Istnieje wiele kultur, w których soczewica i rośliny strączkowe są podstawowym pożywieniem. Dla twojej świadomości soczewica i rośliny strączkowe to jedno z najbogatszych źródeł białka u wegetarian. Jednak przygotowanie dalu jest równie powszechne wśród osób, które jedzą niewegetariańskie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów soczewicy. Pomaga to użytkownikowi przełamać monotonię i smak posiadania tylko jednej odmiany. Zawsze lepszym rozwiązaniem jest używanie różnych rodzajów dal do gotowania i jedzenia, aby uzyskać więcej korzyści dla zdrowia. Wśród różnorodnych dal na rynku, jednym z powszechnych i dość popularnych jest masoor dal, znany również jako czerwona lub różowa soczewica.

Jak zrobić przepis na Masoor Dal

Wiele osób lubi curry zrobione z masoor dal, szczególnie w kulturach takich jak Indie. Pikantny przepis masoor dal z pewnością doda smaku i urozmaicenia nudnym codziennym posiłkom.

Dla wygody użytkowników poniżej podano prosty preparat na dzień masoor, z którego mogą skorzystać. Kasy:

Sposób przygotowania Masoor Dal:

Wymagane składniki:

♦ Masoor Dal: ¾ filiżanka

♦ Woda: 2 filiżanki do gotowania dal

♦Sok z cytryny: 1 łyżeczka

♦Cebula: 1, posiekana

♦ Pomidor: 1, posiekany

♦ Czosnek: 2-3, posiekany

♦ Imbir: ¼ cala, drobno posiekany

♦Zielone chilli: 1, posiekane

♦Czerwone chilli: 1-2, całe

♦Kminek: 1 łyżeczka

♦ Czerwone chili w proszku: ½ łyżeczki

♦ Asafetyda: szczypta

♦ Garam Masala w proszku: ½ łyżeczki

♦ Kurkuma w proszku: ½ łyżeczki

♦ Liście kolendry: 1 łyżka stołowa, do przybrania dania

♦ Kozieradka suszona/kasuri methi: 1 łyżeczka

♦Olej/Ghee: 2 łyżki stołowe

Metoda przygotowania Dal:

Weź dal do miski i dobrze wypłucz pod bieżącą wodą. Teraz dodaj ten masoor dal do szybkowaru z 2 szklankami wody i gotuj, aż stanie się miękki, papkowaty i jadalny. Możesz również ugotować dal w garnku zamiast szybkowaru, jak chcesz. Pamiętaj jednak, aby namoczyć dal w wodzie co najmniej 30-40 minut przed gotowaniem, aby zapewnić odpowiednie rezultaty.

Po ugotowaniu dal ubij go wąsem, a następnie odłóż na bok. Weź patelnię na ciepło i dodaj do niej ghee lub olej. Do tego dodać nasiona kminku i chwilę podsmażyć. Następnie cebula powinna być ugotowana na złoty kolor. Imbir i czosnek podążają dalej w gotowaniu i daj mu około 10-15 sekund, aby wydobyć smak.

Teraz należy dodać zielone chilli i czerwone chilli wraz ze wszystkimi suchymi przyprawami wymienionymi na liście, w tym asafetydą. Do tego dodaj pomidory i gotuj, aż olej oddzieli się od mieszanki, a pomidory będą miękkie i papkowate. Do tego dodaj ugotowany dal, który trzymałeś na boku.

Razem z dal dodać około 1 ½ szklanki wody wraz z solą i dobrze wymieszać. To powinno być gotowane na małym ogniu przez następne 10 minut. Należy to robić aż do osiągnięcia pożądanej spójności. Zwykle masoor dal nie jest ani gruby, ani cienki i wiadomo, że ma średnią konsystencję.

Czas dodać suche liście kozieradki, a następnie gotować dal przez około minutę. Na koniec należy dodać sok z cytryny i posiekane liście kolendry, które dodadzą jeszcze uroku dal.

Dobrze wymieszać. Podawać na gorąco z ugotowanym ryżem lub z gorącym chappatis. To zdecydowanie poprawi Twoje kubki smakowe i zapewni pikantny i pikantny smak w codziennym posiłku bez uszczerbku dla zdrowia.