Istnieje wiele delikatnych ćwiczeń i ćwiczeń rozciągających, które możesz wykonywać w czasie ciąży, ale kobiety, które regularnie ćwiczą, stają przed pytaniem w czasie ciąży, czy możesz wykonywać ćwiczenia ab w ciąży? Właściwie możesz się również zastanawiać, czy są jakieś ćwiczenia, które szybko odzyskają kształt brzucha po ciąży. Okazuje się, że ćwiczenia ab są na korzyść. Te ćwiczenia ab w ciąży pomogą Ci płynnie przejść przez ciążę, utrzymując cię w zdrowiu, a także utrzymują mięśnie brzucha w dobrej kondycji. Ćwiczenia brzucha podczas ciąży są zdecydowanie plusem! Ale jeśli przesadzisz, może to być kłopotliwe. Więc nie wykonuj ćwiczeń ab, które mogą być trudne dla twojego brzucha.

Ćwiczenia brzucha podczas ciąży

Bezpieczne ćwiczenia brzucha podczas ciąży do wykonania:

1. Chrupnięcia na stojąco:

ćwiczenia brzucha w ciąży 1

Stań nieruchomo z biodrami na całej szerokości i opuszkami palców dotykającymi tylnej części uszu. Teraz pochyl się powoli do przodu i kontynuuj brzuszek tak, jakbyś leżał na ziemi podczas normalnego treningu mięśni brzucha. To bardzo zdrowe, aby włączyć je do codziennej rutyny.

2. Pochylenie miednicy:

ćwiczenia brzucha w ciąży 2

Stań bokami do ściany, a teraz spróbuj przechylić się, aby dotknąć plecami ściany. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ może to spowodować skurcze lub zerwanie więzadeł, co może prowadzić do problemów zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

3. Rozciągnij i podwiń:

ćwiczenia brzucha w ciąży 3

Wyciągnij lewą rękę. Teraz wyciągnij prawą nogę do tyłu. Kiedy ciągniesz kolana i łokcie, aby dotknąć, zaangażuj mięśnie brzucha, aby mieć zdrowe ciało podczas ciąży.

4. Slajdy stóp:

ćwiczenia brzucha w ciąży 4

Połóż się na plecach z ramionami i głową podniesioną na podparciu łokci. Teraz popchnij nogi do tyłu, aby stopy oparły się o ziemię i ugięły kolana. Rozciągaj jedną nogę na raz, aby ujędrnić mięśnie brzucha podczas ciąży.

5. Krople na jeden obcas:

ćwiczenia brzucha w ciąży 5

Połóż się na plecach dokładnie w tej samej pozycji, co podczas poprzedniego treningu. Teraz podnieś stopy z ziemi, aby ustawić je pod kątem 90 stopni i powoli odepchnij jedną nogę i przynieś ją z powrotem. Powtórz z drugą nogą.

6. Podnoszenie kolan na boku:

ćwiczenia brzucha w ciąży 6

Połóż się na prawym boku z prawą ręką wyciągniętą pod głową. Przesuń obie nogi do pozycji 90 stopni i powoli podnieś je i wyląduj z powrotem z kontrolą. Powtórz to tyle samo razy po drugiej stronie.

7. Rower stojący:

ćwiczenia brzucha w ciąży 7

W stojącym rowerze ustaw się w takiej samej pozycji, jak w przypadku brzuszków na stojąco. Kiedy zginasz się do przodu, podnieś prawe kolano w kierunku klatki piersiowej i skręć tak, aby lewy łokieć znalazł się w prawym kolanie. Wróć do pierwotnej pozycji i powtórz, używając naprzemiennie kolana i łokcia. Powtórz to 15-20 razy, aby mieć dobry abs.

8. Stałe dotknięcia palców:

ćwiczenia brzucha w ciąży 8

Zacznij od pozycji stojącej, a następnie podnieś obie ręce nad głowę. Pochyl się do przodu, trzymając ręce również do przodu i unieś prawą nogę do góry. Wróć do pierwotnej pozycji i powtórz to 15-20 razy.

9. Deska:

ćwiczenia brzucha w ciąży 9

Zacznij od położenia przedramion na ziemi dokładnie poniżej ramion i podnieś się na palcach, tak aby twoje ciało znalazło się w długiej, płaskiej linii. Pozostań w tej pozycji przez około 10–60 sekund w zależności od możliwości.

Te ćwiczenia brzucha podczas ciąży pomogą Ci wrócić do formy szybciej po porodzie, a także pomogą Ci zachować zdrowie przez cały okres ciąży. Jeśli przesadzisz z ćwiczeniami brzucha podczas ciąży, może to być niebezpieczne, ponieważ może to mieć szkodliwy wpływ na Ciebie, a także Twoje dziecko. Więc zamiast tego nie naciskaj zbyt mocno, zrób to z łatwością, aby upewnić się, że Ty i Twoje dziecko jesteście bezpieczni.