasu, a proces ten zostanie wzmocniony, gdy powoli będziesz zbliżać się do ostatniego tygodnia. Dobre odżywianie to sztuczka, aby zachować zdrowie i zachować zdrowie dziecka na tym etapie.

Niektóre kobiety myślą o przejściu na dietę w czasie ciąży. To nie będzie bezpieczne. Dieta może zrujnować twój plan spożycia żywności i może osłabić cię od rdzenia, co może prowadzić do masakry podczas porodu. Jesteś w 36. tygodniu i teraz zdecydowanie nie chcesz mieć niedoboru kwasu foliowego, żelaza itp. Będziesz także potrzebować odpowiedniej podaży wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Wypróbuj różne techniki dietetyczne, takie jak wprowadzanie do diety nowych rodzajów rzeczy. Spróbuj włączyć niektóre owoce do swojej regularnej diety warzywnej. Dieta po ciąży to też czasami ból z tyłu.

Jeśli chcesz spróbować przekąski, która pomoże Ci utrzymać prawidłowy przepływ dobrych rzeczy do organizmu, poniższe produkty będą dla Ciebie odpowiednie.

Mieszany poncz owocowy:

To orzeźwiający sposób na dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin i minerałów oraz nadanie językowi innego smaku.

Koktajle (Zdrowe):

Jeśli masz ochotę na zdrowe napoje, a jednocześnie masz w nich moc koktajli bezalkoholowych, spróbuj tych bezalkoholowych. Będą to generalnie koktajle warzywne.

Zdrowe Soki:

Jeśli lubisz zdrowe koktajle lub soki, sok z pomidorów i mięty będzie idealny. To pozwoli Ci czerpać korzyści z soków wraz z zaletami dobrych rzeczy.

Ćwiczenie:

Jest wiele sposobów na zachowanie formy w tym konkretnym tygodniu trymestru. Jednak najlepszy i najłatwiejszy sposób omówiono poniżej.

Rozciąganie jest jednym z podstawowych wymagań i powinno być wykonywane ostrożnie, aby uniknąć skurczów mięśni, a także poradzić sobie z niektórymi problemami z równowagą wagi.

Chodzenie codziennie:

Nawet jeśli chodzisz na krótkie spacery, nie przerywaj codziennej rutyny. Codzienny spacer to najprostsze ćwiczenie, które pozwala na wiele ćwiczeń.

Posiedzenie:

Wierz lub nie, ale siedzenie może pomóc w prawidłowym ułożeniu dziecka, a to pomoże mu również przebyć najkrótszą odległość przez kanał rodny. Miednica powinna być wysunięta do przodu i zrób to za pomocą piłki do ćwiczeń. Zapewni ci odpowiednie wyrównanie. To sprawi, że dziecko wróci do twoich pleców.

Oparty:

Czasami tak się pochylasz i to pomaga. Pochylanie się jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji podczas ciąży.

Zobacz więcej: Objawy ciąży w 37 tygodniu

Badania lekarskie i USG w 36 tygodniu ciąży:

Poniżej przedstawiono rodzaje testów ciążowych, które należy wykonać w trzecim trymestrze ciąży.

Badanie przesiewowe na paciorkowce grupy B:

To badanie przesiewowe przeprowadza się między 35. a 37. tygodniem w celu wykrycia bakterii paciorkowców grupy B. Bakterie te można również znaleźć u 30% zdrowych kobiet, mogą okazać się śmiertelne u noworodków i prowadzić do upośledzenia umysłowego, utraty słuchu, upośledzenia wzroku itp. Kobiety, których raporty są pozytywne, są leczone antybiotykami, aby uchronić dziecko przed zarażeniem się taką infekcją.

Elektroniczne monitorowanie serca płodu:

Ten monitoring jest wykonywany w dowolnym momencie po 20. tygodniu, podczas porodu i porodu w celu monitorowania tętna noworodka.

Test bezstresowy:

Ten test jest wykonywany co tydzień w dziewiątym trymestrze ciąży dla kobiet w ciąży z powikłaniami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, ciąża mnoga, cukrzyca itp. Jest nawet używany do monitorowania spóźnionych dzieci.

Profil biofizyczny:

Ten test jest wykonywany po prostu za pomocą ultradźwięków lub kombinacji testu bezstresowego i ultradźwięków.

Wskazówki i środki ostrożności, które należy podjąć w 36 tygodniu ciąży:

Poniżej znajdują się pewne wskazówki i środki ostrożności, które należy podjąć w 36 tygodniu ciąży:

 • Unikaj alergii, ponieważ może to powodować problemy podczas karmienia piersią. Każdy rodzaj alergii pokarmowych powinien zostać rozwiązany od razu.
 • Teraz, gdy od teraz będziesz odwiedzać swojego lekarza co tydzień, wykorzystaj swój czas oczekiwania, inwestując w dobrą książkę.
 • Nie wpadaj w panikę, jeśli ruchy i kopniaki Twojego dziecka uległy zmniejszeniu. Zrozum, że dziecko ma teraz o wiele mniej miejsca na ruch.
 • Przygotuj się na utratę czopka śluzu. To gęsta żółta wydzielina z odcieniem krwi. Może się to zdarzyć na tygodnie, dni, a nawet godziny przed porodem.
 • Planujesz rozesłać ogłoszenia o narodzinach? Przygotuj się teraz i miej koperty gotowe. Jedna rzecz mniej, którą będziesz musiała zrobić, gdy dziecko się urodzi, bo po tym pozostanie Ci bardzo mało wolnego czasu.
 • Wybierz swojego pediatrę, jeśli jeszcze go nie wybrałeś.
 • Przygotuj torbę porodową – Spakuj wszystkie niezbędne rzeczy, których możesz potrzebować po porodzie, w tym informacje o ubezpieczeniu, wygodne ubrania, czasopismo, aparat fotograficzny, ładowarkę, słuchawki i wszelkie inne rzeczy, które Twoim zdaniem mogą być konieczne.

Wskazówki, jak zmniejszyć stres:

Depresja i stres podczas ciąży mogą być jednym z najczęstszych widoków, z jakimi borykają się wszystkie kobiety. Stres pochodzi z wykonywania tej samej rutyny przez ostatnie 7 lub 8 miesięcy, a kiedy kobiety są w końcu w ostatnim miesiącu, stres uderza w nią i psuje nastrój. Możesz zrobić następujące rzeczy.

Rozmawianie z ludźmi:

Rozmowa z innymi o swoim stanie psychicznym i problemach emocjonalnych z pewnością pomoże w ich zmniejszeniu. Taka samodzielna terapia zawsze się przydaje.

Właściwe ćwiczenie:

Czasami ćwiczenia pomagają zmniejszyć stres. Współpracuj z przyjaciółmi lub partnerem, a to pozwoli ci dość łatwo poradzić sobie ze stresem.

Przygotowanie do porodu:

Jeśli przygotujesz się do porodu wcześnie, zmniejszy to napięcie i pomoże w prawidłowej redukcji problemów wywołanych stresem, takich jak depresja. Wiele kobiet jest zestresowanych myśląc o tym, jak będą w stanie radzić sobie, gdy nadejdzie prawdziwy okres porodu. Jeśli jesteś jednym z nich, nie myśl o tym, ponieważ wszystko będzie dobrze, jeśli już przeszedłeś przez ten punkt.

TOC

Lista kontrolna w 36 tygodniu ciąży:

Tygodniowe zajęcia są prawie takie same, a kobiety z dzieckiem w brzuchu będą w stanie dość łatwo przejść przez te kilka zmian, ponieważ przeszła już wiele. Będą zmiany w cotygodniowej rutynie ćwiczeń, na przykład od teraz nie będziesz mówić o długich spacerach. Czytanie prowadzi więc do większego lenistwa, aż w końcu porodzisz. Dziecko rozwija się powoli i znajduje się w szczytowym stadium rozwoju płodowego. Ilość miejsca w jelicie jest ograniczona, a niektóre kopnięcia mogą być oferowane. Będziesz także musiał wykluczyć wszelkiego rodzaju ćwiczenia brzucha z rutynowego treningu, ponieważ jesteś na etapie trymestru. Będą też drobne zmiany w diecie.

Leczenie i regularne kontrole:

Mogą istnieć pewne schorzenia, na które będziesz musiała skorzystać z leków, a rozwiązanie tego rodzaju schorzeń pomoże podczas porodu. W 36. tygodniu ciąży należy korzystać z bezpiecznych procesów leczenia. Poniżej omówiono niektóre schorzenia i ich podstawowe leki.

Zaparcie:

Jeśli cierpisz na zaparcia, Metamucil może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Lekarze przepisują ten lek również kobietom w ciąży, które borykają się z problemami z zaparciami.

Zgaga:

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej widzących schorzeń wśród kobiet w ciąży. Niestrawność i zgagę można naprawić za pomocą Tums.

W tej chwili powinna być dostępna regularna kontrola w celu śledzenia ruchów.

Seks w 36. tygodniu ciąży:

Wiele osób, niezależnie od tego, czy uprawianie seksu jest bezpieczne, czy nie, w 36 tygodniu ciąży. To jest bezpieczne. Seks pomoże w porodzie. Zajmuje się porodem wywołanym, co z kolei umożliwia kobiecie szybsze rozpoczęcie porodu. Głowa dziecka będzie powoli przesuwać się w kierunku szyjki macicy i ostatnią rzeczą, jakiej będziesz chciał, aby dziecko się zwichnęło. W ten sposób możesz bezpiecznie kochać się nawet w 36 tygodniu ciąży.

36 tygodni bóle i dyskomfort w ciąży:

Ból pleców:

Nagle pewnego ranka obudziłeś się z poważnym bólem pleców i zastanawiałeś się, dlaczego tam jest. Dzień mija i następnego ranka czujesz, że ból się nasila. Oto droga do tego. Przez cały ten czas śpisz na plecach, przez co maluch odczuwa brak miejsca. Kiedy ty nadal śpisz, dziecko też i gdy rośnie we śnie, zdziwiłabyś się, widząc, jak naciska na twoje mięśnie pleców i szpik, aby zrobić miejsce dla siebie. Spróbuj spać na boku i zobacz, jak ból odpływa.

Skurcz:

Maluch jest już gotowy do opuszczenia swojego pobytu, dlatego z czasem Twoje ciało ostrzega Cię o nadchodzących wydarzeniach. Zwykle ma to postać fałszywych skurczów, które odczuwasz. Może to nie być bolesne, ale będzie trochę nieprzyjemne, ponieważ jak dotąd twoje ciało nie jest do tego gotowe ani przyzwyczajone. Ten skurcz nazwany skurczami Braxtona Hicka zaczyna się powoli i z czasem staje się coraz bardziej intensywny.

Zagnieżdżanie:

Mniej więcej w tym czasie nastąpi ostatni pośpiech, aby przejrzeć ustalone imiona dzieci i dokończyć malowanie pokoju dziecinnego. Łóżeczka i zabawki powinny być gotowe, podobnie jak kołderka, którą kiedyś nosiłeś jako dziecko. Nagły pośpiech, by udekorować i przygotować miejsce, może cię wypłoszyć, nawet jeśli nagle poczujesz silną energię przepływającą przez twoje kości. Nazywa się to zwykle „gnieżdżeniem”, uczuciem, którego doświadczałaby matka. Po prostu idź z prądem i rób wszystko, aby cię uszczęśliwić.

Więc jesteś w 36. tygodniu ciąży i do tej pory radzisz sobie świetnie. Jeszcze tylko miesiąc i zwyciężysz z pięknym i zdrowym dzieckiem w dłoni. Jeśli cierpisz na poważne problemy zdrowotne, one również są we właściwym miejscu, ponieważ omówiliśmy niektóre z prawdopodobnych objawów i wskazówki, jak je przezwyciężyć. A jeśli nie, usiądź wygodnie, zrelaksuj się i dziękuj Bogu za każdy dodatkowy dzień zdrowej diety, która sprawi, że Twoje dziecko będzie zdrowsze i pełniejsze.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jakie są 36-tygodniowe dolegliwości związane z ciążą??

Odp.: Oto niektóre z 36 tygodniowych dolegliwości związanych z ciążą:

 • Zgaga
 • Zaparcie
 • Bezsenność
 • Obrzęk lub obrzęk
 • Ból biodra
 • Upławy
 • Przybranie na wadze

Q2. Jakie są różne 36-tygodniowe bóle w ciąży??

Odp.: Różne rodzaje bólów, których możesz doświadczyć w 36. tygodniu ciąży, to:

 1. Skurcze
 2. Zgaga
 3. Braxton Hicks
 4. Ból dolnej części pleców
 5. Zmęczenie

Q3. Czy poród w 36. tygodniu ciąży jest bezpieczny??

Odp.: W przypadkach, w których występuje stan taki jak stan przedrzucawkowy, najbezpieczniejszą opcją jest wczesny poród. Jednak dla dzieci urodzonych przed terminem nadal istnieje ryzyko. Jednak w 36. tygodniu uważa się, że dziecko jest późnym wcześniakiem, a ryzyko jest znacznie niższe niż u dzieci, które urodziły się w 35. tygodniu.

Q4. Jak wygląda moje dziecko w łonie w 36 tygodniu?

Odp.: W 36 tygodniu dziecko jest w pełni rozwinięte w macicy, a jego skóra jest różowa. Dziecko ma 18 cali wzrostu i waży prawie 6 funtów. Pod koniec tego tygodnia Twoje dziecko zostanie ogłoszone jako gotowe do porodu z bardzo małym ryzykiem.