Wiele osób (kobiet) wydaje się mieć zakłopotanie co do tego, czy mogą wykonywać ćwiczenia, takie jak przysiady lub brzuszki w czasie ciąży.

W tym artykule odbędzie się szeroka dyskusja na ten temat. Wszystkie niejasności zostaną usunięte, a na wszystkie Twoje pytania będzie uzasadniona odpowiedź.

Czy można bezpiecznie siadać podczas ciąży?

Pytanie brzmi: „Czy nadal mogę robić przysiady, gdy jestem w ciąży”? lub „Czy przysiady w ciąży są bezpieczne”? Tak! Są momenty, kiedy możesz, a kiedy nie powinieneś.

W pierwszym trymestrze możesz oczywiście popracować nad brzuchem i stracić dodatkowy tłuszcz. Ćwiczenie oczywiście rozwiązuje również poranne mdłości i problemy żołądkowe. Można więc powiedzieć, że brzuszki są niezwykle przydatne w tym okresie, aby poradzić sobie z pewnym stresem fizycznym.

Niektórzy uważają, że w czasie ciąży nie można wywierać żadnego fizycznego stresu na ciało. W rzeczywistości to nie jest prawda. Oczywiście są chwile, kiedy twoje ciało powinno być w całkowitym spoczynku. I jak wspomniano wcześniej, będą też chwile, kiedy będziesz mógł trochę poćwiczyć (to też są ograniczenia).

W pierwszym trymestrze dobrze będzie zrobić kilka przysiadów lub brzuszków i trzeba będzie zastosować inne środki, na przykład kobieta nie może po prostu leżeć na plecach przez cały dzień, ponieważ spowoduje to powiększenie macicy. (to, będziesz musiał podążać w drugim trymestrze).

Kiedy zbliżasz się do drugiego trymestru, wtedy będziesz musiał podjąć poważne kroki. W tym okresie nie nadaje się do wykonywania przysiadów ani żadnych ćwiczeń brzucha.

Oczywiście będą chwile, kiedy poczujesz, że wykonywanie przysiadów jest prawie niemożliwe. Ale to niedługo, ponieważ właśnie omawiamy drugi trymestr i nie musisz się o to jeszcze martwić.

Przysiady są naprawdę świetnym ćwiczeniem, aby spalić nadmiar tłuszczu z brzucha i na pewno o tym wiesz. Jednocześnie obciążają plecy i oczywiście także brzuch. Brzuch odczuwa silną presję i nie będzie to dobre dla kobiety, która niedługo wejdzie w drugi trymestr lub jest już na tym etapie.

Kiedy jesteś na tym etapie, będziesz musiał podjąć poważny krok, który pozwoli Ci zachować zdrowie i uniknąć stresu fizycznego, który może przybrać postać zaburzenia. Będziesz musiała pozbyć się ćwiczeń brzucha i przyjąć kilka technik jogi, przynajmniej ze względu na dziecko.

Cóż, jeśli jesteś maniakiem fitness i chcesz wyglądać dobrze przez cały dzień, to są dla ciebie dobre ćwiczenia inne niż przysiady z brzuszkami. To bardziej ruch i nazywanie tego ćwiczeniami treningowymi nie byłoby właściwe.

Jeśli chcesz popracować nad mięśniami brzucha, będziesz musiał podążać za tym ruchem połączonym wysiłkiem rąk i pleców. Wejdź na podłogę z rękami i kolanami skierowanymi w stronę podłogi i spróbuj powoli wygiąć plecy w kierunku sufitu (w górę),.

Przysiady mogą być trochę za trudne dla kobiety w ciąży. Ale ćwiczenie lub ruch łuku pleców nadal pozwoli jej pracować nad tym obszarem brzucha.