Ciąża to faza, w której kobiety mają tendencję do przybierania na wadze. Wynika to głównie z braku ruchu i wysokich hormonów ciążowych. Ramiona są jedną z najczęstszych części, w których może gromadzić się ciężar ciąży. Zalecane są regularne ćwiczenia ramion nawet w czasie ciąży. Istnieją treningi ramion w ciąży, które mają na celu odchudzanie ramion.

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży

Ćwiczenia ramion do wypróbowania podczas ciąży:

1. Zwijanie bicepsa:

ćwiczenia ramion w ciąży

Aby wypróbować ten trening ramion w czasie ciąży, usiądź na krześle ze stopami płasko na podłodze. Trzymaj plecy prosto. Wciągnij pępek w kierunku kręgosłupa, aby nie wygiąć się do przodu. Będąc w tej pozycji, pociągnij łopatki w dół i z powrotem. Teraz trzymaj w każdej ręce ciężarek o wadze 5-10 funtów. Trzymaj ręce blisko boku, podczas gdy dłonie skierowane są do przodu. Zegnij prawą rękę, jednocześnie zginając ciężar dłoni w kierunku ramienia. Opuść plecy do pozycji wyjściowej i powtórz lewą ręką, aby zakończyć jeden cykl. Wykonaj około dwóch zestawów po 10 powtórzeń i zrób sobie minutę przerwy między nimi.

2. Przedłużenie tricepsa:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 2

Bądź w postawie jak poprzednio. Teraz trzymaj w każdej ręce ciężarek o wadze 3-5 funtów. Połóż ręce za głową ze zgiętymi łokciami i skierowanymi w stronę sufitu. Powoli podnoś ciężarki w kierunku sufitu. Opuść ciężarki za głową tak, aby łokcie były skierowane w stronę sufitu. Powtórz to 10 razy dla 2 zestawów z minutową przerwą pomiędzy nimi. To świetne ćwiczenie ramion na ciążę.

3. Wzrost boczny:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 3

Utrzymuj postawę, w której stoisz z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Kolana powinny być lekko ugięte. Teraz trzymaj w każdej ręce ciężarek o wadze 3-5 funtów. Każde ramię powinno zwisać po twojej stronie, z dłońmi skierowanymi do ud. Powoli podnieś obie ręce do poziomu barków. Teraz opuść ręce na boki. Wykonaj 10 powtórzeń w 2 seriach, robiąc sobie minutę przerwy. Wykonuj te ćwiczenia ramion w czasie ciąży, aby uzyskać świetne wyniki.

4. Kciuk Rysunek 8:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 4

Stań prosto z wyciągniętymi rękami i kciukami do góry. Teraz spróbuj odwrócić kciuki. Przesuń kciuki w dół, a następnie z powrotem, aby narysować cyfrę 8. Gdy znajdziesz się na dole okręgu, obróć kciuki do przodu i kontynuuj. Kontynuuj to 10 razy przez 2 zestawy.

5. Pompki ścienne jedną ręką:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 5

Stań 3 stopy od ściany i pochyl się do przodu. Zegnij łokcie i przyciągnij klatkę piersiową do ściany. Teraz odepchnij się, aż twoje ramiona znów będą wyprostowane. Upewnij się, że trzymasz ciało w płaskiej, prostej linii od głowy do palców stóp.

6. Wolne od wagi rzędy:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 6

Zaciśnij pięść, trzymając łokcie przy talii. Teraz trzymaj przedramię z dala od ciała pod kątem 90 stopni do podłogi. Obracaj przedramiona w sposób wiosłujący. Powtórz to 10 razy dwa razy. To jedno z najlepszych ćwiczeń ramion podczas ciąży.

7. Spadki na ławce:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 7

Usiądź w pozycji siedzącej, najlepiej na niskiej kanapie i zsuń ją z przodu tak, aby tylko ramiona podtrzymywały Twój ciężar. Opuść tyłek na podłogę, zginając ramiona. Spróbuj i powoli pchnij się z powrotem do pozycji siedzącej.

8. Loki młotkowe:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 8

Trzymaj kciuki do przodu z hantlami u boku. Podnieś ciężar jak zwykle, ale tym razem trzymaj kciuk z przodu ruchu. Powtórz to 10 razy.

9. Pilates i joga:

Ćwiczenia ramion, które możesz wykonywać podczas ciąży 9

Istnieje wiele pozycji pilates i jogi, które celują w tłuszcze w twoich ramionach i wyszczuplają je. Są to bezpieczne i jedne z najlepszych ćwiczeń ramion podczas ciąży.

To były niektóre z ćwiczeń ramion w ciąży. Wypróbuj te zabawne treningi i utrzymuj ramiona szczupłe i sprawne nawet podczas ciąży. Wykonuj ćwiczenia ramion w czasie ciąży i regularnie zrzucaj kilogramy.