Niejednokrotnie sposób, w jaki siedzimy, stoimy, kładziemy się wpływa na nasze mięśnie, nerwy. Nasza postawa może stwarzać dla nas problemy, a tym samym prowadzić do wielu bólów w ciele. Na przykład wiele osób może cierpieć na ból szyi z powodu ich postawy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym możesz tego uniknąć lub jeśli już cierpisz, możesz wykonać kilka ćwiczeń, aby złagodzić ból. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń, jak poniżej, aby uchronić się przed silnym bólem szyi, który z kolei może prowadzić do zaburzeń nerwowych i niekończącego się bólu.

ćwiczenia szyi

Ćwiczenia szyi na ból szyi:

1. Rozciągi:

W większości przypadków ból szyi jest spowodowany sztywnością. Aby uniknąć tej sztywności należy regularnie rozciągać szyję. Rozciąganie pomaga rozszerzyć ruch i zapewnia elastyczność w stawach. Można to robić codziennie, nawet siedząc w pracy

2. Wzmocnienie:

Czasami ból szyi jest spowodowany nieprawidłową postawą, dlatego ważne jest wykonanie ćwiczeń wzmacniających, które zmniejszą nawroty, a tym samym pomogą w utrzymaniu postawy.

3. Rozciągnij w rogu:

Należy to wykonać w rogu pokoju, wykonując proste czynności, jak poniżej:

  • Stań w odległości dwóch do trzech stóp od rogu skierowanego w jego stronę
  • Obie stopy, aby być razem
  • Przyłóż oba przedramiona do każdej ściany bocznej z łokciami nieco powyżej wysokości ramion.
  • Teraz pochyl się w miarę możliwości bez bólu. Poczujesz rozciągnięcie ramion i klatki piersiowej.
  • Przytrzymaj przez 30-45 sekund i powtórz.

To ćwiczenie można wykonywać więcej niż dwa razy dziennie. Rozważ jednak zrobienie tego przed jakimikolwiek ćwiczeniami wzmacniającymi.

4. Podkładka grzewcza:

Przed wykonaniem jakichkolwiek ćwiczeń rozciągających lub wzmacniających należy zastosować ogrzewanie szyi, aby rozgrzało sztywne stawy i mięśnie i sprawiło, że poruszają się i rozciągają..

5. Zastosuj zimny pakiet:

Po ćwiczeniach całkiem możliwe jest zapalenie mięśni i stawów szyi. Aby złagodzić stany zapalne można raz zastosować zimny okład (z lodu lub mrożonego groszku zawinięty w ręcznik)

6. Kondycjonowanie aerobowe:

Można to zrobić codziennie za pomocą bieżni lub maszyny eliptycznej. Zwiększa przepływ krwi, a zatem może rozluźniać mięśnie, powodując zwiększenie zakresu ruchu, a także kojąc górną część pleców. Kondycjonowanie aerobowe pomaga w wytwarzaniu endorfin, które działają jak naturalne środki przeciwbólowe na organizm i dlatego mogą zmniejszać ból.

7. Wzmocnienie gumką:

Usiądź prosto na krześle z podbródkiem absolutnie wyprostowanym. Ułóż opaskę za plecami na wysokości głowy, zabezpieczając ją pobliskim przedmiotem papeterii. Teraz cofnij głowę w pętlę opaski. Teraz przesuń głowę do przodu bardzo powoli, nie bardzo daleko, ale do jednej stopy, aby utrzymać ją prosto i na tyle, na ile możesz znieść ból. Teraz powoli wróć do pierwotnej pozycji. Powtórz to 12-15 razy

8. Most podatny:

Jeśli nie masz kontuzji szyi, zrób to. Zacznij od pozycji leżącej, trzymając ręce i kolana na podłodze. Teraz powoli podnieś biodra do góry we włosach i rozstaw stopy w taki sposób, aby trzymać głowę na podłodze. Teraz powoli zdejmij ręce, tak aby przednią część ciała uciskać tylko na szyję. Pozostań w tej pozycji przez 30-40 sekund, a następnie uwolnij się do normy, trzymając ręce z powrotem. Powtórz 12-15 razy.