Podczas gdy joga jest dobrze znana jako jeden z najlepszych sposobów na ćwiczenia i utrzymywanie ciała w formie. Jednocześnie uelastycznia również Twoje ciało. Ta elastyczność jest jednym z kluczowych powodów, dla których ludzie zaczęli wybierać jogę podczas ciąży w celu normalnego porodu. Joga nie tylko uelastyczni Twoje ciało. Ale także pomaga rozluźnić i wzmocnić mięśnie oraz kość miednicy. Przekonajmy się, jak skuteczna jest joga. A także jakie są możliwe skutki uboczne tej starożytnej indyjskiej formy ćwiczeń na kobiety w ciąży?.

Joga dla normalnego Porodu

W jaki sposób joga jest korzystna w naturalnym porodzie??

Joga składa się z wielu asan (pozycji/pozycji); te asany skupiają się na określonych częściach ciała i pomagają uczynić tę część bardziej elastyczną i silniejszą. Joga pomaga również w budowaniu połączenia umysłu i ciała za pomocą ćwiczeń oddechowych i innych podobnych metod.

W czasie ciąży kobieta przechodzi wiele zmian w ciele, a asany jogi prenatalnej pomagają rozluźnić mięśnie ciała, a także wzmacniają okolice miednicy, a także wzmacniają ciało. Wszystkie te cechy w połączeniu z siłą psychiczną pomagają podczas porodu i skurczów. Dlatego uważa się, że joga, a konkretnie joga prenatalna, jest korzystna dla normalnego porodu.

Najlepsze 10 asan jogi dla normalnej dostawy:

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się o korzyściach jogi prenatalnej. Sprawdźmy asany, które należy uwzględnić w ćwiczeniu jogi, aby zapewnić normalną dostawę,

1. Vajrasana (pozycja pioruna):

joga ciążowa dla normalnego porodu

Piorun pomaga wzmocnić plecy, a także wyprostować postawę. Pomaga to w zmniejszeniu silnych bólów pleców, których doświadcza wiele kobiet w ciąży. Pomaga również w rozluźnieniu mięśni.

2. Kati Chakrasana (Obrót talii):

Ciąża często prowadzi do braku ruchu lub jedynego określonego rodzaju ruchu. Ćwiczenie, które obejmuje rotację talii, pomoże wzmocnić plecy, które są rdzeniem ciała, ostatecznie sprawi, że będziesz bardziej elastyczny.

3. Utthanasana (przysiady i wznosy):

Utthanasana jest jedną z najlepszych jogi dla ciężarnej kobiety do normalnego porodu. Kucanie pomaga we wzmocnieniu kości miednicy, a następnie podnoszenie pomaga w uelastycznieniu i uelastycznianiu ciała.

4. Tadasana (pozycja palmy):

Asany w jodze mają ogromne podobieństwo do otaczającego nas życia. Możemy to zobaczyć w Tadasanie, lepiej znanej jako pozie palmy. Choć wygląda to bardzo prosto i nieistotnie, pozycja pomaga w wyprostowaniu postawy ciała.

5. Utkatasana (pozycja krzesła):

joga dla naturalnego porodu

Jak sama nazwa wskazuje, pozycja krzesła polega na tym, że udajesz, że siedzisz na krześle, ale nie ma krzesła. Ta postawa pomaga również we wzmocnieniu okolicy miednicy i kręgosłupa.

6. Bhadrasana (pozycja motyla):

Zabawna poza, Bhadrasana wymaga, abyś trzymał nogi złożone w taki sposób, aby wyglądały jak skrzydła motyla. Ta postawa jest skuteczna dla ramion, ud, obszaru miednicy i pleców ze względu na ogólne zaangażowanie wszystkich tych części ciała.

7. Konasana (pozycja kątowa):

joga prenatalna dla normalnego porodu

Konasana lub pozycja pod kątem to świetny sposób na zachowanie elastyczności ciała dla wszystkich. Dla kobiet w ciąży to ćwiczenie robi dokładnie to samo, czyni je bardziej elastycznymi i gibszymi, co pomaga podczas porodu, ponieważ mięśnie nie są napięte.

8. Paryankasana (pozycja szynki):

asany jogi do normalnego porodu

Paryankasana to kolejna pozycja, która pomaga we wzmocnieniu kości i mięśni, jednocześnie pomagając w zwiększeniu elastyczności ciała.

9. Yastikasana (pozycja kija):

Bardzo podobna do Shavasany (pozycja martwa), yastikasana wymaga leżenia w pozycji wyprostowanej na plecach z wyciągniętymi rękami. Ta postawa pomaga się zrelaksować, jednocześnie pomagając rozciągnąć i wzmocnić plecy.

10. Parvatasana (pozycja górska):

jogi do porodu

Chociaż może to wydawać się trudne, pozycja Parvatasana / góra jest kolejnym łatwym sposobem na wzmocnienie mięśni i pleców wraz z mięśniami nóg i kończyn. Postawa jest łatwa w utrzymaniu.

Co należy wiedzieć przed oddaniem się jogi prenatalnej dla normalnego porodu:

Zanim zaczniesz wprowadzać się w ideę jogi lub jeśli nigdy nie próbowałeś żadnej formy ćwiczeń, jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć,

  • Nie próbuj żadnych asan jogi, istnieją tylko pewne asany odpowiednie dla kobiety w ciąży.
  • Nie próbuj tych ćwiczeń samodzielnie, ponieważ wykonywanie ich pod nadzorem profesjonalisty może uniknąć wszelkiego rodzaju skurczów lub kontuzji.
  • Zawsze zaczynaj od rozgrzewki, pozwól swojemu ciału trochę się otworzyć, zanim zaczniesz działać.
  • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niedogodności, które dotyczą Ciebie po lub w trakcie wykonywania jakiejkolwiek formy ćwiczeń.
  • Joga prenatalna dla normalnego porodu nie zapewnia 100% szans na normalny poród, ponieważ czasami powikłania wewnętrzne mogą utrudniać normalny poród.

Wskazówki, jak przygotować się do jogi przed porodem:

Dlaczego i co zostało wymyślone, więc szybko sprawdźmy, jak i czego będziemy potrzebować, aby zacząć ćwiczyć jogę dla naturalnego porodu,

  • Przede wszystkim odpowiedni zestaw ubrań, noszenie ubrań, które nie powodują utrudnień w ruchach ciała takich jak dresy lub odzież sportowa nadaje się do jogi.
  • Posiadanie własnej maty jest równie ważne jak ubranie. Własna mata pozwoli Ci również poćwiczyć niektóre ćwiczenia w domu, na wypadek, gdybyś opuścił zajęcia.
  • Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest bardzo ważne podczas ćwiczeń, niezależnie od tego, czy chodzi o jogę, czy o jakikolwiek inny rodzaj ćwiczeń. Upewnij się, że masz przy sobie butelkę wody i popijaj ją w regularnych odstępach czasu.
  • Kontynuuj ćwiczenia, ale nie zapominaj o dobrym jedzeniu i spaniu na czas, ponieważ tylko ćwiczenia nie przyniosą żadnych korzyści. Prawidłowe odżywianie i dobry sen są koniecznością bez względu na to, ile czasu spędzasz będąc zajętym.

Joga jest bez wątpienia jedną z najlepszych form ćwiczeń, ponieważ ludzie w każdym wieku mogą sobie na nią pozwolić, nie wydając przy tym dużych pieniędzy. Jest to bardzo bezpieczny sposób na utrzymanie formy, a jednocześnie uzyskanie innych korzyści, takich jak sposób, w jaki zdaliśmy sobie sprawę, że „normalna porcja jogi keliye” (joga dla normalnego porodu), jak sugerowali przodkowie, jest w rzeczywistości bardzo pomocna i rzeczywiście bardzo łatwa i bezpieczna.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy mogę wykonywać ćwiczenia jogi w czasie ciąży??

Odp.: Nie, w czasie ciąży ludzkie ciało jest kruche, wykonywanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń, które nie nadają się do tego etapu, może wyrządzić krzywdę zarówno matce, jak i płodowi, dlatego zaleca się praktykowanie tylko jogi prenatalnej.

2. Czy mogę ćwiczyć jogę prenatalną dla normalnego porodu bez żadnego nadzoru??

Odp.: Na początkowych etapach zaleca się wykonywanie ćwiczeń pod okiem profesjonalisty, ponieważ może to pomóc w uzyskaniu odpowiedniej postawy, na późniejszym etapie ćwiczenia te można wykonywać w domu, ale dobrze jest mieć kogoś w pobliżu podczas próby trudniejsze pozycje.

3. Czy powinnam przestać ćwiczyć jogę po ciąży??

Odp.: Jeśli ćwiczyłaś jogę w czasie ciąży, być może zauważyłaś kilka pozytywnych zmian w swoim ciele. Praktykowanie jogi przez całe życie przyniesie tylko więcej takich pozytywnych zmian. Poświęć kilka dni na przerwę po porodzie, a następnie powoli oddaj się jodze ponownie.