Czy jesteś osobą, która nie chce chodzić na siłownię lub intensywnie ćwiczyć? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy chodzenie pomaga schudnąć? Co jeśli powiemy ci tak! Chodzenie w celu utraty wagi jest zalecaną rutyną treningową dla osób w każdym wieku, ponieważ nie wywiera dużego nacisku na organizm i można go łatwo włączyć do rutyny.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak chodzenie pomaga zrzucić zbędne kilogramy i jak przygotować się do spaceru.

Spis treści:

Jak chodzenie pomaga schudnąć i schudnąć?

Jak rozpocząć spacer, aby schudnąć: Przewodnik dla początkujących

Chodzenie samotnie wystarczy, aby schudnąć

Chodzenie lepiej niż bieganie, aby schudnąć

FAQ

chodzenie dla utraty wagi

Jak chodzenie pomaga schudnąć i schudnąć??

1. Spal kalorie:

Chodzenie to pierwszy wybór dla osób rozpoczynających trening z jakiegokolwiek powodu. Szybkość marszu określa liczbę spalonych kalorii. Dlatego większy dystans, który pokonujesz z regulowanym tempem, sprawia, że ​​spalasz wszystkie zbędne kalorie w organizmie. Możesz wyeliminować dodatkowe wiotczenie, dodając godzinę marszu w połączeniu z planem zdrowej diety. W aplikacjach dostępnych jest kilka kalkulatorów utraty kalorii do chodzenia, a niektóre zegarki mogą liczyć spalane kalorie.

2. Poprawia metabolizm:

Kiedy używasz swojego ciała do sesji treningowej, twoje ciało potrzebuje więcej energii, zwiększając proces metaboliczny. Chodzenie pomaga zwiększyć metabolizm, ponieważ organizm potrzebuje w tym procesie energii. Możesz przyspieszyć swój metabolizm, wychodząc na umiarkowany spacer przez godzinę lub energiczny spacer pod górę. Chodzenie to forma ćwiczeń sercowo-naczyniowych, która nie tylko pomaga zwiększyć metabolizm, ale może również tymczasowo tłumić apetyt.

3. Spala tłuszcz z brzucha:

Jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na utratę tłuszczu z brzucha jest chodzenie. Tłuszcz trzewny lub inaczej zwany także tłuszczem wewnętrznym brzucha można zredukować dzięki energicznemu marszowi. Ten rodzaj tłuszczu może być bardzo szkodliwy dla zdrowia. Pomaga spalić zmagazynowany w organizmie tłuszcz przy pomocy długiego, energicznego spaceru. Intensywność spalania tłuszczu z brzucha zależy od szybkości i siły chodzenia, które pomagają w utracie wagi.

4. Ulga w stresie:

Stres stał się nieodłączną częścią każdego naszego życia. Każdy z nas zawsze potrzebuje wytchnienia, aby zachować zdrowie psychiczne. Chodzenie przychodzi na ratunek i jest uważane za jeden z najlepszych sposobów na stres dla osób w każdym wieku. Chodzenie poprawia krążenie organizmu, dostarczając tlen i składniki odżywcze komórkom, znacznie zmniejszając poziom stresu. Zmniejsza również produkcję hormonów stresu poprzez stymulację receptorów układu nerwowego.

5. Utrata wagi:

Aktywność fizyczna powinna być istotną częścią codziennej rutyny. Chodzenie to najlepszy sposób na rozpoczęcie ćwiczeń. Nadaje się dla osób w każdym wieku i można to zrobić bez ciężkiego sprzętu. Utrata kalorii podczas chodzenia zależy od intensywności chodzenia.

Możesz również wybrać chodzącego towarzysza, aby zachować motywację do zdrowego odchudzania. Wraz z energicznym marszem możesz osiągnąć znaczące rezultaty, przestrzegając zdrowego planu żywieniowego.

Wielu badaczy sugeruje, że otyli pacjenci tracą średnio do 5 funtów w połączeniu z innym otyłym pacjentem (1).

Jak rozpocząć spacer na odchudzanie: Poradnik dla początkujących

1. Przygotuj się do spaceru:

Zanim zaczniesz energiczny spacer w celu utraty wagi, przygotowanie się do tego odgrywa ważną rolę. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze schorzenia, skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz coś nowego. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się przed rozpoczęciem chodzenia.

  • Nie zapomnij zrobić rozgrzewki przed chodzeniem.
  • Noś odpowiednie buty, aby stopy miały odpowiednie podparcie.
  • Noś bawełnianą odzież, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
  • Zabierz ze sobą butelkę wody, abyś był nawodniony.
  • Chociaż opcjonalne, posiadanie źródła muzyki sprawia, że ​​spacer jest przyjemny.

2. Jak długo chodzić:

Chodzenie przez co najmniej pół godziny to zalecany czas, aby skutecznie schudnąć. Jest to uważane za umiarkowane, gdy robisz to przez większość dni w tygodniu, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym.

Jeśli nie możesz spędzić trzydziestu minut ciągłego spaceru, możesz podzielić go na dziesięciominutowe odstępy w ciągu dnia. Nie zapomnij chodzić w szybkim tempie.

3. Ile chodzenia:

Początkowo zacznij od krótszych okresów, aby przyzwyczaić się do rutyny. Możesz rozpocząć swój pierwszy dzień od krótkiego spaceru okresowego i przeplatać go długimi spacerami. Konsekwencja jest kluczem do utraty wagi za pomocą chodzenia.

Kiedy już będziesz zgodny z nową rutyną, twoje ciało również się do tego przyzwyczai i zacznie wykazywać poprawę metabolizmu i pomoże spalić wszystkie dodatkowe kalorie.

Jeśli czujesz się zbyt zmęczony, możesz wziąć dzień wolny, ale upewnij się, że nie przerywasz zbyt często.

4. Prędkość chodzenia:

Szybkość, z jaką chodzisz, zależy od twoich zdolności fizycznych. Rozgrzewka jest niezbędnym i pierwszym krokiem do rozpoczęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ten proces pomaga rozciągnąć mięśnie, przygotowując ciało do chodzenia.

Zacznij chodzić początkowo w wolnym tempie; następnie możesz stopniowo zwiększać prędkość. Możesz chodzić po schodach zamiast windy, a jeśli chcesz stracić większość kalorii z krótkiego spaceru, to szybki marsz jest drogą do zrobienia.

W przeciwieństwie do ćwiczeń o wysokiej intensywności, najlepszym sposobem włączenia treningu do codziennej rutyny jest konsekwentne, ale umiarkowanie intensywne chodzenie.

5. Najlepsza technika chodzenia:

Przestrzeganie odpowiedniej techniki odgrywa istotną rolę w zdrowym odchudzaniu. Oto kroki, o których musisz pamiętać:

  • Postawa: Dobra postawa sprawia, że ​​krok chodzenia jest bardziej naturalny, angażując mięśnie tułowia. Jeśli twoja postawa nie jest właściwa, możesz odczuwać bóle i bóle całego ciała.
  • Ruch twojej ręki: Przy prawidłowym ruchu ramion możesz spalić o 10 procent więcej kalorii. Upewnij się, że istnieje równowaga ruchów między rękami i nogami. To przyspieszy Twój krok.
  • Spacerowy krok: Jeśli chcesz dodać mocy i szybkości do swojego kroku, kluczem jest odpychanie się tylną nogą. Upewnij się, że nie przesadzasz.

Chodzenie samotnie wystarczy, aby schudnąć?

Zmierz, ile przeszedłeś

Czy chodzenie jest dla Ciebie jedyną formą ćwiczeń? Wtedy utrata wagi zależy od wielu czynników, takich jak czas trwania i intensywność chodzenia.

Ale samotne chodzenie może nie wystarczyć, aby osiągnąć docelową wagę. Dzięki połączeniu zdrowej diety i energicznego marszu możesz skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy.

Zacznij od dodania do codziennej rutyny prostego 30-minutowego, energicznego spaceru, aby spalić do 150 kalorii. Możesz spalić więcej kalorii w miarę upływu czasu, zwiększając tempo.

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta wraz z chodzeniem pomoże nie tylko zrzucić te kilogramy, ale także utrzymać zdrowy tryb życia.

Chodzenie lepiej niż bieganie, aby schudnąć?

Chodzenie, aby schudnąć

Jeśli uważasz, że chodzenie nie ma większego wpływu na twoje ciało w porównaniu z bieganiem, jest to dalekie od prawdy. Jeśli jesteś początkującym, chodzenie jest znacznie lepszym treningiem niż bieganie. Jeśli zaczniesz biegać, odkładając na bok utratę wagi, możesz się zranić, ponieważ jest to zbyt szybkie.

Rozważ swoje zdrowie, wiek i czas, który masz w rękach; możesz wybrać dietę i chodzić, aby schudnąć. Jest to szczególnie skuteczne, jeśli jesteś początkujący i możesz potrzebować trochę czasu, aby przyspieszyć.

Nie musisz czuć, że musisz iść na plan biegowy; jest bardziej dostępny i przydatny, jeśli chcesz schudnąć chodząc, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym.

Chodzenie w celu utraty wagi to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się wszystkich niechcianych kilogramów z organizmu. Sprawia również, że twoje ciało jest bardziej stonowane, pozbywając się wszystkich tych zwiotczałych części. Chodzenie nie wymaga ciężkiego sprzętu, dzięki czemu jest dostępną opcją dla osób w każdym wieku. To jest powód, dla którego w wielu metropoliach popularne stają się parki spacerowe. Więc na co czekasz? Podnieś buty i rozpocznij swoją przygodę z odchudzaniem od spaceru po parku.

Zastrzeżenie: Ten artykuł zawiera informacje oparte na badaniach i nie jest osobistą opinią witryny. Skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz wprowadzać coś nowego do swojej rutyny.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy chodzenie pomaga utrzymać zrzuconą wagę??

Odp.: Utrzymanie utraconej wagi jest tak samo ważne, jak zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie przestawaj chodzić po osiągnięciu docelowej wagi, ponieważ kontynuowanie tego pomoże ci utrzymać zdrową wagę. Wiele badań pokazuje, że regularna aktywność fizyczna pomoże ludziom utrzymać utratę wagi.

2. Czy chodzenie tonuje i buduje mięśnie??

Odp.: Oprócz utraty wagi chodzenie pomaga wzmocnić mięśnie rdzenia, zapewniając stonowane ciało. Przyczynia się do napinania mięśni brzucha i dolnej części ciała, budując siłę mięśni. To sprawia, że ​​wykonujesz więcej czynności bez ciągłego odczuwania zmęczenia.

3. Ile może być za dużo chodzenia, aby schudnąć??

Odp.: Bycie konsekwentnym jest ważniejsze niż bycie intensywnym podczas chodzenia, aby schudnąć. Jeśli chodzisz dłużej, niż jest to wymagane, może to spowodować przewlekły ból stopy, który będzie bolesny. Upewnij się więc, że wybierasz ramy czasowe, które są dla Ciebie wygodne.