Świat, w którym żyjemy sam w sobie, żyje na skrajności. Miejsce, które ukoronowaliśmy jako nasze siedlisko, jest rzeczywiście pomieszanym miejscem. Z jednej strony szerząca się potrzeba dbania o kondycję często zderza się z drugą ręką, którą jest otyłość. Jeśli chodzi o dziecko lub dzieci, ostatnie badania wykazały szybki wzrost dzieci otyłych ze względu na odpowiednią niezdrową żywność.

Najlepsze ćwiczenia dla dzieci

Ciągła sieć fast foodów w ogóle nie pomaga. Wręcz przeciwnie, ten świat stał się maniakiem fitnessu. Gdy wszyscy starają się wyglądać, ich szaleństwo fitnessu opanowuje świat. Jednak otyłość dziecięca nie jest żartem, ponieważ nasila się z każdym sezonem, dwukrotnie niż wcześniej. To z kolei może być przyczyną niezliczonych chorób. Mając wszystko na uwadze, oto kilka ćwiczeń, o których dziecko powinno wiedzieć, jeśli zamierza utrzymać otyłość w ryzach.

Najlepsze ćwiczenia dla dzieci:

1. Joga:

joga dla dzieci

Nie musisz rezygnować z miłości do McDonalda, o ile na czas otrzymujesz codzienną dawkę jogi. joga, starożytna sztuka zrzucania kilogramów, to pewny sposób na idealne dzieciństwo. Każdego ranka po dobrze przespanej nocy rozłóż matę i spędź godzinę po prostu medytując i wykonując kilka umiejętnych ruchów jogi. Joga jest praktykowana na całym świecie i jest sprawdzoną metodą niemal w każdym wieku.

Istnieją nawet DVD i pokazy poświęcone jodze, które mogą pomóc Ci poszerzyć swoją wiedzę. Najlepsze jest to, że nie można od razu ocienić wiadra pełnego kilogramów, ale joga zdecydowanie pomaga zachować zdrowe i sprawne ciało, dzięki czemu nie przegapisz radości z dzieciństwa.

2. Deska:

deska

Oto kolejne ćwiczenie dla dzieci, które chcą pozostać sprawne i szczupłe. Wraz z tłuszczem na brzuchu i brzuchu sprawia, że ​​twoje kończyny są silniejsze niż kiedykolwiek. Zaczyna się od tego, że leżysz na przodzie. Podeprzyj się łokciami lub dłońmi i wyprostuj ciało. Utrzymując wyprostowany kręgosłup, unieś ciało do góry i oprzyj się na palcach, aby uzyskać prostą przekątną. Teraz mocno wciągnij brzuch i utrzymaj tę pozycję przez chwilę. W odpowiednim czasie zauważysz, jak bardzo stałeś się silniejszy od czasu, gdy pierwszy raz tego spróbowałeś.

3. Pajacyki:

Pajacyki

To jedno z najlepszych ćwiczeń na rozgrzewkę wszech czasów. Mimo że może się to wydawać tak proste i łatwe, korzyści, jakie można z tego uzyskać, są zawsze niedoceniane. Nawet jeśli nie pomoże ci to w walce z tłuszczem, z pewnością może pomóc ci zrobić mały krok na tej ścieżce. Zacznij od stania prosto ze złączonymi stopami i wyprostowanym kręgosłupem, z rękami po obu stronach. Teraz podskocz i jednocześnie podnieś obie ręce nad głowę i jednocześnie rozszerz obie stopy.

4. Skakanka:

Skakanka

Jako dziecko jesteś w najlepszej formie, a najlepszą rzeczą, aby urozmaicić sesję treningową, jest skakanka, która jest klasycznym zabawnym ćwiczeniem nie tylko dla dzieci, ale także dla starszej sekcji. To świetny sposób na rozbicie komórek tłuszczowych i usunięcie ich z organizmu. Potrzebna jest skakanka i niezła wytrzymałość. Zacznij od przytrzymania obu krawędzi liny, a gdy podniesiesz ją w górę i nad głowę, podskocz w samą porę, aby lina przecięła cię pod spodem.

5. Przysiady:

Przysiady

Aby poradzić sobie z ogromnym problemem pośladków, najlepszym ćwiczeniem są przysiady. Korzyści z prawidłowego przysiadu to przede wszystkim zadbanie o zapasowe opony, a następnie ukształtowanie i napięcie mięśni dolnych partii ciała. Zacznij od stania wyprostowanego, a następnie udawaj, że jest wyimaginowane krzesło i pochyl się do połowy. Trzymaj kręgosłup prosto i utrzymaj pozycję jako umiejętność, a następnie zwolnij. Uczucie kłucia w mięśniach dolnych partii ciała słabnie wraz z praktyką.

6. Dotyk palców:

Dotyk palca

Ćwiczenia dotykowe różnią się w różnych pozycjach i wszystkie są ważne i warte zachodu. Podstawa zaczyna się od stania prosto z wyprostowanym kręgosłupem i prostymi nogami. Teraz powoli pochyl się, podczas gdy dolna część ciała nadal utrzymuje postawę, i spróbuj dotknąć stóp bez zginania nóg. Gdy to się skończy, możesz szeroko rozstawić nogi i drugą ręką spróbować dotknąć palca. Potem są brzuszki palców, w których leżysz na plecach i unosząc całe kończyny dolne w górę, sięgaj rękami po palce. To technika korekcji sylwetki, która natychmiast zadba o Twoją tkankę tłuszczową.

7. Skręty:

Skręty

Twist to kolejne ćwiczenie, w którym dziecko stoi prosto i utrzymując dolną część ciała nadal skręca talię w wirującym ruchu wraz z rękami. Jest to dobre lekarstwo na gibkość ciała zmniejszające prawdopodobieństwo sztywnienia mięśni i nagłych skurczów.

8. Stara szkoła:

Stara szkoła

Najlepszym ćwiczeniem jest pójście na starą szkołę. Kupienie im roweru, aby mogły jeździć do szkoły iz powrotem, lub dobra praca we wczesnych godzinach porannych może być korzystne dla dziecka. Również ze względu na napięty harmonogram bardzo często dziecko zostaje zamknięte w swoich domach. Uwolnienie ich, wyznaczenie stałego czasu na gry na świeżym powietrzu, takie jak piłka nożna i krykiet, może być również kluczem do szczęśliwszego i zdrowszego dziecka.