Jeśli jesteś zapalonym pijącym czarną kawę, czas się radować! Twojemu ulubionemu napojowi przypisuje się wiele korzyści dla ciała i umysłu. Wiele badań dowiodło, że czarna kawa jest skuteczna w odchudzaniu w porównaniu z jakimkolwiek innym napojem na bazie kofeiny.

Jeśli myślisz, czym jest czarna kawa? A czym różni się od zwykłej kawy? Czarna kawa to napój będący preparatem, który nie dodaje żadnych dodatków ani mleka. W porównaniu do innych wariantów z kofeiną jest zwykle gorzka i nazywana jest również Espresso.

Przejrzyjmy ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używać czarnej kawy do utraty wagi, korzyści, dziennych limitów dawkowania i skutków ubocznych.

czarna kawa dobra na odchudzanie

Jak czarna kawa pomaga w utracie wagi:

Czarna kawa szybko zyskuje popularność wśród miłośników zdrowia i nie bez powodu! W porównaniu do wariantu przygotowanego z mlekiem i cukrem czarna kawa ma niską kaloryczność. Kiedy czarna kawa jest połączona z odpowiednią rutyną ćwiczeń, możesz szybko spalić te dodatkowe kilogramy.

Według badań konsumpcja kofeiny sprzyja lepszej redukcji i kontroli wagi (1). Duże ilości kofeiny są powiązane ze wzrostem metabolizmu, pomagając w utracie wagi.

Czy czarna kawa spala tłuszcz??

Wiele badań sugeruje, że kofeina odgrywa rolę w spalaniu tłuszczu, chociaż nie ma solidnych dowodów empirycznych na poparcie tego samego. Duże ilości kofeiny w twoim ciele mogą zwiększyć wytwarzanie ciepła, które jest również nazywane termogenezą, i bardzo szybko spala komórki tłuszczowe (2). Kofeina zmniejsza również nadmiar masy ciała, wspomagając lipolizę, przekształcając złogi tłuszczu w energię.

Korzyści z czarnej kawy dla utraty wagi:

Oto niektóre z innych zalet czarnej kawy, które przyspieszają utratę wagi:

1. Metabolizm:

Czarna kawa zwiększa aktywność metaboliczną i podnosi poziom energii w organizmie, ponieważ zawiera kofeinę. Będziesz miał lepsze wyniki odchudzania przy wyższym tempie przemiany materii. Upewnij się, że przygotowujesz niskokaloryczny napój, nie dodając żadnych słodzików. Możesz wzmocnić smak swojej czarnej kawy, dodając mleko orzechowe, miód lub jaggery.

2. Zmniejsza rzeźbienie głodu:

Czarna kawa działa na centralny układ nerwowy zmniejszając chęć do nadmiernego jedzenia. Kofeina pomaga hamować peptyd YY, który jest hormonem głodu, który sprawia, że ​​unikasz pokarmów przybierających na wadze.

Stymulacja aktywności metabolicznej i wzrost poziomu energii tłumi głód dzięki Kofeinie zawartej w czarnej kawie.

3. Zmniejsza dodatkową zawartość wody w organizmie:

Nadmiar wody w organizmie jest jedną z głównych przyczyn nadwagi u wielu osób, a czarna kawa może być doskonałym lekarstwem na to. Czarna kawa pomaga w częstym oddawaniu moczu, wypłukując dodatkową zawartość wody z organizmu. Chociaż utrata wagi jest tymczasowa, to nie ma skutków ubocznych. Jeśli masz wagę wody i chcesz szybko naprawić, ta opcja jest idealnym wyborem.

4. Pomaga spalić kalorie:

Picie czarnej kawy sprawia, że ​​jesteś aktywny, spalając więcej kalorii, skutecznie stymulując aktywność metaboliczną. W ten sposób czarna kawa pomaga schudnąć, spalając więcej kalorii. Czarna kawa jest napojem bez kalorii i ma tylko 5,4 kalorii. Najlepszym sposobem na spalenie większej ilości kalorii jest spożywanie tego napoju przed treningiem.

5. Zmniejszenie produkcji glukozy w organizmie:

Kwas chlorogenowy to przeciwutleniacz obecny w czarnej kawie, który pomaga schudnąć i spowalnia produkcję glukozy w organizmie, zmniejszając ryzyko cukrzycy. Ten przeciwutleniacz poprawia wrażliwość na insulinę i hamuje wchłanianie glukozy w jelitach. Chociaż potrzeba więcej badań, kofeina podnosi poziom adrenaliny, która jest hormonem stresu. Nie pozwala komórkom przetwarzać zbyt dużej ilości cukru.

Najlepszy czas na picie:

Chociaż wiele osób uważa, że ​​picie czarnej kawy spala tłuszcz, głównie po spożyciu wczesnym rankiem, może powodować szereg skutków ubocznych, takich jak rozstrój żołądka, refluks żołądkowy, jeśli robisz to na pusty żołądek.

Dlatego eksperci zalecają spożywanie czarnej kawy w celu utraty tkanki tłuszczowej, gdy poziom kortyzolu jest stosunkowo wysoki, w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00.

Jak używać czarnej kawy do utraty wagi?

Oto kilka sposobów włączenia czarnej kawy do swojej rutyny, aby skutecznie schudnąć:

1. Czarna kawa z miodem:

Jeśli szukasz alternatywnego słodzika do cukru w ​​swojej czarnej kawie, miód może być doskonałym zamiennikiem. Przeciwutleniacze obecne w miodzie dodają smaku kawie i przyspieszają metabolizm, który szybko spala tłuszcz, pomagając w utracie wagi. Chociaż niektórzy ludzie mogą nie lubić tego smaku, gdy już się do niego przyzwyczaisz, będzie to zdrowa alternatywa.

2. Czarna Kawa z Ghee:

Chociaż czarna kawa ma kilka zalet, niektórzy ludzie mają zaburzenia żołądkowe, dlatego wiele osób woli nie pić tego napoju na pusty żołądek. Kwaśne działanie kawy możesz zneutralizować dodając do niej Ghee. Utrzymuje również zdrowie jelit i metabolizm dzięki obecności kwasów omega-3 i kwasu masłowego. Wypróbuj tę cudowną kombinację, jeśli masz na to ochotę.

3. Czarna kawa z cukrem:

Jeśli twoją strategią odchudzania jest czarna kawa, dodanie cukru może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. We współczesnej diecie cukier uważany jest za jeden z najgorszych składników przyjmowany w nadmiarze. Cukier jest również powiązany z wieloma chorobami, takimi jak otyłość i cukrzyca, ze względu na duże ilości fruktozy.

Możesz zastąpić cukier naturalnym słodzikiem, takim jak stewia, jeśli nie możesz spożywać czarnej kawy bez słodzika.

Skutki uboczne czarnej kawy:

Jeśli uważasz, że czarna kawa jest pełna korzyści zdrowotnych, możesz się mylić, zwłaszcza jeśli spożywasz ją w nadmiarze. Oto lista niektórych skutków ubocznych czarnej kawy:

  • Picie zbyt dużej ilości czarnej kawy może prowadzić do niepokoju, uwalniając w organizmie hormony wysokiego stresu.
  • Zbyt dużo kofeiny może wywołać uczucie roztrzęsienia.
  • Istnieje duża szansa, że ​​zepsujesz rutynę snu, jeśli wypijesz zbyt dużo kawy. Dlatego warto unikać picia czarnej kawy przed snem.
  • Nadmierne spożycie kofeiny, która zawiera kwas solny, który może powodować skurcze brzucha i kwasowość.
  • Czasami wchłanianie minerałów może stać się problematyczne, jeśli wypijesz za dużo kawy.

Mnóstwo korzyści zdrowotnych wynikających z czarnej kawy, takich jak zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka, zdrowie wątroby i serca, poprawa pamięci itp. Czarna kawa do odchudzania jest główną korzyścią, której należy szukać, i łatwo ją uwzględnić w swoim codzienna rutyna. Chociaż jest to korzystne dla utraty wagi, spożywanie go w zbyt dużej ilości może powodować więcej skutków ubocznych niż korzyści. Dlatego ciesz się filiżanką tego magicznego napoju z umiarem i czerp z niego korzyści.

Zastrzeżenie: Treści zawarte w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady medycznej. Upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem, zanim spróbujesz czegoś nowego. Witryna nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki uboczne, jakie może mieć na twoim ciele.

Często zadawane pytania:

1. Ile czarnej kawy można bezpiecznie pić dziennie??

Odp.: Jednym z aktywnych składników kawy jest kofeina i jest to jedna z najczęściej spożywanych substancji na całym świecie. Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć 100 mg kofeiny w filiżance o pojemności 8 uncji. Według kilku źródeł cztery filiżanki kawy dziennie są bezpieczne dla większości dorosłych, zawierają 400 mg kofeiny dziennie.

2. Czy można bezpiecznie pić czarną kawę na pusty żołądek w celu utraty wagi??

Odp.: Kwas solny na odpowiednim poziomie pomaga trawić pokarm w twoim ciele. Picie czarnej kawy na pusty żołądek zwiększa produkcję kwasu solnego, uszkadzając wyściółkę jelit, powodując dyskomfort. Wrzody żołądka, IBS, zgaga to tylko niektóre z problemów, które mogą powodować.

3. Czy można przybrać na wadze pijąc czarną kawę??

Odp.: Istnieje kilka korzyści, jakie oferuje czarna kawa, które pomagają w utracie wagi, ale istnieje również szansa na przybranie na wadze, jeśli nie jest przyjmowana prawidłowo.

Jeśli spożywasz kofeinę późną nocą, może ona zakłócać twoje wzorce snu, blokując działanie adenozyny. Niewystarczający sen może zwiększyć apetyt na przetworzoną żywność, co z kolei skutkuje przyrostem masy ciała.

Kilka napojów kawowych jest wypełnionych kaloriami i cukrem, więc unikaj tego rodzaju napojów kawowych i trzymaj się zwykłej kawy, jeśli chcesz schudnąć.