Świat w tej chwili boryka się z szerzącym się problemem otyłości. Bycie grubym to nowy trend, ale coś, czego nie popieramy. Bycie otyłym wiąże się z czymś więcej niż tylko niestosownością fizyczną. Te rozmiary sukienki w rozmiarze 7 zdecydowanie nie były dla ciebie, podobnie jak te obcisłe białe dżinsy. Jednak to nie powstrzymało Cię od częstych biegów do pobliskiego Mc Donalds. Dzisiejsza młodzież, nawet dzieci, przeplatają się ze słowem otyłość, gdzie mają do czynienia nie tylko z otyłością, ale także z skutkami ubocznymi otyłości. W tym momencie wszyscy zapisaliśmy się na karnet na siłownię. Być zajętą ​​pracującą kobietą lub grubym dzieciakiem z tyłu członkostwa w klasie w dzisiejszych czasach może być dość tanie i opłacalne, ale czy naprawdę mamy czas, aby skoncentrować się bardziej na treningu niż na naszej zwykłej pracy?

Najlepsze ćwiczenia aerobowe

Właśnie dlatego dzisiaj w tym artykule mówimy o stosunkowo nowszym rodzaju treningu, w którym można połączyć zabawę i trening w tym samym czasie. Nowa sztuczka nazywa się ćwiczeniami aerobowymi, w których system stereo rozbrzmiewa w rogu pokoju, gdy ćwiczysz w strategiczny sposób. Można to zrobić w grupie z przyjaciółmi lub samodzielnie. Chodzi o to, że musisz poruszać się w rytm muzyki i jednocześnie wykonywać intensywny trening. Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń aerobowych, które możesz wybrać.

1. Pływanie:

Pływanie

Pływanie to intensywne ćwiczenie aerobowe, które przy regularnym wykonywaniu z pewnością doprowadzi do spalenia kalorii. Ale żeby wykonywać ćwiczenia typu aerobowego, trzeba powtarzać serię trzech lub czterech okrążeń z dużą prędkością bez przerwy, a następnie zatrzymać się na przerwę przed kontynuowaniem drugiej serii. Intensywne okrążenie pływania zmusza ciało do wywierania nacisku na mięśnie, które przesuwałyby wodę ze swojego miejsca, dlatego jest to nasze pierwsze łatwe ćwiczenie aerobowe.

2. Kolarstwo:

ćwiczenia rowerowe 4

Przejażdżka rowerem przez wieś w szczęśliwy wieczór to rzeczywiście piękne hobby, które wszyscy chcielibyśmy ćwiczyć, ale w tych ruchliwych czasach zdaliśmy sobie sprawę, że jest to zupełnie niemożliwe, abyśmy poświęcili tak dużo czasu i dlatego naszym rozwiązaniem jest odbierz rower i wybierz się na przejażdżkę wcześnie rano, kiedy kilka sekund hiper-roweru zdecydowanie wystarczy na ćwiczenia aerobowe.

3. Pajacyki:

Pajacyki

Zacznij od stania prosto z wyprostowanym kręgosłupem i szyją wyrównaną z kręgosłupem. Zacznij od złączonych palców u nóg w tej samej linii i wyprostowanych nóg, a następnie rozszerz ramiona po obu stronach. Teraz zacznij od ćwiczenia z podskokiem, w którym skaczesz, a gdy lądujesz, rozszerzasz nogi z rękami nad głową, wyprostowanymi. Postępuj tak samo i wróć do pierwotnej pozycji.

4. Bieganie:

Bieganie

Każdego ranka nie czekaj, aż budzik poinformuje Cię o spóźnieniu do pracy. Zamiast tego obudź się przed czasem, załóż strój do biegania i dobrze sprintuj w okolicy i wokół niej. Bieganie jest uważane za jedno z najlepszych ćwiczeń aerobowych. Zacznij powoli, być może w truchcie, a potem włącz się w dwuminutowy szybki bieg.

5. Przysiady:

Przysiady

Przez cały ten czas przysiady pomagają tylko w talii, ale niewiele wiedziałeś, że przysiady są jednym z głównych kręgosłupów ćwiczeń aerobowych, które odpowiadają za stonowane podbrzusze z elastycznością i równowagą ciała. Zacznij od normalnej rutyny i dodaj obciążenia do swojego treningu, gdy zostaniesz zawodowcem.

6. Lokalny Cardio:

Utrata masy ciała w aerobiku

Aby wypracować cardio, zacznij od szybkiego joggingu punktowego, a następnie szybko przejdź do prostych brzuszków. Teraz zamień brzuszki w rutynę siadania, a następnie przejdź do kilku pompek. Po zakończeniu tego zestawu wróć do joggingu i połącz go z pajacykami. Całą rutynę bez przerwy można wykonać w ciągu ośmiu minut i tak dobrze aerobik może pomóc Ci uporządkować cardio.

7. Indeksowania:

czołga się

Raczkowanie to jedno z najłatwiejszych ćwiczeń aerobowych, w którym kładziesz się na brzuchu z ciałem w kształcie deski. Użyj łokci, aby się podeprzeć, a następnie z szybką prędkością zacznij czołgać się za pomocą przedramion.

8. Taniec krokowy:

Taniec

Step dancing to strategiczna rutyna, która stanowi podstawę aerobiku, gdzie wraz z muzyką wykonujesz kilka ćwiczeń wolnych rąk, które składają się głównie z drobnych rozciągań i ćwiczeń rozgrzewających.

9. Pomijanie:

Skaczący

Przypomnij sobie te wszystkie chwile z dzieciństwa, kiedy ty i twój przyjaciel byliście zajęci zabawą ze skakanką. Cóż, czas wrócić do dawnych czasów i ponownie rozpocząć rutynę pomijania. Nie tylko pomaga utrzymać równowagę ciała, ale także pomaga zmniejszyć wiotkość ciała i kontrolować wagę.

10. Skoki z przysiadów:

skoki z piskiem

Skoki z przysiadami są podobne do normalnych przysiadów, ale jest to zmodyfikowana wersja przysiadów, w których wraz ze zwykłymi przysiadami musisz zejść do samego dołu, a następnie podskoczyć z powrotem, aby ukończyć całe koło. Zamiast po prostu wstać, zakończ rutynę skokiem, a następnie postawą podstawową.

11. Boks:

boks

Boks to kolejny sposób na sprawdzenie umiejętności ciała. Zwykle w boksie oszukujemy ciało, aby wypracowało coś więcej niż tylko mięśnie przedramienia w twoim ciele. Nawet jeśli nie jesteś zawodowym bokserem, zawsze możesz spróbować swoich sił w workach bokserskich, w których intensywny trzyminutowy boks pomoże Ci osiągnąć koncentrację i równowagę ciała, jednocześnie doskonaląc swoją obronę ciała.

12. Joga:

pozycja kobry

Joga była świetnym ćwiczeniem aerobowym, ale jedyną różnicą jest to, że nie musisz się martwić o intensyfikację treningu bez obowiązkowego wymogu. Joga jest wyjątkiem, mimo że jej działanie i działanie są takie same jak w przypadku innych treningów aerobowych.

13. Atak na schody:

Wspinaj się po schodach

Stań codziennie rano na górze lub na dole schodów, a następnie zacznij biegać po schodach. W rzeczywistości jest to bardzo łatwy sposób na utrzymanie się w zaciszu własnego domu. Upewnij się jednak, że uważasz na fałszywe kroki.

14. Przejdź to:

Pieszy

Pod koniec dnia zawsze jest chodzenie, któremu możesz się poddać. Zaoszczędź trochę pieniędzy i paliwa i zacznij chodzić na krótkich dystansach zamiast decydować się na pojazd. Możesz nawet założyć strój do biegania i każdego ranka iść na poranny spacer.