Jedzenie wszystkich pysznych potraw, których pragniesz, bez konieczności przybierania na wadze, a nawet cala tłuszczu, to marzenie każdego. Niestety, wielu z nas będzie musiało przestrzegać przyziemnej diety, aby osiągnąć docelową wagę. Ale już nie! Przedstawiamy Ci 16 sprawdzonych sposobów na odchudzanie bez diety. Bez żartów! To najlepiej strzeżone sekrety odchudzania i pracy dla każdego. Bez przeglądania artykułu, wprowadź je do swojej codziennej rutyny, aby uzyskać skuteczne rezultaty.

Jak schudnąć bez diety?

16 łatwych sposobów, aby szybko schudnąć bez diety:

Wielu z nas boi się nazwy diety, prawda? Ale dokonaj pewnych zmian w swoim stylu życia dzięki wskazówkom wymienionym w tym artykule, a schudniesz nawet bez diety. Brzmi świetnie, nieprawdaż? Przejdźmy dalej, aby dowiedzieć się więcej.

1. Pij więcej wody:

Pij wodę lub dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu to jedna z najczęstszych sugestii, jakie wielu z nas słyszy o radzeniu sobie z wieloma problemami zdrowotnymi. Idealnie, aby schudnąć, musisz pić trzy litry wody dziennie. Ale jeśli ćwiczysz i dużo się pocisz, musisz wypić od czterech do pięciu litrów wody. Będziesz bardziej zmęczony i zmęczony, gdy nie wypijesz wystarczającej ilości wody, co doprowadzi do zatrzymania metabolizmu, zapobiegając utracie tłuszczu. Dlatego zachowaj przypomnienie w telefonie, aby kontrolować zużycie wody (1).

2. Pij zieloną herbatę:

Zielona herbata to jeden z popularnych napojów stosowanych przez osoby w każdym wieku, bez względu na płeć. Pomaga poprawić ogólny stan zdrowia poprzez wypłukiwanie toksyn, ponieważ zawiera przeciwutleniacz zwany EGCG. Ponadto zielona herbata zawiera fitochemikalia zwane katechinami, które sprawiają, że napój ten spala kalorie. Możesz spalić 400 kalorii w ciągu tygodnia, jeśli regularnie pijesz zieloną herbatę (2).

3. Jedz więcej błonnika:

Błonnik lepki odgrywa istotną rolę w zmniejszaniu apetytu, spowalniając trawienie (3). Dlatego będziesz czuć się pełniejszy na dłużej, spożywając pokarmy bogate w błonnik. Ponadto w kontakcie z wodą lepki błonnik tworzy żel i spowalnia proces opróżniania żołądka poprzez wydłużenie czasu wchłaniania składników odżywczych (4). Niektóre pokarmy o dużej zawartości błonnika lepkiego to nasiona lnu, pomarańcze, szparagi, brukselka, fasola i płatki owsiane.

4. Włącz więcej warzyw do diety:

Zamiast jednego warzywa spróbuj podawać różne warzywa w posiłku. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz spożywać mnóstwo składników odżywczych i skutecznie odchudzasz się, mając do wyboru szereg opcji. Ponadto warzywa sprawiają, że czujesz się syty przy mniejszej ilości kalorii, ponieważ zawierają błonnik i wodę (5). Ale pamiętaj, aby unikać wysokotłuszczowych dressingów lub maślanych sosów podczas przygotowywania tych warzyw.

5. Jedz orzechy:

Utrata wagi bez diety nie oznacza, że ​​możesz objadać się niezdrowym jedzeniem. Mamy jednak rozwiązanie Twojego problemu z podjadaniem. Orzechy są uważane za pożywienie, które nie tylko utrzymuje twoje ciało w zdrowiu, ponieważ zawiera duże ilości przeciwutleniaczy. Garść orzechów spala tłuszcz z brzucha i pomaga schudnąć, ponieważ są bogatym źródłem błonnika, białka, zdrowych tłuszczów, minerałów i witamin (6). Spróbuj więc włączyć do swojej diety orzechy i czerpać z tego korzyści.

6. Jedz śniadanie każdego dnia:

Wiele osób ma błędne przekonanie, że pomijanie śniadania jest sposobem na schudnięcie, ale jest to dalekie od prawdy. Najlepiej byłoby, gdybyś nigdy nie opuścił śniadania, ponieważ jest to najważniejszy posiłek dnia. Twoje ciało potrzebuje uzupełnienia energii przez cały dzień, ale masz tendencję do przejadania się nawet przed obiadem, kiedy opuszczasz śniadanie. Twój metabolizm również spowalnia, gdy przegapisz śniadanie. Zamiast tego zacznij dzień od pożywnego posiłku z miską pełnoziarnistych płatków zbożowych i niskotłuszczowym nabiałem.

7. Jedzenie zupy przed posiłkiem:

Spożywanie zupy tuż przed daniem głównym jako przystawki może być skutecznym sposobem na schudnięcie bez zmiany diety. Ale aby pomysł na zupę zadziałał, musisz unikać zup kremowych i zdecydować się na zupę tortilla, won-ton, minestrone. Zupy możesz też przygotować w domu, dodając ulubione warzywa.

8. Jedz powoli:

Według badań prawdopodobnie spożywasz mniej kalorii, gdy spędzasz czas na żuciu jedzenia. Dzieje się tak, ponieważ Twój mózg potrzebuje więcej czasu, aby otrzymać sygnał z żołądka, gdy jest on kompletny podczas żucia, co powoli zapobiega przejadaniu się. Zaleca się żucie około 35 do 50 razy na kęs, co pomaga ograniczyć wielkość porcji i ułatwia prawidłowe trawienie.

9. Wolę jeść domowe posiłki:

Kiedy jesteś w podróży, aby schudnąć bez diety, kluczem jest zjedzenie domowego posiłku zamiast wychodzenia z domu. Ale wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu przerwy w gotowaniu. Staraj się więc spożywać domowe posiłki co najmniej pięć razy w tygodniu. Możesz wstępnie umyć sałatki, pokroić warzywa i użyć grillowanego łososia, aby skrócić czas przygotowania posiłku. Zrób atrakcyjny wizualnie posiłek, używając kolorowych warzyw.

10. Rozmiar porcji kontrolnej:

Jeśli chcesz szybko schudnąć bez diety, pilnowanie wielkości spożywanych porcji zrobi ogromną różnicę. W tym procesie nie jesteś na diecie, ale unikasz spożywania nadmiaru jedzenia, ponieważ kontrolujesz swoje porcje o 10 do 20%. Możesz być mądry, wybierając mniejsze miski, w których czujesz, że jesz obficie, nie pozbawiając się siebie.

11. Wytnij niezdrową i przetworzoną żywność:

Bez względu na wiek wszyscy uwielbiamy przekąski. Ale przetworzona i niezdrowa żywność ma niewiele składników odżywczych lub nie ma ich wcale. Wyeliminuj napoje gazowane, wszelkie napoje energetyzujące, ponieważ zawierają dodatki i smakołyki, które są nie tylko niezdrowe, ale także zapobiegają utracie wagi. Zamiast tego spróbuj włączyć wysoko pożywne i niskokaloryczne produkty, takie jak orzeszki ziemne, popcorn, owoce, pistacje, ogórki, buraki, marchewki itp., jako opcje przekąsek, gdy chcesz zachować szczupłą sylwetkę bez diety.

12. Nie robi nic innego podczas posiłku:

Może sprawić, że westchniesz, ale jak mówią nasi starsi, nie rób nic poza jedzeniem podczas posiłków. Wielu z nas wykonuje wiele zadań w swoim życiu i włączamy ten nawyk w każdą część naszego życia. Oglądanie telewizji podczas jedzenia to jeden ze znanych widoków w wielu domach. Jeśli więc chcesz schudnąć bez diety, zacznij zwracać uwagę na to, co jesz.

13. Zdobądź więcej witaminy D:

Aby zachować zdrowie, nasz organizm musi wchłaniać witaminę D, która jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Ten składnik odżywczy zapobiega nadmiernemu wchłanianiu substancji sygnalizacyjnych, takich jak hormon przytarczyc, i pomaga organizmowi zachować minerały, takie jak wapń. Ponadto witamina D odgrywa zasadniczą rolę we wchłanianiu fosforu i wapnia, utrzymując zdrowy układ odpornościowy i utrzymując mocne kości i zęby (7). Jednak według badań niedobór witaminy D powoduje, że przybierasz na wadze, chociaż potrzebne są dalsze badania w tym aspekcie (8).

14. Chodzenie:

Chodzenie to jedno ze standardowych rozwiązań oferowanych wielu z nas w celu radzenia sobie z kilkoma problemami zdrowotnymi. Staraj się być aktywny, robiąc wszystko, co możesz przez cały dzień, np. chodząc przez telefon, wyprowadzaj psa na spacer, a podczas reklam możesz maszerować w miejscu. Ale jeśli wychodzisz na spacer, zacznij powoli, a następnie zwiększaj, aż zrobisz 10 000 kroków dziennie. Możesz dostać krokomierz, aby liczyć i upewnić się, że twoje tętno znajduje się w strefie spalania tłuszczu.

15. Schody wspinaczkowe:

Spalanie dodatkowych 100 kalorii dziennie może oznaczać utratę 10 funtów w ciągu roku, nawet jeśli Twoje nawyki żywieniowe się nie zmieniają. W zależności od wagi będziesz w stanie spalić kalorie. Niektóre z czynności, które pomagają spalić kalorie, to:

  • Chodzenie po schodach zamiast windy.
  • Sprzątanie domu przez 30 minut.
  • Lekki jogging przez 10 minut.
  • Dwadzieścia minut pracy na trawniku.

16. 8 godzin snu:

Jeśli chcesz schudnąć bez konieczności stosowania diety, spanie przez minimum osiem godzin jest koniecznością. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało leczy wszelkie uszkodzenia spowodowane zużyciem i reguluje twój system podczas snu. W przypadku braku snu następuje zmiana poziomu hormonów, szczególnie insuliny i kortyzolu. Utrata masy ciała jest jeszcze trudniejsza, gdy jesteś pozbawiony snu, ponieważ wyzwala kortyzol, zwiększając poziom insuliny.

Możesz schudnąć bez diety, wprowadzając proste zmiany w stylu życia. Mamy nadzieję, że wskazówki przedstawione w tym artykule pomogą Ci schudnąć bez głodowania. Ale upewnij się, że nie śledzisz zbyt wielu rzeczy na raz, spróbuj z jedną lub dwiema, a następnie wprowadzaj zmiany stopniowo. Możesz uzyskać długoterminowy wynik, dokonując kilku prostych zmian.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule są oparte na zwykłych badaniach i nie zastępują porady medycznej. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za autentyczność i dokładność informacji wymienionych w tym artykule.

Często zadawane pytania:

1. Czy prowadzenie dziennika żywności pomaga schudnąć??

Odp.: Rejestrowanie spożycia żywności pomaga naprawić szkodliwe wzorce i uświadamia, ile spożywasz. Pozwala również zastanowić się dwa razy, zanim połkniesz jedzenie, dzięki czemu będziesz bardziej odpowiedzialny.

2. Czy pominięcie kolacji po ciężkim obiedzie pomaga schudnąć??

Odp.: Nie! pomijanie posiłków może sprawić, że poczujesz się bardziej głodny, a to może spowodować przejadanie się. Kiedy próbujesz schudnąć, konieczne jest uwzględnienie rutyny ćwiczeń, ale pomijanie posiłków może sprawić, że poczujesz się mniej pobudzony, całkowicie unikając treningów.

3. Czy ważenie się często pomaga jako motywacja w odchudzaniu??

Odp.: Ważenie się co najmniej raz w tygodniu pomaga budować świadomość na temat swojej wagi, gdy tracisz na wadze. Eksperci uważają również, że kontrola wagi również motywuje Cię do działania.