Kto nie pamięta gumy do żucia z dzieciństwa? W okresie dojrzewania wielu z nas musi mieć paczkę gum do żucia. Tak zabawne, jak to tylko możliwe, czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że możesz użyć gumy do żucia do utraty wagi? Tak, ten prosty nawyk, wraz ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i odpowiednimi ćwiczeniami, może skutecznie osiągnąć docelową wagę (1).

Prostym sposobem na utratę wagi przez żucie gumy jest zastąpienie kalorycznych przekąsek gumą, aby zaspokoić głód. Przejrzyj ten artykuł, aby uzyskać więcej ekscytujących szczegółów bez marnowania minuty.

Spis treści:

 • Jak guma do żucia pomaga w utracie wagi?
 • Korzyści z żucia gumy do utraty wagi
 • Najlepsza guma do żucia na odchudzanie
 • Nadmierne spożycie i wpływ na Twoje zdrowie
 • FAQ

Guma do żucia na odchudzanie

Jak guma do żucia pomaga w utracie wagi:

Guma do żucia to jeden z najłatwiejszych sposobów, by oprzeć się pokusie niepotrzebnego jedzenia. Jeśli otworzysz gumę do żucia i chrupisz ją, gdy masz ochotę na trochę śmieci lub gdy jesteś na spacerze, pomaga to uniknąć dodatkowych kalorii, unikając niepożądanego przybierania na wadze (2). Oto kilka sposobów na wprowadzenie gumy do żucia do codziennej rutyny.

 • Możesz żuć gumę między posiłkami, jeśli masz ochotę zjeść przekąskę (3).
 • Wyrzuć gumę do żucia, gdy jesteś na imprezie lub w kinie.
 • Możesz używać gumy podczas gotowania, ponieważ możesz nieświadomie skubać gotowanie.
 • Umieść paczkę gumy do żucia w torebce, aby nie dać się nabrać na te wysokokaloryczne przekąski.

Korzyści z żucia gumy do utraty wagi:

 • Guma do żucia pomaga jeść mniej kalorii.
 • Guma do żucia pomaga stracić tłuszcz na twarzy, ponieważ twoja szczęka pracuje nad wszystkimi mięśniami.
 • W porównaniu do ludzi, którzy nie żują gumy, ci, którzy jedzą gumę, spalają więcej kalorii.
 • Pomaga w głodzie przekąsek, nawet o 40 procent, zmniejszając apetyt (4).
 • Możesz schudnąć nawet 10 kilogramów rocznie, po prostu dokonując pewnych zmian w stylu życia, takich jak chodzenie po schodach z gumą do żucia.
 • Najważniejszą zaletą gumy do żucia jest to, że zastępując paczkę chipsów gumą, możesz stracić do dwóch funtów rocznie.

Najlepsza guma do żucia do utraty wagi:

Przedstawiamy Państwu listę rodzajów gum do żucia, które można znaleźć, które można wykorzystać do odchudzania według własnego gustu i potrzeb.

1. Guma do żucia bez cukru:

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj gumy nie zawiera cukru i jest uważany za przydatny do odchudzania. Upewnij się, że nie przekraczasz limitu 50 do 20 gramów gumy bez cukru dziennie.

Nawet jeśli jest dobry, nadmiar może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Sztuczne słodziki obecne w gumie bezcukrowej mogą powodować poważne skutki zdrowotne, jeśli są przyjmowane w nadmiarze.

2. Guma do żucia z kofeiną:

Jednym z głównych związków występujących w wielu herbatach i kawie jest kofeina. Pomaga spalić tłuszcz i kalorie obecne w twoim ciele, pomagając w procesie utraty tłuszczu (5). Wykazuje również znaczny spadek wskaźnika masy ciała i tkanki tłuszczowej poprzez spożywanie gumy z kofeiną.

Jeśli jesteś zapalonym pijącym kawę, staraj się nie pić za dużo gumy kofeinowej, ponieważ może to przekroczyć dzienny limit spożycia kofeiny.

Jedna guma dziennie może nie powodować wielu skutków ubocznych, ale pamiętaj, aby unikać nadmiernego spożywania kofeiny.

3. Guma do żucia z nikotyną:

Nikotyna jest powszechnie występującym składnikiem papierosów. Sprawia, że ​​jesz mniej, zmniejszając apetyt. Pomaga Twojemu ciału spalić wszystkie dodatkowe kalorie poprzez podniesienie metabolizmu Twojego organizmu.

Chociaż stosowanie gumy nikotynowej przynosi korzyści, ma ona szkodliwe skutki, ponieważ może uzależniać. Używanie gumy nikotynowej do odchudzania nie jest zalecane, chyba że próbujesz rzucić palenie.

4. Guma do żucia z cukrem:

Ogólnie rzecz biorąc, guma do żucia zawiera wiele konserwantów, cukrów i aromatów, które sprawiają, że jest tak zabawna. Spożywanie gumy do żucia z cukrem może dać ci szczęście na chwilę, ale regularne jej używanie może wywołać wiele skutków ubocznych dla zdrowia jamy ustnej.

Jeśli szukasz gumy do żucia na odchudzanie, to należy unikać tej z cukrem. Działa, aby odświeżyć usta raz na jakiś czas, ale nie na dłuższą metę.

Nadmierna konsumpcja i wpływ na twoje zdrowie:

Wszystko, co przesadza, może spowodować więcej szkody niż pożytku. Guma do żucia rzeczywiście pomoże ci ograniczyć spożycie kalorii, ale przesadzenie może spowodować więcej szkód niż pożytku.

Pięć kawałków gumy powinno być limitem, ponieważ nadmiar gumy do żucia może powodować wzdęcia, ponieważ możesz połykać powietrze w tym procesie.

Sorbitol to niskokaloryczny słodzik, który działa jak środek przeczyszczający, który można znaleźć w wielu gumach do żucia bez cukru.

Więc ciesz się słodkimi korzyściami płynącymi z gumy do żucia, utrzymując równowagę, abyś nie musiał stawić czoła żadnym negatywnym skutkom.

Guma do żucia to doskonałe narzędzie, które zapewni Ci idealny mechanizm kontrolowania spożycia kalorii. Ale guma do żucia na odchudzanie nie może być jedynym sposobem na utratę tych dodatkowych kilogramów. Guma do żucia to mechanizm, który działa znacząco w połączeniu ze zdrową dietą i doskonałym reżimem ćwiczeń. Żucie gumy do żucia pomoże stłumić apetyt (6). Więc nie powstrzymuj się i wypróbuj jedną ze swoich ulubionych gum do żucia, gdy masz ochotę na coś słodkiego!

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule są czystymi badaniami i nie zastępują porady medycznej. Witryna nie ponosi odpowiedzialności za wpływ, jaki mogą one mieć na Twoje ciało.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Co to jest guma do żucia?

Odp.: Baza gumy, aromaty, słodziki, zmiękczacze, konserwanty i barwniki to typowe składniki, które składają się na gumę do żucia. Baza gumowa z połączeniem innych składników zapewnia przedłużoną przyjemność żucia. Jest to jedna z powszechnie stosowanych słodyczy, która zapewnia pielęgnację jamy ustnej oraz pomaga radzić sobie z kaloriami i stresem.

2. Czy połykanie gumy do żucia jest niebezpieczne??

Odp.: Przypadkowe połknięcie gumy do żucia nie zaszkodzi, chociaż jest ona przeznaczona wyłącznie do żucia. Ale zawsze lepiej być bezpiecznym, gdy spożywają go dzieci, ponieważ może to spowodować ryzyko zadławienia, a także dla dorosłych w ekstremalnych okolicznościach.

3. Czy guma do żucia może powodować alergie??

Odp.: Składniki gum do żucia rzadko powodują alergie. Ale jeśli jesteś osobą wrażliwą na to, co spożywasz, lepiej przyjrzeć się składnikom przed jej spożyciem.