Utrata masy ciała stała się kluczowa dla utrzymania idealnego i zdrowego ciała, ale nie jest już wyzwaniem. Teraz picie czarnej herbaty w celu utraty wagi to zdrowa droga! Solidne odchudzanie skutkuje kondycją, zapobiega też temu, by nasz organizm stał się gospodarzem chorób, a czarna herbata może zdziałać dla Ciebie magię! Aby zrozumieć związek między czarną herbatą a utratą wagi, przewiń w dół.

 • Czarna herbata kontra zielona herbata na odchudzanie
 • Co to jest czarna herbata
 • Rodzaje czarnej herbaty
 • Czy czarna herbata jest dobra na odchudzanie??
 • Jak zrobić czarną herbatę na odchudzanie-DIY
 • Najlepszy czas na picie czarnej herbaty na odchudzanie
 • Właściwości czarnej herbaty, które pomagają w odchudzaniu
 • Inne zalety czarnej herbaty na odchudzanie
 • Dawkowanie czarnej herbaty dla dorosłych i kobiet w ciąży
 • Skutki uboczne czarnej herbaty

Czarna herbata na odchudzanie

Czarna herbata kontra zielona herbata na odchudzanie

Czarna herbata, podobnie jak jej odpowiednik zielona herbata, świetnie sprawdza się w odchudzaniu. Zarówno czarna, jak i zielona herbata to ekstrakty z liści rośliny Camellia sinensis. Jedyna różnica polega na sposobie ich przetwarzania. Liście zielonej herbaty suszy się powietrzem do więdnięcia, a następnie gotuje na parze. Natomiast liście czarnej herbaty pozostawia się do fermentacji, a następnie smaży na patelni.

Co to jest czarna herbata

Herbata czarna pochodzi ze wschodniej Azji. Jak wiele herbat, czarna herbata jest pozyskiwana z krzewu Camellia sinensis. Jest to rodzaj herbaty, która podlega większemu procesowi utleniania niż napoje takie jak zielona, ​​oolong czy biała herbata. Ten proces utleniania jest powodem, dla którego czarna herbata ma silny smak i czerwonawy kolor. Zachowuje też swój charakter przez kilka lat, w przeciwieństwie do zielonej herbaty, która traci swój smak w ciągu roku.

Zobacz więcej: Korzyści z czarnej kawy dla utraty wagi.

Rodzaje czarnej herbaty:

Istnieje kilka odmian czarnej herbaty w różnych smakach. Zazwyczaj nazwy różnych niemieszanych czarnych herbat reprezentują region, w którym są uprawiane i mają różne smaki. Niektóre z nich to herbata deserowa, czarna z miętą, Earl Grey, czarna z bergamotką itp.

Czy czarna herbata jest dobra na odchudzanie??

Badania pokazują, że czarna herbata jest bogata w polifenole, rodzaj przeciwutleniacza (1). Te super składniki odżywcze naprawiają uszkadzające komórki wolne rodniki i odtruwają je. Czarna herbata zawiera więcej polifenoli niż owoce i warzywa. Proces fermentacji czarnej herbaty zmniejsza katechinę, tearubiginy, polifenole i flawiny herbaciane, które są przeciwutleniaczami, które pomagają naszemu organizmowi w odchudzaniu. Czarna herbata zawiera większą ilość kofeiny, która stymuluje nasz organizm do spalania dodatkowego tłuszczu z brzucha.

Jak zrobić czarną herbatę na odchudzanie-DIY

Oto jak szybko przygotować filiżankę czarnej herbaty na utratę tłuszczu:

Korzystanie z czarnych torebek na herbatę

 • Gotowe do użycia torebki z czarną herbatą są dostępne w każdym sklepie wielobranżowym lub supermarkecie. Wybierz obiecującą markę.
 • Zagotuj szklankę wody.
 • W gorącej wodzie zanurz torebkę z herbatą i pozostaw na kilka minut.
 • Wyjmij torebkę z herbatą, dodaj trochę miodu i popijaj zdrową czarną herbatę.

Z Liśćmi Czarnej Herbaty

 • Weź czajniczek i dodaj filiżankę wody.
 • Gdy woda się zagotuje, dodaj kilka liści czarnej herbaty i przykryj pokrywką.
 • Po kilku minutach odcedź liście i dodaj wybrany przez siebie słodzik i ciesz się czarną herbatą.

Wskazówki, jak poprawić smak ulubionej filiżanki herbaty

 • Używaj przefiltrowanej wody z kranu zamiast wody destylowanej, aby cieszyć się pełnym smakiem.
 • Dodanie do czarnej herbaty składników, takich jak starty imbir i sok z cytryny, to dobry sposób na poprawę smaku i przyspieszenie utraty wagi.
 • Można dodać trochę cukru do czarnej herbaty, aby wyeliminować gorzki smak. Możesz również dodać miód lub jaggery jako zdrowe opcje.

Najlepszy czas na picie czarnej herbaty na odchudzanie:

Najodpowiedniejszym czasem na spożycie czarnej herbaty jest godzina po śniadaniu lub obiedzie. Ponieważ pomaga w procesie trawienia, pomagając stracić cały dodatkowy tłuszcz. Jeśli chcesz mieć czarną herbatę rano, możesz wziąć duży kubek napoju, ponieważ czarna herbata zmniejsza wagę. Ogranicz jednak spożycie do nie więcej niż 3 filiżanek.

Właściwości czarnej herbaty, które pomagają w odchudzaniu:

1. Zawiera kofeinę:

Jednym z podstawowych składników czarnej herbaty jest kofeina. Pomaga w zwiększeniu ciepła organizmu, co skutkuje spalaniem kalorii.

2. Zawiera bardzo mało kalorii w porównaniu z innymi napojami:

Aby stracić te dodatkowe kilogramy tłuszczu, musisz zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii, ponieważ są one wprost proporcjonalne do wagi. Pozytywnym sposobem na to jest spożywanie żywności o mniejszej ilości kalorii. Jest to możliwe, zastępując wysokokaloryczne napoje i żywność, taką jak alkohol i desery, niskokalorycznymi opcjami, takimi jak czarna herbata w celu utraty tłuszczu. Na rynku dostępnych jest kilka smaków czarnej herbaty, dzięki którym gorzki napój stanie się przyjemnym napojem!

3. Właściwości odtruwające:

Czarna herbata to fantastyczny napój detoksykujący. Eliminuje szkodliwe toksyny z organizmu. Zawiera polifenole, aminokwasy, katechiny i inne pomocne składniki odżywcze, które przyspieszają detoksykacja, usuwanie wszystkich wolnych rodników w naszym ciele.

4. Zwiększa metabolizm dzięki procesowi utleniania:

Czarna herbata jest w stanie zwiększyć wytrzymałość organizmu i przyspieszyć metabolizm. Odgrywa również zasadniczą rolę w blokowaniu skutków węglowodanów, które w znaczący sposób przyczyniają się do przybierania na wadze. Jest to możliwe, ponieważ liście są wystawione na działanie słońca, co umożliwia utlenianie, które jest odpowiedzialne za wzrost aktywności metabolicznej. Proces ten z kolei sprawia, że ​​nasze ciało staje się superenergetyczne i powoduje utratę większej ilości kalorii, co pomaga w utracie wagi.

5. Stabilizuje poziom cukru we krwi i zmniejsza apetyt:

Czarna herbata może pomóc schudnąć. Czarna herbata występuje w kilku smakach i wiadomo, że ogranicza poziom cukru we krwi, co pomaga uniknąć ochoty na słodycze i jedzenie kaloryczne. Regularnie spożywany pomaga zmniejszyć apetyt, co skutkuje rozsądną utratą wagi.

Inne zalety czarnej herbaty na odchudzanie:

 1. Czarna herbata jest pełna przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy, które pomagają w zrzucaniu tkanki tłuszczowej. Właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i antymutagenne czarnej herbaty zwiększają jej zdolność do modulowania krytycznych funkcji enzymów komórkowych. Badania pokazują, że regularne spożywanie czarnej herbaty może poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób serca.
 2. Nasz organizm zawiera lipidy zwane cholesterolem i trójglicerydami, które pomagają magazynować energię. Jedzenie, które spożywamy, jest magazynowane w postaci tłuszczu. Wykorzystanie tłuszczu następuje pomiędzy posiłkami, kiedy organizm potrzebuje energii. Czarna herbata przyspiesza proces uwalniania trójglicerydów, czyli spalanie niechcianego cholesterolu w naszym organizmie.
 3. Czarna herbata zawiera garbniki, które wspomagają sprawny proces trawienia, koją pracę jelit i lepszą regulację procesu trawienia, co pokazuje, że czarna herbata pomaga schudnąć.
 4. W porównaniu z kawą czarna herbata zawiera mniej kofeiny. Jednak w porównaniu z różnymi odmianami herbaty ilość kofeiny w czarnej herbacie jest większa. Kofeina w czarnej herbacie dodaje energii i zwiększa czujność umysłową. Czarna herbata zmniejsza również uwalnianie hormonów stresu, dzięki czemu uspokaja umysł.

Dawkowanie czarnej herbaty dla dorosłych i kobiet w ciąży:

Dwie do trzech filiżanek czarnej herbaty dziennie nie szkodzą dorosłym. Niektóre badania wykazują niekorzystny wpływ kofeiny na kobietę w ciąży. Wskazane jest skontaktowanie się z pracownikiem służby zdrowia przed spożyciem czarnej herbaty, jeśli jesteś w ciąży, masz alergię na kofeinę lub jakiekolwiek inne składniki czarnej herbaty.

Skutki uboczne czarnej herbaty:

Jak każdy napój, czarna herbata ma również swój udział w skutkach ubocznych. Wszystko, co zostało wzięte w nadmiarze, ma wpływ po. Niektóre z istotnych skutków ubocznych to:

 • Biegunka,
 • Nieregularne bicie serca.
 • Zawroty głowy.
 • Wymioty.
 • Zgaga.

Ze względu na swój mocny, wyrazisty smak, czarna herbata może nie być dla wielu szczęśliwym napojem. Osoby z zaburzeniami snu powinny unikać spożywania czarnej herbaty, ponieważ może to spowodować bezsenność. Lepiej udać się do lekarza przed wypiciem czarnej herbaty w celu utraty wagi, aby sprawdzić, czy najlepiej pasuje do twojego ciała i stanu zdrowia.

Czarna herbata jest napojem odchudzającym, ale zawiera też zestaw wskazówek! Dobrze! Skontaktuj się ze swoim lekarzem, a gdy otrzymasz sygnał od lekarza, wypróbuj te proste i szybkie przepisy na majsterkowanie i wróć do formy. Daj nam znać, jak się czujesz, dodając czarną herbatę do programu odchudzania!