Najtrudniejsza część ciąży kobiety zaczyna się, gdy tylko mijają miesiące, jej ciało staje się cięższe, a jej choroby stają się regularne. Każda konsultacja lekarska obejmuje zestaw ćwiczeń do wykonania przez mamę, aby nie czuła się źle i przez cały czas była zdrowa. Ćwiczenia w trzecim trymestrze ciąży są najważniejszym krokiem do zachowania zdrowia i posiadania zdrowego dziecka. Kobiety w ciąży, które ćwiczą w trzecim trymestrze ciąży, cieszą się dużym zdrowiem fizycznym, a także korzyściami psychicznymi.

ĆWICZENIA, KTÓRE MOŻESZ WYKONYWAĆ W TRZECIM TRYMESTRZE

Wszyscy lekarze sugerują, że kobiety powinny poruszać się w trzecim trymestrze ciąży. Nie powinny siedzieć ani leżeć w jednym miejscu. Ruch ich ciała w dużym stopniu wpłynie na kondycję i zdrowie dziecka.

Mamy kilka ćwiczeń w trzecim trymestrze, które mogą wykonać kobiety w ciąży, aby zachować dobrą kondycję siebie i swoich dzieci.

Ćwiczenia na III trymestr ciąży:

1. Rozgrzewka:

ćwiczenia ciążowe w trzecim trymestrze

Powszechną zasadą jest rozgrzewanie ciała przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu. W przypadku kobiet w ciąży szczególnie przed rozpoczęciem treningów w trzecim trymestrze ciąży należy wykonać szybką rozgrzewkę, aby nie doznały kontuzji lub naciągnięcia mięśni..

2. Podnoszenie ciężarów:

adigina daniki samadanam cheppu mundu - PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Nie jest tak muskularny i zabójczy, jak się wydaje. Kobiety w ciąży mogą wykonywać ćwiczenia z małymi i lekkimi ciężarkami, aby utrzymać silne i kształtne ramiona. Mogą to robić co drugi dzień. W ten sposób mogą wziąć dzień odpoczynku, który pomoże im się rozgrzać.

3. Treningi kardio:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - TRENINGI KARDIO

Podczas treningu w trzecim trymestrze ciąży jedną ważną rzeczą jest trening cardio. Utrzymuje sylwetkę i dopasowanie, co pozytywnie wpłynie na maluszka. Kobiety mogą wykonywać te treningi po dniach podnoszenia ciężarów, aby nie usztywniały mięśni.

4. Chodzenie:

adigina daniki samadanam cheppu mundu - WALKING

Ćwiczenia w trzecim trymestrze będą bardzo przydatne, jeśli kobieta w ciąży również idzie obok siebie. Spacery od wieków są idealną metodą treningu. Kobiety w ciąży powinny wybrać odpowiednią ścieżkę i chodzić przez co najmniej 10-15 minut.

5. Trening na rowerze stacjonarnym:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - STACJONARNY TRENING NA ROWERZE

Wszyscy w dzieciństwie poruszaliśmy się stopami w powietrzu, leżąc w pozycji leżącej. Ten zestaw ćwiczeń z dzieciństwa to bardzo dobry sposób na zachowanie dobrej kondycji i zdrowia kobiet w ciąży. Kobiety powinny wykonać od trzech do czterech zestawów tych ćwiczeń w odpowiednich cyklach, a następnie odpocząć.

6. Rozciąganie:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - ROZCIĄGANIE

Jednym z najważniejszych ćwiczeń w trzecim trymestrze ciąży jest rozciąganie ciała. To zawsze ulga, gdy rozciągasz swoje ciało. Kobiety mogą skorzystać z pomocy ściany i z pełną siłą rozprostować ręce i nogi.

7. Przysiady:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - SQUATS

Wszystkie treningi ciążowe w trzecim trymestrze obejmują przysiady, które są bardzo skutecznym sposobem na utrzymanie zdrowia siebie i dziecka. Kobiety mogą używać ścian, a nawet leżeć. Pomaga utrzymać dziecko w dobrej kondycji i poprawia siłę nóg.

8. Pompki na kolanach:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - KNEE PUSH UPS

Kobiety w ciąży nie potrafią robić pompek we właściwy sposób i nie jest to dla nich odpowiednie. Zamiast tego powinni położyć się na kolanach, a następnie wykonać zestaw pompek. 4-5 zestawów dziennie będzie idealnych, aby zachować formę.

9. Ruch motyla:

Ćwiczenia, które możesz wykonywać w trzecim trymestrze - BUTTERFLY MOVE

Usiądź ze złożonymi nogami i trzymaj stopy rękoma, a następnie poruszaj nogami w górę iw dół. Ten trening jest najbardziej odpowiedni do ćwiczeń w trzecim trymestrze. Utrzymuje Twoje nogi w formie i utrzymuje dziecko zdrowe i sprawne.

Teraz, gdy znasz już wszystkie panie, które ćwiczą w trzecim trymestrze ciąży, mamy nadzieję, że będziesz je regularnie śledzić i mieć zdrowe życie i zdrowe dziecko.