Wskazówki motywacyjne, aby schudnąć  | FAQ

Utrata wagi wymaga skupienia umysłu bardziej niż cokolwiek innego. Możesz liczyć kalorie do ziarenka ryżu i codziennie biegać wiele kilometrów, ale jeśli nie będziesz konsekwentny w tym, co robisz, zabije to twoje marzenie o utracie wagi szybciej niż cokolwiek innego. Właściwe nastawienie jest zatem kluczowe dla utraty wagi i utrzymywania jej na stałe. Oto 20 najlepszych wskazówek, które dadzą Ci motywację do utraty wagi i obnoszenia się z idealną sylwetką.

Motywacja do utraty wagi

Najlepsze wskazówki motywacyjne, aby schudnąć:

Poniższy artykuł szczegółowo omawia najlepsze wskazówki, jak zachować motywację do szybkiego schudnięcia.

1. Zdecyduj, dlaczego powinieneś schudnąć:

Badania pokazują, że najszybsza utrata wagi następuje, gdy motywacja pochodzi z wnętrza. Dlatego usiądź i zapisz szczegółowo wszystkie swoje osobiste powody, aby schudnąć. Może to być wszystko, od dopasowania się do starych ubrań, unikania pewnych chorób cywilizacyjnych, które występują w rodzinie, takich jak cukrzyca i nadciśnienie, opieki nad nadpobudliwymi wnukami i pokonania ich w wyścigu biegowym, lub po prostu wyglądać jak najlepiej dla nadchodząca funkcja rodzinna.

Zapisz je i, jeśli to możliwe, przyklej je do ściany, gdzie zawsze możesz je zobaczyć. Pomaga osiągnąć cel odchudzania, pozostając zaangażowanym i zmotywowanym do diety i planu ćwiczeń.

2. Ustaw cele krótkoterminowe i śledź swoje postępy:

Mówią, że aby odnieść sukces w życiu, trzeba spojrzeć na szerszy obraz. W tym przypadku wyraźnie nie !! Wyznacz sobie ostateczny cel, ale nie skupiaj się na nim całkowicie, ponieważ to tylko zdemotywuje cię przez pewien czas. Zamiast tego wyznacz krótkoterminowe cele i skup się na ich osiągnięciu, jeden po drugim.

Na przykład ustaw tygodniowe cele odchudzania i zaplanuj proces, aby osiągnąć ten cel. Zapisz, ile ćwiczeń i jakie zmiany w diecie są wymagane na co dzień, aby osiągnąć ten tygodniowy cel. Zacznij od małego, jak” Dzisiaj będę chodzić przez 15 minut. „i stopniowo ją zwiększaj, aby przyspieszyć utratę wagi.

Śledź swoje postępy w małych odstępach czasu i, jak mówią, małe krople wody tworzą cały ocean; Twoje krótkoterminowe cele doprowadzą do imponujących celów odchudzania przez pewien czas.

3. Świętuj małe osiągnięcia:

Przestań być dla siebie surowy. Bicie się z powodu drobnych rozczarowań obniży twoją pewność siebie i utrudni drogę do utraty wagi na dłuższą metę. Zgubiłeś pół kilograma w tydzień? Świętuj swoje małe osiągnięcie, zafunduj sobie film lub wycieczkę z przyjaciółmi. Upewnij się, że nie przesadzasz z obchodami, jeśli chodzi o jedzenie i odzyskasz całą utraconą wagę, co będzie tylko szkodliwe.

4. Prowadź dziennik żywności:

Prowadzenie dziennika w pozytywny sposób wzmacnia nastawienie. To sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny za siebie i dlatego nie możesz dalej odkładać tego zestawu rzutów lub diety, którą chciałeś rozpocząć, ale nigdy tego nie zrobiłeś. Zainspiruje Cię również do lepszego działania bez żadnych nierealistycznych oczekiwań.

5. Zachowaj zdjęcia swoich postępów:

Mamy tak wiele zdjęć przed i po odchudzaniu w mediach, że zaczęło brzmieć trochę banalnie, ale nadal prowadzimy fotologię utraty wagi. Z biegiem czasu zauważysz subtelne zmiany w swoim ciele; zgubiony uchwyt miłosny, zniknął podwójny podbródek itp., co pomoże ci zachować motywację i dążyć do więcej. Pewnego dnia możesz nawet stać się motywacją kogoś innego do odchudzania dzięki tym zdjęciom.

6. Skoncentruj się na pozytywach:

Utrata masy ciała może być wyczerpująca emocjonalnie i fizycznie i wymaga ciągłego pozytywnego nastawienia. Każda mała przeszkoda, którą pokonasz, to wygrana bitwa, jakkolwiek mała może się wydawać. Pozytywne nastawienie jest warunkiem, aby każdy zwycięzca pozostał zmotywowany w długiej i męczącej podróży.

7. Bądź sprawny i aktywny:

Utrata wagi to nie tylko treningi i ćwiczenia na siłowni. Może to również oznaczać, że ogólnie stajesz się bardziej aktywny i poruszasz się, aby pozostać w formie. Można było wreszcie posłuchać mamy i posprzątać pokój, pomóc jej w zmywaniu naczyń, zgrabić ogród, tylko drobne prace wokół domu, które też się liczą w zakładce spalanie kalorii.

8. Popraw zdrowie psychiczne i nastrój:

Utrata masy ciała może być długą, trudną walką. Utrzymuj dobry nastrój przez cały czas i skup się na zdrowiu psychicznym. Słuchaj dobrej muzyki i daj się ponieść melodiom do swojego szczęśliwego miejsca. Wybierz się na długą przejażdżkę lub poszukaj futrzanego przyjaciela, który dotrzyma Ci towarzystwa przez cały czas.

9. Popraw swój wygląd:

W miarę postępów w tej podróży odchudzania lepiej dbaj o siebie i poprawiaj swój wygląd. Ubierz się dobrze w dopasowany garnitur, noś dobrą biżuterię i ogólnie rozpieszczaj się, aby natychmiast poprawić nastrój i motywację do odchudzania.

10. Przywiązuj wagę do dobrego samopoczucia, a nie tylko do utraty wagi:

Utrata wagi jest często mylona z samą utratą wagi, ale tak nie jest. Oznacza to utratę tkanki tłuszczowej i utrzymanie jej na dobre. Stosuj odpowiednią dietę, aby odżywić swoje ciało. Ćwicz, aby zachować formę i aktywność, a nie tylko schudnąć. Skoncentruj się na całym swoim samopoczuciu i zdrowiu, a nie tylko na odchudzaniu.

11. Wybierz wzór do naśladowania:

Wybierz wzór do naśladowania, nie jakąś super chudą aktorkę w telewizji czy celebrytę, ale wspaniałą osobę, która dotarła tam, gdzie jest ciężką pracą, swoimi osiągnięciami, co z większym prawdopodobieństwem da ci inspirację do utraty wagi przez dłuższy czas czasu. Podziwianie piękna fizycznego daje tylko chwilę zastrzyku adrenaliny, ale szybko znika.

12. Unikaj porównywania z innymi:

Nigdy nie porównuj się z innymi, czy to sylwetką, typem ciała, czy utratą wagi. Każdy ma swoją własną podróż i chociaż na zewnątrz wszystko wygląda różowo, każdy ma własne przeszkody i niepowodzenia, o których nie wiesz. Jesteś wyjątkowy i wyjątkowy sam… najpierw kochaj siebie !!

13. Żyj jak osoba, którą chciałeś być:

Każdy ma w głowie obraz tego, kim chce się stać, powiedzmy 20 lat później. Jeśli chcesz stać się zdrową osobą, zacznij od odpowiedniej zmiany stylu życia i środowiska. Wyczyść lodówkę ze wszystkich niezdrowych śmieci, zacznij chodzić do najbliższego supermarketu zamiast jechać samochodem i tak dalej.

14. Utrzymuj wspierające relacje:

Rodzina i przyjaciele mogą być silnym motywatorem i pomóc Ci osiągnąć wymarzoną wagę. Rozmawiaj z bliskimi i daj im znać, że traktujesz to poważnie i poproś o wsparcie i zachętę do osiągnięcia celu odchudzania.

15. Zrób plan, który pasuje do Twojego codziennego stylu życia:

Spróbuj opracować plan posiłków, z którym możesz żyć. Zaplanuj swoje ćwiczenia zgodnie z harmonogramem i dostosuj do codziennego stylu życia. Proszę nie przesadzać z planami, ponieważ mogą one zaszkodzić Twoim wskazówkom motywacyjnym, aby schudnąć na dłuższą metę.

16. Unikaj modnych diet i ekstremalnych planów odchudzania:

Większość ekstremalnej utraty wagi, niektóre napoje i produkty, które obiecują, nie są prawdziwe i można je osiągnąć tylko dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Modne diety celebrytów nie działają na dłuższą metę, a za każdym razem, gdy ci się nie uda, będziesz mieć trudności z utrzymaniem motywacji. Pamiętaj, powolny i stały wygrywa wyścig.

17. Miej odpowiedzialność społeczną:

Odpowiedzialność zaprowadzi Cię szybciej i jest najlepszym sposobem na utrzymanie motywacji do utraty wagi. To wzmocni twoją siłę woli, jeśli powiesz przyjacielowi o swojej podróży i będziesz przed nim odpowiedzialny. Co więcej, jeśli pojawisz się publicznie w mediach społecznościowych, będziesz mieć grono bliskich Ci dopingujących.

18. Zaplanuj właściwie i poświęć trochę czasu na niepowodzenia i niepowodzenia w swojej podróży:

Nie jesteś superbohaterem. Zawsze będą niepowodzenia, takie jak przyjęcia urodzinowe, imprezy, święta lub stres w pracy. Nie stresuj się zbytnio tymi niepowodzeniami i skup się ponownie. Możesz poprosić o pomoc przyjaciela lub przeczytać książkę motywacyjną, aby wrócić na właściwe tory. Zaplanuj odpowiednio, aby pozwolić na niepowodzenia i daj sobie odpocząć od całej presji.

19. Bądź konkurencyjny i staraj się ciężko:

Konkurencja sprawiła, że ​​ludzkość od wieków pozostaje na szczycie. Niezbędna jest odrobina przyjaznej rywalizacji, aby utrzymać motywację do odchudzania. Według badań, w grupach konkurencyjnych następuje 20% wzrost utraty wagi w porównaniu z rówieśnikami.

20. Bądź uziemiony i przytul się do lustra:

Niezbędne jest pozostawanie na ziemi, aby zachować motywację do utraty wagi. Zawsze obejmuj prawdziwego siebie w lustrze. Zawsze, gdy jesteś gotowy do rezygnacji, zatrzymaj się i pomyśl o przyszłości i o tym, czego chcesz, co pomoże ci ponownie znaleźć motywację.

Mam nadzieję, że nasze wskazówki motywacyjne, aby schudnąć mądrze i z niezwykłą koncentracją, zainspirowały Cię do rozpoczęcia przygody z odchudzaniem. Następnym razem, gdy spróbujesz schudnąć, podążając za naszymi myślami motywacyjnymi na temat utraty wagi, podziel się z nami swoim doświadczeniem.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w powyższym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym. Uprzejmie skonsultuj się z profesjonalistą, aby uzyskać porady medyczne dotyczące motywacyjnych wskazówek dotyczących utraty wagi.

Często Zadawane Pytania:

1. Czy zimna woda pomaga spalić tłuszcz??

Odpowiedź: Picie zimnej wody może w rzeczywistości spalić kilka kalorii, ponieważ organizm musi utrzymywać temperaturę rdzenia. Jednak nie ma to aż tak dużego znaczenia dla utraty wagi.

2. Jak kontrolować apetyt na niezdrową żywność??

Odpowiedź: Pij wystarczającą ilość wody. Nie przechodź na modne diety; przejesz się później i przytyjesz. Śpij dobrze i nie stresuj się. Planuj posiłki z dużym wyprzedzeniem.

3. Jak mogę zacząć korzystać z tych wskazówek, aby schudnąć??

Odpowiedź: Po pierwsze, zacznij myśleć jak osoba szczupła i wyrzuć z głowy obraz z nadwagą. Następnie zacznij postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami i schudnąć jak profesjonalista.