Jak wyleczyć silny łupież? Łupież jest niezwykle powszechnym procesem lub stanem skóry, na który prawie wszyscy ludzie cierpią raz w życiu, pomimo wieku lub pochodzenia etnicznego. Jest to bolesny, a także dokuczliwy problem, charakteryzujący się suchą, kłującą skórą głowy z łuszczącymi się płatkami lub grudkami. Niepokoi nie od razu skórę głowy, ale także uszy, brwi, boki nosa, brodę i rzadziej centralną część klatki piersiowej.

Jak leczyć ciężki łupież

Ciężki łupież jest zwykle spowodowany nadmiarem naturalnie występującego grzyba na ludzkiej skórze głowy. Dostępne są lecznicze szampony przeciwłupieżowe. U niemowląt jest znany jako „ciemieniucha”, podczas gdy w wieku nastoletnim jest określany w skrócie jako „druff”. Lepsze przypadki mogą powodować silne swędzenie, niepowstrzymane drapanie i pieczenie.

Domowe środki zaradcze Leczenie ciężkiego łupieżu:-

Oto lista 9 skutecznych środków na poważne problemy z łupieżem.

1. Szampon przeciwłupieżowy:

Bardzo ważne jest, aby myć włosy tymi produktami raz dziennie w oczekiwaniu na objawy poniżej kontroli, a następnie dwa razy w innym przypadku 3 razy w tygodniu. Dlatego ten szampon powinien zawierać smołę węglową, siarczek selenu, kwas salicylowy, ketokonazol, pirytion cynku itp..

2. Unikaj stresu:

Aby wyleczyć łupież włosów, ważne jest, abyś unikał stresu i niepokojących sytuacji. Musisz wiedzieć, że za powstawanie łupieżu odpowiedzialny jest stres. Spróbuj rozładować stres, w przeciwnym razie zmniejszaj stres w wyjątkowo zdrowy i skuteczny sposób.

3. Zdrowe odżywianie:

Spożywaj zdrową dietę. Cokolwiek umieścisz w swoim ciele, koliduje z tym, czym twoje ciało reaguje. Nadmiar szkodliwych pokarmów, takich jak fast food, słodycze itp. często wpływa na problemy ze skórą głowy, skórą lub włosami.

4. Sól:

Sól skutecznie działa na łupież, jest naturalnym złuszczaczem, ponieważ usuwa dodatkowe sebum oraz martwy naskórek. Weź 3 łyżki stołowe soli i delikatnie wetrzyj sól w skórę głowy, podczas gdy jest sucha, inaczej nieco wilgotna przez 2-3 minuty. Następnie od razu szampon i powtarzaj tę procedurę raz w tygodniu.

Czytaj więcej: Sól na łupież

5. Nasiona kozieradki:

Namocz trochę nasion kozieradki na całą noc i następnego ranka zmiel je na delikatną pastę. Rozsmaruj tę pastę na całej głowie, a następnie pozostaw na około ½ godziny. Następnie umyj szamponem. Powtarzaj ten proces dwa razy w tygodniu.

6. Zmyć pot:

Musisz wiedzieć, że pot może irytować skórę głowy. Kiedy się pocisz, jak najszybciej weź prysznic i szampon. Pot przyspiesza łuszczenie się komórek skóry oraz podrażnia skórę głowy.

7. Ocet jabłkowy:

Ocet ma wiele rodzajów, np. delikatnie kwaśny, podczas gdy szampony mają silnie zasadowe pH. Cierpkość octu może pomóc zabić bakterie, a także wzrost grzybów na skórze głowy, a ponadto usunąć wszelkie nagromadzenie produktów do pielęgnacji włosów. Zmieszaj ocet jabłkowy w stosunku 1:3 z wodą; ponieważ jest to większa część mieszanki. Odnieś ocet do skóry głowy na początku prysznica i spłucz na końcu. Replikuj ten zabieg w oczekiwaniu na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

8. Tykwa wężowa:

Sok z tykwy węża odgrywa ważną rolę w unikaniu i leczeniu łupieżu. Dlatego musisz wyszorować sok na skórze głowy i włosach. To zwykłe lekarstwo na łupież można wymieszać ze świeżym sokiem z buraków, aby zwiększyć jego wartość.

9. Olejek z drzewa herbacianego:

Jest medycznie ustalone, że olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem przeciwgrzybiczym, a także dobrym środkiem antyseptycznym. Tak więc połącz 5-10 kropli olejku z drzewa herbacianego w swoim szamponie i spłucz włosy jak zwykle. Umyj włosy szamponem, zmieszaj 1 łyżkę olejku z drzewa herbacianego z 1 kubkiem ciepłej wody lub sokiem z aloesu, rozprowadź na skórze głowy i pozostaw na chwilę. Uderz w dodatkową wilgoć, ale unikaj prania.

ciężki łupież