Ciąża i ćwiczenia powinny iść w parze. Jeśli nie ćwiczyłaś przed zajściem w ciążę, możesz zacząć teraz i przedłużyć ją na całe życie. Ale kiedy teraz robisz je również z dzieckiem, musisz się trochę rozgrzać, zanim do nich dotrzesz. Możesz również poćwiczyć z trenerem, który ma doświadczenie w zakresie ćwiczeń w okresie ciąży. Teraz możesz się zastanawiać, jakie ćwiczenia są najlepsze nie tylko dla Ciebie, ale także dla dziecka. Cóż, skoro dopiero zaczynasz, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych ćwiczeń ciążowych w pierwszym trymestrze.

Proste ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze:

1. Zjeżdżalnia ścienna:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze — zjeżdżalnia po ścianie

Jak sama nazwa wskazuje, jest to prosta zjeżdżalnia ścienna. Jedno z bardzo łatwych ćwiczeń ciążowych na pierwszy trymestr. Odbywa się to poprzez oparcie głowy, górnej części pleców i tyłka o ścianę z rękami w pozycji piątki z łokciami zgiętymi pod kątem prostym. A teraz, trzymając łokcie, nadgarstki i dłonie przyciśnięte do ściany, zsuń łokcie w dół, ściskając łopatki.

2. Przysiad z ciężarem ciała:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze – przysiady z ciężarem ciała

To ćwiczenie wymaga stania tak wysoko, jak to możliwe, z dość szeroko rozstawionymi stopami. Następnie oczekuje się, że obniżysz swoje ciało tak nisko, jak to możliwe, jednocześnie utrzymując zgięte i przykucnięte kolana. Możesz wtedy odepchnąć się z powrotem, gdy po krótkiej przerwie. Teraz nie jest jednym z najprostszych ćwiczeń ciążowych na pierwszy trymestr?

3. Kot wielbłąd:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze - Cat Camel

Ułóż się na rękach i kolanach i podążaj za nim, delikatnie unosząc górną część pleców w kierunku sufitu. Również dolna część pleców musi być wygięta, a głowa musi być obniżona między ramionami.

4. Muszla małża:

ćwiczenia w ciąży w pierwszym trymestrze

Opcja ta jest dostępna tylko podczas ćwiczeń w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży. Leżąc na podłodze po lewej stronie z biodrami i kolanami zgiętymi pod ostrym kątem, upewnij się, że prawa noga znajduje się na lewej, a pięty są razem. Utrzymując stopy w kontakcie, powoli podnieś prawe kolano bez poruszania miednicą. Możesz wrócić do pozycji wyjściowej po chwili przerwy.

5. Podbicia bioder:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze – unoszenie bioder

Wymagało to leżenia na plecach na podłodze z ugiętymi kolanami i stopami płasko na podłodze. Teraz powoli podnieś biodra, aż utworzą prostą linię do ramion. Możesz opuścić się po sekundzie pauzy.

6. Pochylenie miednicy:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze – pochylenie miednicy

Zejdź na podłogę na dłoniach i kolanach z dłońmi płasko na podłodze i upewnij się, że dolna część pleców i brzuch są w naturalnej pozycji. Teraz, biorąc głęboki wdech, musisz wciągnąć brzuch i przytrzymać go, a następnie powoli poruszać biodrami, aby upewnić się, że porusza się tylko miednica, a dolna część pleców spłaszcza się. Ten cykl należy powtórzyć.

7. Leżące ciągnięcie za brzuch:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze - leżenie brzucha

Leżąc na podłodze z twarzą do góry i zgiętymi kolanami, musisz oddychać tak, jakbyś miał parę płuc w brzuchu. Uwolnij oddech za pomocą mięśni brzucha, aby przyciągnąć brzuch w kierunku kręgosłupa. Powtarzaj w cyklach.

8. Kegle:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze - Kegels

Siedząc wygodnie na krześle należy ścisnąć mięsień dna miednicy i zatrzymać się na około 3 sekundy.

9. Pilates:

Ćwiczenia do wykonania w pierwszym trymestrze - Pilates

Budując równowagę i zmniejszając ból pleców, Pilates buduje mięśnie rdzenia. Przesadzanie nie jest zalecane. Trening prenatalny raz w tygodniu wystarczy, aby wzmocnić siłę.

Ćwiczenia podczas ciąży w pierwszym trymestrze pomogą Ci poczuć się lepiej i utrzymać wagę, poprawią samoocenę i zapobiegną depresji. Dlatego ważne są ćwiczenia ciążowe w pierwszym trymestrze.