Shakeology, 18 Shake, Slim Quick i wiele innych marek reprezentują jeden z najbardziej poszukiwanych suplementów diety, znany również jako zamiennik posiłku. Tytuł tego typu shake’ów wskazuje na jego przeznaczenie. Dlaczego jednak ktoś miałby zastępować posiłek? Odpowiedź tkwi w konieczności redukcji masy ciała poprzez spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Koktajl MR nie działa jak spalacz tłuszczu, ale napój, który poradzi sobie z głodem. Dlatego użytkownicy porzucają pełny posiłek na rzecz tego bogatego w białko napoju.

Pomimo mnogości znaków towarowych i opcji dostępnych na rynku żywienia sportowego i dietetycznego, nie jest łatwo znaleźć towar spełniający określone wymagania. Odnoszą się one do zawartości kluczowych pierwiastków, takich jak białko, węglowodany, cukier, tłuszcze, błonnik i różne składniki odżywcze. Na przykład jeden z najpopularniejszych napojów MR, Shakeology, znany jest z nadmiernego cukru, co jest dużą wadą. W związku z tym, jeśli chcesz uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych związanych z niską jakością wytwarzanych produktów, zawsze możesz skorzystać z podejścia DIY.

Jak uzyskać białko??

Jak wiesz, podstawowym elementem każdego koktajlu MR jest białko. Ten składnik może być pochodzenia mlecznego lub roślinnego. W rzeczywistości istnieją inne źródła, ale te są najczęstsze w przypadku suplementów diety. Zgodnie z własnymi preferencjami możesz znaleźć ten składnik w postaci proszku do domowego shake’a MR. Czy jednak można wybrać alternatywę dla zastąpienia sprzedawanego proszku? To jest. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym rozwiązaniom, aby w najbardziej naturalny sposób dodać główny składnik do koktajlu MR.

Twarożek Niskotłuszczowy:

Pół szklanki tego produktu dostarcza 14g podstawowego składnika do domowego shake’a. Twarożek bije na głowę lubiany grecki jogurt, o którym w odniesieniu do tego parametru będzie mowa poniżej. Poza tym wartość energetyczna też jest przyzwoita – 81 kcal.

Jedwabne Tofu:

Cztery łyżki Silken Tofu to idealne rozwiązanie do stworzenia przyjaznego weganom napoju MR. Chociaż zawartość białka jest o połowę niższa od wyżej wymienionej wartości, możesz z łatwością podwoić lub potroić porcję i regulować swoje zapotrzebowanie na białko. Mimo to zwracaj uwagę na stawkę kcal, ponieważ 47 kalorii dostarcza 4 łyżki.

Masło migdałowe:

Poznaj ciężką artylerię według wartości energetycznej. Cztery łyżki masła migdałowego dostarczają niesamowite 190 kcal. Tymczasem ilość białka jest raczej umiarkowana i wynosi 7 gramów. Niemniej jednak smak tego produktu jest nie do opisania.

Nasiona konopii:

To roślinne źródło białka jest również dość kaloryczne. Mimo to jest pełen wszechstronnych składników odżywczych, takich jak żelazo, magnez i kwasy omega-3. Nie zapomnieliśmy o białku. Otrzymasz 9g podstawowego składnika w 4 łyżkach stołowych.

Jogurt grecki:

W końcu przedstawiamy najpopularniejsze źródło białka do koktajli DIY. Jogurt grecki można znaleźć w setkach przepisów na napoje MR i koktajle przygotowywane w domu. Głównymi zaletami tego produktu są niskokaloryczne i wysokobiałkowe. 100 gramów jogurtu to 10g białka i 59 kcal.

Teraz wiesz, jak zastąpić proszek proteinowy naturalnym źródłem tego ważnego składnika. Ciesz się napojem MR.