Ten artykuł ma na celu dostarczenie informacji o oleju kokosowym i jego korzystnym wpływie na odchudzanie. Przekonanie, że pomaga w odchudzaniu opiera się na tym, że zmniejsza głód i tłumi apetyt. Kokos zawiera zdrowe tłuszcze zwane średniołańcuchowymi trójglicerydami, które są inaczej metabolizowane, zwiększają uczucie sytości i wspomagają utratę wagi.

Badania pokazują, że średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe potrzebują więcej energii do metabolizmu. Oznacza to, że podczas próby strawienia żywności przygotowanej na oleju kokosowym spalane jest stosunkowo więcej kalorii niż na konwencjonalnych olejach roślinnych..

Jak używać oleju kokosowego do utraty wagi

Czy olej kokosowy pomaga w utracie wagi:

 • Kiedy usłyszałam, że olej kokosowy wspomaga odchudzanie, nawet moje zdziwienie nie znało granic. Olej kokosowy może faktycznie pomóc w zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Zostało to poparte różnymi badaniami, badaniami i próbami. W przeciwieństwie do większości innych olejów spożywczych, które składają się głównie z długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olej kokosowy prawie w całości składa się z średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych lub trójglicerydów. Wiadomo, że te kwasy tłuszczowe przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt. Trójglicerydy średniołańcuchowe obejmują kwas kaprylowy, kapronowy i laurynowy. (1)
 • Główny trójgliceryd średniołańcuchowy obecny w oleju kokosowym to kwas laurynowy, który nie jest gromadzony jako złogi tłuszczu ze względu na różnice w ich szlakach metabolicznych.
 • Te dość skutecznie podnoszą poziom energii. Spożywanie około trzech łyżek organicznego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia dziennie pomogłoby Ci osiągnąć znaczny zastrzyk energii.
 • Ciała ketonowe wytwarzane w wątrobie pomagają wywołać uczucie pełności i hamują napady głodu. To z kolei zmniejsza dzienne spożycie kalorii. Ponadto stwierdzono, że olej kokosowy poprawia trawienie, a także efektywniej wchłania składniki odżywcze z jelit. Tak więc, nawet będąc na diecie, możesz wydobyć maksimum wartości odżywczych z jedzenia i nie czuć się cały czas słabym lub zmęczonym.
 • W przeciwieństwie do triglicerydów długołańcuchowych, triglicerydy średniołańcuchowe są całkowicie i szybko wchłaniane do krwiobiegu, dzięki czemu mogą być wykorzystywane jako źródło natychmiastowej energii dla organizmu. Są też mniej podatne na przekształcenie w tłuszcz magazynowy niż te o długim łańcuchu.
 • Różne badania przeprowadzone na szczurach laboratoryjnych wykazały, że szczury karmione średniołańcuchowymi tłuszczami przybrały prawie 20% mniej masy ciała i tłuszczu w porównaniu do grupy kontrolnej karmionej długołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi.
 • Badania wykazały, że spożywanie oleju kokosowego również utrzymuje w ryzach wahania nastroju. Dzięki temu pozostajesz bardziej pozytywny i zmotywowany, aby osiągnąć cele związane z odchudzaniem. Dzieje się tak, ponieważ średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w oleju kokosowym pomagają w przekształcaniu cholesterolu w steryd zwany pregnenolonem. Ten konkretny hormon powoduje sprawne funkcjonowanie wielu innych hormonów związanych z utratą wagi, takich jak trawienie, lepsze wykorzystanie tłuszczu itp.
 • Z całej rodziny witamin niektóre są klasyfikowane jako rozpuszczalne w wodzie, kompleks witaminy B, a inne, w tym witamina A D E i K, są rozpuszczalne w tłuszczach. Olej kokosowy pomaga w lepszym wchłanianiu tych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Prowadzi to do lepszej tekstury skóry, mocniejszych kości, jako pośredni efekt spożywania oleju kokosowego.
 • Co nie mniej ważne, olej kokosowy jest łatwo przyswajalny i wykorzystywany przez organizm. Zmniejsza również obciążenie trzustki. Trzustka jest gruczołem odpowiedzialnym za produkcję insuliny. Tak więc mniej zestresowana trzustka lepiej radzi sobie z poziomem cukru we krwi.
 • Badania wykazały, że dodanie do diety zdrowych tłuszczów, takich jak olej kokosowy, może zwiększyć objętość żołądka i zwiększyć uczucie pełności. Zwiększa również HDL (dobry cholesterol) i poprawia wrażliwość na insulinę, co prowadzi do zmniejszenia apetytu na cukier.
 • Olej kokosowy łagodzi stany zapalne i ma mieć działanie kardioprotekcyjne.
 • Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia zawiera większe ilości składników odżywczych, takich jak witamina E i aktywne polifenole w diecie, i jest ogólnie uważany za zdrowszy niż olej kokosowy pozyskiwany z dojrzałej kopry.
 • Olej kokosowy przyspiesza przemianę materii i pomaga w spalaniu tłuszczu. W badaniu zaobserwowano, że spożycie oleju kokosowego doprowadziło do zmniejszenia obwodu talii u mężczyzn. Zmniejsza tłuszcz brzuszny i gromadzenie tłuszczu w organizmie, a tym samym pomaga w utracie wagi.

olej kokosowy na odchudzanie

Jak używać oleju kokosowego do utraty wagi?

 • Olej kokosowy można włączyć do gotowania. Jedzenie gotowane w oleju kokosowym hamuje apetyt i szybko zwiększa uczucie sytości. Zapobiega przejadaniu się i wspomaga odchudzanie.
 • Można zażywać 1-2 łyżeczki oleju kokosowego dziennie, aby przyspieszyć utratę wagi.
 • Na rynku dostępne są suplementy zawierające olej kokosowy. Te tabletki zwiększają metabolizm i promują uczucie sytości w celu zwiększenia utraty wagi.
 • Olej rafinowany używany do pieczenia można zastąpić olejem kokosowym.
 • W dzisiejszych czasach wiele osób zaczęło dodawać olej kokosowy do swoich napojów, takich jak herbata, kawa i koktajle zamiast śmietany, aby uzyskać korzyści zdrowotne.
 • Olej kokosowy może być używany do tworzenia dressingów do sałatek zamiast zwykłego majonezu i oliwy z oliwek, aby uczynić go zdrowszym i wspomóc odchudzanie.

Korzyści z oleju kokosowego na odchudzanie:

 • Korzyści zdrowotne wynikające z orzecha kokosowego są liczne, zwłaszcza gdy jest używany jako narzędzie do odchudzania.
 • Zwiększa metabolizm i wspomaga odchudzanie.
 • Składa się głównie z MCT, które są szybko trawione i wchłaniane do krwi, co prowadzi do zwiększenia pełności i zmniejszenia przejadania się.
 • Olej kokosowy podnosi poziom cholesterolu HDL i ma działać kardioprotekcyjnie.
 • Posiada również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
 • Jest naładowany witaminą E, K i minerałami, takimi jak żelazo.

Skutki uboczne oleju kokosowego:

 • Chociaż jest zdrowym tłuszczem, olej kokosowy nadal ma dużą ilość kalorii, około 120 kalorii na łyżkę stołową i może powodować przyrost masy ciała w połączeniu z ciężką dietą. Dlatego nie należy przesadzać z jego konsumpcją.
 • Nie ma wystarczających badań na temat tego, czy olej kokosowy jest bezpieczny w czasie ciąży lub karmienia piersią, więc lepiej unikaj go w tych warunkach.
 • Regularne spożywanie oleju kokosowego w nadmiarze może prowadzić do wzrostu poziomu cholesterolu LDL (złego cholesterolu).

Olej kokosowy w kawie :

Korzyści:

Dodanie oleju kokosowego do kawy prowadzi do zwiększonego metabolizmu w ciągu dnia, stałego wzrostu poziomu energii, zmniejszenia apetytu i poprawy odporności. Pomaga w szybszym odchudzaniu.

Jak używać:

Wystarczy dodać 1-2 łyżki oleju kokosowego do codziennej porannej kawy i gotowe.

Skutki uboczne:

Może prowadzić do wzrostu poziomu cholesterolu; dlatego wymagane jest regularne monitorowanie, jeśli ma miejsce codzienne spożycie oleju kokosowego. W rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna na orzechy kokosowe.

Z mnóstwem dostępnych alternatyw dla utraty wagi, mam nadzieję, że znalazłeś ten artykuł pouczający i na pewno z niego skorzystasz. Olej kokosowy pomaga w utracie wagi, ale przed wypróbowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Gdy otrzymasz sygnał od lekarza, wypróbuj olej kokosowy do utraty wagi i wróć do formy!!

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem i wyjaśnij swoje wątpliwości przed rozpoczęciem stosowania oleju kokosowego do odchudzania.