Łupież! Czy to nie denerwujące? Obecnie wiele osób cierpi na łupież? Wiele osób czuje się nieswojo z powodu białych płatków we włosach, które w przeciwnym razie spadają na ramiona. Łupież jest jedną z większości powszechnych dolegliwości skóry głowy. To nic innego jak ekstremalne łuszczenie martwych komórek sierści skóry głowy. Jest to uporczywy stan, który często sprawia, że ​​przezwyciężenie bez solidnej, wieloletniej próby jest stanowcze.

Jak leczyć przewlekły łupież

Rodzaje łupieżu:

1. Suchy łupież: pojawiają się płatki srebrzyste plus białe

2. Mokry łupież: płatki mają bladożółty kolor przez nieprzyjemny zapach.

Znak łupieżu:

Łupież nie jest chorobą, ale objawem. Niektóre objawy są następujące;

  •  Spadanie łuszczącej się substancji.
  •  Za dużo i widoczne łuszczenie się skóry.
  •  Białe lub szare łuski,
  •  Swędząca i tłusta skóra,
  •  Frustracja lub zaczerwienienie skóry leżącej poniżej.

Przyczyna przewlekłego łupieżu:

Dokładne źródło łupieżu, określanego również jako łupież lub Pityriasis simplex capillitii, nie zostało zidentyfikowane. Z drugiej strony większość specjalistów zgadza się, że nie jest to spowodowane brakiem higieny.

Przewlekły łupież jest formą zakaźną, która jest spowodowana chorobą skóry głowy lub szybkim dojrzewaniem komórek lub zwiększoną produkcją sebum. Równie dobrze może to być konsekwencją ostrzejszego stanu podobnego do zapalenia skóry. Łupież powoduje silne swędzenie, a także prowadzi do trądziku na skórze głowy.

Najlepsze sposoby leczenia przewlekłego łupieżu:

Istnieje kilka domowych środków zaradczych, a ich ciągłe stosowanie pomaga leczyć ten chroniczny łupież. Są one następujące;

♦ Zabiegi:

  •  Spożywaj codziennie 1000 mg oleju z czarnej porzeczki. Zawiera kwas gamma-linolenowy, który wspiera zdrową skórę głowy i dobry wzrost włosów.
  •  Regularnie myj włosy, a także używaj szamponu zawierającego siarczek selenu, w przeciwnym razie kwas salicylowy czeka na usunięcie łupieżu.
  •  Zwiększ swoje regularne spożywanie witaminy A wraz z witaminami z grupy B. Zdobądź je w formie tabletu; w przeciwnym razie logicznie zwiększ spożycie w całej diecie.

Domowe sposoby na przewlekły łupież:

1. Skórka z cytryny:

Jest to najbardziej przydatne, jeśli jest używane regularnie. W tym jest użycie myjki cytrynowej. Przede wszystkim należy wziąć 3 lub 4 cytryny, ich skórki zagotować we wrzącej wodzie i następnie schłodzony roztwór. Posmaruj to na swoich zamkach i obserwuj różnicę w ciągu tygodnia.

2. Imbir i Burak:

Musisz je zmiażdżyć, aby skomponować pastę, rozmazać to samo na skórze głowy każdego wieczoru, a następnie zmyć szamponem najwyższej jakości następnego dnia rano. Możesz czuć się inaczej, a przewlekły łupież będzie fiksacją przeszłości.

3. Żel Aloe Vera:

Ma działanie chłodzące oraz właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki którym chroniczny łupież jest wyleczony w mgnieniu oka. Nałóż żel Aloe Vera na skórę głowy na około ½ godziny, a następnie umyj delikatnym szamponem.

4. Wklej z Neem:

Zagotuj liście Neem i zrób pastę, a następnie łatwo nałóż na włosy przez około 1 godzinę. Umyć wodą. Działanie pasty nie tylko zapobiega nawrotom przewlekłego łupieżu, ale także gwarantuje, że włosy nabiorą blasku i elegancji.

5. Reeta:

Jest to niesamowity środek, który leczy przewlekły łupież, a przede wszystkim zapobiega jego nawrotowi. Nałóż mydło reetha, w przeciwnym razie stwórz pastę z proszku reetha i nałóż ją na włosy, aby uzyskać wilgotne, pozbawione łupieżu włosy.

6. Jogurt i czarny pieprz:

To działanie przeciwłupieżowe. Jogurt zmniejsza moc skalowania. Wymieszaj 2 łyżeczki czarnego pieprzu w filiżance twarogu i dokładnie wymieszaj. Następnie wetrzyj tę kombinację w skórę głowy z łupieżem i po godzinie umyj delikatnym szamponem.