Afrykańskie mango, które budzi spore zamieszanie na indyjskim rynku, musi wiedzieć, czy rzeczywiście pomaga w odchudzaniu, czy jest to tylko mit, w który wierzą osoby otyłe? Badania dowiodły, że afrykańskie mango jest korzystne w odchudzaniu, ale sprawy wciąż nie są tak jasne, ponieważ przeprowadzono mniej badań nad tym najnowszym owocem, który trafił na rynek w ostatnich latach.

Korzyści z afrykańskiego mango na odchudzanie

Naukowo znany jako Irvingia gabonensis (IG), występuje w lasach Afryki Zachodniej. Historia mówi, że ten rzadki owoc został odkryty w regionach Kamerunu w Afryce. Nasiona rośliny mają zawierać potężne składniki. Nasiona są tylko sproszkowane i wykorzystywane do przygotowania suplementów dostępnych na rynku. Owoc nie jest nowy, ale związana z nim funkcja odchudzania jest zdecydowanie nowa i zyskuje coraz większą popularność. Ekstrakty z owoców są dostępne na rynku w postaci suplementów o właściwościach odchudzających i leczniczych.

Badania pokazują, że ludzie spożywający więcej 150 mg suplementów z afrykańskiego mango dziennie wykazują znaczną poprawę w utracie wagi, spalaniu tłuszczu, kontroli głodu.

Jak dokładnie działa afrykańskie mango w odchudzaniu:

Leptyna jest hormonem, który zmniejsza sygnały głodu z mózgu, hamując w ten sposób przyjmowanie pokarmu. Afrykańskie mango pomaga w tworzeniu i regulacji leptyny. Osoby otyłe lub otyłe produkują dużo leptyny, przez co staje się ona mniej skuteczna w zmniejszaniu głodu. Afrykańskie mango zwiększa również adiponektynę, białko regulujące poziom glukozy. Adiponektyna pomaga również w rozpadzie kwasów tłuszczowych.

Korzyści z afrykańskiego mango na odchudzanie

1. Walczy z pragnieniem przetworzonej i nie tak zdrowej żywności:

Jeśli ciągle masz ochotę jeść poza domem i masz ochotę na ulubione, ale tuczące dania, afrykańskie mango jest rozwiązaniem. Spożywanie afrykańskiego mango skutkuje brakiem ochoty na przekąski o północy i niezdrowe jedzenie, na które sobie pozwalamy.

2. Utrzymuje pełny żołądek:

Pomaga w tłumieniu apetytu, utrzymując pełny żołądek, a tym samym trzymając z dala od jedzenia z zewnątrz. Pomaga również w utrzymaniu zdrowej diety i tłumieniu apetytu na jedzenie. Zasadniczo zwiększa metabolizm organizmu i pomaga w kontrolowaniu głodu.

3. Zmniejsza poziom cholesterolu:

Szeroko zakrojone badania dowiodły, że afrykańskie mango obniża poziom cholesterolu, co w dłuższej perspektywie skutkuje lepszą pracą serca. Powinna go spożywać osoba z wyższym od przeciętnego cholesterolem.

4. Zwiększa metabolizm organizmu:

Metabolizm to system spalania tłuszczu w organizmie. Kiedy metabolizm jest niski, osoba ma tendencję do otyłości, ponieważ organizm traci efektywność w spalaniu kalorii. Afrykańskie mango zwiększa metabolizm organizmu powodując utratę wagi.

5. Zwiększa energię:

Wraz ze wzrostem energii organizm pracuje więcej. Zwiększa poziom energii w ciele, aby wykonywać więcej czynności niż zwykle. Kiedy oddajemy się wykonywaniu większej ilości czynności, powoduje to spalanie tłuszczu.

6. Spala tłuszcz w procesie termogenezy:

Afrykańskie mango spala tłuszcz poprzez proces termogenezy – sposób na podwyższenie temperatury wewnętrznej ciała, co skutkuje spalaniem dużej ilości tłuszczu bez utraty siły mięśniowej. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą stracić tłuszcz bez uczucia roztrzęsienia, które jest powszechne w suplementach spalających tłuszcz i innych.

Można kupić owoce lub suplementy dostępne na różnych stronach internetowych, takich jak amazon. Należy być bardzo ostrożnym przy zakupie suplementów, ponieważ wiele firm sprzedaje tanie produkty, które zawierają więcej proszku niż w rzeczywistości, aby zarobić więcej pieniędzy. Dlatego przed zainwestowaniem w zakup suplementu należy dokładnie zbadać firmę, a następnie ruszyć do przodu.