Ćwiczenia izometryczne to świetny sposób na zrzucenie wagi i poprawę kondycji. Nie wymagają żadnych ruchów stawów i zamiast tego skupiają się na wzmocnieniu mięśni tułowia. Zazwyczaj są to treningi, które wykonują tylko profesjonalni trenerzy, ale jeśli ćwiczysz od kilku lat, możesz spróbować tego. Większość z nich można wykonać w domu i nie wymagają żadnego sprzętu. Możesz spalić dużo kalorii tylko w krótkim czasie i zadbać o kondycję i aktywność bez wydawania pieniędzy. Niektóre z najprostszych i najlepszych ćwiczeń izometrycznych zostały udostępnione w tym artykule dla Twojej wiedzy i korzyści.

Najlepsze ćwiczenia izometryczne

Deska:

Robienie desek zbuduje wytrzymałość i siłę. Wszystko, co musisz zrobić, to pozostać w pozycji push up bez zginania ciała. Powinieneś zrównoważyć się za pomocą rąk. Przytrzymaj przez 10 sekund, jeśli jesteś początkujący i zwiększaj liczby z czasem. Możesz także wykonać niesamowite wyzwania związane z deskami.

Pompki izometryczne:

Ćwiczenia izometryczne pompkaNajpierw wykonaj normalne pompki, aby zrównoważyć swoje ciało. Następnie bardzo powoli podnieś swoje ciało do góry i trzymaj tak długo, jak możesz. Zacznij od 10 sekund, jeśli jesteś początkującym. Chociaż to ćwiczenie brzmi łatwo, jest dość trudne i wymagające.

Ćwiczenie izometryczne na biceps:

Połóż ręce na biurku i trzymaj dłonie w górze. Teraz przyciśnij do blatu stołu i utrzymaj się w tej pozycji przez następne 10 sekund. Powtórz 2 do 3 razy. Trzymaj ciało jędrne, a łokcie napięte.

Izometryczne podnoszenie ramion:

Stań z rozstawionymi stopami i trzymaj hantle w każdej ręce. Podnieś obie ręce na boki, tak aby były równoległe do ziemi. Teraz trzymaj w tej pozycji przez 30 sekund, a następnie powtórz 3 razy. Jeśli uważasz to za trudne, możesz robić jedną rękę na raz.

Przedłużenia ramion:

Stań prosto z ciałem podpierającym ścianę. Teraz zacznij się rozciągać. Wyprostuj łokcie i ramiona i podciągnij się. Jeśli jesteś początkujący, poczujesz ból, ale po kilkukrotnym wykonaniu oparzenie stopniowo ustanie.

Siedzenie na ścianie:

W tym ćwiczeniu będziesz musiał udawać, że siedzisz na krześle. Podeprzyj swoje ciało, stojąc przy ścianie. Przytrzymaj przez 10 sekund i powtórz 5 razy. Zwiększaj też czas co tydzień. Pomoże Ci to rozwinąć siłę i mięśnie.

Prasy na kostki:

Weź poduszkę i umieść ją między kostkami. Naciśnij mocno w taki sposób, abyś poczuł, jak Twoje kostki się stykają. Wykonuj około 15 z nich każdego dnia. Poprawi to elastyczność mięśni kostek.

Rozciąganie szyi:

Rozciąganie szyi uelastyczni Twoje mięśnie. Są najlepszym ćwiczeniem dla szyi i można je wykonywać zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Poprawi ogólny stan zdrowia i jest świetnym ćwiczeniem dla tych, którzy narzekają na ciągłe odczuwanie stresu i niepokoju. Wykonywanie rozciągania szyi 2 do 3 razy dziennie daje świetne rezultaty.

Przywodzenie biodra:

W tym celu będziesz musiał trzymać poduszkę między udami. Połóż się i najmocniej wciśnij poduszkę między udami. Upewnij się, że ciśnienie jest z obu stron. Następnie zwolnij poduszkę po 20 sekundach, nie pozwalając jej spaść.