Niedługo urodzi się dziecko, rozciąganie nigdy nikomu nie zaszkodziło. Pomaga wzmocnić i wydłużyć mięśnie, co jest bardziej niż kiedykolwiek możliwe, aby poprawić ogólną wagę i wygląd. Nie tylko to, całe twoje samopoczucie zależy od tego, jak się czujesz na temat swojego zdrowia. Chociaż zbyt ciężki trening jest niedopuszczalny, odrobina rozciągania nigdy nikomu nie zaszkodziła. Poinformuj nas o rozciąganiu ciąży.

Ciąża rozciąga się i przynosi korzyści

Korzyści z ćwiczeń rozciągających podczas ciąży:

Korzyści z ćwiczeń, gdy mijają miesiące ciąży, tylko się zwiększają. Twoja postawa oczywiście przesuwa się do lepszej strefy, a waga rozkłada się równomiernie. Gwarantujemy szczelność pleców, szyi i klatki piersiowej.

Poza tym nie zapominaj o korzyściach płynących z rozciągania, które zdziała cuda dla Twojego malucha, który czeka na świat. Włączenie kilku odcinków do codziennej rutyny może łatwo naprawić ból i

bóle, co promuje lepsze doświadczenia z ciążą.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas rozciągania ciąży:

Pomimo gotowości do rozciągania, powinieneś zachować następujące środki ostrożności:.

  • Zawsze rozgrzej się przed rozpoczęciem, ponieważ skakanie prosto, aby się rozciągnąć, może spowodować tylko kontuzje, nie rozwiązując żadnego celu w leczeniu bólu w inny sposób. Kilka minut unoszenia kolan lub przysiadów powinno zdziałać cuda.
  • Staraj się nie podskakiwać, gdy jesteś w ciąży, ponieważ bardzo łatwo może się okazać, że jest to naciągnięty mięsień. Skoncentruj się na nadążaniu za rozciąganiem przez około 20 do 30 sekund i przytrzymaj go, aby poczuć, jak rozciąganie działa.
  • Nie przesadzaj z rozciąganiem. W czasie ciąży wytwarzana jest relaksyna, która rozluźnia więzadła, co sprawia, że ​​jesteś podatna na nieumyślne nadmierne rozciąganie się i zranienie.
  • Nie ograniczaj się, ale też nie przesadzaj. Zawsze słuchaj tego, co ma do powiedzenia twoje ciało.
  • Jeśli odcinek nie robi tego, co powinien, prawdopodobnie najlepiej jest zamiast tego wybrać stronę z nowym.

Rozciąganie się w ciąży i ich korzyści:

Zacznij od rozgrzewki, jak wspomniano, a następnie skup się na części ciała, która wymaga uwagi. Oto 9 najlepszych odcinków, które powinny pomóc.

1. Ciążowe rozciąganie pleców:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 1

Rozciąganie pleców może oczywiście naprawić narastający nacisk na kręgosłup i plecy. Ten odcinek pomaga wydłużyć mięśnie pleców na dużą odległość. Aby być, trzymaj biodra nad lub za palcami i oprzyj rękę na podłodze. Dopasuj ramiona i przechyl głowę do tyłu. Spróbuj ustawić łuk w dość wygodnej pozycji i tak powinno być.

2. Rozciąganie szyi:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 2

Jak sama nazwa wskazuje, to ćwiczenie pomaga uwolnić napięcie z okolicy szyi. Aby wykonać to ćwiczenie, możesz stać lub siedzieć, jak chcesz. Zamknij oczy, weź głęboki oddech, a następnie zacznij od przechylenia głowy na bok. Pozwól mu opaść aż do twojego ramienia. Upewnij się, że obaj się nie spotkają. Powtórz zmianę stron po około trzech do sześciu sekundach.

3. Rozciąganie klatki piersiowej:

rozciąganie ciążowe

Napięcie od klatki piersiowej do pleców? Nie martw się! Pomocne będzie rozciąganie klatki piersiowej. Zacznij od wzięcia poduszki lub maty. Usiądź i oprzyj stopy na udach. Zrób wydech i kontynuując siedzenie, pozwól palcami dotknąć przeciwległego kolana. Tak więc lewa ręka dotyka prawego kolana i odwrotnie. Okrąż ramiona po cyklu i zmień pozycję wokół. Powtarzaj jak i jak lubisz tyle razy, aż się zmęczysz.

4. Ramiona:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 4

Jeśli nie możesz się powstrzymać od zbyt długiego siedzenia przed komputerem, to ćwiczenie z pewnością się przyda. Aby to zrobić, stań z nogami rozstawionymi na cal. Wyciągnij ręce i wyciągnij je wysoko. Spróbuj dotknąć prawego łokcia lewą ręką, trzymając ręce nadal wysoko. Przytrzymaj pozycję przez około kilka sekund i powtórz. Odwróć oba kierunki i wykonaj przełączniki poziome i pionowe.

5. Rozciąganie brzucha w ciąży:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 5

Uwalniający odcinek, który pozwala twojemu ciału oddychać i zapewnia miejsce na żebra i zapewnia odstępy dla mięśni, które wspierają twój brzuch. Na początek uklęknij na kolanach i trzymaj stopy na ziemi. Teraz, gdy znajdziesz się w tej pozycji, trzymaj piłkę dookoła i wyciągnij ręce, aby dotknąć piłki. Upewnij się, że stawy są maksymalnie rozciągnięte i trzymaj piłkę tylko łokciami i dolną ręką. Powtarzaj, aż poczujesz się komfortowo.

6. Uda:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 6

To elastyczne ćwiczenie rozciągające mięśnie jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby czuć się niekomfortowo po zbyt długim siedzeniu. Wyciągnij jedną rękę wysoko, a drugą połóż na talii. Wyprostuj jedną nogę ze zgięciem w kolanie i umieść drugą stopę z tyłu, kolanem wyprostowanym. Powtórz, gdy poczujesz napięcie.

7. Rozciąganie ciążowe dla bioder:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 7

Twoje problemy z rwą kulszową nigdy nie powrócą dzięki temu ćwiczeniu, które woła o twoją uwagę. Na początek usiądź jak zwykle na podłodze. Podciągnij jedną nogę i zbliż ją do ucha od tyłu. W razie potrzeby możesz pochylić głowę, aby się dostosować. Utrzymaj pozycję przez około 20 sekund, a następnie zmień strony. Nie zapomnij oddychać, bo łatwo się zmęczysz.

8. Rozciąganie nóg:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 8

Od obrzęków do skurczów wszystko się skończy, zanim się zorientujesz. Nie ma unikalnego sposobu na rozciąganie nóg i można eksperymentować ze wszystkimi odmianami.

9. Rozciąganie ciążowe całego ciała:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży 9

Dzięki temu rozciąganiu gwarantowane jest uwolnienie od stresu. Polega na powtórzeniu wszystkich powyższych procedur jeden po drugim, a następnie głębokim oddechu.

Kiedy już wiesz, gdzie leży twój obszar problemów, nie powinno być zbyt trudno wyizolować go i skierować na rozładowanie napięcia. Jeśli jesteś maniakiem fitness, nie unikaj ćwiczeń tylko dlatego, że jesteś w ciąży. Rozciąganie jest sposobem na wyjście z ograniczonej postawy. Łatwy do wdrożenia i prowadzi do tych samych starych korzyści zdrowotnych.