Ćwiczenia aerobowe zmniejszające brzuch

Większość z nas ma smukłą ramę lub bliską wizualnie łagodzącą sylwetkę. Ale jedyne, co nas denerwuje w naszej sylwetce, to rosnący brzuch, nad którym nie umiemy zapanować. Stwierdzono również związek między tłuszczem z brzucha (otyłością) a chorobami układu krążenia. Całkowite pomijanie posiłków nie jest sposobem na redukcję tłuszczu z brzucha. W rzeczywistości jest to mit i nie działa. Tłuszcz brzuszny jest jedną z najbardziej uporczywych stref tłuszczu w ciele i wymaga czasu na spalanie. Oto kilka ćwiczeń aerobowych, które możesz wykonywać codziennie, aby spłaszczyć brzuch i mieć niesamowity płaski brzuch.

1) Ćwiczenia na schodach:

Bieganie po schodach

Wchodzenie po schodach to skuteczny sposób na spalanie tłuszczu w codziennej rutynie. Zwiększa również objętość powietrza i siłę sercowo-mięśniową. Chodź w górę i w dół po schodach od 15 do 20 razy. Utrzymuj stałe tempo i powoli je zwiększaj.

2) Pomijanie:

Skaczący

Jest to trening aerobowy o wysokiej intensywności i celuje w prawie wszystkie strefy tłuszczowe w twoim ciele. Pomaga również szybko spalić kalorie. Spala blisko 450 kalorii w 45 minut.

3) Chrupki:

Podstawowy Crunch

Brzuch to genialny ton na brzuchu. Dodaj wariacje, takie jak pół brzuszki z ugiętymi kolanami, a następnie pełne brzuszki z nogami wyprostowanymi i przymocowanymi do podłogi. Możesz również spróbować brzuszków w bok, z kolanami zgiętymi w jedną stronę i pchaniem górnej części ciała w stronę zwróconą do góry. Bardzo skutecznie wciągają i napinają mięśnie brzucha.

4) Spot jogging:

jogging pary

Ten działa tak samo dobrze, jak pomijanie, w rzeczywistości lepiej! Zacznij od punktu i upewnij się, że się nie ruszasz, biegnij dalej w tym miejscu. Kiedy podnosisz nogi, spróbuj zgiąć się i podnieść je wyżej; wystarczająco wysoko do poziomu talii, co z kolei spowoduje efekt podskakiwania. Powoli zwiększaj prędkość, zatrzymuj się między nimi i zacznij od nowa.

5) Czakrasana:

Czakrasana

Jest to postawa asany jogi, popularnie znana jako łuk pleców. Chakrasana wzmacnia mięśnie rdzenia i napina wszystkie mięśnie w aktywowanym obszarze. Chakrasana poprawia również siłę ramion i krążenie krwi.

6) Bieganie:

bieganie porady fitness

Główny obszar ciała jest najlepiej stymulowany podczas biegania. Stale zwiększaj szybkość i czas trwania. To najlepsze ćwiczenie dla twojego ciała.

7) Trening siłowy:

trening siłowy

Udaj się na siłownię, jeśli możesz poświęcić godzinę. Podnoszenie ciężarów to najlepszy sposób na ujędrnienie luźnych mięśni. Zwiększa również metabolizm i siłę mięśni. Czasami nawet szczupli ludzie mają luźny brzuch, a winowajcą nie są stonowane mięśnie. Wzmacniaj mięśnie i luźną skórę ciężarkami.

8) Skoki z przysiadu:

skoki z przysiadów

Najpierw wykonaj przysiad z kolanami i palcami u nóg równolegle do siebie. Przykucnij tak nisko, jak to tylko możliwe, a następnie podskocz z wymachującymi ramionami w górę z pełną siłą i wyląduj z powrotem w pozycji przysiadu.

9) Zumba:

trening zumby1

Zumba, styl tańca latynoskiego to skuteczny trening całego ciała. Rytmiczne ruchy wykorzystują cały obszar brzucha wraz z dolną częścią ciała, nie pozostawiając miejsca na gromadzenie się tłuszczu.

ćwiczenia aerobowe na brzuszek