Kto nie chce schudnąć? Wszyscy chcemy dobrze wyglądać, dbać o kondycję i czuć się dobrze pod koniec dnia. Ale utrata wagi dla idealnej sylwetki może być wyczerpująca z powodu intensywnego życia, które prowadzimy, ćwicząc, przechodząc na dietę, poświęcając jedzenie, które kochasz; to wszystko nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Zbyt duża waga prowadzi do różnych problemów związanych z otyłością, zmęczeniem, niską aktywnością, a lista nigdy się nie kończy. Co jeśli istnieje magiczny napój, który pomaga w utracie wagi. Tak! To jest możliwe. Herbata Oolong zwiększa tempo przemiany materii organizmu, co pomaga w odchudzaniu. Pomaga utrzymać energię podczas aktywności fizycznej. Im wyższe tempo przemiany materii, tym szybciej schudniesz.

Dzisiaj porozmawiamy o szeroko dyskutowanej herbacie oolong i o tym, jak pomaga w odchudzaniu.

Spis treści:

 • Co to jest herbata oolong?
 • Czy herbata Oolong jest dobra na odchudzanie??
 • Jak herbata Oolong wspomaga utratę wagi?
 • Jak herbata Oolong pomaga w odchudzaniu?
 • Proste przepisy na samodzielne przygotowanie herbaty Oolong na odchudzanie
 • Najlepszy czas na picie herbaty Oolong na odchudzanie
 • Skutki uboczne herbaty Oolong
 • 10 najlepszych marek herbat Oolong na odchudzanie

Herbata Oolong na odchudzanie

Co to jest herbata Oolong?:

Herbata Oolong to chińska herbata pozyskiwana tradycyjnie z liści rośliny Camellia sinensis. W herbacie oolong proces utleniania jest tylko częściowy. Herbata zielona i czarna również pochodzą z tej samej rośliny, z wyjątkiem tego, że przetwarzanie liści jest inne dla każdego naparu. Wszystkie liście herbaty zawierają enzymy powodujące reakcję chemiczną zwaną utlenianiem. Herbata Oolong ma proces utleniania pomiędzy zieloną herbatą a czarną herbatą; jest częściowo utleniony. Odpowiada za kolor i charakterystyczny smak herbaty oolong. Jednak kolor liści różni się w zależności od marki, od zielonego do ciemnobrązowego. (1)

Czy herbata Oolong jest dobra na odchudzanie:

Herbata Oolong jest zrywana i suszona na słońcu, częściowo utleniana, zanim zostanie skręcona lub zwinięta. Ponieważ jest częściowo utleniony, zachowuje wiele właściwości przeciwutleniających i obniżających poziom lipidów. Przeciwutleniacze pomagają wymiatać szkodliwe wolne rodniki tlenowe, pomagając w ten sposób schudnąć.

Jak herbata Oolong wspomaga utratę wagi?:

 • Herbata Oolong ma właściwości przeciwzapalne i polifenole, które wspomagają odchudzanie.
 • Następuje 10% wzrost tempa metabolizmu, spalanie tłuszczu z brzucha. Herbata Oolong zawiera kofeinę i galusan katechin Epigallo (EGCG), które razem przyspieszają utlenianie tłuszczów.
 • Herbata Oolong reguluje receptory LDL w wątrobie poprzez redukcję złego cholesterolu w organizmie.
 • Możesz zapobiegać cukrzycy, pijąc regularnie herbatę oolong. Herbata Oolong hamuje enzym alfa-glukozydazę, który odpowiada za wchłanianie glukozy w jelicie cienkim.
 • Utrata masy ciała polega na wydatkowaniu energii, którą nabyłeś z jedzeniem. Herbata Oolong może pomóc organizmowi spalić tłuszcz, promując utratę wagi.
 • Herbata Oolong podnosi poziom pH przewodu pokarmowego, usprawniając proces trawienia. Zapobiega wrzodom żołądka, infekcjom bakteryjnym i refluksowi kwasu.
 • Herbata Oolong jest napojem bez kalorii i występuje w kilku smakach. Możesz więc pić bez obaw o kalorie.

Jak herbata Oolong pomaga w odchudzaniu?:

1. Zwiększa metabolizm:

Różne przeciwutleniacze zwiększają metabolizm, co pomaga w walce z licznymi chorobami przewlekłymi. Wraz ze wzrostem metabolizmu odchudzanie staje się łatwe. Kofeina wspomaga również metabolizm organizmu. W ten sposób pomaga nam szybciej osiągnąć określony cel, ponieważ organizm wytwarza więcej energii w pracy nad nim. Ma również doskonały aromat; smakuje tam, gdzie spożywanie 3-4 filiżanek dziennie przyspiesza przemianę materii. Aby skutecznie schudnąć, używaj miodu zamiast białego cukru lub sztucznych słodzików. (2)

2. Pomaga spalić tkankę tłuszczową:

Herbata Oolong zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które pomagają spalać tłuszcz skuteczniej niż jakikolwiek inny napój. Pomaga zredukować tłuszcz z brzucha i zwiotczałych części ciała. Herbata Oolong zawiera polifenole, które powodują utratę wagi i działają przeciwzapalnie. Zawiera kofeinę i katechiny Epigallo (EGCG), które współpracują ze sobą, przyspieszając utlenianie tłuszczu.

3. Bogaty w przeciwutleniacze:

Herbata Oolong zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy. Posiada również witaminy i minerały niezbędne dla zdrowego organizmu. Witaminy A, B, C, E i K oraz minerały takie jak wapń, mangan, miedź, karoten, selen i potas. Odtruwające alkaloidy zawarte w tej herbacie, takie jak kwas foliowy, niacynamid, pomagają w detoksykacji organizmu poprzez pozbycie się zbędnych toksyn. (3)

4. Napój bez kalorii:

Herbata Oolong ma niewiele kalorii. Jest fantastycznym zamiennikiem kilku wysokokalorycznych napojów. Może zaspokoić głód i sprawić, że czujemy się świeżo i aktywni przez cały dzień. Spożycie więcej niż to konieczne kalorii buduje zbędny tłuszcz w naszym ciele. Włącz herbatę oolong do swojej codziennej rutyny i rozpocznij proces odchudzania.

5. Poprawia zdrowie serca:

Regularne spożywanie przeciwutleniaczy w herbacie oolong może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu i wysokiego ciśnienia krwi u niektórych osób. Jest przydatny w regulacji ciśnienia krwi. Kofeina zawarta w herbacie oolong może u niektórych osób nieznacznie zwiększać ciśnienie krwi. Ale ten efekt ma tendencję do zmniejszania się przy regularnym spożywaniu kofeiny. (4)

6. Zapobiega egzemie & Poprawia zdrowie skóry:

Herbata Oolong to ulga dla osób cierpiących na alergie skórne. W szczególności musimy wziąć pod uwagę zapalenie skóry, ponieważ może być dość krępujące. Niektóre badania sugerują, że herbata oolong zawiera antyalergiczne przeciwutleniacze, które łagodzą stany zapalne. Nadaje również skórze blask i młodzieńczy wygląd. Aby uzyskać długoterminowe wyniki, możesz pić herbatę oolong trzy razy dziennie przez sześć miesięcy. Zwalczając wolne korzonki w organizmie, herbata oolong może tłumić reakcje alergiczne. Herbata Oolong pomaga również leczyć trądzik, zmarszczki i inne oznaki starzenia. (5)

7. Zarządzanie cukrzycą:

Niektóre badania sugerują, że rutynowe picie od pięciu do sześciu filiżanek herbaty oolong przez 30 dni może pomóc osobom z cukrzycą typu 2. Jest niezbędna do stabilizacji poziomu cukru we krwi. Niektóre badania sugerują, że polifenole zawarte w herbacie oolong zwiększają aktywność insuliny, przynosząc w ten sposób bezpośrednią korzyść osobom z cukrzycą. Nie poprawia jednak metabolizmu glukozy u osób dorosłych bez cukrzycy. (6)

8. Zmniejsza stres:

Stres stał się częścią życia każdego z nas. Jest to jedna z głównych przyczyn przybierania na wadze. Herbata Oolong zwiększa poziom serotoniny (hormonu dobrego samopoczucia), który łagodzi stres i zapobiega depresji, która prowadzi do emocjonalnego jedzenia. Chińczycy w starożytności pili herbatę oolong jako sposób na relaks. Badanie przeprowadzone na chińskich kobietach, które piły herbatę oolong, wykazało, że doświadczyły zmniejszenia poziomu stresu.

9. Trawienie AIDS:

Herbata Oolong zmniejsza kwasowość w przewodzie pokarmowym, zmniejszając stan zapalny u osób z refluksem żołądkowym i problemami z wrzodami. Jest łagodnie antyseptyczny, dzięki czemu oczyszcza brzuch z okropnych bakterii. Ten gorący napój swoim aromatem i smakiem koi żołądek. Chociaż istnieje potrzeba posiadania dalszych dowodów na uzasadnienie tej informacji.

10. Poprawia wytrzymałość kości i zębów:

Przeciwutleniacze zawarte w herbacie oolong pomagają zachować zdrowe zęby i kości. Badanie przeprowadzone na chińskich kobietach po menopauzie, które regularnie spożywały herbatę oolong, miały o 4,5-4,9% wyższą gęstość kości niż osoby, które nie piją herbaty. Większa gęstość mineralna kości zmniejsza ryzyko złamań. Herbata Oolong jest bogatym źródłem fluoru, który wzmacnia szkliwo zębów ogranicza powstawanie płytki nazębnej. W ten sposób zapobiegając próchnicy.

11. Walczy z rakiem:

Mutacja komórkowa może powodować raka. Przeciwutleniacze zawarte w herbacie oolong zapobiegają mutacji komórek, która może prowadzić do raka. Polifenole herbaciane również zmniejszają tempo podziału komórek rakowych. Przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom DNA i proliferacji komórek. Badania pokazują, że spożywanie wymaganej ilości herbaty oolong dziennie może zmniejszyć ryzyko raka o 4 procent. Mówi się, że zapobiega czerniakowi lub rakowi skóry i ma działanie ochronne na raka płuc, przełyku, trzustki, wątroby i jelita grubego. (7)

Proste przepisy na samodzielne przygotowanie herbaty Oolong na odchudzanie:

Oto szybki sposób na zrobienie herbaty oolong w domu.

Korzystanie z liści herbaty:

Składniki:

 • Jedna łyżeczka liści herbaty oolong.
 • 1 szklanka wody.

Sposób przygotowania:

 • Weź miskę i zagotuj szklankę wody.
 • Gdy woda się zagotuje, wyłącz piec.
 • Dodaj liście herbaty oolong do miski i przykryj pokrywką.
 • Pozwól mu się zaparzyć przez 5 minut.
 • Odcedź herbatę i ciesz się!

Korzystanie z torebek na herbatę:

Składniki:

 • Jedna torebka herbaty oolong.
 • 1 szklanka wody.

Sposób przygotowania:

 • Weź miskę i zagotuj szklankę wody.
 • Po ugotowaniu wyłączyć piec.
 • Włóż torebkę herbaty do filiżanki przegotowanej wody i zaparzaj przez kilka minut.
 • Wyjmij torebkę herbaty i ciesz się napojem.

Korzystanie z herbaty w proszku:

Składniki:

 • Jedna łyżeczka herbaty oolong w proszku.
 • Jedna szklanka wody.

Jak przygotować:

 • Zagotuj szklankę wody.
 • Dodaj sproszkowaną herbatę oolong do przegotowanej wody i odstaw na kilka minut.
 • Odcedź herbatę przed spożyciem.

Najlepszy czas na picie herbaty Oolong na odchudzanie:

 • Wypij filiżankę gorącej herbaty Oolong rano wraz ze śniadaniem.
 • Można go również przyjmować 30 minut przed obiadem lub kolacją.
 • Herbatę Oolong możesz spożywać do wieczornej przekąski.
 • Lepiej ograniczyć spożycie tej herbaty do 3 do 4 filiżanek, aby cieszyć się korzyściami bez powodowania jakichkolwiek szkód.

Herbata Oolong na odchudzanie

Niektóre skutki uboczne herbaty Oolong:

 • Picie herbaty oolong w umiarkowanych ilościach ma pozytywne skutki. Ale nadmierne picie (więcej niż 4 filiżanki) może spowodować więcej szkód.
 • Kofeina w herbacie oolong nie jest odpowiednia dla twojego zdrowia. Skutkami ubocznymi kofeiny są bóle głowy, nerwowość, nieregularne bicie serca, zgaga, nudności itp..
 • Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed regularnym spożywaniem herbaty oolong w dużych dawkach.
 • Pacjenci z cukrzycą powinni również porozmawiać z lekarzem przed spożyciem takiej herbaty.
 • Możesz również „uzależnić” od herbaty do tego stopnia, że ​​pojawią się objawy odstawienia, jeśli nagle przestaną ją pić.

10 najlepszych marek herbat Oolong na odchudzanie:

 1. Organiczna herbata oolong Prince of Peace.
 2. Foojoy china klasyczna min-nan herbata oolong.
 3. Vahdam, wysokogórska herbata oolong.
 4. Super organics metabolizm kapsułki herbaty oolong.
 5. Herbata Cha4tea 36 oolong.
 6. Herbata tao herbaty czarnego smoka oolong.
 7. Pełnosmakowa herbata oolong Avant grub.
 8. Zespół jednej globalnej herbaty oolong Darjeeling.
 9. Organiczna herbata oolong Teatulia.
 10. Herbata oolong dziesięciu ren króla.

Tak więc, z mnóstwem korzyści, jakie zapewnia herbata oolong, dodajmy ją do naszej diety i zacznijmy od razu zrzucać te dodatkowe kilogramy w zdrowy sposób. Powiedz nam, jak herbata oolong pomogła Ci schudnąć.