Ćwiczenia cardio w ciąży są bardzo korzystne zarówno dla matki, jak i jej nienarodzonego dziecka. Wzmacnia mięśnie i poprawia pracę płuc, pozwalając organizmowi na oddychanie większą ilością tlenu. Wzmacnia mięśnie serca. Ponadto dobry trening cardio zawsze pozostawia energiczne i radosne nastawienie psychiczne do wszystkiego w życiu, co jest bardzo ważne dla zdrowego rozwoju dziecka.

Więc jakie są ćwiczenia cardio dla kobiet w ciąży? Zasadniczo większość ćwiczeń cardio można wykonywać w ciąży, ale ich intensywność i czas trwania zmniejsza się wraz z postępem ciąży. Należy uważać, aby nigdy nie stracić oddechu, ponieważ może to prowadzić do tego, że nienarodzone dziecko będzie otrzymywać mniej tlenu, ponieważ większość tlenu jest następnie zużywana na własne ciało matki. Po prostu ćwicz bezpiecznie i w wygodnym tempie.

Oto kilka ćwiczeń cardio, jakie należy wykonywać podczas ciąży:

1. Pływanie:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży

Pływanie jest szczególnie dobrym ćwiczeniem podczas ciąży, ponieważ woda zmniejsza wagę ciała o jedną dziesiątą, a zatem prawie nie obciąża stawów. Dodatkowo woda pomaga zapobiegać przegrzaniu organizmu. Nie pływaj jednak zbyt energicznie. Utrzymuj stałe i wygodne tempo.

2. Wodna zumba:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 2

Water Zumba to zabawna odmiana klasycznej rutyny treningowej Zumby – w bezwładnym i chłodnym środowisku. Trzymaj swoje ruchy taneczne na niskim poziomie i wygodnie. Przed kontynuowaniem ćwiczeń cardio podczas ciąży skonsultuj się z lekarzem, a także z instruktorem Zumby, który może zmodyfikować twoje ruchy, aby dopasować je do stanu.

3. Ćwiczenie cardio na bieżni:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 3

Jeśli wykonujesz już ćwiczenia cardio na bieżni, możesz je kontynuować nawet po ciąży. Jednak rób to tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem i trenerem, aby mogli opracować dla Ciebie idealny trening w oparciu o Twoją kondycję fizyczną i ciążę. Generalnie wykonuj spokojne ćwiczenia, które powodują zadyszkę.

4. Chodzenie:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 4

Chodzenie to najlepsze ćwiczenie cardio w czasie ciąży. Jest to również łatwe, bezpieczne i ekonomiczne. Wybierz się na lekki i lekki, przewiewny poranny i wieczorny spacer, aby odetchnąć świeżym powietrzem na zewnątrz. Idź w wygodnym tempie, a jeśli poczujesz, że czujesz się choć trochę zmęczony, usiądź na chwilę i odpocznij, oddychając głęboko.

5. Bieganie:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 5

Ponieważ jogging jest bardziej wpływowym ćwiczeniem niż chodzenie. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem joggingu jako ćwiczeń cardio w czasie ciąży skonsultować się z lekarzem i trenerem. Noś wygodne buty do biegania, rozgrzej się wcześniej i biegaj w stałym tempie, które nie zapiera dech w piersiach.

6. Kickboxing:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 6

Kickboxing to ćwiczenie cardio o dużym wpływie podczas ciąży, które obejmuje ruchy bojowe. Najlepiej unikać kickboxingu w czasie ciąży. Kickboxing we wczesnej ciąży nadal jest w porządku, ale w późniejszych stadiach może być niebezpieczny. Zachęcamy jednak do skonsultowania się z lekarzem w celu uzyskania porady.

7. Kolarstwo:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 7

Jazda na rowerze w ciąży jest dobrym ćwiczeniem, jeśli jesteś biegły w jeździe na rowerze i masz pewność, że nie ma ryzyka upadku. Nie jedź zbyt grubo lub po stromych zboczach, ponieważ jest to zbyt mocne i męczące. Jedź w wygodnym, spokojnym tempie. Najlepiej z partnerem rowerowym!

8. Piesze wycieczki:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 8

Wędrówka to zabawne ćwiczenie sercowo-naczyniowe podczas ciąży. To przyjemne, relaksujące ćwiczenia cardio dla ciąży. Noś wygodne buty turystyczne i wędruj w wygodnym, niespiesznym tempie, oddychając głęboko świeżym, naturalnym powietrzem. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie wyboru odpowiedniego terenu.

9. Narciarstwo, wioślarstwo itp.:

Ćwiczenia cardio, które powinieneś wykonywać w ciąży 9

Są to ćwiczenia, których należy unikać w miarę postępu ciąży, ponieważ istnieje ryzyko upadku lub zderzenia z przedmiotami. W bardzo wczesnym okresie ciąży możesz wybrać bezpieczny kurs narciarski. Upewnij się jednak, że skonsultujesz się z lekarzem.

To były ćwiczenia cardio w ciąży, które należy wziąć pod uwagę. Przed podjęciem decyzji o regularnym treningu skonsultuj się z lekarzem i trenerem, który będzie w stanie określić idealny i najbezpieczniejszy dla Ciebie trening.