Zawsze lepiej jest jeść mądrze niż głodować, aby schudnąć. Istnieją różne rodzaje diet zalecanych przez dietetyków w celu odchudzania, w tym dieta płynna, dieta wegańska i wiele innych. Ale kluczem jest przestrzeganie diety składającej się ze składników, do których organizm jest przyzwyczajony, a nie zupełnie innej diety. Jedz to, co odpowiada Twojemu systemowi. Oto dziewięć sposobów na stworzenie najlepszej diety na odchudzanie,

Najlepsze porady dietetyczne na odchudzanie

1. Miej oko na to, co jesz:

Idealne spożycie kalorii to 1500-1700 kalorii dziennie. Oznacza to, że będziesz musiał ograniczyć nadmiar kalorii. Trzymaj się podstawowej, pożywnej i włóknistej diety, która zawiera minimalną ilość tłuszczu. Zmniejsz wielkość posiłków i zdecyduj się na małe zdrowe przekąski.

2. Brak fast foodów:

Głównym winowajcą nadmiaru kalorii jest fast food. Ogniska i napoje gazowane dodają najwięcej kalorii. Zbędny tłuszcz gromadzi się wraz ze spożywaniem fast foodów. Wyeliminuj z diety niezdrowe jedzenie lub smażone lub przetworzone jedzenie. Nie ma też żadnych wartości odżywczych.

3. Dodaj warzywa i owoce do swojej diety:

Dodanie do diety świeżych warzyw i owoców zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały. Niezbędne są jabłka, awokado i świeże zielone warzywa liściaste. Są bogate w błonnik i utrzymują uczucie sytości przez długi czas.

4. Przekąska mądra:

Przekąska na suche owoce, orzechy, niskotłuszczowy jogurt i koktajle owocowe. Są znacznie zdrowszą alternatywą dla wysokokalorycznych napojów gazowanych. Gdy jesteś głodny, podjadaj owoce i pieczenie. Pozwoli to utrzymać te dodatkowe kalorie na dystans i uzupełni utraconą energię i potrzebne składniki odżywcze w organizmie.

5. Nie pij kalorii:

Bądź mądry, gdy chcesz spożywać płyny. Wybieraj płyny o niskiej zawartości kalorii. Picie kalorii tylko zepsuje Twój wysiłek, aby schudnąć. Zielona herbata, soki bez cukru i mleko to dobre opcje. Pij dużo wody, ponieważ pomaga spalić kalorie, a także wypłukuje toksyny.

6. Powiedz nie alkoholowi:

Alkohol zawiera dużo cukru i kalorii. Odzyskasz większość tego, co spaliłeś w ciągu dnia, w jednym lub dwóch kołkach. Alkohol również spowolni Twój metabolizm. Bez względu na to, jak bardzo ci się podobają, powiedz im nie.

7. Mocne jedzenie:

Istnieją pokarmy, które pomagają zwiększyć metabolizm. Wiadomo, że migdały, jabłka, awokado, produkty pełnoziarniste, chude białka, chili mają podgrzewany wpływ na tempo przemiany materii. Efekt ten nazywany jest efektem termogenicznym. Więc chrup je, żeby podnieść metabolizm.

8. Nie pomijaj śniadania:

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nadrabia utraconą energię i składniki odżywcze. Pominięcie śniadania sprawi, że będziesz spożywać więcej jedzenia lub objadać się podczas następnego posiłku. Co ważniejsze, może prowadzić do rozwoju problemów żołądkowych i różnych innych problemów z trawieniem. Zjedz miskę płatków zbożowych z odtłuszczonym mlekiem i dodaj owoce do posiłku.

9. Postępuj zgodnie z planem:

Bardzo konieczne staje się utrzymanie tej diety na dłuższą metę, aby uzyskać widoczne rezultaty. Jeśli przerwiesz plan, gdy tylko stracisz kilka kilogramów i wrócisz do poprzedniej diety, prawdopodobnie przybierzesz na wadze szybciej niż rzeczywista szybkość. Trzymaj się podstawowej diety, od czasu do czasu możesz delektować się ulubioną, bogatą w kalorie przekąską, ale upewnij się, że spaliłeś ją następnego dnia lub kontrolowałeś dalsze spożycie kalorii. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest zrozumienie i uregulowanie zapotrzebowania organizmu na żywność.